s
Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. #1

    Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    Αν σε εναν χαρτη έχουμε τονισμένο τον 12ο οικο [Ηλιος Αφροδιτη Ερμης εκει] τοτε έχουμε τονισμένα τα στοιχεία του οικου [12ος ---->> Ιχθύες] ή τονισμένα τα στοιχεία του ζωδείου μεσα στο οποιο βρισκονται οι 3 πλανήτες, δηλαδη Αιγόκαιρως.
    Η μήπως συνδυασμός και των 2?

  2. #2
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Τονισμενος 12ος .!.!.!.

    Ένας οίκος κατά βάσην χρωματίζεται από τις ιδιότητες του ζωδίου που βρίσκεται η ακμή του. Αν λοιπόν ο 12ος οίκος έχει ακμή στον Αιγόκερω και στο ίδιο ζώδιο υπάρχουν και 3 πλανήτες τότε είναι σαφώς έντονο το χρώμα του Αιγόκερου.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    Και ο 12ος όμως θεωρείται τονισμένος, με 3 προσωπικούς πλανήτες εκεί!Και αν μάλιστα ο Κρόνος(κυβερνήτης του 12ου) είναι τοποθετημένος σε γωνιακό οίκο,ακόμα περισσότερο.
    Ακόμα οι ιδιότητες του Αιγόκερου θα είναι πιο εμφανείς, πιστεύω εαν οι πλανήτες βρίσκονται στις πρώτες 10 μοίρες του Αιγόκερου,οπου κυβερνήτης τους κατα Αλαν Λιο είναι ο ίδιος ο Κρόνος.Μην ξεχνάς και τις τυχόν όψεις που κάνουν αυτοί οι πλανήτες με τον Κρόνο......

  4. #4

    Re: Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    O κρονος ειναι στον 10 ---->> γωνιακος νομιζω, ε?
    Δεν κανει καμια οψη με κανεναν απο τους 3.
    Επιπλεον οι 3 πλανήτες ειναι προς τις τελευταιες μοιρες του Αιγοκαιρου.
    Τι συμπερασμα βγαζουμε τελικά, εντονη παρουσια κρονου ή οχι?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    Quote Originally Posted by bianca1993 View Post
    O κρονος ειναι στον 10 ---->> γωνιακος νομιζω, ε?
    Δεν κανει καμια οψη με κανεναν απο τους 3.
    Επιπλεον οι 3 πλανήτες ειναι προς τις τελευταιες μοιρες του Αιγοκαιρου.
    Τι συμπερασμα βγαζουμε τελικά, εντονη παρουσια κρονου ή οχι?
    Ναι γωνιακός ειναι ο 10ος και μάλιστα το φυσικό σπίτι του Κρόνου.Αν υπολογίζω σωστά ακμή 10ου στον Ζυγό.Η 2η δεκανος του Ζυγού κύβερναται πάλι απο Κρόνο.Ειναι εκει ο Κρόνος σου?Ναι είναι εντονη η παρουσία του....αλλα θα μπορουσε να είναι και πολυ πιο ισχυρη.Ίσως ψάχνοντας να καταλάβεις οτι εχεις μεγαλύτερη επιρροή απο κάποιο άλλο ζώδιο εκτός του Αιγόκερου, που με την πρώτη ματιά δεν πολυφαίνεται.....

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    Quote Originally Posted by bianca1993 View Post
    O κρονος ειναι στον 10 ---->> γωνιακος νομιζω, ε?
    Δεν κανει καμια οψη με κανεναν απο τους 3.
    Επιπλεον οι 3 πλανήτες ειναι προς τις τελευταιες μοιρες του Αιγοκαιρου.
    Τι συμπερασμα βγαζουμε τελικά, εντονη παρουσια κρονου ή οχι?
    νομίζω πως ούτως ή άλλως τις ιδιότητες του 12ου τις εκφράζεις με έντονο Αιγοκερίσιο ύφος. Το ανέφεραν τα κορίτσια πολύ σωστά πριν. Τώρα εάν ο κρόνος σου και το αιγοκερίσιο είναι το απόλυτα έντονο σε σένα μάλλον θα μας το πείς εσύ καλύτερα που γνωρίζεις και τον υπόλοιπο χάρτη σου. Επειδή ο κρόνος σου είναι και στο φυσικό του σπίτι και ο Ηλιος σου στον Αιγόκερω εγώ θα σε χαρακτήριζα σίγουρα κρόνια.

  7. #7
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    white
    Location
    by the sea...
    Posts
    152

    Re: Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    Quote Originally Posted by bianca1993 View Post
    Αν σε εναν χαρτη έχουμε τονισμένο τον 12ο οικο [Ηλιος Αφροδιτη Ερμης εκει] τοτε έχουμε τονισμένα τα στοιχεία του οικου [12ος ---->> Ιχθύες] ή τονισμένα τα στοιχεία του ζωδείου μεσα στο οποιο βρισκονται οι 3 πλανήτες, δηλαδη Αιγόκαιρως.
    Η μήπως συνδυασμός και των 2?
    εχω σεληνη στον αιγοκερω....στον 12 οικο...στις 3 και κατι μοιρες

    θα σου πω πως το αντιλαμβανομαι εγω... ο αιγοκερως μαλακωνει καπως καθως ειναι σε ενα υδατινο οικο , απο την αλλη ο οικος του κρυφου , του υποσυνειδητου

    εχει σαν κυριο χαρακτηριστικο ....τον κρονο , τη λογικη...το λεω πολυ εκλαικευμενα ...

    καπως ετσι το νομιζω...

  8. #8

    Re: Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    Καλημέρα σας!

    Επειδή δεν καταλαβαίνω... Εγώ έχω τον Κρόνο στον 12ο στους Διδύμους. Αυτό σημαίνει ότι είναι η φυσική του θέση; Και η Σελήνη μου είναι στο 12ο.

    Αυτό σημαίνει ότι α. Ο 120ς μου χρωματίζεται από τους Διδύμους; Δηλαδή; Πως γίνεται αυτό;

    και β. Οι Διδυμοι είναι επικοινωνιακοί. Ο οίκος αυτός είναι ο οίκος του υποσυνείδητου, των κρυμμένων παθών. Πως συνδυάζονται;

    Μήπως σας είναι εύκολο να μου εξηγήσετε τον τρόπο; Λυπάμαι αν δεν μπορώ σας το διατυπώσω καλύτερα. Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω...

    :embarrest

  9. #9
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    Quote Originally Posted by sag_femme View Post
    Καλημέρα σας!

    Επειδή δεν καταλαβαίνω... Εγώ έχω τον Κρόνο στον 12ο στους Διδύμους. Αυτό σημαίνει ότι είναι η φυσική του θέση; Και η Σελήνη μου είναι στο 12ο.

    Αυτό σημαίνει ότι α. Ο 120ς μου χρωματίζεται από τους Διδύμους; Δηλαδή; Πως γίνεται αυτό;

    και β. Οι Διδυμοι είναι επικοινωνιακοί. Ο οίκος αυτός είναι ο οίκος του υποσυνείδητου, των κρυμμένων παθών. Πως συνδυάζονται;

    Μήπως σας είναι εύκολο να μου εξηγήσετε τον τρόπο; Λυπάμαι αν δεν μπορώ σας το διατυπώσω καλύτερα. Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω...

    :embarrest
    Μπορεί να σημαίνει π.χ. ότι η επικοινωνία γίνεται σε απομόνωση (π.χ. σ' αρέσει να βλέπεις μόνη σου τηλεόραση ή να διαβάζεις εφημερίδες χωρίς να σε ενοχλούν). Ή ότι οι φίλοι σου που επικοινωνείς είναι κρυφοί, μακρινοί (π.χ. διαδικτυακοί).

    Αυτά σαν μερικά παραδείγματα...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  10. #10

    Re: Ερμηνεία τονισμένου 12ου οίκου.

    Ευχαριστώ για την απάντηση!

    Θα μπορούσε επίσης να σημαίνει ότι δεν μπορώ να επικοινωνήσω γιατί το συναίσθημα μου βρίσκεται σε απομόνωση; Υπάρχει δηλαδή πρόβλημα επικοινωνίας;


 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads