s
Ευαισθησια.... - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 51 to 60 of 68
  1. #51
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by may View Post
    Εγώ πάντως δεν πιστεύω ότι υπάρχει η ελεύθερη βούληση. :unsure:

    (ξέρω... ανοίγουμε θέμα τώρα... !!! )
    Εχουμε την ψευδαισθηση οτι υπαρχει.... Αρα υπαρχει! :bigsmile::bigsmile:
    (Το ανοιγουμε για πολλοστη φορα διολισθαινοντας σε μονοπατια εγγυτερα του offtopic παρα της ευαισθησιας!! Ως συνηθως δηλαδη!!!! :bigsmile:)
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  2. #52
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Εχουμε την ψευδαισθηση οτι υπαρχει.... Αρα υπαρχει! :bigsmile::bigsmile:
    Ψευδαισθήσεις που υπάρχουν τελικά;;; :nuts:

    Mην τα λες έτσι αυτά κ σκιάζομαι, Παρθένε!! :blink:
    may..

  3. #53
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by may View Post
    Ψευδαισθήσεις που υπάρχουν τελικά;;; :nuts:

    Mην τα λες έτσι αυτά κ σκιάζομαι, Παρθένε!! :blink:
    Μη σκιαζεσαι!! Απλως εκμεταλλευσου το!! :bigsmile::bigsmile:
    [Αλλωστε και η φυση διδασκει: το ηλεκτρονιο ειναι και δεν ειναι ταυτοχρονα! :nuts:]
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  4. #54
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Μη σκιαζεσαι!! Απλως εκμεταλλευσου το!! :bigsmile::bigsmile:
    [Αλλωστε και η φυση διδασκει: το ηλεκτρονιο ειναι και δεν ειναι ταυτοχρονα! :nuts:]
    οκ!!! θα το εκμεταλλευτώ!!

    Kαι όχι μόνο το ηλεκτρόνιο... :embarrestΕίμαι πολύ υπέρ του άϋλου!! :embarrest
    may..

  5. Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Είσαι από αυτούς που πιστεύουν ότι την έχουμε, ε; :toung:
    ¨Εως την τελευταία μου πράξη πάνω στη γη...Κανείς δεν μπορεί να ελέγξει κανέναν,παρά μόνο αν -για όποιον λόγο - του επιτραπεί από εσένα τον ίδιο...Και επειδή το πιστεύω, έτσι είναι ΄(για μένα)...Ως έτσι λειτουργώ πάντα σα να ήταν η τελευταία μου πράξη πάνω στη γη..με κάθε γενναιότητα, κάθε κίνδυνο,κάθε συναίσθημα,κάθε στιγμή μου αγκαλιά...Και βέβαια δε με νοιάζει να πείσω κανέναν...
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  6. Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by may View Post
    Εγώ πάντως δεν πιστεύω ότι υπάρχει η ελεύθερη βούληση. :unsure:

    (ξέρω... ανοίγουμε θέμα τώρα... !!! )
    Πόσο πολύ βολεύει αυτή η άποψη...έγώ θα σώσω τον κόσμο?Εγώ ο τελευταίος τροχός της αμάξης?Χωρίς τον τελευταίο τροχό όμως δεν κινείται η άμαξα!!!!ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ παιδιά!!!!!!!!
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  7. #57
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by εφη ταδε-ταδε εφη View Post
    Πόσο πολύ βολεύει αυτή η άποψη...έγώ θα σώσω τον κόσμο?Εγώ ο τελευταίος τροχός της αμάξης?Χωρίς τον τελευταίο τροχό όμως δεν κινείται η άμαξα!!!!ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ παιδιά!!!!!!!!
    Kαμία σχέση με τη δική μου άποψη, αλλά είναι παρασκευή απόγευμα κ θα προτιμήσω κάτι πιο ανάλαφρο!!! :toung:
    may..

  8. Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Εχουμε την ψευδαισθηση οτι υπαρχει.... Αρα υπαρχει! :bigsmile::bigsmile:
    (Το ανοιγουμε για πολλοστη φορα διολισθαινοντας σε μονοπατια εγγυτερα του offtopic παρα της ευαισθησιας!! Ως συνηθως δηλαδη!!!! :bigsmile:)
    Ακόμη μια βολική άποψη...µΨευδαίσθηση"...Γιατ να μπω στον κίνδυνο να κυνηγήσω τον ματάκια από την παραλία?Γιατί να μπω στον κόπο να βοηθήσω τον άγνωστο που εκλιπαρεί για βοήθεια?γιατί να δω τον καρκινοπαθή φίλο μου καταπρόσωπο αφού με πονάει?Γιατί να πω έναν καλό λόγο στον διπλανό μου,δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση..και,και,και,και,και...τ σα πολλά και...!!!αυτά είναι ψευδαισθήσεις?και η στάση του καθενός μας απέναντι σ'αυτά ?κι αυτά ψευδαισθήσεις?ή μήπως μιλάμε για το ανώτερο πνεύμα που κατακλύζει τον καθένα από μας?κι αυτό ψευδαίσθηση????Πόσο χαίρομαι,πόσες ευχαριστίες που βιώνω ΖΩΗ χωρίς ψευδαισθήσεις...ΠΟσο τυχερή είμαι που νοιώθω στ'αλήθεια...
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  9. Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by may View Post
    Kαμία σχέση με τη δική μου άποψη, αλλά είναι παρασκευή απόγευμα κ θα προτιμήσω κάτι πιο ανάλαφρο!!! :toung:
    ¨εχεις δίκιο...Ζητώ συγνώμη αν έφερα δυσκολία...ξέφυγα..καλό Σαββατοκύριακο!!!
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  10. #60
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    174

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by εφη ταδε-ταδε εφη View Post
    Ακόμη μια βολική άποψη...µΨευδαίσθηση"...Γιατ να μπω στον κίνδυνο να κυνηγήσω τον ματάκια από την παραλία?
    Σιγά μην βάλουμε & μπούργκα!
    Αυτό είμαστε, αυτό δείχνουμε... Κι αν δεν μπούμε στον "κίνδυνο", αύριο θα φέρει & τους κολητούς του και μάλλον δεν θα μείνει μόνο στο ...μάτι Εξ'άλλου, έχει και την κοινή λογική στην τσέπη του ...μου κουνιότανε!

    Γιατί να μπω στον κόπο να βοηθήσω τον άγνωστο που εκλιπαρεί για βοήθεια?γιατί να δω τον καρκινοπαθή φίλο μου καταπρόσωπο αφού με πονάει?
    Πωπώ.. λατρεύω τις σφαλιάρες, νά΄σαι καλά!
    ...έχω φίλο που τον έβαλα -με το ζόρι, σχεδόν- τρείς φορές σε κλινική γιά το αλκοόλ, ενώ η "σύμβιά" του -γιά να του δώσει κίνητρο, λέει - τον σούταρε μετά από 9 χρόνια γάμου. Αν το αντέχει η ψυχή μας ας τους σουτάρουμε όλοι. Μόνο που έτσι σουτάρουμε εμάς τους ίδιους και το βράδυ αραχτοί, γιά ό,τι στραβό μας έλαχε ας τολμήσουμε να ζητήσουμε τα ρέστα από τη ΖΩΗ

    Γιατί να πω έναν καλό λόγο στον διπλανό μου,δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση..και,και,και,και,και...τ σα πολλά και...!!!αυτά είναι ψευδαισθήσεις?και η στάση του καθενός μας απέναντι σ'αυτά ?κι αυτά ψευδαισθήσεις?ή μήπως μιλάμε για το ανώτερο πνεύμα που κατακλύζει τον καθένα από μας?κι αυτό ψευδαίσθηση????Πόσο χαίρομαι,πόσες ευχαριστίες που βιώνω ΖΩΗ χωρίς ψευδαισθήσεις...ΠΟσο τυχερή είμαι που νοιώθω στ'αλήθεια...
    Κι αν η ζυγαριά της πραγματικότητας γέρνει προς το καλοβόλεμα, προτιμήστε την δική σας αλήθεια

 

 
Page 6 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads