s
Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...) - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 85
  1. #21

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    Πάντως (αν και άσχετο με το θέμα...) πολύς χωρισμός δεν έχει πέσει τελευταία;
    Τουλάχιστον στο δικό μου ευρύτερο περιβάλλον έτσι γίνεται. Ή τουλάχιστον τσακωμός προς χωρισμό.

    Σχετικά τώρα, η κολλητή μου (δίδυμος) ήταν με έναν παρθένο για 3-4 μήνες. Περνούσαν ωραία στην αρχή (φιλικά καθώς το αντιμετώπιζαν). Αλλά μετά, την έβλεπα, ότι κάτι δεν τη γέμιζε. Αλλά κι ο ίδιος, της έλεγε ότι ήθελε να πάνε με τα νερά του στην ουσία, κι εκεινής της κοβόταν ο ενθουσιασμός.

    Τελικά το άφησε το θέμα, γιατί πνευματικά (και εμφανισιακά λίγο) την προσέλκυσε ένας... Καρκίνος.

  2. #22
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    καλα τελικά και εκείνη διαλεξε άλλο ζώδιο και άφησε τους Παρθένους στα ψυχολογικά τους...:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile ::bigsmile:

  3. #23
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    Quote Originally Posted by stabie View Post
    καλα τελικά και εκείνη διαλεξε άλλο ζώδιο και άφησε τους Παρθένους στα ψυχολογικά τους...:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile ::bigsmile:
    Μ αρεσουν οι ανθρωποι που διαλεγουν με βαση μια ταμπελιτσα!!!:toung::toung:
    **Κι επειτα λενε εμας μανιακ με την ταξινομηση.....:toung::nuts:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  4. #24

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    Ξερουμε πως η φίλη σου είναι δίδυμος και μόνο αυτό.Για τους 2 άλλους έχουμε ημερομηνίες,μάλιστα για τον πρώτο και ώρα.
    Ο πρώτος έχει πιο πολύ έμφαση στη γη - ηλιος και ωροσκόπος στη Παρθένο και σελήνη στον Αιγόκερω.Δία και Αρη στο Σκορπιό.Ερμή κυβερνήτη στο Ζυγό.
    Ο δεύτερος που δεν έχουμε ώρα ηλιο-ερμή στη Παρθένο και Σελήνη-Δια-Αρη στον Καρκίνο.Η με τον ένα η με τον άλλο τη γείωση θα την φάει κάτι που μπορεί να της φανεί και χρήσιμο.( Αέρας γαρ)
    Προτού γυρίσει ο Ερμής ανάδρομος και πάρει και άλλη φόρα ο Κρόνος στα μεταβλητά ας προσπαθήσει.Η προσωπική μου εμπειρία για Διδυμο- Παρθένο είναι ότι έχουν να μάθουν πολλά ο ένας στον άλλο με κοινό κυβερνήτη τον Ερμή για όσο θα προσπαθήσουν να είναι μαζί....γιατί συνήθως μετά από ένα σημείο εγκαταλείπουν την προσπάθεια...

  5. #25
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    Ποια τα στοιχεια της φιλης σου?

  6. #26
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    μην ασχολειστε παιδια τους γειωσε αυτη και τους 2 δεν διαλεξε κανεναν και διαλεξε ενα Ζυγο
    εκεινη 13/6/86 1:00πμ ιδια με μενα αλλα ενα χρονο μικροτερη
    εκεινος 19/10/72 αυτο ξερουμε μονο
    αλλα παλι καταδικασμενο το βλέπω...


    τώρα για τη σχέση Διδύμων-Παρθένων πιστεύω πως όσα φαινομενικα τους ενώνουν άλλα τόσα τους χωρίζουν. Ήμουν με Παρθένο και είμαι Δίδυμος και μπορώ να πω πως όσο περίεργο κι ακούγεται εκείνος ο γήινος σταθερος εγκατέλειψε την προσπάθεια και όχι η επιπόλαια Δίδυμος που βαριέται γρήγορα...μια και αναφέρθηκατε και σε ταμπέλες:bigsmile:

  7. #27
    Join Date
    May 2007
    Όνομα:
    Αλεξάνδρα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    73

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    Από τη δική μου εμπειρία πάντως με Παρθένο, όπου Ηλιος, ωροσκόπος, ερμής στην παρθένο και Δία και ΜC στους Διδύμους, είναι ότι μιλούσε και ανέλυε ....ακατάπαυστα!!!!!!!!!!!!!!!!! Και γω λατρεύω την επικοινωνία αλλά ο λόγος εδώ φαντάζει υπερβολικός....

    Πιστεύω πάντως ότι αυτό που κάνει δύσκολο έναν Παρθένο στις σχέσεις είναι ότι έχουν πολύ συγκεκριμένα πρότυπα στο κεφάλι τους και αν κάποιος δεν πληρεί τις προδιαγραφές που θέλει, τον περνάνε μέσα από κόσκινο και βεβαίως...ουδείς τέλειος....

  8. #28
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    Quote Originally Posted by stabie View Post
    ......
    τώρα για τη σχέση Διδύμων-Παρθένων πιστεύω πως όσα φαινομενικα τους ενώνουν άλλα τόσα τους χωρίζουν. Ήμουν με Παρθένο και είμαι Δίδυμος και μπορώ να πω πως όσο περίεργο κι ακούγεται εκείνος ο γήινος σταθερος εγκατέλειψε την προσπάθεια και όχι η επιπόλαια Δίδυμος που βαριέται γρήγορα...μια και αναφέρθηκατε και σε ταμπέλες:bigsmile:
    Συμφωνω οτι δεν ταιριαζουμε παρα μονο στον κυβερνητη του ζωδιου μας! Αν θυμαμαι βεβαια καλα, εμεις οι Π ανηκουμε στα μεταβλητα παρ ολη την εικονα περι σταθεροτητας, που ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ εχουν δημιουργησει οι Οχτροι μας!!!:toung::toung:
    Κι εγω τα ειχα καποτε με εναν Διδυμο και εγκατελειψα την προσπαθεια..... Και θα το ξανακανα με τα χιλια, παρ' ολο που απο σχετικα ασφαλη ... αποσταση σας συμπαθω και σας θαυμαζω!!
    **Η αναφορα σε ταμπελιτσες ηταν πειραγμα για την φραση "διαλεξε αλλο ζωδιο" ....
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  9. #29
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    Πιστεύω πως όσον αφορά τις ίδιας ποιότητας με τους Παρθένους (μεταβλητό στοιχείο),μόνο ένας τοξότης μπορεί να τους συνεπάρει κάπως και να τους βγάλει από την επιφύλαξη που έχουν ορισμένες φορές.

    (Με βάση περιπτώσεις που μου έχουν τύχει μιλάω φυσικά!)
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  10. #30
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Παρθένος vs παρθένος (διλλημμα...)

    Quote Originally Posted by zeta1987 View Post
    Πιστεύω πως όσον αφορά τις ίδιας ποιότητας με τους Παρθένους (μεταβλητό στοιχείο),μόνο ένας τοξότης μπορεί να τους συνεπάρει κάπως και να τους βγάλει από την επιφύλαξη που έχουν ορισμένες φορές.

    (Με βάση περιπτώσεις που μου έχουν τύχει μιλάω φυσικά!)
    Ελπίζω να μιλάς οτι συνέβη αυτό καθαρά από φιλική σκοπιά...:scared:

 

 
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads