s
Ευαισθησια....
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 68
  1. #1

    Ευαισθησια....

    Ευαισθησια λοιπον...Υπαρχει αληθεια νοημων ανθρωπος που να μην εχει ευαισθησιες?Και αν εχουμε οι πιο πολλοι απο εμας τοτε ξερουμε που,ποτε και πως πρεπει να τις βγαζουμε προς τα εξω?Ξερουμε δηλαδη (και πιο πολυ οι γυναικες ακομα)να χρησιμοποιουμε την ευαισθησια μας?Επισης ποιοι ειναι τελικα πιο ευαισθητοι,οι ανδρες η οι γυναικες?Τι παει να πει η εκφραση " κατα βαθος ευαισθητος "?Γιατι ολοι μας υποτιμουμε τους ανθρωπους που εχουν εντονες η αν θελετε υπερβολικες ευαισθησιες?Ποια ζωδια επισης ειναι τα πλεον ευαισθητα?Πολλα ερωτηματα...ολα ομως με ιδιο παρανομαστη...Εξομολογουμα λοιπον κατι..προσωπικα θαυμαζω τους πραγματικα ευαισθητους ανθρωπους...εν συνεχεια(ισως αυριο) θα σας πω ποιους κατατασω αλλα και ποιους οχι στην κατηγορια των πραγματικα ευισθητων ανθρωπων....

    Κανεις δεν μπορει να σου πει κατι για σενα..που εσυ να μην το ξερεις ηδη..

  2. #2
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Ευαισθησια....

    πολυ χαίρομαι που ακούω απο εναν άντρα να μιλά για ευαισθησία ...
    και δεν το λέω υποτιμητικά αλλά πιστεύω οτι οι περισσότεροι άντρες ακόμα και αν κατα βάθος ειναι πιο ευαίσθητοι απο μας τις γυναίκες , δεν το δείχνουν ...
    χαιρομαι πολυ που έχεις την δύναμη να δείξεις την ευαισθησία σου..
    εγω θεωρω οτι ειναι οτι πιο όμορφο να μπορείς να εκφράσεις τα συναισθηματα σου ακόμα κι αν αυτα ειναι η αδυναμία σου... η ευαισθησία σου..όταν ήμουν μικρή (13-14 ετων) κάποιος φίλος (ευαίσθητος) μου συστησε ενα βιβλίο που μπορώ να πω οτι σημάδεψε την διαμόρφωση του χαρακτήρα μου , έπαιξε σίγουρα σημαντικό ρόλο στον τρόπο που εκφράζομαι ...στην ουσία του το βιβλίο έχει τα εξής μήνυματα ...α) αγαπη β) ειλικρίνεια και πάνω απο όλα γ)να εκφράζεις πάντα τα συναισθήματα σου!!!

    δεν ήθελα να σου γράψω κάτι άλλο απλά οτι χαίρομαι που εξέφρασες τον όρο ευαισθησία που ειναι το μυστικό για μένα του αυτοσεβασμου , του σεβασμού προς τον άλλον και της αγάπης !!! και φυσικά το να εκφράζεις την ευαισθησία δηλώνει την ειλικρίνεια !!!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Ευαισθησια....

    συγνώμη δεν σου έγραψα το βιβλίο ...που θα ήθελα να στο προτείνω αν δεν το έχεις ήδη διαβάσει ( και για να το γενικέψω λίγο ) απευθύνομαι και σε όσους θα διαβάσουν αυτο το μήνυμα ..θέλω να πω οτι αν θέλουν μπορούν να το διαβάσουν ...ειναι φανταστικό , ευαισθητο και γεμάτο νοήματα ...---Λεο Μπουσκάλια ''Να ζεις , Να αγαπάς και Να μαθαίνεις'' ----

  4. #4

    Re: Ευαισθησια....

    Αγαπητέ kallio χαίρομαι πολύ που έθιξες ένα ωραίο θέμα και λυπάμαι που η ανταπόκριση που βρήκες ήταν μόνο απο το Μaraki..αλλά όχι μόνο τελικά.
    Λοιπόν εγώ νομίζω πως δεν τίθεται θέμα φύλου για την ευαισθησία αλλά χαρακτήρα και προσωπικότητας του καθενός μας.Εχω δεί πολλές φορές άνδρες με τεράστια ευαισθησία και γυναίκες σκληρές και άκαμπτες όπως και το αντίθετο φυσικά.Προσωπικά επιλέγω τα άτομα που συναναστρέφομαι και θεωρώ καλές γνωριμίες ή καλούς φίλους να είναι ευαίσθητα όπως κι εγώ.Κι ας το κρύβουν.Το τρίτο μάτι μας το αντιλαμβάνεται.
    Επίσης απο ότι γνωρίζω για να το γυρίσω λίγο στο Αστρολογικό (μια και βρισκόμαστε σε τέτοιο site), τα πιο ευαίσθητα ζωδια είναι τα ζώδια του νερού, σε γενικότητες βέβαια καθώς και όσοι έχουν πολλούς πλανήτες σε ζώδια του νερού.Αν κάνω λάθος οι Αστρολόγοι μας θα με διορθώσουν
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  5. #5
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Ευαισθησια....

    αραγε εμεις που δεν ανηκουμε σε ζωδιο του νερου η που δεν εχουμε σχεδον καθολου πλανητες σε ζωδια του νερου ειμαστε αναισθητοι;Επειδη δεν τρεχει το δακρυ κορομηλο για ψυλου πηδημα σημαινει οτι δεν εχουμε ευαισθησιες;Μια ζωη ακουω να λενε πω!πω!καρκινακι εισαι!ευαισθητο!!η ψαρακι εισαι!ψυχουλα ευαισθητη!Αγαπημενοι μου ολοι οι ανθρωποι εχουμε ευαισθησιες απλα το δακρυ δεν το εχουμε στην ακρη του ματιου μας.
    Με εκτιμηση και με μπολικη ευαισθησια Δεσποινα
    Υ.Γ.οι φιλοι που εχουν πολυ νερο ας με συγχωρισουν και ας με ''κρινουν '' με την αναλογη ευαισθησια τους

  6. #6
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    281

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ_ΚΟΥΚΙ View Post
    αραγε εμεις που δεν ανηκουμε σε ζωδιο του νερου η που δεν εχουμε σχεδον καθολου πλανητες σε ζωδια του νερου ειμαστε αναισθητοι;Επειδη δεν τρεχει το δακρυ κορομηλο για ψυλου πηδημα σημαινει οτι δεν εχουμε ευαισθησιες;Μια ζωη ακουω να λενε πω!πω!καρκινακι εισαι!ευαισθητο!!η ψαρακι εισαι!ψυχουλα ευαισθητη!Αγαπημενοι μου ολοι οι ανθρωποι εχουμε ευαισθησιες απλα το δακρυ δεν το εχουμε στην ακρη του ματιου μας.
    Με εκτιμηση και με μπολικη ευαισθησια Δεσποινα
    Υ.Γ.οι φιλοι που εχουν πολυ νερο ας με συγχωρισουν και ας με ''κρινουν '' με την αναλογη ευαισθησια τους
    Σαφώς και δεν σημαίνει ότι ζώδια που δεν ανίκουν στο νερό δεν έχουν ευαισθησίες...σαν εκπρόσωπος φωτιάς...με πολλούς πλανήτες στα ζουμιά :toung:...αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι τα υγρά:toung: μένουν παθητικά σε δυσάρεστες κατάστάσεις, ενώ τουλάχιστον όσοι ανίκουν στη φωτιά διαλέγουν να δράσουν ώστε αυτό να μην τους κατατρώει...για εκπρόσωπους άλλων ζωδίων δεν γνωρίζω πολλά...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    μαγια
    Location
    και εδω και αλλου
    Posts
    131

    Re: Ευαισθησια....

    να σας πω λοιπον εγω που κατα κοινη ομολογια συγγενων, φιλων, γνωστων ειμαι ευαισθητη...:sorry:ain::eek::crazy::dizzy:
    και για να μην μακρυγορησω 1 θα σας πω: εχω συνοδο δια σεληνης ( εξαιρετικα αφιερωμενο στον φιλο μου cancerian για τα υγρα και τη σεληνη!:wink2
    ειναι συγχρονως ευχη και καταρα. ο γκονταρ εχει πει: θεε μου γιατι με εκανες δεκτη τοσων πολλων αν δεν μπορω να τα διαχειριστω οπως θα ηθελα...!
    ευχη γιατι ετσι γινομαι πιο ανθρωπινη και βελτιωνομαι ουσιαστικα.
    καταρα γιατι αυτος που συμπασχει, πασχει αληθινα δηλαδη ΠΟΝΟΣ.
    α και μη φανταστειτε πως ειμαστε (οι ευαισθητοι) εκ φυσεως καλυτεροι ανθρωποι απλως ειναι τοσος ο πονος που καποια στιγμη πρεπει να κανεις κατι για αυτο!!!:wink2:
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
    μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
    μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες."

  8. #8
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by BlackOrWhat View Post
    Σαφώς και δεν σημαίνει ότι ζώδια που δεν ανίκουν στο νερό δεν έχουν ευαισθησίες...σαν εκπρόσωπος φωτιάς...με πολλούς πλανήτες στα ζουμιά :toung:...αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι τα υγρά:toung: μένουν παθητικά σε δυσάρεστες κατάστάσεις, ενώ τουλάχιστον όσοι ανίκουν στη φωτιά διαλέγουν να δράσουν ώστε αυτό να μην τους κατατρώει...για εκπρόσωπους άλλων ζωδίων δεν γνωρίζω πολλά...
    Συμφωνώ απόλυτα...!! :blink:

    και ποια είναι η πορεία των νερών που δεν μετακινούνται;;;

    K μην μου πειτε ότι υπάρχουν κ τα τρεχούμενα γιατί αυτά μέσω του αέρα είναι που κινούνται... από φυσικού τους δεν κινούνται!!..
    may..

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Ευαισθησια....

    όπως λές καλή μου May το νερό κινείται όταν κάτι του προκαλέσει "κίνηση"...Απλά αντιδρά στα εξωτερικά ερεθίσματα...αυτό ειναι όλο:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  10. #10
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Ευαισθησια....

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    όπως λές καλή μου May το νερό κινείται όταν κάτι του προκαλέσει "κίνηση"...Απλά αντιδρά στα εξωτερικά ερεθίσματα...αυτό ειναι όλο:bigsmile:
    Εμένα πάλι αυτό είναι που με ενοχλεί, έχω πολύ φωτιά στο χάρτη μου βλέπεις. Mε ενοχλεί δηλαδή να ξεκουνά κάποιος μόνο από αντίδραση στα εξωτερικά ερεθίσματα.
    may..

 

 
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads