s
Κρυσταλλοθεραπεία
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    29

    Κρυσταλλοθεραπεία

    Πρίν απο ένα μήνα περίπου, ώντας πολύ απογοητευμένη απο τη ζωή που επέλεξα να κάνω, αποφάσισα να επισκευθώ μια κρυσταλλοθεραπεύτρια. Πρίν την επίσκεψη είχα την εντύπωση πως η κρυσταλλοθεραπεία είναι μια εναλλακτική, ολιστική μέθοδος θεραπείας (κάτι σαν ομοιοπαθητική) που πολύ απλά με την ενέργεια των κρυστάλλων που χρησιμοποιούνται σε βοηθά να ηρεμήσεις και να απαλλαγείς απο τα προβλήματα σου εφόσον χαλαρώνεις τόσο που εν τέλει τα ξεχνάς!

    Είχα λάθος εντύπωση!

    Και εξεπλάγην όταν διαπίστωσα πως η συγγεκριμένη εναλλακτική μέθοδος θεραπείας (κρυσταλλοθεραπεία) εκτός απο την επιφανειακή σωματική μετάδωση της ενεργειακής δύναμης των κρυστάλλων εισβάλει πολύ πιο βάθιά, και μάλιστα τόσο που φτάνει στα εσώψυχα του κάθε ατόμου που υποβάλλεται σε αυτήν.

    Ευτυχώς είχα την τύχη να αφεθώ στα χέρια μιας κρυσταλλοθεραπεύτριας που είχε την διάθεση να μου εξηγήσει το κάθε τι πριν την λεγόμενη συνεδρία. Επι δύο ώρες λοιπόν μου εξηγούσε διαφορα για τα οποία ιδέα δεν είχα. Μου μίλησε για ανώτερο εαυτό, για τσάκρα, για τις ιδιότητες των κρυστάλλων, για αστρικές προβολές και τις επιπτώσεις τους, για δασκάλους, αγγέλους και αρχαγγέλους, για ενσαρκώσεις και πολλά πολλά πολλά άλλα...

    Στην συνέχεια ξάπλωσα και τοποθέτησε σε διάφορα σημεία του σώματος τους κρυστάλλους. ¶ρχισε να διαλογίζεται. Κάποιες φορές σταματούσε και την έβλεπα να σημειώνει σε ένα χαρτί με κλειστά τα μάτια. Έκανε διάφορα περίεργα πάνω απο το σώμα μου, πάνω απο το κεφάλι μου. Εκτός απο το οτι μου φαίνονταν περίεργα, σε πολλές στιγμές με έκαναν να θέλω να γελάσω, παρόλαυτα ένιωθα να χαλαρώνω απίστευτα. Ένιωθα να απαλλάσσομαι απο διάφορα που με προβλημάτιζαν..

    Όταν η διαδικασία τελείωσε, σηκώθηκα και άρχισε να μου μιλάει. Μου είπε οτι μίλησε με τον ανώτερο μου εαυτό, δηλαδή με τον φύλακα άγγελο μου και μου διάβασε όλα όσα της είπε.. Μου υπέδειξε διάφορα σημεία και όργανα του σώματος που χρίζουν προσοχής.. Μιλήσαμε πάρα πολύ και μου τόνισε διάφορα στοιχεία του εαυτού μου που πρέπει να προσέξω ή να αναπτύξω..

    Απο τη στιγμή που έφυγα από κει και για μια βδομάδα ακόμη ένιωθα υπέροχα, ένιωθα μια ανεξήγητη σιγουριά για τον εαυτό μου. Η κρυσταλλοθεραπεία πραγματικά με βοήθησε!!

    Θα ήθελα πάρα πολύ αν κάποιος είχε παρόμοια εμπειρία να την μοιραστεί μαζί μου..

    Μοιράζομαι αυτή την εμπειρία μαζί σας για να συζητήσουμε οτιδήποτε αφορά αυτό το θέμα.
    Εσεις τι πιστεύετε γύρω απο όλα αυτά?
    Υπάρχει ανώτερος εαυτός?
    Είναι η κρυσταλλοθεραπεία μια μέθοδος για να ανακαλύψουμε τον εαυτό μας ή απλά μια απάτη που κρύβει οικονομικά συμφέροντα??
    Εσείς τι λέτε?
    Κανένας δεν μπορεί να μας σώσει από τους εαυτούς μας...

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    192

    Re: Κρυσταλλοθεραπεία

    Lenianti,
    Ασχολουμαι με την Κρυσταλλοθεραπεια η μαλλον κανω συλλογη κρυσταλλων. Για να εχει καποιος την επιδραση των κρυσταλλων δεν χρειαζεται να παει σε κρυσταλλοθεραπευτη και να πληρωσει . Ο καθε κρυσταλλος εχει ξεχωριστη ενεργεια και διαφορετικη επιδραση στους ανθρωπους. Ο καθενας μας μπορει να διαλεξει το σωστο κρυσταλλο, να διαλογιστει και να λαβει την ενεργεια του.
    Πανω απ'ολα ειναι θεμα πιστης αν η κρυσταλλοθεραπεια εφαρμοζεται πανω σου η οχι.
    Γνωριζω αρκετα ατομα που χρησιμοποιουν κρυσταλλους και αισθανοντα οπως εσυ τη διαφορα. Προσωπικα επειδη απο την αρχη που ασχοληθηκα με το θεμα ενδιαφερθηκα απο αποψη αισθητικης ( σχημα, χρωμα) οι κρυσταλλοι δεν ειχαν ποτε επιρροη πανω μου. Οταν ομως κανω καποιον κρυσταλλο δωρο σε φιλους μου για συγκεκριμενους λογους, αυτοι βλεπουν αποτελεσματα γιατι το θεμα το βλεπουν διαφορετικα απ'οτι εγω.
    Καλη συνεχεια μεσα στον κοσμο των κρυσταλλων..

  3. #3
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    29

    Re: Κρυσταλλοθεραπεία

    Quote Originally Posted by kphssa View Post
    Για να εχει καποιος την επιδραση των κρυσταλλων δεν χρειαζεται να παει σε κρυσταλλοθεραπευτη και να πληρωσει . Ο καθε κρυσταλλος εχει ξεχωριστη ενεργεια και διαφορετικη επιδραση στους ανθρωπους. Ο καθενας μας μπορει να διαλεξει το σωστο κρυσταλλο, να διαλογιστει και να λαβει την ενεργεια του.
    Πανω απ'ολα ειναι θεμα πιστης αν η κρυσταλλοθεραπεια εφαρμοζεται πανω σου η οχι.
    Έχω την αίσθηση πως το να συλλέγεις απλά κάποιους κρυστάλλους δεν έχει την ίδια θετική επίδραση με το να τους χρησιμοποιείς σε διαφορετικά σημεία του σώματως τα οποία σημεία αντιπροσωπεύουν και στοιχεία του χαρακτήρα και της προσωπικότητας μας. Με άλλα λόγια πιστεύω πως κάποιος για να έχει θετικά αποτελέσματα θα πρέπει να γνωρίζει τον τρόπο που πρέπει να χρησιμοποιεί τους κρυστάλλους. Αν απλά η συλλογή και η πίστη στη δύναμη των κυστάλλουν έχουν θετικές συνέπειες θα αρχίσω κι εγω να συλλέγω κρυστάλλους!! Αν και φυσικά προτιμώ την θεραπεία να την αφήνω σε κάποιον πιο.. έμπειρο :toung:
    Κανένας δεν μπορεί να μας σώσει από τους εαυτούς μας...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    192

    Re: Κρυσταλλοθεραπεία

    Quote Originally Posted by lenianti View Post
    Έχω την αίσθηση πως το να συλλέγεις απλά κάποιους κρυστάλλους δεν έχει την ίδια θετική επίδραση με το να τους χρησιμοποιείς σε διαφορετικά σημεία του σώματως τα οποία σημεία αντιπροσωπεύουν και στοιχεία του χαρακτήρα και της προσωπικότητας μας. Με άλλα λόγια πιστεύω πως κάποιος για να έχει θετικά αποτελέσματα θα πρέπει να γνωρίζει τον τρόπο που πρέπει να χρησιμοποιεί τους κρυστάλλους. Αν απλά η συλλογή και η πίστη στη δύναμη των κυστάλλουν έχουν θετικές συνέπειες θα αρχίσω κι εγω να συλλέγω κρυστάλλους!! Αν και φυσικά προτιμώ την θεραπεία να την αφήνω σε κάποιον πιο.. έμπειρο :toung:

    Lenianti
    Δεν κανω απλα συλλογη αλλα μελετω την επιδραση των κρυσταλλων στα διαφορα επιπεδα τους. Ασχολουμαι πολλα χρονια με αυτο και εχω καταληξει οτι ειναι θεμα αυθυποβολης και σε τι κατασταση αναγκης βρισκεσαι, για αυτο το λογο μιλησα για θεμα πιστης . Απο την αλλη ειναι θεμα ατομικο γιατι εχει να κανει και με την αυρα σου, τι ενεργεια εκπεμπεις κλπ. Αν εσυ επιλεγεις να πας σε καποιον ειδικο για την κρυσταλλοθεραπεια, τοτε αυτο ειναι και το σωστο..:bigsmile: Ειναι καθαρα θεμα ατομικο οπως σου ειπα πιο πανω.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    192

    Re: Κρυσταλλοθεραπεία

    επισης οντως εχει να κανει με τις αδυναμιες του χαρακτηρα η επιλογη του σωστου κρυσταλλου, ακομα και με τις δυσκολες οψεις στο γενεθλιο χαρτη.
    Οι Ινδοι αστρολογοι για παραδειγμα μαζι με την ερμηνεια του χαρτη συνιστουν και τον αναλογο κρυσταλλο που αντιστοιχει σε μια δυσκολη οψη του συγκεκριμενου χαρτη και καθοδηγουν επισης πως να χρησιμοποιειται..

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads