s
Ερμής, μοίρες , συνοδος.
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    18

    Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει (σε γενέθλιο χάρτη) ο Ερμής στις 0 μοίρες του κριού στον 9 οίκο … ρωτω για τις μοιρες διοτι ετυχε στο διαδικτιο να διαβασω για το “A.P “ ΅aries point ΅ και μπερδεύτηκα. .
    Να ρωτήσω και κάτι ακόμα :bigsmile: ? Σε μια σύνοδο (εκτός από σύνοδο σελήνη ήλιος) πόση ανοχή δίνετε +6 η +8 ? . Ρωτώ διότι έχω τον ¶ρη(κριό) και την Αφροδίτη (ιχθυς)στον 9 οίκο ..

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Quote Originally Posted by ntale8 View Post
    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει (σε γενέθλιο χάρτη) ο Ερμής στις 0 μοίρες του κριού στον 9 οίκο … ρωτω για τις μοιρες διοτι ετυχε στο διαδικτιο να διαβασω για το “A.P “ ΅aries point ΅ και μπερδεύτηκα. .
    Να ρωτήσω και κάτι ακόμα :bigsmile: ? Σε μια σύνοδο (εκτός από σύνοδο σελήνη ήλιος) πόση ανοχή δίνετε +6 η +8 ? . Ρωτώ διότι έχω τον ¶ρη(κριό) και την Αφροδίτη (ιχθυς)στον 9 οίκο ..

    OI 00* του κριου ειναι "κρισιμες μοιρες" διοτι ανηκει στα παρορμητικα
    Σε σχεση με την ανοχη τωρα , ειναι αναλογα τον αστρολογο και εγκειτε στην προσωπικη του επιλογη να θεσει την αναλογη ανοχη ... Συνηθως δεν ξεπερνα τις 7 μοιρες (και πολυ σου λεω )
    Η συνοδος ειναι σπουδαια οψη και οσο μεγαλη ανοχη κανουν οι δυο πλανητες τοσο περισσοτερο μειωνεται η δυναμη της.
    Μου εκανε εντυπωση αυτο που ειπες " Ρωτώ διότι έχω τον ¶ρη(κριό) και την Αφροδίτη (ιχθυς)στον 9 οίκο .." Δεν εχει να κανει με τον οικο μια οψη αν νομιζεις κατι τετοιο , αλλα με την αποσταση των μοιρων τους μεταξυ τους...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Κατ' αρχήν πολυ σωστα αυτά που είπε ο Cancerian!
    Nα πώ μονο οτι-αν δεν κάνω λάθος- η ισχύς της σύνοδου αποδυναμώνεται οταν ειναι σε διαφορετικά ζωδια.Και δεν ειμαι σίγουρη αν σ'αυτην την περίπτωση λιγοστεύει η ανοχή;;;;;;;;;;;;;Αν ξέρει κάποιος ας μας πεί.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    18

    Re: Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. ρώτησα για την σύνοδο διότι η Αφροδίτη μου είναι στις 24 μοίρες ιχθύς ο Ερμής στις 0 μοίρες του κριού και ο ¶ρης στις 8…. Γι αυτό ρώτησα για τη σύνοδο αν είναι στις 6 η 8 … όπως και να έχει μάλλον από ότι μου είπες η σύνοδος δεν πρέπει να έχει μεγάλη ανοχή άρα στην δικιά μου περίπτωση δεν υφίσταται σύνοδος μεταξύ των ζωδίων άρα και δεν επηρεάζει … σωστά ?
    Αυτό που ρώτησε h black moon μου ακούγεται λογικό .. αν δεν ξέρω παραπάνω …
    Οσο αφορά τις 0 μοίρες μου είπες ότι είναι κρίσιμη μοίρα.. αυτό δηλαδή τι μπορεί να σημαίνει ? θέλω να πω πως επηρεάζει τον Ερμή

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    μαγια
    Location
    και εδω και αλλου
    Posts
    131

    Re: Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Quote Originally Posted by ntale8 View Post
    Οσο αφορά τις 0 μοίρες μου είπες ότι είναι κρίσιμη μοίρα.. αυτό δηλαδή τι μπορεί να σημαίνει ? θέλω να πω πως επηρεάζει τον Ερμή
    οτι ο ερμης (επικοινωνια) σου ειναι κριαρισιος περα ως περα.:toung:

  6. #6
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Quote Originally Posted by ntale8 View Post
    Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. ρώτησα για την σύνοδο διότι η Αφροδίτη μου είναι στις 24 μοίρες ιχθύς ο Ερμής στις 0 μοίρες του κριού και ο ¶ρης στις 8…. Γι αυτό ρώτησα για τη σύνοδο αν είναι στις 6 η 8 … όπως και να έχει μάλλον από ότι μου είπες η σύνοδος δεν πρέπει να έχει μεγάλη ανοχή άρα στην δικιά μου περίπτωση δεν υφίσταται σύνοδος μεταξύ των ζωδίων άρα και δεν επηρεάζει … σωστά ?
    Αυτό που ρώτησε h black moon μου ακούγεται λογικό .. αν δεν ξέρω παραπάνω …
    Οσο αφορά τις 0 μοίρες μου είπες ότι είναι κρίσιμη μοίρα.. αυτό δηλαδή τι μπορεί να σημαίνει ? θέλω να πω πως επηρεάζει τον Ερμή
    Συνοδος μεταξυ ζωδιων δεν υφισταται ετσι κι αλλιως.:bigsmile: Τωρα ο Ερμης με τον Αρη σου εχουν την μεγαλυτερη επιτρεπτη ανοχη μεταξυ προσωπικων πλανητων. Και ακλαυτερα απο μια αποψη!! Αλλιως θα ειχες εναν πολυ αιχμηρο λογο και εναν ορμητικο τροπο επικοινωνιας [εως και καυγατζιδικο?]:bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Συνοδος μεταξυ ζωδιων δεν υφισταται ετσι κι αλλιως.:bigsmile:
    Δηλαδή οταν για παράδειγμα,εχουμε στην 29η μοίρα του Κριου έναν πλανήτη,και στην μηδενική του Ταυρου εναν αλλο δεν ειναι σύνοδος;;;; :suspiciou

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    18

    Re: Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Συνοδος μεταξυ ζωδιων δεν υφισταται ετσι κι αλλιως.:bigsmile: Τωρα ο Ερμης με τον Αρη σου εχουν την μεγαλυτερη επιτρεπτη ανοχη μεταξυ προσωπικων πλανητων. Και ακλαυτερα απο μια αποψη!! Αλλιως θα ειχες εναν πολυ αιχμηρο λογο και εναν ορμητικο τροπο επικοινωνιας [εως και καυγατζιδικο?]:bigsmile:

    Αυτό ξαναπές το starfish… έτσι ακριβώς είμαι …. Δυστυχώς…
    Μεrci για την απάντηση….
    Ελπίζω να έχετε ζεστή στην Ελλάδα …έρχομαι:bigsmile: .. …. 3 πλανήτες στο 9 οίκο έχω… αχ….. 10χρονια στα ξενα .

  9. #9
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ερμής, μοίρες , συνοδος.

    Quote Originally Posted by black moon View Post
    Δηλαδή οταν για παράδειγμα,εχουμε στην 29η μοίρα του Κριου έναν πλανήτη,και στην μηδενική του Ταυρου εναν αλλο δεν ειναι σύνοδος;;;; :suspiciou
    Eκφραστικά ηταν λαθος. Συνοδος μεταξυ πλανητων που βρισκονται σε διαφορετικα ζωδια φυσικα και υφισταται! :bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads