s
Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 41 to 50 of 140
  1. #41
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by dream_on View Post
    Καλησπερα. Καποιος αστρολογος καποτε μου ειχε πει κοιτωντας το χαρτη μου, οτι θα γερασω χωρίς τα αγαπημενα μου προσωπα κοντα. Αυτό μου ακουστηκε..τρομαχτικό. Φανταζομαι εβγαλε το συμπερασμά του από τον κρονο που ειναι στον 4ο οικο μου, αναδρομος στους διδυμους. Να προσθεσω οτι ο ερμης βρισκεται στον 10ο στον τοξοτη. Και να σας ρωτησω, εχετε ποτε ακουσει κατι τοσο αθλιο να λεγεται;
    Ο Κρονος στον 4ο μπορει να δειχνει αυστηροτητα ή σκληρες συνθηκες στο σπιτι, υπευθυνοτητα για το σπιτι, φροντιδα για τους γονεις απο καθηκον / υποχρεωση. Προβληματα απο την ακαταλληλοτητα του σπιτιου. Οντας στους Διδυμους, περιοριζει / σοβαρευει την νοητικη δραση και την εκφραση. Μπορει να δινει και μια ταση για καταθλιψη και ολα αυτα εξ αιτιας των συνθηκων στην οικογενεια. Ομως μπορει καλλιστα να δειχνει και ωριμοτητα που αποκτηθηκε προωρα λογω των παραπανω ή να συμμαζευει ενα διδυμισιο οικογενειακο περιβαλλον.
    **Η αληθεια ειναι οτι τετοιες ερμηνειες ειναι παρακινδυνευμενες και απολυτες!! Μακαρι να γερασεις με τα αγαπημενα σου προσωπα και να ζει ακομη αυτος ο αστρολογος για να πας να του δειξεις ποσο λαθος εκανε!!:bigsmile::bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  2. #42
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by nak View Post
    οταν ο κυβερνητης του 5ου (σεληνη) και του 7ου (ερμης) ειναι στον 3ο οικο, τι σημαινει?
    Ότι οι επιρροές των οίκων αυτών συνδυάζονται μεταξύ τους. Π.χ. παίρνετε χαρά (5ος οίκος) από τα πρόσωπα στη γειτονιά σας ή τους στενούς συγγενείς σας (αδέλφια, ξαδέλφια). Ή συνεργάζεστε αρμονικά και μπορείτε να βασιστείτε (7ος οίκος) σε αυτά τα πρόσωπα. Παίζουν πολλές παραλλαγές...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  3. #43

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    **Η αληθεια ειναι οτι τετοιες ερμηνειες ειναι παρακινδυνευμενες και απολυτες!! Μακαρι να γερασεις με τα αγαπημενα σου προσωπα και να ζει ακομη αυτος ο αστρολογος για να πας να του δειξεις ποσο λαθος εκανε!!:bigsmile::bigsmile:[/QUOTE]

    Καλημερα!
    Starfish, πιστευω οτι τετοια πραγματα απλα δε λεγονται!!! Ανευθυνότητα και αλαζονεια, ενας πολυ κακος συνδυασμός για καποιον που εχει _εστω_ αυτη τη λιγη " εξουσια".

  4. #44
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    38

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    γεια σας ειμαι αρκετα ασχετη και θελω μια βοηθεια,οταν δεν ξερουμετην ωρα γεννησεως πως γνωριζουμε τους οικους?

  5. #45

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by janepp View Post
    γεια σας ειμαι αρκετα ασχετη και θελω μια βοηθεια,οταν δεν ξερουμετην ωρα γεννησεως πως γνωριζουμε τους οικους?
    Σε μια τέτοια περίπτωση, δεν μπορούμε να ξερουμε τον ωροσκόπο, άρα δεν μπορουμε να ξερουμε και την οικοθεσία του ωροσκοπιου μας. Συνηθως, οι αστρολόγοι τοποθετουν Ήλιο και Ωροσκόπο στον 1ο οίκο (Επομένως, είσαι Αιγόκερως, οπότε 1ος οίκος στον Αιγόκερω, 2ος στον Υδροχόο, 3ος στους Ιχθείς και ούτω καθ' εξής). Αλλά ειναι συγκεκριμενο συστημα αυτο... Υπαρχουν τροποι να βρεις τον ωροσκοπο, αν ξερεις κατα προσεγγιση την ωρα γεννησης. Αλλα αυτο ειναι μια επόπονη δουλειά που μονο ενας αστροόγος μπορει να το κανει....

  6. #46
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Αντζελα
    Location
    Γλυφαδα
    Posts
    163

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by dream_on View Post
    Καλησπερα. Καποιος αστρολογος καποτε μου ειχε πει κοιτωντας το χαρτη μου, οτι θα γερασω χωρίς τα αγαπημενα μου προσωπα κοντα. Αυτό μου ακουστηκε..τρομαχτικό. Φανταζομαι εβγαλε το συμπερασμά του από τον κρονο που ειναι στον 4ο οικο μου, αναδρομος στους διδυμους. Να προσθεσω οτι ο ερμης βρισκεται στον 10ο στον τοξοτη. Και να σας ρωτησω, εχετε ποτε ακουσει κατι τοσο αθλιο να λεγεται;
    Επειδή ο άντρας μου έχει ανάδρομο Κρόνο στους Διδύμους στον 4ο οίκο, ο αστρολόγος "δάσκαλος" μου, απλά του είπε ότι καλείται να δουλέψει ο ίδιος σκληρά να χτίσει γερά θεμέλια προκειμένου να κάνει οικογένεια και κατ' επέκταση να πετύχει στη συνέχεια αυτά που ζητάει από τη ζωή του. Αυτή η θέση του Κρόνου δείχνει και μακροζωία. Δείχνει επίσης και κάποια δυσκολία στην απόκτηση σπιτιού. Τίποτα όμως δεν είναι ακατόρθωτο...

    Σχετικά με τον κυβερνήτη του 5ου να βρίσκεται στον 12ο, μπορεί να σημαίνει και τάση για κρυφές σχέσεις, ή και κάποια σχέση με παντρεμένο.

    Ο Ουρανός στον 12ο δείχνει μεταξύ άλλων, ένα άτομο που ενώ ίσως να είναι σοβαρό, οι "κρυφές" του φαντασιώσεις μπορεί να είναι επαναστατικές, ή εκκεντρικές...

    Σε μια συναστρία, ο Ήλιος στον 10ο, φωτίζει και προβάλει τους στόχους του άλλου.

    Επίσης, ένας Ήλιος στον 12ο, μπορεί να δίνει άτομο που προτιμά να μην κινείται στα φώτα των προβολέων αλλά πιο παρασκηνιακά, όπως και ότι θα έπρεπε να λειτουργήσει φιλανθρωπικά, δηλαδή να προσφέρει τις υπηρεσίες του για το καλό των άλλων.

  7. #47
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Ντίνα
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    153

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by zeta1987 View Post
    Πρώτη φορά ακούω ότι ο δέκατος οίκος σχετίζεται με πεπρωμένο,έχω την εντύπωση ότι με παλαιό κάρμα σχετίζεται ο δωδέκατος οίκος αλλά αν γνωρίζει κάποιο άλλο μέλος ας βοηθήσει.
    Περιγράφει το είδος των επιρροών,τα μαθήματα που μας δίνει ο γονέας του αντίθετου φύλλου (αν και περισσότερο ταυτίζεται με τον πατέρα και σε λίγες φόρες με την μητέρα) καθώς και πως τον βιώνουμε,πέρα από τις υπόλοιπες ιδιότητες του.
    Ναι είναι γεγονός ότι ο 10ος σχετίζεται με το πεπρωμένο λόγω Κρόνου (Κρόνος-Αιγόκερως-10ος οίκος) εκτός δηλαδή από την επαγγελματική αναρρίχηση. Γι'αυτό π.χ αν ο Κρόνος κάποιου ανθρώπου πέφτει στο 10ο οίκο μας έχει και την έννοια του πεπρωμένου και ανάγεται η σχέση μας με αυτό τον άνθρωπο από τις πιο σημαντικές της ζωής μας.

    Φιλικά libraD

  8. #48
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Aries&Libra View Post
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"]Επειδή ο άντρας μου έχει ανάδρομο Κρόνο στους Διδύμους στον 4ο οίκο, ο αστρολόγος "δάσκαλος" μου, απλά του είπε ότι καλείται να δουλέψει ο ίδιος σκληρά να χτίσει γερά θεμέλια προκειμένου να κάνει οικογένεια και κατ' επέκταση να πετύχει στη συνέχεια αυτά που ζητάει από τη ζωή του. Αυτή η θέση του Κρόνου δείχνει και μακροζωία. Δείχνει επίσης και κάποια δυσκολία στην απόκτηση σπιτιού. Τίποτα όμως δεν είναι ακατόρθωτο...
    Εχω στο γενεθλειο μου κρονο στον 4ο[ Υδροχοο ]εχουν καλη σχεση τα δυο τους αλλα σταθερο ζωδιο που σημαινει οτι τα προβληματα του εγγαμου βιου ηταν τρομερα δυσκολα[16 εγω-17 αυτος] και το ονειρο αποκτησης κατοικιας απλα ονειρο Παντρευτηκαμε το 79 το ωροσκοπιο του γαμου εχει παλι κρονο 4ο οικο στην παρθενο :nuts:εργαστηκαμε πολυ πανω στο θεμα οικογενειας και για την σταθεροτητα αυτου και πηραμε την αμοιβη μας!!!Οσο για το ονειρο αποκτησης σπιτιου;; Αγαπητα μελη ειναι απιστευτη η αστρολογια με την επιστροφη του κρονου στην παρθενο μετα απο 29 χρονια γαμου περυσι τετοιο καιρο αγορασαμε σπιτι !!!πεστε μου αγαπητα μελη αν αυτο δεν ειναι η σταθεροτητα του κρονου ο οποιος αργει αλλα σε ανταμοιβει στο τελος ,τι ειναι;πηρα ενα σπιτι ονειρεμενο ,οπως πιστευω οτι εβαλε το χερι του και η επισκεψη του Δια κυβερνητης μου. στον 2ο οικο τοξοτης που σχετιζεται με οικονομικα ,παρε δωσε ,γενικα με την κτιση.
    Υ.Γ.οπως λεει και το αγαπητο μελος παραπανω τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο ,αρκει να δουλεψεις πανω σε αυτο ...οτι και να ειναι αυτο...το συμπαν θα σε επιβραβευσει :bigsmile:
    με σεβασμο προς ολους Δεσποινα-Κουκι

  9. #49

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Καλησπέρα,
    θα ήθελα να ρωτήσω γιατί ο 4ος οίκος θεωρείται και ως υπόγειος και πως ορίζεται αυτό?Ευχαριστώ

  10. #50

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by safari View Post
    Καλησπέρα,
    θα ήθελα να ρωτήσω γιατί ο 4ος οίκος θεωρείται και ως υπόγειος και πως ορίζεται αυτό?Ευχαριστώ

    Γιατί είναι το κατώτατο σημείο του χάρτη, βρίσκεται αντίθετα από το Μεσουράνημα που είναι το ανώτατο και θεωρείται πως εκεί είναι η βάση μας, οι ρίζες μας.Αν κατάλαβα καλά τη λέξη ''υπόγειος''..
    ''Ζητώ τα θρύμματα κι έχω το ακέραιο΄ ποθώ τα χιλιάδες κομμάτια κι έχω το όλο΄ ανιχνεύω το πολλαπλό κι έχω το ένα.''
    Γιάννης Ευσταθιάδης

 

 
Page 5 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads