s
Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις] - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 11 to 20 of 42
  1. #11

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Είμαι καινούργιο μέλος οπότε για άλλη μια φορά συγχωρέστε την άγνοια μου!Είμαι σκορπιός και έχω μάλιστα και αφροδίτη στο σκορπιό,και ακούω παντού ότι εκπέμπει ένα μαγνητισμό..Προσωπικά,δε νομίζω ότι ισχύει σε μένα τι να πω,δυστυχώς δε βλέπω κάτι τέτοιο...Δεν ξέρω σε τι όψη βρίσκεται η αφροδίτη μου μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?έχω γεννηθεί αθήνα 7/11/86 στις 10.35.
    Ευχαριστώ!

  2. #12

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Α ξέχασα δεν ξέρω αν η "όψη" σημαίνει το ίδιο,αλλά θα θελα να μου πείτε τη θέση της,αν ειναι "καλά τοποθετημένη" ή όχι...Πάντως γενικά είμαι πάρα πολύ ντροπαλή στο να πλησιάσω κάποιον ή να δείξω κάτι,υπερβολικά θα έλεγα,πράγμα που δεν ταιριάζει με το προφίλ του ζωδίου μου και αυτό το κάνει ακόμα πιο εκνευριστικό...

  3. #13
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by danie View Post
    Είμαι καινούργιο μέλος οπότε για άλλη μια φορά συγχωρέστε την άγνοια μου!Είμαι σκορπιός και έχω μάλιστα και αφροδίτη στο σκορπιό,και ακούω παντού ότι εκπέμπει ένα μαγνητισμό..Προσωπικά,δε νομίζω ότι ισχύει σε μένα τι να πω,δυστυχώς δε βλέπω κάτι τέτοιο...Δεν ξέρω σε τι όψη βρίσκεται η αφροδίτη μου μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?έχω γεννηθεί αθήνα 7/11/86 στις 10.35.
    Ευχαριστώ!
    Η Αφροδίτη σου θεωρητικά είναι σε καλή θέση.
    Κάνει μια όψη συνόδου με τον Ήλιο σου που σου δίνει καλό γούστο, καλλιτεχνικά ταλέντα, θέλεις να ζεις σε αρμονικό περιβάλλον. Αυτή η όψη, όντως δίνει αισθησιασμό, ρομαντισμό και καλή διάθεση.
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  4. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by panther View Post
    Η Αφροδίτη σου θεωρητικά είναι σε καλή θέση.
    Κάνει μια όψη συνόδου με τον Ήλιο σου που σου δίνει καλό γούστο, καλλιτεχνικά ταλέντα, θέλεις να ζεις σε αρμονικό περιβάλλον. Αυτή η όψη, όντως δίνει αισθησιασμό, ρομαντισμό και καλή διάθεση.
    Επίσης, η Αφροδίτη σου κάνει όψη συνόδου με Πλούτωνα :blink: που επίσης δίνει στο άτομο μαγνητισμό, σεξουαλικότητα και γενικότερα εκπέμπουν έναν αέρα μυστηρίου, ο οποίος ενισχύσεται (θετικά & αρνητικά) καθότι όψη αυτή γίνεται στον Σκορπιό. Όμως, το άτομο αυτό δημιουργεί έντονες και παθιασμένες σχέσεις και τους αρέσει να κυριαρχούν στο ταίρι τους.

    Αυτή την όψη συνόδου (Αφρο.-Πλούτωνα) τετραγωνίζει ο ¶ρης:amazed: ... εδώ λοιπόν είναι το μυστικό.
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  5. #15
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Αγγελικη
    Location
    Αλεξανδρουπολη
    Posts
    21

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by danie View Post
    Α ξέχασα δεν ξέρω αν η "όψη" σημαίνει το ίδιο,αλλά θα θελα να μου πείτε τη θέση της,αν ειναι "καλά τοποθετημένη" ή όχι...Πάντως γενικά είμαι πάρα πολύ ντροπαλή στο να πλησιάσω κάποιον ή να δείξω κάτι,υπερβολικά θα έλεγα,πράγμα που δεν ταιριάζει με το προφίλ του ζωδίου μου και αυτό το κάνει ακόμα πιο εκνευριστικό...
    Η Αφροδιτη σου δεν ειναι φυσικα σε καλη θεση. Ειναι στον Σκορπιο αναδρομη, σε συνοδο με Ηλιο και Πλουτωνα.
    Δειχνει να αισθανεσαι οτι εχεις εντονο ερωτισμο αλλα η Σεληνη στον Αιγοκερω σε κανει να αντιμετωπιζεις καπως ψυχρα τα πραγματα στην πρωτη επαφη. Τα ΠΡΕΠΕΙ ειναι αυτα που σου βγαινουν σαν πρωτη αντιδραση...Ο Ηλιος, η Αφροδιτη και ο Πλουτωνας ειναι στον 10ο οικο (του Αιγοκερω)
    Επισης, αυτο που διακρινουν οι αλλοι ειναι ενα ατομο το οποιο ειναι ανεξαρτητο, μετακινειται, εχει χιουμορ που ομως ειναι πολυ κτητικο και προσπαθει να κοιταζει και τα συμφεροντα του παντα...αλλα και τεμπελουλα παρολο που εχεις τοσα σχεδια στο μυαλο σου..!!!
    Προκειται για αντιφασεις που θα τις συνειδητοποιησεις...
    ΕΣΥ πιστευεις οτι εισαι μαγνητικη. Ο μαγνητισμος που εκπεμπεις δεν ειναι ερωτικος.
    Ειναι αυτο που δεν μπορουν να καταλαβουν οι αλλοι (ο Ποσειδωνας) αλλα και αλλοπροσαλλο στα ματια των αλλων...

  6. #16

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Eυχαριστώ για τις διευκρινίσεις!Αν και πρεπει να πω ότι,¶γγελε,με τρόμαξες λίγο μ'αυτά που είπες...Και μάλιστα εγω δεν πιστεύω πως είμαι μαγνητική,αυτός ήταν άλλωστε ο λόγος που έστειλα το μήνυμα...
    Panther σ'ευχαριστώ αλλα τι εννοείς,τι γίνεται που τετραγωνίζει ο ¶ρης την όψη συνόδου Αφροδίτη-Πλούτωνα?

  7. #17
    Join Date
    Oct 2007
    Όνομα:
    κωνσταντινα
    Posts
    128

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Καλημέρα σε όλους!
    Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ για την θέση της αφροδίτης μου και αν είναι καλή έχω γεννηθεί 03/07/1983 στις 11 το πρωί. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει γιατί είμαι λίγο άσχετη. Σας ευχαριστώ πολύ

  8. #18
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    στον κωσμο μου=))
    Posts
    58

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Εγω εχω τη Σεληνη,Αφροδιτη στον Υδροχοο στον 11ο οικο, Ηλιο στον 10 οικο, Αρης στον Ταυρο και στον 1ο οικο, Εξάγωνο: Αφροδίτη Ποσειδώνας , Ημί-εξάγωνο: Ήλιος Ποσειδώνας , Συζυγία: Αφροδίτη Δίας , Συζυγία: Σελήνη Αφροδίτη , Συζυγία: Σελήνη Δίας, Τρίγωνο: Αφροδίτη Πλούτωνας , Εξάγωνο: Ποσειδώνας Πλούτωνας ,Τρίγωνο: Δίας Πλούτωνας

    και ο φιλος μου εχει τον Ηλιο στους Διδυμους ομως στον 10ο οικο και τη Σεληνη στους Διδυμους στον 11 ο οικο ,Αφροδιτη στον Ταυρο στον 10ο οικο, Αρης στον Υδροχοο στον 7ο οικο, Αντίθεση: Ήλιος Δίας , Αντίθεση: Ήλιος Ποσειδώνας ,Εξάγωνο: Ποσειδώνας Πλούτωνας ,Εξάγωνο: Δίας Πλούτωνας ,Συζυγία: Ερμής Αφροδίτη ,Τετράγωνο: Αφροδίτη Αρης, Τρίγωνο: Σελήνη Αρης ,Τρίγωνο: Σελήνη Ουρανός ,Χιασμός: Αφροδίτη Ουρανός.
    Σας παρακαλω,πειτε μου λιγα πραγματα πως ειμασται μεταξη μας και χοριστα,περιπου ?Ευχαρηστω για το χρονο σας.

  9. #19
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Αγγελικη
    Location
    Αλεξανδρουπολη
    Posts
    21

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by danie View Post
    Eυχαριστώ για τις διευκρινίσεις!Αν και πρεπει να πω ότι,¶γγελε,με τρόμαξες λίγο μ'αυτά που είπες...Και μάλιστα εγω δεν πιστεύω πως είμαι μαγνητική,αυτός ήταν άλλωστε ο λόγος που έστειλα το μήνυμα...
    Panther σ'ευχαριστώ αλλα τι εννοείς,τι γίνεται που τετραγωνίζει ο ¶ρης την όψη συνόδου Αφροδίτη-Πλούτωνα?
    Σημαινει οτι ειναι καλυτερο να ασχολειθεις με τα επαγγελματικα σου γιατι εκει θα εχεις περισσοτερες επιτυχιες.
    :bigsmile:


    ΥΓ.
    Επειδη ειμαι παντα βιαστικος, συγνωμη που απανταω στη θεση της Πανθηρος...

  10. #20
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Αφροδίτη - Πλανήτης του έρωτα και της ομορφιάς [Ερωτήσεις]

    Quote Originally Posted by danie View Post
    Eυχαριστώ για τις διευκρινίσεις!Αν και πρεπει να πω ότι,¶γγελε,με τρόμαξες λίγο μ'αυτά που είπες...Και μάλιστα εγω δεν πιστεύω πως είμαι μαγνητική,αυτός ήταν άλλωστε ο λόγος που έστειλα το μήνυμα...
    Panther σ'ευχαριστώ αλλα τι εννοείς,τι γίνεται που τετραγωνίζει ο ¶ρης την όψη συνόδου Αφροδίτη-Πλούτωνα?

    Είσαι πολύ μικρή για να πιστεύεις ότι δεν είσαι μαγνητική. Και τι εννοείς με τη λέξη μαγνητική ... δλδ να σταματάνε όλοι και να σε κοιτάνε?
    Εγώ, βλέποντας τον χάρτη σου, μπορώ να πω ότι στον 1ο σου οίκο έχεις δυο πλανήτες. Που σημαίνει ότι παρόλο που το ηλιακό σου ζώδιο είναι στον Σκορπιό, εσύ μέσα σου "κινείσαι" με Ποσειδώνια και Σελήνια χαρακτηριστικά δλδ είσαι πολύ ευαίσθητη κλπ. (Δες τις ιδιότητες αυτών των 2 πλανητών). Αντι λοιπόν, να βγάλεις αυτά τα χαρακτηριστικά πιθανά να δείχνεις όχι τόσο απόμακρη (λόγω Σελήνης στον Αιγόκερω) όσο φιλική (λόγω ακμής 7ου στους διδύμους). Εγώ πιστεύω, ακράδαντα ότι όλοι οι άνθρωποι μέσα μας έχουμε σεξουαλικότητα ή μαγνητισμό, αλλά πολλές φορές δεν ξέρουμε πως να τον εκφράσουμε. Η σεξουαλικότητα μας εκφράζεται μέσω της Αφροδίτης αλλά όπως είπαμε η Αφροδίτη σου τετραγωνίζει με τον ¶ρη σου.


    Αρνητική έκφραση ¶ρης - Αφροδίτη: αυτή η όψη ευνοεί τον έρωτα δίχως ανταπόκριση, δηλαδή τα άτομα αυτά συχνά ερωτεύονται πρόσωπα από τα οποία δεν λαμβάνουν καμία ανταπόκριση ή το αντίθετο. Πολύ συχνά τους βλέπουμε να δυσκολεύονται να εκφράσουν τις επιθυμίες τους ή το ποια πορεία πρέπει να επιλέξουν, αντιδρώντας γλυκά και τρυφερά (Αφροδίτη) ή σκληρά και επιθετικά (¶ρης), καθώς οι ιδιότητες αυτών των δύο πλανητών διαρκώς συγκρούονται. Συχνά φημίζονται για την γοητεία τους! αλλά είναι πάντα έτσι;

    ¶ρης, ο πλανήτης της δράσης

    Πιστεύω ότι αν μελετήσεις τον χάρτη σου και ψάξεις μέσα σου, θα βρεις τον τρόπο να εκδηλώσεις σωστά την σεξουαλικότητα σου!

    Όσον, αφορά τη Σελήνη σου ... θα πρέπει να προσέξεις να μην είσαι πολύ αυστηρή ή αυταρχική με τα παιδιά σου.

    Ελπίζω να βοήθησα. :bigsmile:
    Φιλικά
    Ιουλία
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


 

 
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads