s
Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 31 to 40 of 47
  1. #31
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    82

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Ξέρω ότι είναι εκτός του γενικού θέματος αλλά (μιας και προαναφέρθηκε) μήπως γνωρίζει κάποιος εαν υπάρχει κάποιο βιβλίο σχετικό με την σκία των ζωδίων?? Θα ενδιάφερε να το ψάξω λίγο.

    Ευχαριστώ

  2. #32
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Αγαπητη elenikol, ομολογω πως δεν εχει τυχει ποτε να διαβασω για "σκια" στην αστρολογια. Ξερω ομως οτι ο ορος υφισταται στην ψυχαναλυση και αφορα σε γενικες γραμμες, την υποσυνειδητη απορροφηση των απωθημενων της οικογενειας. Φυσικα δεν ειναι μονο αυτο. Ειναι πιο πολυπλοκο και εχει να κανει με τις σχεσεις αναμεσα στα μελη μιας οικογενειας.
    Ισως η Sagimoon, λεγοντας σκια να εννοουσε τα προσωπικα μας απωθημενα, που με λιγη εως πολλη προσπαθεια μπορουμε να συνειδητοποιησουμε καποια στιγμη και να αποδεχτουμε την υπαρξη τους.
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  3. #33
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Quote Originally Posted by elenikol View Post
    Ξέρω ότι είναι εκτός του γενικού θέματος αλλά (μιας και προαναφέρθηκε) μήπως γνωρίζει κάποιος εαν υπάρχει κάποιο βιβλίο σχετικό με την σκία των ζωδίων?? Θα ενδιάφερε να το ψάξω λίγο.

    Ευχαριστώ
    Αν και η εξήγηση που σου δίνει πιο πάνω η starfish είναι η πιο πιθανή, στο επόμενο τεύχος του Ζωή & Ζώδια θα υπάρχει το ενδιαφέρον άρθρο Η Δομή των Οίκων και η Ψυχική Δομή του Ατόμου, από τον Β. Παπαδολιά, σχετικά με τις γιουγκιανές προσεγγίσεις στο θέμα και σχετικά με τον Εαυτό, την Περσόνα, τον ¶νιμους και την ¶νιμα και φυσικά την Σκιά.
    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

  4. #34
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Ο άνθρωπος έχει διττή φύση. Συνυπάρχει το καλό και το κακό μέσα του, το άξιο και το ανάξιο, το θεμιτό και το αθέμιτο, το έξυπνο και το χαζό. Η διαφορά του καθένα μας είναι στο ...ποσοστό, και στην αντιμετώπιση αυτής της αλήθειας.
    Ο όρος σκιά είναι παρμένος από την λιζ Γκρίν και το βιβλίο της < αστρολογία για ερωτευμένους>. ΄Προσωπικά βρήκα τον τίτλο ελαφρά άσχετο με το περιεχόμενο.
    Βαθμολογώντας με άριστα το 10, βάζω στον τίτλο 2 και στο περιεχόμενο 10.
    Νομίζω αξίζει να μπεί σε κάθε αστρολογική και ψυχολογική βιβλιοθήκη.
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  5. #35
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    82

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σας. Ευχαριστώ και πάλι.

  6. #36
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Είναι το καλύτερο κείμενο που έχω διαβάσει όσο αφορά τις σχέσεις των ζωδίων. Συγχαρητήρια

  7. #37

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Το άρθρο αυτό είναι πάρα πολύ καλό!!!!! Νομίζω ότι στο κομμάτι "Δεν θα θέλατε για σύντροφο κάποιον που να σας επηρεάζει σταθερά, γιατί δεν σας αρέσει να αισθάνεστε παγιδευμένοι και, επίσης, γιατί δεν έχετε ανάγκη να σας χαροποιήσει και να σας εμπνεύσει κάποιος. Είστε από μόνοι σας ευτυχισμένοι και δημιουργικοί. Δεν χρειάζεστε μεγάλη φροντίδα, γιατί όπως μπορείτε να «εμπλακείτε» σε οποιαδήποτε κατάσταση, έτσι μπορείτε και να «απεμπλακείτε. Κανείς δεν μπορεί να βάλει όρια στην ελευθερία σας. Εκείνο που χρειάζεστε είναι ένας «συμπαίκτης»" απλώς τα λέει όλα. Από κεί και πέρα όλα είναι πιθανά και για τους τοξότες και για όσους πέσουν πάνω τους....

  8. #38
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    χρυσα
    Location
    Athens
    Posts
    18

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    καλη χρονια σε ολουσ!ειμαι τοξοτινα!καλα ολα αυτα που λετε αλλα δεν μπορω να καταλαβω το εξης,πως γινεται ενω παντου λεει τοξοτης+παρθενος= αδυνατον εγω να ξετρελενομαι με τους παρθενουσ?ολοι μου οι φιλοι κ φλογεροι ερωτες ειναι παρθενοι.με ελκουν οπως το μελι την μελισσα.μιλαω σε ολους ανεξαιρετος φυλλου κ ηλικιας και χωρισ να γνωριζω ζωδιο αρχικα μα οσα ατομα ξεχωριζω σε μια συζητηση κ με ελκουν μολις ρωτισω ζωδιο η απαντηση σχεδον παντα ειναι ''παρθενος''κ αν οχι παρθενος τοτε εχου ωροσκοπο παρθενο.εχω ωροσκοπο υδροχοο και πολλουσ πλανητες στον σκορπιο.ειμαι και την πρωτη μερα μετα την αλλαγη σκορπιου με τοξοτη!!!η χημεια και ο ηλεκτρισμος που υπαρχει μεταξυ αυτων των 2ζωδιων ειναι τρομακτικη πιστεψτεμαι!τι φταιει ομως?

  9. #39

    re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Quote Originally Posted by fantasy_girl View Post
    η χημεια και ο ηλεκτρισμος που υπαρχει μεταξυ αυτων των 2ζωδιων ειναι τρομακτικη πιστεψτεμαι!τι φταιει ομως?
    Το ανοιχτό σου μυαλό, η ελευθερία σου και η αγάπη σου για τον απελευθερωμένο άνθρωπο που δεν κολλάει σε ζώδια για να κρίνει ρατσιστικά τους ανθρώπους. Επιπλέον για να'χεις Υδροχόο Ωροσκόπο μήπως είναι στις τελευταίες μοίρες, οπότε ο 7ος σου είναι στην Παρθένο ;
    Διευκρίνηση για τα βρώμικα μη Παρθενίσια μυαλά : Δεν φλερτάρω καμμία μέσα από το internet ποτέ. 'Εχω κάνει τάμα ''παρθενίας'' στη Μεγαλόχαρη. Επιπλέον να προσθέσω ότι οι Τοξότες σωστά γράφει ο συγγραφέας ότι σπάνια ταιριάζουν με Παρθένους. Ακόμα και το θρυλικό ζευγάρι Βίσση-Καρβέλα, είχε άδοξο τέλος παρά την επιτυχημένη σχέση πολλών ετών. 'Οσο συνειδητοποιώ ότι έχω ίδιο ζώδιο με τον Καρβέλα, καμμία σχέση :sick:

  10. #40

    Re: Η Συναστριακή συμβατότητα των Τοξοτών

    Γιατί δεν αναφέρει το άρθρο ότι οι περισσότεροι Τοξότες είναι φυγόπονοι, ευθυνόφοβοι και δεν μπορείς να τους εμπιστευτείς ποτέ και πουθενά??? Οι άντρες, γιατί οι γυναίκες δεν έχουν καμία σχέση με τους άντρες Τοξότες.

 

 
Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads