s
¶ρης στον Καρκίνο - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 21 to 30 of 57
  1. #21
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Γενικά ο ανάδρομος ¶ρης δεν είναι και πολύ καλός για ξεκινήματα.. Ίσως να υπάρχει κάποια εξαίρεση για άτομα που έχουν από τη γέννηση τους ανάδρομο ¶ρη, αλλά γενικά είναι δύσκολη περίοδος για νέες δραστηριότητες... Από την άλλη κάθε άνθρωπος επιλέγει τη στιγμή που κρίνει ο ίδιος για να κάνει κάτι καινούριο... Δεν έχει νόημα να κάνουμε αυτό ή εκείνο επειδή το λέει κάποιο βιβλίο αστρολογίας...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  2. #22

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    ευχαριστώ κ Παπαδολιά

  3. #23
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Χολαργός, Αθήνα
    Posts
    131

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Μόλις είδα ότι ο ¶ρης βρίσκεται στον 9ο οίκο μου και μόλις πριν μία βδομάδα έβγαλα τα εισητήριά μου για το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό!

    Γενικά, ο ¶ρης από πάνω μου με έχει κάνει να έχω τα νεύρα μου σπασμένα από ένταση. Έχω γίνει (ακόμα πιο πολύ) απότομος, νευρικός, οξύθυμος. Αλλά δεν πειράζει - καιρός ήταν να τρίξουμε τα δόντια σε μερικούς-μερικούς που τους ανεχόμαστε μία ζωή!

    Από την άλλη, έχω ξεκινήσει πολλές δραστηριότητες με πολύ κέφι και ενέργεια. Αλλά ταυτόχρονα έχω και πολλή κούραση μέσα μου.

    Αυτά μου'ρχονται τώρα...

    Υ.Γ.: Περίεργο: ούτε οικεγενειακές συγκρούσεις είχα, ούτε παρασκινιακά πράγματα...
    Ετεη δε ουδεν ιδμεν εν βυθω γαρ η αληθεια...

  4. #24
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    106

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Γεια σας! Εχω Αφροδιτη στον Καρκινο στον 9ο οικο και εχω αρχισει να θυμαμαι ολους με τους οποιους εχω μαλωσει, στενοχωρηθει, ο,τι λαθη εχω κανει...
    Σκετη καταθλιψη!! Εχει σχεση?Αυτο σημαινει οτι τα αισθηματικα μου καπως ετσι θα συνεχισουν μεχρι ο Αρης να ερθει σε ορθη φορα?

  5. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Αγαπητή penguin

    Η νοσταλγία από τα στοιχεία που περιγράφετε είναι δικαιολογημένη. Θα ήταν καλό να κάνετε λίγο υπομονή κι όταν ορθοδρομήσει ο ¨Αρης και μάλιστα φύγει από την μοίρα της Αφροδίτης σας, θα ηρεμήσουν πολλά.
    Είναι καλή περίοδος βέβαια να σκεφθείτε πάνω στην ιδεολογική προσέγγιση της αγάπης, δηλαδή τι είναι αγάπη, πώς εκφράζεται μέσα από εσάς, κλπ

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  6. #26
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Quote Originally Posted by Deodonus View Post
    Μόλις είδα ότι ο ¶ρης βρίσκεται στον 9ο οίκο μου και μόλις πριν μία βδομάδα έβγαλα τα εισητήριά μου για το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό!

    Γενικά, ο ¶ρης από πάνω μου με έχει κάνει να έχω τα νεύρα μου σπασμένα από ένταση. Έχω γίνει (ακόμα πιο πολύ) απότομος, νευρικός, οξύθυμος. Αλλά δεν πειράζει - καιρός ήταν να τρίξουμε τα δόντια σε μερικούς-μερικούς που τους ανεχόμαστε μία ζωή!

    Από την άλλη, έχω ξεκινήσει πολλές δραστηριότητες με πολύ κέφι και ενέργεια. Αλλά ταυτόχρονα έχω και πολλή κούραση μέσα μου.

    Αυτά μου'ρχονται τώρα...

    Υ.Γ.: Περίεργο: ούτε οικεγενειακές συγκρούσεις είχα, ούτε παρασκινιακά πράγματα...
    Σας εύχομαι καλή παραμονή στο εξωτερικό. Ο ¶ρης σας έδωσε την ευκαιρία να βγείτε έξω από την πατρίδα (Καρκίνος). Η ένταση είναι φυσικό επακόλουθο, ειδικά αν κάποιοι πλανήτες γενέθλιοι κάνουν όψη. Αλλά μπορεί να ήρθε όντως η στιγμή της αποφόρτισης.:bigsmile:

    Για τους καυγάδες στο σπίτι, ή την παρασκηνιακή συμπεριφορά, ίσως θα ήταν δύσκολο να το βιώσετε, επειδή ο ¶ρης βρίσκεται στον 9ο οίκο και εκτονώνεται εκτός σπιτιού.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  7. #27
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Καλώς ή κακώς δεν εξηγούνται ΟΛΑ με την αστρολογία,ή τουλάχιστον δεν είμαστε σε θέση να τα εξηγήσουμε σωστά.Με όλο το σεβασμό,νομίζω ότι αυτή η απόδοση ανύπαρκτων χαρακτηριστικών στους μαθητές μόνο και μόνο επειδή βρίσκεται ο άρης στον καρκίνο δεν είναι και πολύ πετυχημένη.Το ίδιο ισχύει και για τα προβήματα των οικογενειών,τα οποία είναι διαρκή εδώ και πάρα πολλά χρόνια και ουδεμία σχέση έχουν με τις καταλήψεις των σχολείων(και με τον αρη στον καρκίνο).Αντί να πούμε μπράβο στα παιδιά που ασχολούνται με ζητήματα που αύριο θα ειναι μέρος της καθημερινότητάς τους και τα αφορά άμεσα,αντί να χαιρόμαστε που δεν είναι τα "αδιάφορα"παιδιά (πολύ αγαπητός χαρακτηρισμός για μερικούς) καθόμαστε και τα αφορίζουμε.Δεν ξέρω αρκετή αστρολογία ώστε να εξηγήσω απ αυτην την οδό αυτό το υπέροχο ξύπνημα των μυαλών τους:bigsmile:,παρακολουθώ κι εγώ όμως το ζήτημα από άλλη σκοπιά και ξέρω μερικούς λόγους που όμως δεν θα τους αναλύσω εδώ γιατί δεν είναι και πολύ κατάλληλοι για ένα αστρολογικό φόρουμ.Απλά το ανέφερα γιατί καλώς ή κακώς,ο άρης στον καρκίνο δεν έχει ουδεμία σχέση με τις μαθητικές καταλήψεις-χωρίς διάθεση προσβολής απέναντι στην κ.Σίμου-γιατί οι αιτίες και τα αποτελέσματα δεν έχουν σχέση με όσα αναφέρονται.

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  8. #28

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Από ότι διαβάζω ο ανάδρομος ¶ρης προκαλεί πολλά και διάφορα...!! Όσον αφορά το θέμα υγείας τί επιπτώσεις μπορεί να έχει?? Σε περίπτωση που κάποιος κάνει εγχείρηση αυτό το διάστημα με τον άρη ανάδρομο και ανήκει στο ζώδιο του καρκίνου..υποδηλώνει κάτι κακό?? Απ'ότι διαβάζω αν ήταν ο ερμής ανάδρομος θα έπρεπε να πρόσεχε ανδεχομένως για μία λάθος διάγνωση...κάνω λάθος? Τωρα με τον άρη ανάδρομο τί θα μπορούσε να συμβει?????

  9. #29

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Αγαπητή φίλη,
    με Ανάδρομο Αρη δεν είναι καθόλου φρόνιμο να αποφασίζονται επεμβάσεις...
    ούτε κατά διάνοια.
    Βασιλική Κόντη
    Αστρολόγος

  10. #30

    Re: ¶ρης στον Καρκίνο

    Δηλαδή θα πρέπει να αναβληθεί κατά πάσα πιθανότητα...ουφφ..όπως και να έχει σας ευχαριστώ πολύ κυρία Κόντη!!

 

 
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads