s
Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!! - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast
Results 31 to 40 of 68
  1. #31
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Διονυσία
    Location
    Δυτική Αττικκ
    Posts
    326

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    στην ζωή μου υπάρχουν πολλοι σκοππιοιο
    ερμης και οι δυο αργοι πλανήτες της της γεννιάς μου '66
    σελήνη κια άρης στον 8ο οίκο ευτυχώς με σώζει το ζώδιο
    πολλοι αυτοκαταστροφηκοί τυποι,αυτοτημωριτηκοι,αν υπάρχοι αυτοί η λέξη,
    πολλοι καλοί φίλοι,πιστοί μέχρη αιδίας σε άτομα που δεν αξίζουν αυτοί τους τη πίστη
    κλειστοί σε αυτά που νιώθουν οι άλλοι όμως χριάζονται την ζεστασιά του και αυτό είναι που μας απομακρίνη από κοντάτους,όταν είναι ερωτική η σχέση,αλλωστέ τους φίλους τους διαλέγεις και τους αγαπάς με τα υπερ και τα κατ'α τους,από αυτον πυ διαλέγεις θέλεις ζεστασιά πιστεύω
    οσκοπρπιος στον ερμή με κάνει καχύποπτη,οάρης μου αν και στο ζυγό με κάνει μαχητική και δυναμική η σελήνη παλύ να τρώγωμαι μόνη μου τομόνο που δεν επιτρέπω σ'μένα να κρατάω κακία οπως οισπορπιοί που ξέρω είναι κακό για την ψυχή μου συνχωράω ακόνα και αύτους που με πληγώνουν δεν ασχολούμε μαζί τους

    όσο για τον alien1 πραγματικά μας


    ΛΕΙΠΕΙΣ

  2. #32
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    κατερινα
    Location
    αθήνα
    Posts
    150

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Το θέμα είναι ότι όλοι στη ζωή μας πληγωνόναστε και πληγώνουμε. Ο πόνος που βιώνουμε είναι σημείο εξέλιξης. Γιατί όμως οι σκορπιοί που πληγώθηκαν αντεπιτίθενται; πονάνε περισσότερο; Το τι θα κάνει ο καθένας τον πόνο του είναι σίγουρα προσωπική υπόθεση : άλλοι τον κάνουν τέχνη, άλλοι εκδίκηση! Πιστεύω πως η δύναμή τους είναι πράγματι βαθειά αλλά πολλές φορές ο πόνος γίνεται αυτοσκοπός!

  3. #33
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Quote Originally Posted by chandramani View Post
    Το θέμα είναι ότι όλοι στη ζωή μας πληγωνόναστε και πληγώνουμε. Ο πόνος που βιώνουμε είναι σημείο εξέλιξης. Γιατί όμως οι σκορπιοί που πληγώθηκαν αντεπιτίθενται; πονάνε περισσότερο; Το τι θα κάνει ο καθένας τον πόνο του είναι σίγουρα προσωπική υπόθεση : άλλοι τον κάνουν τέχνη, άλλοι εκδίκηση! Πιστεύω πως η δύναμή τους είναι πράγματι βαθειά αλλά πολλές φορές ο πόνος γίνεται αυτοσκοπός!
    Πολύ σωστά όλα όσα λές! Απλώς οι σκορπιοί επειδή λίγο σπάνια ανοίγονται στους άλλους και δίνουν συναισθήματα, όταν τα δώσουν απαιτούν απόλυτη πίστη και αφοσίωση, καθώς και ότι δώσουν να πάρουν από τους άλλους. Έτσι άμα προδοθούν τιμωρούν τον εαυτό τους με το να εκδικηθούν τους άλλους, γιατί μην ξεχνάμε ότι η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο και δεν κάνει καλό..Είναι η πολύπλοκη φύση των σκορπιών αυτή.
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  4. #34
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    κατερινα
    Location
    αθήνα
    Posts
    150

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Ενώ εμείς οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί όταν δοθούμε δεν αναζητούμε την πίστη ή την αφοσίωση΄;;; Ή δεν πονάμε όταν μας προδίδουμε; Νομίζω πως πράγματι είστε γοητευτικοί για ένα πολύ σημαντικό λόγο (και για άλλους ) : ότι δεν σας ταιριάζει η επιφάνεια, κινείστε πάντα κάτω από τα φαινόμενα και αυτό πράγματι είναι απαραίτητο στην ζωή μας! Αλλά βρε παιδιά πολύ δράμα! Δράμα για το δράμα;;;καλά εσείς το αντέχετε εφόσον το πάράγετε, σκεφτείτε όμως και αυτούς που εμπλέκονται συναισθηματικά μαζί σας...:bigsmile:

  5. #35
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Quote Originally Posted by chandramani View Post
    Ενώ εμείς οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί όταν δοθούμε δεν αναζητούμε την πίστη ή την αφοσίωση΄;;; Ή δεν πονάμε όταν μας προδίδουμε; Νομίζω πως πράγματι είστε γοητευτικοί για ένα πολύ σημαντικό λόγο (και για άλλους ) : ότι δεν σας ταιριάζει η επιφάνεια, κινείστε πάντα κάτω από τα φαινόμενα και αυτό πράγματι είναι απαραίτητο στην ζωή μας! Αλλά βρε παιδιά πολύ δράμα! Δράμα για το δράμα;;;καλά εσείς το αντέχετε εφόσον το πάράγετε, σκεφτείτε όμως και αυτούς που εμπλέκονται συναισθηματικά μαζί σας...:bigsmile:
    Αφου ειναι στην φυση τους!!
    Δεν ξερεις το ανεκδοτο με τον βατραχο και τον σκορπιο; :bigsmile:
    [Πολυαγαπημενοι μου σκορπιοι....:bigsmile:]
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  6. #36
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Quote Originally Posted by chandramani View Post
    Το θέμα είναι ότι όλοι στη ζωή μας πληγωνόναστε και πληγώνουμε. Ο πόνος που βιώνουμε είναι σημείο εξέλιξης. Γιατί όμως οι σκορπιοί που πληγώθηκαν αντεπιτίθενται; πονάνε περισσότερο; Το τι θα κάνει ο καθένας τον πόνο του είναι σίγουρα προσωπική υπόθεση : άλλοι τον κάνουν τέχνη, άλλοι εκδίκηση! Πιστεύω πως η δύναμή τους είναι πράγματι βαθειά αλλά πολλές φορές ο πόνος γίνεται αυτοσκοπός!
    Ισως να είναι αυτό το μάθημα που πρέπει να πάρουν οι σκορπιοί... οτι όσο και αν πονάνε πρέπει να μάθουν να συγχωρούν και να γυρίζουν σελίδα...

    Και αφού είναι μάθημα για αυτούς σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολο να το κάνουν αυτοί απο τον οποιοδήποτε άλλο...

  7. #37
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    106

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Πιστευω οτι επειδη οι Σκορπιοι νιωθουν τα παντα τοσο εντονα, πραγματι πονανε περισσοτερο. Μεχρι που φτανουν στο σημειο να αρρωσταινουν κιολας...Με το Σκορπιο συνδεονται και τα αυτοανοσα νοσηματα(οπου ο οργανισμος στρεφεται εναντιον του εαυτου του).Μην μπορωντας επομενως να ξεχασουν τον πονο,γινονται αυτοκαταστροφικοι αφου αυτο συχνα εχει τιμημα και στη δικη τους υγεια..

  8. #38
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Μάντεψε...
    Location
    Thessaloniki, Greece
    Posts
    122

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Λογικό είναι αυτό που λες... Οταν τοση ενεργεια την κρατάς μέσα σου και δεν την εξωτερικεύεις μόνο στον εαυτό σου κάνεις κακό...
    Γι'αυτο θα ήταν καλύτερα να το ξεπεράσουν αυτό το στάδιο(της καταστροφικότητας ή αυτοκαταστροφικότητας) κάνοντας δημιουργικά πράγματα. Δεν είναι εύκολο αυτό, το ξέρω(έχω σελήνη στο σκορπιο..) αλλά ετσι μόνο θα καταφέρουν τελικά να βρουν την ηρεμία τους...
    και να ξεκολλήσουν από το παρελθόν.

  9. #39
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Αφου ειναι στην φυση τους!!
    Δεν ξερεις το ανεκδοτο με τον βατραχο και τον σκορπιο; :bigsmile:
    [Πολυαγαπημενοι μου σκορπιοι....:bigsmile:]

    Αχ δεν θα το αντέξω αυτό! Μην το πεις το ανέκδοτο... Ήμαρτον πια!:toung:

    Πιστεύω ότι ο λόγος που αναζητούν την εκδίκηση οφείλεται στο ότι είναι τρομερά εγωιστές και θέλουν να έχουν τον τελευταίο λόγο!!! Εκείνοι θέλουν να κάνουν κουμάντο, πάει και τελείωσε ... Ας μην ξεχνάμε τον καλό μας πλανήτη Πλούτωνα:bigsmile:
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  10. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Σκορπιοί : σπάστε τη σιωπή...μόνο αν θέλετε !!!

    δε νομιζω οτι ειναι εγωιστες οι σκορπιοι, ο εγωισμος ειναι κατι επιφανειακο και οι σκορπιοι δεν αρεσκονται σε επιφανειακα πραγματα. Οτι αρεσκονται στον ελεγχο μαλλον αλλα αυτο συμβαινει διοτι διαφορετικα νιωθουν ευαλωτοι. Οτι τα νιωθουν ολα περισσοτερα το πιστευω και οτι δυσκολα ξεχνανε ειδικα αν εχουν επενδυσει σε κατι και αυτος ειναι και ο λογος που βιωνουν το πονο περισσοτερο μαλλον, επειδη αρνουνται να αφησουν ευκολα κατι στο οποιο εχουν επενδυσει οσο κι αν αυτο το γεγονος τους φερνει πονο.
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

 

 
Page 4 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads