s
Τι ειναι τελικα ο Αρης??? - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 16 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 51 to 60 of 154
  1. #51

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Αν σκεφτούμε ότι ο ¶ρης είναι ο θεός του πολέμου και δίνει δράση και θέληση, σε συνδυασμό με τον Λεόντα που είναι αρχηγικό ζώδιο, μάλλον κοιτούν πολύ ψηλά και αυτό που θέλουν θα το πάρουν!

    Η καλύτερη θέση για τον ¶ρη είναι στον Κριό και τον Σκορπιό, μιας και ειναι ο κυβερνήτης τους (θέση κυριαρχίας).
    Σε αδυναμία είναι στον Ζυγό.
    Σε έξαρση στον Αιγόκερω.
    Σε πτώση στον Καρκίνο.

  2. #52
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by Deodonus View Post
    Εγώ έχω ¶ρη στον Λέοντα, και έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλή θέση. Αλήθεια, είπατε για τις "κακές" θέσεις, με τις "καλές" τί γίνεται? Ποιές είναι οι "καλύτερες" θέσεις για τον ¶ρη?

    Πολύ καλή θέση είναι στον Κριό, στον Λέοντα, στον Σκορπιό.
    Κατ' επέκταση, συμφωνώ με την Κια.
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  3. #53
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Και να συμπληρώσω ότι είναι καλά τοποθετημένος σε αυτά τα ζώδια γιατί αντιδρούν δυναμικά και άμεσα, και κινούνται με θάρρος και τόλμη, όπως ακριβώς και ο ¶ρης, με αποτέλεσμα να πετυχαίνουν πιο εύκολα τους στόχους τους. Είναι οι λεγόμενοι μαχητές.
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  4. #54
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    38

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    γεια σασ θα ηθελα να ρωτησω- γιατι ειμαι πολυ αρχαρια - ανδρασ με αρη στη παρθενο και γυναικα με αρη στον υδροχοο ταιριαζουν?

  5. #55
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Αγαπητή janepp

    Είναι δύσκολο να συγκλίνουν δύο άνθρωποι με αυτό τον συνδυασμό γιατί δεν υπάρχει κάτι κοινό στα ζώδια που αναφέρετε. Η Παρθένος είναι γήινη και μεταβλητή, ο Υδροχόος σταθερός και αέρινος.
    Αλλά μία συναστρία έχει συνδυασμούς πολλούς, επομένως αυτό δεν αναιρεί μία όμορφη προσέγγιση. Απλά στο σημείο του ¶ρη δεν έχει σύνδεση άμεση.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  6. #56
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    38

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    ευχαριστω για το χρονο σασ καλο βραδυ.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Katsavraxa
    Posts
    13

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Μμμ...ναι και εγώ έχω τον Αρη σε μεγάλη εκτιμηση ως πλανήτη...ακριβώς γιατί συμβολίζει την αρχαίγονη ενέργεια που μας διέπει, είτε αυτή μεταφράζεται στην έκφραση της ως sex είτε ως δράση σε ενα γενικότερο πλαίσιο.
    Έχω ξεκινήσει αυτό το πρωινό και έχω διαβάσει αρκετά 'αρθρα στο foroum περι της πονεμένης ιστορίας του έρωτα... Ο έρωτας στην συνολική του εκδοχή περιλαμβάνει το φλέρτ, το sex, την έμμεση επικοινωνία την συναισθηματική έκφραση κ.τ.λ. όπωσ γίνεται κατανοητό, η ολη προσέγγιση σε κάποιου το ορωσκόπιο όταν θέλει να διερευνήσει το κομμάτι του έρωτα πρέπει να γίνει συνολικότερα, να μελετηθούν δηλαδη οι όψεις και οι θέσεις των κυριότερα "υπαίτιων" πλανητών, όπως είναι ο ¶ρης, η Αφροδίτη και η Σελήνη (Γνωρίζω πως και άλλοι πλανήτες μπαίνουν σε αυτό το παιχνίδι). Δεν θέλω να πλατιάσω και να ξεφύγω απο την θεματολογία του ¶ρη, αλλά αγαπητοί μου συντονιστές δεν υπάρχει κάποιο θέμα (που τουλάχιστον να το πρόσεξα εγώ...:blink που να μιλάει εκτενώς για την σύνδεση αυτών των τριών πλανητών ή έστω και παραπάνω, στο θέμα το έρωτα και τις γενικότερες απογοητεύσεις 'η τις χαρές του. Τι να την κάνω εγώ την συναστρία όταν δεν βρίσκω άτομο για να την κάνω?:σφύριγμα χεχεχ Βασικά, αυτό που θέλω να πώ είναι πως θα θελα σας παρακαλώ να δημιουργήσετε ενα άρθρο για το πώς κάποιος καταλαβαίνει αν τα ερωτικά του θα του πάνε καλά..το ξέρω οτι ακούγεται υπέραπλουστευτικο και το ξέρω επίσης οτι δεν είναι. Αλλά θα θελα να ακούσω ποιά είναι επιτέλουσ αυτά τα 2,3 χαρακτηριστικά που πλήττουν τον αστρολογικο μας χάρτη με αποτέλεσμα η ερωτική μας ζωή να πηγαίνει απο το κακό στο χειρότερο ή ενδεχομένως να μην ήταν και ποτέ καλή! Θα μου ήταν εξαιρετικά χρήσιμο να μπορώ να διακρίνω τις δύσκολες μου όψεις, ποια είναι τα σημεία εκείνα που τείνω προσωπικά να σφάλω και μήπως τελικά γνωρίζοντας τα καταφέρω να τα χαλιναγωγήσω αν οχι να τα σβήσω. Στο παράδειγμα του Αρη...θα μπορούσε ίσως να γίνει λόγος οτι πρόκειται για έναν αρσενικό πλανήτη και π.χ ο συνδιασμός του με έναν αρσενικό πλανήτη όπως είναι ο Λέων, αυτό ίσως να δημιουργεί στην γυναίκα μια ανεξάρτησία, μια δυναμική και κάποιες φορές επιθετική στάση. Αν και άλλα στοιχεία στον αστρολογικό χάρτη ενισχύουν αυτήν τάση τότε ενδεχομένως το άτομο να αντιμετωπίζει προβλήματα λόγω αυτής της δυναμικότητας του. Η' ακόμη αν η Αφροδιτούλα μας κάνει δύσκολες όψεις με τον ¶ρη ή την σελήνη...Ποιές είναι αυτές? τελικά τα τρίγωνα και τα εξάγωνα ως όψεις μεταξύ αυτών των πλανητών θεωρούνται souper ευνοικές ενώ αντίθετα τα τετράγωνα και οι αντιθέσεις απλά δυσκολίες αν οχι "κακές" όψεις? (τον αστρολογικό μου χάρτη τον κοιτάω τον ξανακοιτάααααωωω και προσπαθώ ανάμεσα στα τρίγωνα και τα τετράγωνα να βρώ ερμηνείες...) Έχω τόσα συγγράματα αστρολογίας και τόσα βοηθήματα... αλλά πιστέψτε με, έχοντας αστρολογία τόσες πολλές αναλύσεις, μόνο ενα έμπειρο μάτι μπορεί να ξεδιαλύνει ουσιαστικά το τοπίο. Αλλα όλοι εμείς οι κακομοίρηδες και άπειροι που προσπαθούμε ειλικρινά να μάθουμε, καμιά φορά χρειαζόμαστε τις πιο απλοϊκές εξηγήσεις....






    *Μακάρι να μην χρειαζόταν να χαλάσω την ροή του θέματος με τον ¶ρη αλλα, ήταν απο τα λίγα θέματα που μυ δίνονταν η δυνατότητα να απαντήσω μα κάποιο post και επίσης ακριβώς επειδή πιστεύω πολύ στην δυναμική αυτού του πλανήτη σε συνδιασμο με την αφροδίτη και την σελήνη, θεώρησα οτι θα ήταν οκ η δημοσιέυση αυτή,εδω

    thanx

  8. #58
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Αγαπητη TaurusF, δυστυχως, οι απολυτες απαντησεις στο θεμα που σας απασχολει δεν κατοικοεδρευουν εδω!
    Ισως θα ηταν καλυτερο να απευθυνθειτε σ εναν αστρολογο της προτιμησης σας που θα αναλυσει τον γενεθλιο χαρτη σας.
    Παντως ο Αρης στον Λεοντα, δεν δειχνει απλως την δυναμικοτητα σας, αλλα και τον τυπο του ανδρα που σας ελκει. Αν αυτος ο τυπος ειναι ασυμβατος με τις συναισθηματικες σας αναγκες [Σεληνη] ή με την εκφραση της θηλυκοτητας σας [Αφροδιτη] ειναι αναμενομενο τα πραγματα να δυσκολευουν. Ενα ρολο παιζει και ο Ποσειδωνας οσον αφορα την εξιδανικευση που συχνα πυκνα ειναι η μεγαλη παγιδα [αλλα και η μεγαλη ομορφια] του ερωτα.
    Μια μεγαλη επισης παγιδα, ειναι να ασχοληθειτε περισσοτερο με την εικονα που δινουν οι οψεις στον χαρτη σας, παρα με την παρατηρηση του τροπου που δρατε στα ερωτικα σας -και οχι μονο- ζητηματα. Δουλεψτε πανω σ αυτο και κατοπιν καντε και τις αναγωγες στον χαρτη σας. Μπορειτε καλλιστα να δημιουργησετε μια καινουρια εκδοχη στην ερμηνεια των οψεων!! :bigsmile::bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  9. #59

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Kλαίνε οι χήρες ,κλαίνε και οι παντρεμένεςςςςΤι να πω και εγω η φουκαριαρα που ειμαι Κριος με ωροσκόπο κριο αλλα εχω Αρη στο Καρκινο και μαλιστα σε τετραγωνο με Αφροδίτη????Πάντως η αλη8εια ειναι οταν αρχιζω κατι το τελειωνω μετα απο πολλεςςςςς διαδρομες..δεξια αριστερα ανηφόρα κατηφόρα..τελικα ομως φτανω στο τελος...Δεν βαριεσαι..

    Αλλα και αυτο το "ετοιμοπόλεμο" που εχει και καλα ο "δυνατος Αρης" κουραζει..λες μια κουβεντα και λενε δεκαπεντε..λες και τους σκοτωσες τη μανα..και αρχιζουν και αυτο και εκεινο και το αλλο...και ολα αυτα τα υπερτροφικα εγω..ασε μας καημενεε!!!!:toung:

  10. #60
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Katsavraxa
    Posts
    13

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Αγαπητη TaurusF, δυστυχως, οι απολυτες απαντησεις στο θεμα που σας απασχολει δεν κατοικοεδρευουν εδω!
    Ισως θα ηταν καλυτερο να απευθυνθειτε σ εναν αστρολογο της προτιμησης σας που θα αναλυσει τον γενεθλιο χαρτη σας.
    Παντως ο Αρης στον Λεοντα, δεν δειχνει απλως την δυναμικοτητα σας, αλλα και τον τυπο του ανδρα που σας ελκει. Αν αυτος ο τυπος ειναι ασυμβατος με τις συναισθηματικες σας αναγκες [Σεληνη] ή με την εκφραση της θηλυκοτητας σας [Αφροδιτη] ειναι αναμενομενο τα πραγματα να δυσκολευουν. Ενα ρολο παιζει και ο Ποσειδωνας οσον αφορα την εξιδανικευση που συχνα πυκνα ειναι η μεγαλη παγιδα [αλλα και η μεγαλη ομορφια] του ερωτα.
    Μια μεγαλη επισης παγιδα, ειναι να ασχοληθειτε περισσοτερο με την εικονα που δινουν οι οψεις στον χαρτη σας, παρα με την παρατηρηση του τροπου που δρατε στα ερωτικα σας -και οχι μονο- ζητηματα. Δουλεψτε πανω σ αυτο και κατοπιν καντε και τις αναγωγες στον χαρτη σας. Μπορειτε καλλιστα να δημιουργησετε μια καινουρια εκδοχη στην ερμηνεια των οψεων!! :bigsmile::bigsmile:
    Ok, το καταλαβαίνω...απλά παρασύρθηκα απο την συννέχεια των σκέψεων μου... με αποτέλεσμα να κλαψουρίζω ψάχνοντας εύκολες λύσεις και απαντήσεις
    Απλά θα θελα να γίνω εγώ ο προσωπικός μου αστρολόγος...είναι και το οτι δεν μπορώ να συνηδητοποιήσω ίσως οτι η αν'αλυση τέτοιων θεμάτων χρήζει πολλαπλής μελέτης και δεν εκφράζεται σε 2 3 αράδες όπως εγώ ήθελα :embarrest. Το παλεύω πάντως :toung:

 

 
Page 6 of 16 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 12 users browsing this thread. (0 members and 12 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads