s
ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 74
  1. #21

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Γιατί;;;:amazed:;Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω(τουλάχιστον όχι άμεσα).:toung:
    Είσαι σίγουρη για αυτό? Αν τον είχες και σου λεγε να παντρευτείτε θα του έλεγες όχι? :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Είσαι σίγουρη για αυτό? Αν τον είχες και σου λεγε να παντρευτείτε θα του έλεγες όχι? :bigsmile:
    Δεν με ξέρεις
    Τον είχα,την έκανα με το γνωστό στρίβειν δια του αρραβώνος και ξαναεχω αλλά δεν το κουνάω ρούπι στο θέμα γαμος. Προσωπικά δεν πρόκειται να κανω αυτή την κίνηση μέχρι να νιώσω ΑΠΟΛΥΤΑ σίγουρη ότι είναι όντως αυτό που θέλω και πως όντως έχω βρεί το πιο σωστό ταίρι για μένα αλλά και σωστό πατέρα για τα παιδιά που θα κάνω.:bigsmile: Πολλά θέλω γι΄αυτό δηλώνω ανώριμη για γάμο:toung:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  3. #23

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Δεν με ξέρεις
    Τον είχα,την έκανα με το γνωστό στρίβειν δια του αρραβώνος και ξαναεχω αλλά δεν το κουνάω ρούπι στο θέμα γαμος. Προσωπικά δεν πρόκειται να κανω αυτή την κίνηση μέχρι να νιώσω ΑΠΟΛΥΤΑ σίγουρη ότι είναι όντως αυτό που θέλω και πως όντως έχω βρεί το πιο σωστό ταίρι για μένα αλλά και σωστό πατέρα για τα παιδιά που θα κάνω.:bigsmile: Πολλά θέλω γι΄αυτό δηλώνω ανώριμη για γάμο:toung:
    Μπορέι να μην σε ξέρω αλλά έχω πείρα από αυτά και μπορώ να φανταστώ
    και εκτός αυτού άλλιώς χαρακτηρίζεται αυτός που είσαι τώρα. Αν ήταν αρραβωνιαστικός θα πήγαινες για γάμο. Τώρα άμα τον έχεις στο ψάξιμο και να δεις αν ταιριάζετε... δεν ξέρω, αλλιώς θα την έλεγα την σχέση :bigsmile:
    (χωρίς παραξήγηση τα πιο πάνω ε?)
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Μπορέι να μην σε ξέρω αλλά έχω πείρα από αυτά και μπορώ να φανταστώ
    και εκτός αυτού άλλιώς χαρακτηρίζεται αυτός που είσαι τώρα. Αν ήταν αρραβωνιαστικός θα πήγαινες για γάμο. Τώρα άμα τον έχεις στο ψάξιμο και να δεις αν ταιριάζετε... δεν ξέρω, αλλιώς θα την έλεγα την σχέση :bigsmile:
    (χωρίς παραξήγηση τα πιο πάνω ε?)
    Συμβιώνω αγαπητέ μου Μητσάκο μια τακτική που φαίνεται να αποδίδει, καθώς βλέπεις τον σύντροφό σου όπως είναι στην καθημερινότητα του.:bigsmile:
    Συμβίωση το λοιπόν.Το περιστασιακό δεν θα χωρούσε στην κουβέντα μας έτσι κι αλλιως. Να αρραβωνιαστώ δεν το θεωρώ απαραίτητο, αν το αποφασίσω θα πάω κατευθείαν στο ψητό:toung:

    Δεν αμφισβητώ το θεσμό, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ.Αμφισβητώ όμως τα κίνητρα του καθένα και πρωτίστως τα δικά μου.Ισως παίρνω υπερβολικά πολύ σοβαρά το θέμα, αλλά επιπόλαιη κίνηση χωρίς να σκεφτώ αυτά που έγραψα πρίν, δεν θα ηθελα να κανω.

    Το προσωποποιησαμε όμως και ζητώ συγγνώμη απο τα μέλη.:embarrest
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  5. #25

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Συμβιώνω αγαπητέ μου Μητσάκο μια τακτική που φαίνεται να αποδίδει, καθώς βλέπεις τον σύντροφό σου όπως είναι στην καθημερινότητα του.:bigsmile:
    Συμβίωση το λοιπόν.Το περιστασιακό δεν θα χωρούσε στην κουβέντα μας έτσι κι αλλιως. Να αρραβωνιαστώ δεν το θεωρώ απαραίτητο, αν το αποφασίσω θα πάω κατευθείαν στο ψητό:toung:

    Δεν αμφισβητώ το θεσμό, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ.Αμφισβητώ όμως τα κίνητρα του καθένα και πρωτίστως τα δικά μου.Ισως παίρνω υπερβολικά πολύ σοβαρά το θέμα, αλλά επιπόλαιη κίνηση χωρίς να σκεφτώ αυτά που έγραψα πρίν, δεν θα ηθελα να κανω.

    Το προσωποποιησαμε όμως και ζητώ συγγνώμη απο τα μέλη.:embarrest
    οκ :embarrest
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  6. #26
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Συμβιώνω αγαπητέ μου Μητσάκο μια τακτική που φαίνεται να αποδίδει, καθώς βλέπεις τον σύντροφό σου όπως είναι στην καθημερινότητα του.:bigsmile:Συμβίωση το λοιπόν.
    Μα και η συμβίωση μια μορφή γάμου δεν είναι?? Δηλαδή το ότι δεν έχεις βάλει την "κουλούρα" τι σημαίνει?? Η σημαντικότερη διαφορά είναι ότι γλιτώνεις τα έξοδα του διαζυγίου όταν χωρίσεις.:sad2:
    Πάντως συμφωνώ απολύτως με την άποψή σου αγαπητή roadrunner, κινούμαι στο ίδιο μήκος κύματος!
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοικτά

  7. #27
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Quote Originally Posted by kritikia View Post
    Μα και η συμβίωση μια μορφή γάμου δεν είναι?? Δηλαδή το ότι δεν έχεις βάλει την "κουλούρα" τι σημαίνει?? Η σημαντικότερη διαφορά είναι ότι γλιτώνεις τα έξοδα του διαζυγίου όταν χωρίσεις.:sad2:
    Πάντως συμφωνώ απολύτως με την άποψή σου αγαπητή roadrunner, κινούμαι στο ίδιο μήκος κύματος!
    Ναί είναι αλλά η άτυπη δεσμευση είναι ανάμεσα στο ζευγάρι και μόνο,δεν μπλέκονται παιδιά, συγγενεις κτλ.:bigsmile:Τα έξοδα του διαζυγίου δεν με απασχολούν παντως

    Για να συμπληρώσω την άποψη μου, πιστευω πως κατά βάση αυτά που βρίσκουμε ελκυστικά (και καποτε μυθοποιούμε)στην αρχή της σχέσης είναι αυτά που μετά απο κάποιο διάστημα μας ωθούν να φύγουμε τρέχοντας!:nuts:Η συμβιωση θεωρώ λοιπόν οτι δίνει την ευκαιρία να απομυθοποιήσεις τον άλλον και να δείς αν αυτό που έμεινε τελικά σε καλύπτει ή όχι και δεν σε δεσμεύει κάτι άλλο να παραμένεις εκεί χωρίς να το θέλεις.:bigsmile:Εξάλλου η ζωή δεν ξέρουμε τι θα μας φέρει.Ανατροπές γίνονται συχνά και μου αρέσει να διαθέτω μια σχετική ελευθερία επιλογών χωρις το βαρος της κουλούρας!

    Χαίρομαι που υπάρχει κι άλλος ανθρωπος που σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο:bigsmile::bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  8. #28
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Αφροδίτη
    Posts
    13

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Quote Originally Posted by roadrunner View Post
    Ναί είναι αλλά η άτυπη δεσμευση είναι ανάμεσα στο ζευγάρι και μόνο,δεν μπλέκονται παιδιά, συγγενεις κτλ.:bigsmile:Τα έξοδα του διαζυγίου δεν με απασχολούν παντως

    Για να συμπληρώσω την άποψη μου, πιστευω πως κατά βάση αυτά που βρίσκουμε ελκυστικά (και καποτε μυθοποιούμε)στην αρχή της σχέσης είναι αυτά που μετά απο κάποιο διάστημα μας ωθούν να φύγουμε τρέχοντας!:nuts:Η συμβιωση θεωρώ λοιπόν οτι δίνει την ευκαιρία να απομυθοποιήσεις τον άλλον και να δείς αν αυτό που έμεινε τελικά σε καλύπτει ή όχι και δεν σε δεσμεύει κάτι άλλο να παραμένεις εκεί χωρίς να το θέλεις.:bigsmile:Εξάλλου η ζωή δεν ξέρουμε τι θα μας φέρει.Ανατροπές γίνονται συχνά και μου αρέσει να διαθέτω μια σχετική ελευθερία επιλογών χωρις το βαρος της κουλούρας!

    Χαίρομαι που υπάρχει κι άλλος ανθρωπος που σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο:bigsmile::bigsmile:
    Και εγώ μαζί σου Roadrunner!:bigsmile: Συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις σου... Τον άνθρωπο που θα παντρευτείς πρέπει να τον έχεις ζήσει έστω και λίγο.. Για να προλάβεις μελλοντικές απογοητεύσεις, όταν πια θα είναι πολύ αργά.
    Χαμογελάστε...Κάνει τους άλλους να ανησυχούν!

  9. #29

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    ποοοολυ καλο!
    αλλα συζητουσα με μια φιλη μου τελευταια και μου ειπε κατι πολυ ωραιο, δεν εχει τοσο σημασια ποσα κοινα σημεια εχεις με τον αλλο, οσο το ποσο μπορεις να δεχθεις αυτα που δεν ταιριαζουν με τα δικα σου......
    και το πιστευω, γιατι σε μια καλη σχεση δεν χρειαζεται ταυτιση αλλα ταυτοτητα.

  10. #30

    Re: ΑΦΙΕΡΩΜΑ γάμος Επιδίωξη: ΓΑΜΟΣ

    Μ' άρεσε πολύ αυτό που είπες (είπε η φίλη σου δηλαδή).
    Είναι πόσο μπορείς να ανεχτείς τις διαφορές που έχεις με τον άλλον και κατά πόσο μπορείς να συμβιβαστείς με αυτές!

 

 
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads