s
Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο! - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 21 to 30 of 51
  1. #21

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Περίεργα πράγματα ναι ορισμένες φορές έχεις αυτήν την παράξενη αίσθηση όταν ξυπνάς
    Είναι όνειρα από προηγούμενες ζωές? είναι προφητικές πράξης?είναι μια άλλη πύλη στην ίδια διάσταση? είναι αυτά που θα ήθελες να ζήσεις? είναι ότι ενεργή το υποσυνείδητο όλη την μέρα και τα πράγματα τα εμφανίζει την νύχτα ?όλα είναι παράξενα και όλα ανεξήγητα για τον άνθρωπο..και πάντα θα υπάρχει για τον άνθρωπο αυτό το σύμβολο «?????????»
    One star it rises for this individual who can forecast what possible to make. who can contestation the favour of chance....

  2. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Κορίνα
    Location
    Στην χώρα του
    Posts
    117

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Quote Originally Posted by T_Chameleon View Post
    είναι γνωστό πλέον πως ο μέσος άνθρωπος βλέπει πόλα όνειρα που αδύναμη να συγκράτηση συγκρατεί μόνο τα πιο έντονα ψυχολογικά για αυτόν …
    Βλέπουμε όλοι πολλά όνειρα, άσχετα αν δε τα θυμόμαστε.
    Συνήθως τα όνειρα που θυμόμαστε, είναι τα τελευταία, πριν ξυπνήσουμε.

  3. #23
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Quote Originally Posted by T_Chameleon View Post
    Περίεργα πράγματα ναι ορισμένες φορές έχεις αυτήν την παράξενη αίσθηση όταν ξυπνάς
    Είναι όνειρα από προηγούμενες ζωές? είναι προφητικές πράξης?είναι μια άλλη πύλη στην ίδια διάσταση? είναι αυτά που θα ήθελες να ζήσεις? είναι ότι ενεργή το υποσυνείδητο όλη την μέρα και τα πράγματα τα εμφανίζει την νύχτα ?όλα είναι παράξενα και όλα ανεξήγητα για τον άνθρωπο..και πάντα θα υπάρχει για τον άνθρωπο αυτό το σύμβολο «?????????»
    Εμένα μου έχει τύχει αρκετές φορές να μου χαλάσει όλη η μέρα από ένα όνειρο, ή να τσακωθώ με κάποιον επειδή έχω επηρεαστεί από το όνειρο που είδα.¶σε!!:toung: Όσο για αυτό που λές αν είναι όνειρα από προηγούμενες ζωές, λένε ότι όταν η ψυχή ετοιμάζεται να ενσαρκωθεί, ξέρει τι θα περάσει στη ζωή της και έτσι τα όνειρα είναι η πύλη που μας συνδέει με όλα όσα έχουμε μέσα μας και ξέρουμε ότι θα τα ζήσουμε. Είναι δηλ. τα όνειρα ένα είδος προειδοποίησης... Τώρα άν αυτό είναι σωστό δεν ξέρω.το ψάχνω ακόμα...:unsure:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  4. #24
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    82

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Quote Originally Posted by T_Chameleon View Post
    ..είναι γνωστό πλέον πως ο μέσος άνθρωπος βλέπει πόλα όνειρα που αδύναμη να συγκράτηση συγκρατεί μόνο τα πιο έντονα ψυχολογικά για αυτόν …..
    Πράγματι. Θυμάμαι μόνο τα όνειρα που είναι έντονα. Είτε αφορούν κάποια κοντινά μου πρόσωπα είτε εμένα προσωπικά. Πάντως όταν ξυπνήσω και το όνειρο μου είναι "ζωντανό" στο μυαλό μου, κάτι θα συμβεί. Περισσότερο, λιγότερο ή καθόλου ευχάριστο.

  5. #25
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    14

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Eγώ από τα λίγα που έχω διαβάσει σχετικά αυτό που με συγκλόνισε σχετικά με τα όνειρα είναι ότι λέει όταν τα έχουμε δει πολύ κοντά στην ώρα πριν ξυπνήσουμε , τότε μόνο τα θυμόμαστε ,αλλιώς περνάνε μόνο στο υποσυνείδητο και όταν έχουμε ξυπνήσει δε θυμόμαστε τίποτα.Τί λέτε , ισχύει?:toung:

  6. #26
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Πως να ξερουμε αν ισχυει??!!Παντος βλεπουμε συνεχεια ονειρα οι εικονες απλα δεν θυμομαστε ολες.....τα ονειρα ειναι σημαντικα,ειτε προφητικα ειτε οχι σιγουρα εχουν μια σημασια αλλιως γιατι υπαρχουν???ξερετε οτι οσοι δεν βλεπουν ονειρα(οχι δεν τα θυμουνται)πεθαινουν σε λιγο διαστημα...και αλλη πληροφορια που μπορει να ενδιαφερει πολλους και πολλες ειναι οτι οι ανθρωποι που καταφερνουν να "φτιαξουν" ονειραπ.χ να πουν εγω θελω τωρα να δω οτι πεταω και οντος το βλεπουν εχουν πολλες ψυχικες ικανοτητες...υπαρχει μαλιστα και ενα ειδος σχολης που σε βοηθαν να το κανεις...τα συμπερασματα δικα σας

  7. #27
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Quote Originally Posted by august-10 View Post
    Eγώ από τα λίγα που έχω διαβάσει σχετικά αυτό που με συγκλόνισε σχετικά με τα όνειρα είναι ότι λέει όταν τα έχουμε δει πολύ κοντά στην ώρα πριν ξυπνήσουμε , τότε μόνο τα θυμόμαστε ,αλλιώς περνάνε μόνο στο υποσυνείδητο και όταν έχουμε ξυπνήσει δε θυμόμαστε τίποτα.Τί λέτε , ισχύει?:toung:
    Μπορεί και να ισχύει αλλά εμένα μου έχει τύχει να δω όνειρα και μετά από λίγη ώρα αφότου ξυπνήσω να μην τα θυμάμαι. Ή όταν ξυπνήσω να μην έχω συνειδητοποιήσει ότι έχω δει όνειρο και να το καταλάβω στη διάρκεια της μέρας εντελώς ξαφνικά!
    Quote Originally Posted by Toksotaki View Post
    ξερετε οτι οσοι δεν βλεπουν ονειρα(οχι δεν τα θυμουνται)πεθαινουν σε λιγο διαστημα...και αλλη πληροφορια που μπορει να ενδιαφερει πολλους και πολλες ειναι οτι οι ανθρωποι που καταφερνουν να "φτιαξουν" ονειραπ.χ να πουν εγω θελω τωρα να δω οτι πεταω και οντος το βλεπουν εχουν πολλες ψυχικες ικανοτητες...υπαρχει μαλιστα και ενα ειδος σχολης που σε βοηθαν να το κανεις...τα συμπερασματα δικα σας
    Πολύ ενδιαφέρον! Δεν το ήξερα ότι όσοι δεν βλέπουν όνειρα πεθαίνουν σε λίγο καιρό..Πάντως μακάρι να μπορούσα να έλεγα σήμερα θα δώ το τάδε όνειρο και να το έβλεπα.. Πλάκα θα είχε!!
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  8. #28
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    14

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Quote Originally Posted by zeta1987 View Post
    Μπορεί και να ισχύει αλλά εμένα μου έχει τύχει να δω όνειρα και μετά από λίγη ώρα αφότου ξυπνήσω να μην τα θυμάμαι. Ή όταν ξυπνήσω να μην έχω συνειδητοποιήσει ότι έχω δει όνειρο και να το καταλάβω στη διάρκεια της μέρας εντελώς ξαφνικά!


    Πολύ ενδιαφέρον! Δεν το ήξερα ότι όσοι δεν βλέπουν όνειρα πεθαίνουν σε λίγο καιρό..Πάντως μακάρι να μπορούσα να έλεγα σήμερα θα δώ το τάδε όνειρο και να το έβλεπα.. Πλάκα θα είχε!!
    Μου έχει συμβεί και εμένα να μην τα θυμάμαι λίγη ώρα αφότου ξυπνήσω.Όμως όταν ξυπνήσω αυτό που θυμάμαι αμέσως σημαίνει ότι το είδα μερικά λεπτά ή δευτερόλεπτα πριν.Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είδα ένα όνειρο μόνο την προηγούμενη νύχτα.Τα υπόλοιπα απλά δεν τα θυμάμαι γιατί τα είδα πολύ πιο νωρίς από την ώρα που ξύπνησα.Έτσι λένε τουλάχιστον.
    ΄Οσο για τον πρόωρο θάνατο όσων δεν βλέπουν γενικά όνειρα το έχω ακούσει ή κάπου διαβάσει κι εγώ.
    Αυτό που θα ήταν το καλύτερο είναι να δω στον ύπνο μου αυτό που επιθυμώ περισσότερο αυτόν τον καιρό και μέσα σ΄ένα εύλογο χρονικό διάστημα πχ μιας βδομάδας ή ενός μήνα να γίνει πραγματικότητα.Αχ..μακάρι!!: bigsmile:

  9. #29
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Quote Originally Posted by Toksotaki View Post
    Πως να ξερουμε αν ισχυει??!!Παντος βλεπουμε συνεχεια ονειρα οι εικονες απλα δεν θυμομαστε ολες.....τα ονειρα ειναι σημαντικα,ειτε προφητικα ειτε οχι σιγουρα εχουν μια σημασια αλλιως γιατι υπαρχουν???ξερετε οτι οσοι δεν βλεπουν ονειρα(οχι δεν τα θυμουνται)πεθαινουν σε λιγο διαστημα...και αλλη πληροφορια που μπορει να ενδιαφερει πολλους και πολλες ειναι οτι οι ανθρωποι που καταφερνουν να "φτιαξουν" ονειραπ.χ να πουν εγω θελω τωρα να δω οτι πεταω και οντος το βλεπουν εχουν πολλες ψυχικες ικανοτητες...υπαρχει μαλιστα και ενα ειδος σχολης που σε βοηθαν να το κανεις...τα συμπερασματα δικα σας
    Μου φαίνεται λίγο περίεργο το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν βλέπουν όνειρα.. Είναι διαπιστωμένο ότι δεν βλέπουν? Γιατί σκέψου ότι δεν το θυμάσαι όταν ξυπνας είναι σίγουρο ότι δεν βλέπεις?? Μου φαίνεται "κάπως" αυτό το θέμα.. Το έχεις διαβάσει κάπου Toksotaki??
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοικτά

  10. #30
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Όνειρο... τo μυστήριο, το άγνωστο, το ανεξήγητο!

    Quote Originally Posted by august-10 View Post
    Αυτό που θα ήταν το καλύτερο είναι να δω στον ύπνο μου αυτό που επιθυμώ περισσότερο αυτόν τον καιρό και μέσα σ΄ένα εύλογο χρονικό διάστημα πχ μιας βδομάδας ή ενός μήνα να γίνει πραγματικότητα.Αχ..μακάρι!!: bigsmile:
    Αυτό θα ήταν πραγματικά ΤΕΛΕΙΟ!!!!
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

 

 
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads