s
Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 67
  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    36

    Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    Πιστεύετε ότι το χρώμα μπορεί να επηρεάσει την διάθεσή μας θετικά ή αρνητικά;
    Πιστεύετε πώς μπορεί να έχει θεραπευτικές ιδιότητες;
    Το βέβαιο είναι, πως ομορφαίνει τη ζωή μας και μας βγάζει από τo μονότονο: "Φως-σκοτάδι"!
    Για τη διάκριση, αλλά και την αισθητική αντίδρασή μας στο χρώμα, ευθύνεται ο εγκέφαλος. Έτσι, η προτίμησή μας σε κάποιο συγκεκριμένο, είναι καθαρά υποκειμενική υπόθεση και διαφέρει από άτομο σε άτομο.

    Σίγουρα έχετε διαβάσει για την αύρα, το ηλεκτρομαγνητικό πεδίο που μας περιβάλλει, σε συνδυασμό πάντα με τις επτά χρωματικές ακτίνες του ηλιακού φάσματος. Σε σχήμα ωοειδές, γύρω απ' το σώμα μας, αλλάζει χρώματα ανάλογα με την καλή ή κακή μας διάθεση και υγεία.
    Κάθε σημείο του σώματός μας αντιπροσωπεύεται από ένα χρώμα, αλλά και έναν αριθμό, δίνοντάς μας σωματικά, συναισθηματικά και ψυχικά χαρακτηριστικά, ανάλογα με τη δόνηση που μεταφέρει, επηρεάζοντας σε μεγάλο βαθμό τη ζωή και το χαρακτήρα μας.

    Πώς θα βρούμε το χρώμα που ταιριάζει στον τρόπο που σκεπτόμαστε και αισθανόμαστε;
    Προσθέτοντας τους αριθμούς της ημερομηνίας γέννησης (ημέρα, μήνας, έτος) ο μονός αριθμός που προκύπτει, μας δείχνει το ανάλογο χρώμα βάσει του χαρακτήρα μας.

    Ο αριθμός 1 αντιστοιχεί στο κόκκινο. Είστε άτομα κυριαρχικά, δυνατά, με μεγάλη θέληση, ενθουσιώδη, δραστήρια, δημιουργικά, ανεξάρτητα.

    Ο αριθμός 2 αντιστοιχεί στο πορτοκαλί. Είστε άτομα χαρούμενα, με ζωντάνια, δημιουργικά, με αγάπη για τις απολαύσεις και την καλή ζωή, επιβλητικά, στοργικά.

    Ο αριθμός 3 αντιστοιχεί στο κίτρινο. Εδώ βρίσκονται τα άτομα με μεγάλες νοητικές ικανότητες. Αναγνωρίζουν εύκολα τον τρόπο σκέψης των άλλων, έχουν πολλά ενδιαφέροντα, αρκετά ομιλητικά, ευγενικά αλλά και περίεργα, με αγάπη για το καινούριο, αισιόδοξα, επικοινωνιακά.

    Ο αριθμός 4 αντιστοιχεί στο πράσινο. Φανερώνει χαρακτήρες δίκαιους, με αυτοέλεγχο, ιδιαίτερα ανθεκτικούς, εργατικούς, εγκρατείς, έντιμους.

    Ο αριθμός 5 αντιστοιχεί στο μπλέ. Εδώ μιλάμε για άτομα που αγαπούν την απλότητα, ήρεμα, πιστά, τρυφερά, με έντονη την ανάγκη για ασφάλεια και σταθερότητα, αφοσιωμένα, συνεπή.

    Ο αριθμός 6 αντιστοιχεί στο γαλανό. Φανερώνει χαρακτήρες ικανούς για επίτευξη υψηλών στόχων, με κατανόηση, ευαισθησία, αγάπη για την οικογένεια, ολοκλήρωση.

    Ο αριθμός 7 αντιστοιχεί στο ιώδες. Εδώ συναντούμε άτομα επιλεκτικά, μοναχικά, που καταστέλλουν αισθήματα και συναισθήματα, δεν εξωτερικεύονται εύκολα, αφοσιωμένα, με καλλιτεχνικές τάσεις, δημιουργικά ταλέντα, ιδεαλιστές.

    Ο αριθμός 8 αντιστοιχεί στο ερυθροπορτοκαλί. Φανερώνει χαρακτήρα ,που αγαπά την έντονη και δραστήρια ζωή, έχει υψηλούς στόχους και ικανότητα να τους πραγματοποιήσει, απόλυτο, δυνατό, επιδιώκει το μέγιστο των δυνατοτήτων τόσο από τον εαυτό του, όσο και από τους άλλους.

    Ο αριθμός 9 αντιστοιχεί στο ζωηρό κόκκινο. Αρμόζει σε άτομα με θεϊκότητα, συναισθηματική ευαισθησία, γενναιόδωρα, που ξέρουν να μοιράζονται και να θυσιάζονται, υπομονετικά, στοργικά.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    31

    Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    Πολύ καλό άρθρο Valia!! Αν και ο αριθμός μου (8) βγάζει το ερυθροπορτοκαλί... έχω μια τάση προς το μπλε και το γαλάζιο!!
    Καλή συνέχεια!!!

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    36

    Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Όσο για την τάση σου στο μπλέ, ο τίτλος αναφέρεται στο χρώμα που σου ταιριάζει βάση χαρακτήρα!
    Να'σαι καλά!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    40

    Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    Πολύ καλό το άρθρο. Ο δικός μου αριθμός είναι το 2 και βρίσκω ότι μου ταιριάζουν τα χαρακτηριστικά....

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    AΘΗΝΑ
    Posts
    10

    Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    πολυ καλο αρθρο,ειμαι το 1-κοκκινο και μου ταιριαζει απολυτα

  6. #6
    Join Date
    Apr 2005
    Όνομα:
    Παρασκευή
    Location
    Αθήνα
    Posts
    76

    Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    Ωραίο το άρθρο σου valia,
    εγώ είμαι το νούμερο 3, αντιπαθώ το κίτρινο και λατρεύω το μπλε.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    13

    Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    εγώ είμαι το 6-γαλανό και αντιπροσωπεύει αρκετά....είναι και από τα αγαπημένα μου χρώματα....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Όνομα:
    Τζένη
    Location
    αθήνα
    Posts
    50

    Red face Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    πολύ καλό το άρθρο σου! Εγω είμαι το 2.. πορτοκαλί.. και μπορω να πω πως δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με τις περιγραφές.. εμενα πάντως μου πάει περισσότερο το 7 ιώδες..
    Ενας συνειδητοποιημένος συμβιβασμός είναι καλύτερος από μια αναγκαστική υποχώρηση...Είναι μια έξυπνη τακτική που ενισχύει μια δυναμική επανατοποθέτηση.....

  9. #9

    Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    6 Γαλανό all the way! Ηταν και είναι το αγαπημένο μου χρώμα! Και η περιγραφή ταιριάζει άψογα!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ποιο χρώμα σας ταιριάζει;

    Αρκετά καλό άρθρο!!! Νομίζω ότι το 9 μου ταιριάζει απόλυτα!

 

 
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads