s
Κρονος στην Παρθενο
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 11
  1. #1

    Κρονος στην Παρθενο

    Ελπιζω να το δημοσιευω στο σωστο χωρο το θεμα μου. :unsure:
    Τι σημαινει οταν ο Κρονος περναει στην Παρθενο και ο Κρονος στο γενεθλιο χαρτη καποιου ειναι στην Παρθενο? Αν βοηθαει....ημερομηνια γεννησης 6/7/1979 ωρα δεν ξερω.

  2. #2

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    Πολύ καλη ερώτηση την ίδια απορία ακριβώς έχω κι εγώ...Καθώς επίκειται η είσοδος του Κρόνου στην Παρθένο κι εκεί βρίσκεται και στο γενέθλιο χάρτη μου...Μπορεί κάποιος να δώσει εν συντομία κάποιες πληροφορίες πάνω σ' αυτό? Ευχαριστώ

    Πόσες φορές άνθρωπος είμαι;

  3. #3
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Χολαργός, Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    Απ'όσο έχω καταλάβει, η "επιστροφή του κρόνου" ή αλλιώς "η κρίση των τριάντα", σε κάνει να κοιτάξεις πίσω και να δεις την πορεία σου ως τώρα, βλέποντας πυθανώς κάποια σφάλματα και τρώγοντας τα ανάλογα "χαστούκια" του μπραρμπα-Κρόνου για να έλθεις στα ίσια σου. Έχει να κάνει με το κλήσημο ενός κοίκλου στην ζωή μας και το ξεκίνημα ενός καινούργιου.
    Αλλά ας μην λέω και πολλά. Ας μιλήσει κάποιος που κατέχει καλύτερα το θέμα.
    Ετεη δε ουδεν ιδμεν εν βυθω γαρ η αληθεια...

  4. #4

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    Σ'ευχαριστω. Ελπιζω καποιος να μας κατι παραπανω. Το συγκεκριμενο ατομο βεβαια κλεινει τα 28 τον αλλο μηνα και δεν εχει σχεση με την 'κριση' των 30.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    H κρόνια επιστροφή γίνεται στην ηλικία 28-30 δηλαδη διαρκεί αυτο το διάστημα.
    Η επιρροή του έχει ισχύ ήδη απο τα 28 καθώς όσο πλησιάζει στην γενέθλια θέση του τόσο περισσοτερο γίνεται αισθητή.
    Οι αποφάσεις που θα πάρουμε και οι πράξεις μας αυτο το διάστημα θα εχουν διάρκεια και θα μας επηρεάσουν και τα επόμενα χρόνια.Γι'αυτο λενε ότι είναι σαν να ξεκινας από το μηδέν και θέτεις βάσεις για το μέλλον κι έτσι είναι καλή εποχή για να αποτιναξουμε κακές συνήθειες, να θεσουμε βασεις για νεες συνθηκες και να σκεφτούμε ώριμα για το μέλλον.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  6. #6

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    Καταλαβα, ευχαριστω

  7. #7

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    Να σας ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου!

    Γενικότερα κατανοώ την επίδραση του Κρόνου και τη σοβαρότητα των μαθημάτων του. Δεν θα μπορούσα να κάνω κι αλλιώς, άλλωστε είμαι Καρκίνος και πολύ πρόσφατα το ένιωσα στο πετσί μου!!!
    Είμαι πεπεισμένη πως η λεγόμενη " κρίση των 30" σχετίζεται άμεσα με την επιστροφή του "αυστηρού δασκάλου" στο ίδιο ζώδιο και είμαι έτοιμη να την αντιμετωπίσω κι αυτήν!!!
    Απλά αυτό που θα ήθελα να γνωρίζω είναι πού θα μπορούσα να εστιάσω αυτήν την επιρροή π.χ. τί ρόλο παίζει η Παρθένος στην προκειμένη περίπτωση και σε μένα ο Κρόνος βρίσκεται στον 12ο οίκο. Κοινώς θέλω να πω...γεννάται λόγος να ανησυχώ για την υγεία μου και δη την ψυχική???? Η΄τα συνδέω με άσχετο τρόπο και βγάζω χαζά συμπεράσματα?
    Όπως και να' χει...ευχαριστώ!

    Πόσες φορές άνθρωπος είμαι;

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Όνομα:
    Μαρια
    Location
    Αθηνα
    Posts
    353

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    Λοιπον εγω ειμαι ειμαι 34 με Κρονο στους Διδυμους στον 12ο αρα εχω περασει την λεγομενη επιστροφη Κρονου.Η περιοδος εκεινη ηταν πραγματικα δυσκολη αλλα νομιζω οτι το που ακριβως θα δυσκολεψει τον καθενα εχει να κανει με το ποιον οικο κυβερναει ο Κρονος και τι οψεις κανει με αλλους πλανητες.Εμενα π.χ κανει αντιθεση με σεληνη(οικογενεια) και ειχα ενα σοβαρο οικογενειακο προβλημα ο μπαμπας (κρονος) με δικαστηρια(12ος οικος).Ετσι λοιπον ειναι λιγο πιο συνθετο και δεν χρειαζεται πανικος για αυτην την περιοδο.
    Ελπιζω να βοηθησα.
    There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.
    A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal.
    Oscar Wilde

  9. #9

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    Ναι κατάλαβα..θα εξετάσω επομένως και τις όψεις και βλέπουμε..σ' ευχαριστώ κοπέλα

    Πόσες φορές άνθρωπος είμαι;

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Κρονος στην Παρθενο

    Αγαπητά μέλη

    Η επιστροφή του Κρόνου και η κρίση των 30 συνδέονται. Μπορεί να γίνει λίγο πριν τα τριάντα, αλλά αυτό είναι μία λεπτομέρεια. Μιλάμε για το ίδιο πράγμα.
    Σημασία έχει πως όπως κάθε πλανήτης σε επιστροφή, σημειοδοτεί ένα νέο κύκλο στη ζωή μας. Αυτός ο κύκλος για τον πλανήτη Κρόνο διαρκεί περίπου τριάντα χρόνια.
    Θα έλεγα πως είναι μία πολύ σοβαρή νέα φάση στη ζωή και αξίζει να συμβουλευτείτε την επιστροφή του Κρόνου για να δείτε πώς προδιαγράφεται η πιο δημιουργική σας περίοδος. Στην επιστροφή αυτή θα κάνουμε όλοι καριέρα, ή κάποιο σημαντικό έργο, οικογένεια, φίλους, γιατί ως τα 30 δοκιμάζουμε, ενώ ως τα 60 δημιουργούμε αυτό που θέλουμε και μπορούμε.

    Είναι ένα ξεχωριστό ωροσκόπιο με τους κανόνες ερμηνείας του, δεν σημαίνει καταδίκη και πρόβλημα, αντίθετα ένα σοβαρό προβληματισμό για τον καθένα μας. Δεν είναι η έννοια μίας διέλευσης. Μελετάται, αναλύεται και συγκρίνεται με το γενέθλιο, με άλλα συστήματα προγνωστικά και δίνει το εύρος της φάσης από τα 30 ως τα 60 στις πράξεις και τα μαθήματα ζωής.

    Όμως, αν δεν γνωρίζετε από προγνωστικά συστήματα, θα ήταν δύσκολο να κατανοήσετε την επιστροφή αυτή, καθώς έχει τη δική της διαδικασία. Δεν την βλέπουμε επιφανειακά, μιλάμε για πολλά χρόνια ζωής.

    Καλή επιστροφή σε όλους και όλες!
    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads