s
ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 56
  1. #41
    Join Date
    Dec 2006
    Όνομα:
    Σοφία
    Location
    komotini
    Posts
    23

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    καλημερα.... πραγματικα πιστευω πως το πλεον μοναχικο ατομο ειναι ο παρθενος απο επιλογη δικη του & ο σκορπιος οταν θελει (αναλογα με τα κεφια του & τις συνθηκες) κ οι διδιμοι εινα κατα βαθος μοναχικοι απο επιλογες αλλων οσο. κ αν φενετε οτι ειναι συνεχεια με αλλα ατομα εξαιτιας της κοινονικοτητας τους

  2. #42

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    :worried::worried:Γεια σας!!!Θεωρω οτι δεν υπαρχουν μοναχικα ζωδια απλα καποιοι περιοδοι σε καθε ζωδιο το ωθουν στη μοναξια....Εγω ως ζυγος αναζητω τη συντροφικοτητα αλλα το τελευταιο διαστημα δεν ειμαι στα πανω μου...:amazed:

  3. #43

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by nti View Post
    Εγω ως ζυγος αναζητω τη συντροφικοτητα
    Ο φυσικός οίκος του Ζυγού είναι ο 7ος, ο οποίος σχετίζεται με την συντροφικότητα, τις σχέσεις, τις ενώσεις γενικά, τον γάμο. Επομένως είναι στην φύση σου να αναζητάς την συντροφικότητα, ιδιαίτερα αφού το Ηλιακό σου είναι Ζυγός

  4. #44

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Θα σας μιλήσω απο προσωπική εμπειρία επειδή και εγώ και ο αρραβωνιαστικός μου είμαστε αιγώκεροι. Η αλήθεια είναι ότι είμαστε μοναχικά ζώδια. Μας αρέσει καλύτερα να περνάμε χρόνο με τον εαυτό μας παρά με φίλους και παρέες. Οι φίλοι μας είναι μετρημένοι στα δάχτυλα της μίας μας παλάμης αλλά όταν έχουμε μια φιλία είναι πραγματικά δυνατή και είμαστε πραγματικοί φίλοι. Αυτό συμβαίνει γιατι δε μας αρέσουν οι ανούσιες σχέσεις. Ολοι έχουμε κάποιον γνωστό για να πάμε για έναν καφέ, τον καθιστά αυτό όμως φίλο? Μαλλον προσπαθούμε να προστατεύσουμε την ευαίσθητη φύση μας γιατί ο αιγώκερος όσο σκληρός και απόμακρος κ αν φαίνεται στην πραγματικότητα είναι μια μάσκα, ένα προσωπέιο για να καλύψει την υπερβολική ευαισθησία του. Ειναι τρομερά πονόψυχος και ευαίσθητος. Οταν κάνει έναν φίλο τον βοηθάει όπως μπορεί. Αν δεν βρεί στη ζωή του αυτό που αυτός θεωρεί πραγματική φιλία προτιμάει τη μοναξιά του. Δεν τον καλύπτουν τα ημίμετρα. Σε γενικές γραμμές όμως όσων αφορά την εργασία του η αλήθεια είναι ότι χάνει τη μπάλλα. Στην προσπάθειά του να πετύχει όχι μόνο για το δικό του καλό, χάνει πολυτιμες στιγμές απο την οικογένειά του, τη ζωή του τον συντροφό του. Χανει την ουσία των πραγμάτων και εκεί είναι που θέλει λίγο σπρώξιμο για να δεί ότι υπάρχουν και άλλα πράγματα στη ζωή.

  5. #45
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Εγώ θεωρώ ότι μία σελήνη στο καρκίνο, ίσως κάνει το άτομο λίγο μοναχικό και κυκλοθυμικό.. Τώρα για ζώδιο πάλι θα έλεγα τον καρκίνο, γιατί είναι και λίγο σπιτόγατοι από την φύση τους...:blink:
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  6. #46
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    82

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by Sophia Varsami View Post
    ..........................& ο σκορπιος οταν θελει (αναλογα με τα κεφια του & τις συνθηκες) ...........
    Θα συμφωνήσω για τον σκορπιό. Πως θα αναγεννηθούμε άλλωστε?

  7. #47
    Join Date
    May 2007
    Posts
    31

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Ισως καποιοι σκορπιοι... μερικοι καρκινοι και γιατι οχι ορισμενοι αιγωκεροι!

  8. #48
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    ΧΡΥΣΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    77

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Νομίζω ότι όλοι μας περνάμε περιόδους μοναχικότητας, ανεξάρτητα από το ζώδιο μας..Εγώ που είμαι Ζυγός και χαρακτηρίζομαι ως ένα από τα πιο κοινωνικά ζώδια, έχω περάσει πολλές φορές στη ζωή μου τέτοιες περιόδους συνειδητά.. Τις έχω ανάγκη αυτές τις στιγμές γιατί με ξεκουράζουν και με επαναφέρουν πιο εύκολα στην πραγματικότητα!!
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοικτά

  9. #49

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by kritikia View Post
    Νομίζω ότι όλοι μας περνάμε περιόδους μοναχικότητας, ανεξάρτητα από το ζώδιο μας..Εγώ που είμαι Ζυγός και χαρακτηρίζομαι ως ένα από τα πιο κοινωνικά ζώδια, έχω περάσει πολλές φορές στη ζωή μου τέτοιες περιόδους συνειδητά.. Τις έχω ανάγκη αυτές τις στιγμές γιατί με ξεκουράζουν και με επαναφέρουν πιο εύκολα στην πραγματικότητα!!
    Σίγουρα όλοι περνάμε περιόδους μοναξιάς. Το δύσκολο είναι όμως να θέλεις παρέα και να μην την έχεις ποτέ. Η επιλογή είναι άβαντάζ, η μοναξιά είναι δυστυχία.
    Πιστεύω πως μοναξιά μπορεί να φέρνει ένας τονισμένος 12ος που τα κλωθωγυρνά όλα μέσα του τόσο πολύ, που αργεί να κινητοποιηθεί, αλλά και ένας δύσκολος ή προβληματικός 11ος, που "κόβει" τις φιλίες.
    Δεν είναι το ίδιο πράγμα να κάνεις πνεύμα και να έχεις πνεύμα. Claudel

  10. #50

    Re: ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Quote Originally Posted by alegra View Post
    ...αλλά και ένας δύσκολος ή προβληματικός 11ος, που "κόβει" τις φιλίες.
    Όπως; Να βάλεται από τί όψεις;
    Ή να βρίσκονται μέσα του ποιοι πλανήτες;
    Πως θα όριζες έναν δύσκολο 11ο;

    (Πολλές ερωτήσεις έκανα :embarrest)

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads