s
Τι ειναι τελικα ο Αρης??? - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 154
  1. #21
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    79

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    ... Και ξαναρωτώ...

    Αγαπητέ μου φίλε Ακη...

    Μου εξήγησες τι ακριβώς μπορεί να συμβαίνει όταν ο Αρης είναι στους Διδύμους,και ευχαριστώ γι'αυτό... Όταν, εκτός από τους Διδύμους, ο Αρης είναι και στον 5ο οίκο τι περισσότερο μπορεί να επιφέρει στη ζωη ενός ατόμου?

    φιλικά
    Prasina_Matia

    ...Σκόρπιες σκέψεις που ίσως να χαθούν στον άνεμο...

  2. #22

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by prasina_matia
    Αγαπητέ μου φίλε Ακη...

    Η θέση του Αρη στους Διδύμους που έχω... Νομίζω ότι έχει να κάνει με κάτι "εγκεφαλικό" και "επικοινωνιακό"...
    εκτός απο αυτά που νομίζω (αν ευσταθούν βέβαια και αυτά), τι άλλο θα μπορούσε να προσθέσει κανείς?

    με εκτίμηση
    και ευχαριστω εκ των προταίρων
    Αγαπητή φίλη,
    Ο αρης στους Διδύμους δίνει:
    Προτεραιότητα σε πνευματικά θέματα
    Εκφραση με τα χέρια
    Εξυπνάδα και ευελιξία
    Επιθετικότητα από νευρικότητα και όχι από ανασφάλεια
    Κίνδυνο ατυχημάτων με μέσα μαζικής μεταφοράς.
    Πολεμικές τέχνες (καταπληκτικός)
    Περιέργεια
    Προβλήματα με αδέλφια
    Γρήγορο γράψιμο, γρήγορη ομιλία
    Σε όψεις με Δία:Αυτόματη γραφή
    Ρητορική
    Πολυπραγμοσύνη
    Ατυχήματα σε χέρια,π.χ Κάψιμο
    Προβλήματα με πνεύμονες
    Κουραστικοί στο λόγο αν ο Αρης δεν έχει όψεις.


    Και φυσικά αυτά ενισχύονται ή όχι από την οικοθεσία και τις όψεις που δέχεται ο πλανήτης.

    Με ευχαρίστηση στους νέους μελατητές της Αστρολογίας

    Βασιλική Κόντη
    Αστρολόγος-Συγγραφέας-Συνεργάτης Horoscope

  3. #23
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    79

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Aγαπητή κα Κόντη

    Σας ευχαριστώ ολόψυχα!! :flowers1:

    Ο,τι έχετε γράψει, είναι σαν να διαβάζω εμένα...!!!
    (Δεν ξέρω αν ο Αρης μου έχει όψεις, αλλά ώρες-ώρες γίνομαι και κουραστική στο λόγο!! :redface::redface: )

    με εκτίμηση
    Prasina_Matia

    ...Σκόρπιες σκέψεις που ίσως να χαθούν στον άνεμο...

  4. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Χαίρομαι ιδιαιτέρως που είστε τόσο συνεργάσιμοι όλοι σας. Τώρα πως γίνεται και συνεχώς αποσυντονιζόμαστε και συμπαρασύρουμε και τους αστρολόγους μας και γενικότερα επικρατεί ένα χάος σε αυτό θα επιθυμούσα βοήθεια για να το εμπεδώσω.

    http://horoscope.gr/showthread.php?t=906 Εδώ λοιπόν, (κάτι που το προβάλαμε κατά κόρον και όλοι έδειξαν συναίνεση) κάναμε μια άτυπη συμφωνία. Εκείνο το thread το έχουμε γράψει 4 φορές μέχρι σήμερα. Λέει με απλά λόγια για όποιον βαριέται να κάνει ένα κλικ και να το διαβάσει ότι κάτω από αρθρογραφία ποτέ δεν προσωποποιούμε ένα θέμα, αλλά σαν καλά παιδάκια πάμε και ρωτάμε εκεί που πρέπει να ρωτήσουμε. Θα μου πεις τώρα... το λέει δεν το λέει δε μας παρατάς ήσυχους και κάνε κάτι χρήσιμο στη ζωή σου από το να προσπαθείς να βάλεις μια τάξη στον τόπο που εσύ δημιούργησες; Ναι θα μπορούσα να κάνω κάτι πολύ χρήσιμο.
    Το ένα είναι αφού δεν υπολογίζουμε τους συντονιστές να επιδείξω το κύρος του διαχειριστή μπας και. Λες να δουλέψει; Ας δοκιμάσουμε λοιπόν. Τι κάνει ένας διαχειριστής όταν μαζί με την ομάδα του ξοδεύει ώρες ατελείωτες έτσι ώστε να έχει δικαίωμα στο όνειρο ενός πρότυπου δικτυακού τόπου και όχι ενός site της σειράς; Το πρώτο που κάνει είναι να κλειδώσει το thread αν είναι καλός. Ας δεν είναι το διαγράφει. Το δεύτερο που κάνει είναι να ενημερώσει τους συντονιστές του ότι αν δεν επιθυμούν να λειτουργούν ως συντονιστές ας λειτουργούν σαν μέλη. Το τρίτο είναι να ενημερώσει τους αστρολόγους να μην πέφτουν σε αυτές τις μικρές παγίδες αφού έχουν πλέον πείρα και να απαντούν μόνο στις ενότητές τους. Και το τέταρτο να διαγράψει οριστικά 2-3 μέλη που είναι μαγκάκια ή χαζομαγκάκια για να μπορούν οι υπόλοιποι χιλιάδες να απολαμβάνουν αστρολογία, γνώση, συζητήσεις επιπέδου και όχι συνεχώς γραφικότητες από εμένα και την ομάδα μου.

    Πριν πολλούς μήνες είχα γράψει αυτό http://horoscope.gr/showthread.php?t=339 με πολύ διάθεση χιούμορ. Από τότε με πολύ χαρά παρατήρησα το επίπεδο -πραγματικά ανώτερο- των μελών μας που ακούν, ρωτούν και δείχνουν ιδιαίτερη ευγένεια με λόγια και με έργα. Αυτοί που απομακρύνθηκαν μόνιμα από την αρχή είναι μόλις 5 άτομα. 6-7 επίσης emails έλαβα μέσα σε τόσους μήνες από μερικούς που διαστρέβλωναν μια λέξη μου και με περνούσαν γενεές 14. Και παρόλα αυτά τους επιτρέπω να διαβάζουν και να τυπώνουν κάποια σπάνια άρθρα μας χωρίς να τους έχω «στείλει».
    Δεν συνηθίζω να γράφω πολύ και ούτε να επεμβαίνω. Όμως καλοκαιράκι είναι κέφια υπάρχουν και γιατί όχι να μην διώξουμε μερικούς για να έχουμε οι υπόλοιποι περισσότερο γήπεδο να παίξουμε όπως η Εθνική μας Ομάδα ποδοσφαίρου όταν κέρδισε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα;
    Λέω τώρα. Γιατί όχι;

    Να είστε καλά
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  5. #25

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Αν μπορούμε να μιλήσουμε για την θέση του Άρη στο δικό του ζώδιο του Κριού θα λέγαμε ότι το άτομο αυτό έχει μεγάλη ενέργεια και ψυχική δύναμη να υπερπηδά τα εμπόδια που βρίσκονται στο δρόμο του καθώς και ένα πολύ ανεξάρτητο και φιλελεύθερο χαρακτήρα που δεν επιτρέπει συμβιβασμούς σ΄αυτό το θέμα.Όσον αφορά τις γυναίκες θα έλκονται συνήθως απο σχετικά ανώριμους άνδρες που φέρνουν μια υπερδιέγερση στις σχέσεις μια και έχουν ανάγκη να κινηγούν την αλλαγή και το διαφορετικό απο την ρουτίνα.Τέλος τα άτομα αυτά έχουν ως έμβλημα την τιμή και τα αγνά κίνητρα.
    Αν κάτι δεν λέω σωστά παρακαλώ διορθώστε με.
    Με εκτίμηση
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  6. #26
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Πολύ καλό το άρθρο αλλά πολύ θα ηθελα να ξέρω τι σημαίνει για μια γυναίκα να έχει Άρη στο Σκορπιο. Έχω την εντύπωση ότι στα προσωπικά κάνει πολύ δύσκολη τη ζωή μου

  7. #27
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by moutro28
    Πολύ καλό το άρθρο αλλά πολύ θα ηθελα να ξέρω τι σημαίνει για μια γυναίκα να έχει Άρη στο Σκορπιο. Έχω την εντύπωση ότι στα προσωπικά κάνει πολύ δύσκολη τη ζωή μου
    Πιστεύω ότι αυτό το άρθρο να σε βοηθήσει Σεξουαλική Χημεία

    Φιλικά

  8. #28
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by panther
    Πιστεύω ότι αυτό το άρθρο να σε βοηθήσει Σεξουαλική Χημεία

    Φιλικά
    Συγνώμη αλλά περισσότερο μπερδεύτηκα. Έχω Αρη στον Σκορπιό (8ος οίκος) και Αφροδίτη και Ερμή στον Τοξότη (9ος). Είμαι Αιγόκερως με ωροσκόπο Κριό και Σελήνη στον Ζυγό. Νιώθω ότι όλα αυτά "τσακώνονται" μετάξυ τους. Ή μήπως είναι η ίδεα μου;
    Φαντάζομαι εξάλλου ότι η θέση του Άρη δεν σχετίζεται μόνο σεξουαλικά ζητήματα.

  9. #29
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Quote Originally Posted by moutro28
    Συγνώμη αλλά περισσότερο μπερδεύτηκα. Έχω Αρη στον Σκορπιό (8ος οίκος) και Αφροδίτη και Ερμή στον Τοξότη (9ος). Είμαι Αιγόκερως με ωροσκόπο Κριό και Σελήνη στον Ζυγό. Νιώθω ότι όλα αυτά "τσακώνονται" μετάξυ τους. Ή μήπως είναι η ίδεα μου;
    Φαντάζομαι εξάλλου ότι η θέση του Άρη δεν σχετίζεται μόνο σεξουαλικά ζητήματα.
    Ο Άρης σε ένα γυναικείο χάρτη δείχνει το "πρότυπο" του άντρα που ταιριάζει ή που έλκει την συγκεκριμένη κοπέλα. Εσύ λες ότι έχεις Άρη στον Σκορπιό. ΠΡΟΣΕΞΕ! Αυτό δεν σημαίνει ότι ο οποιοσδήποτε άνδρας είναι Σκορπιός σου ταιριάζει αλλά οποιοσδήποτε με τα χαρακτηριστικά του Σκορπιού - τρυφερός, ερωτικός, δυναμικός κλπ.
    Δεν μπορώ να σου πω εάν όλα αυτά "τσακώνονται" μεταξύ τους - γιατί εξαρτάται από τις όψεις που δημιουργούν. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι μια Αφροδίτη στο Τοξότη όπως και να το κάνουμε είναι ανεξάρτητη και θέλει ελευθερία κινήσεων, δεν χαλιναγωγείται εύκολα, άλλο ποσό όταν έχει και έναν Άρη στον Σκορπιό!:toung::toung:

  10. #30

    Re: Τι ειναι τελικα ο Αρης???

    Πολύ ωραίο άρθρο και κατανοητό. Μέσα σ'αυτό όμως διάβασα ότι όσοι έχουν Άρη στον Ζυγό, Ιχθύεις και Καρκίνο έχει τον ιδεαλισμό να ξεκινήσει κάτι αλλά χωλαίνει στην τελική πραγμάτωση. Είναι ο άνθρωπος ο οποίος θα ΄΄στην κάνει΄΄ υπόγεια και δεν θα το πάρεις χαμπάρι. Εγώ έχω Άρη στον Ζυγό και όσον αφορά την πραγμάτωση κάποιου σκοπού ισχύει ότι δυσκολεύομαι να τον πραγματοποιήσω. Για το δεύτερο σκέλος όμως δεν το ΄χω δει στον εαυτό μου και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα κάνω κάτι τέτοιο στους φίλους μου. Την αληθινή φιλία την θεωρώ κάτι το ιερό. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξω μετά και να γίνω τέτοιος άνθρωπος? Ο Άρης μου, που όπως έχω αναφέρει είναι στον Ζυγό βρίσκεται στον 5ο οίκο και σχηματίζει Τρίγωνο με τον Ερμή. Επίσης στον 5ο οίκο έχω τον Κρόνο. Μπορείτε να μου πείτε τι σημαίνουν αυτα? Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστική με τις απορίες μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 
Page 3 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads