s
Indigo Children - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 39

Thread: Indigo Children

  1. #21
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Indigo Children

    Από όσα έχω ακούσει, όσοι ψυχολόγοι ασχολούνται με το θέμα των παιδιών Indigo τα διαχωρίζουν σαφέστατα από τα παιδια τα γεννημένα το 1983. Μάλιστα, στην πρώτη εκπομπή που είχε γίνει για αυτά τα άτομα θυμάμαι ότι είχαν χαρακτηριστεί ως indigo και δύο γνωστοι πολιτικοί μας.

  2. #22

    Re: Indigo Children

    Γεια σας παιδιά. Εχω και το τεστ των 20 ερωτήσεων και το τεστ των 50 ερωτήσεων.. Αν θέλετε τα παραθέτω εδώ. Έχω κάνει κι άλλα τεστ , έχω διαβάσει πολλά βιλία για τα indigo,και όχι μόνο τα τεστ μου βγάζει θετική απάντηση,΄άλλα και όσα έχω διαβάσει με εκφράζουν απόλυτα. Είναι βέβαια κι άλλα πράγματα που το δείχνουν αλλά αυτά θα τα πούμε στη συνέχεια της συζήτησης

  3. #23

    Re: Indigo Children

    Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει το τεστ των 50 ερωτήσεων?

  4. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Indigo Children

    ειχα βγαλει συνολο 143 ή 144, δεν θυμαμαι ακριβως
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  5. #25

    Re: Indigo Children

    μάλιστα, μάλιστα..

  6. #26

    Re: Indigo Children

    Μήπως θα ήταν εύκολο να μου στείλει κάποιος (ε Christin1989???) κάποιο από τα τεστ που κυκλοφορούν???? Ευχαριστώ

  7. #27

    Re: Indigo Children

    ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΕΝΗΛΙΚΩΝ INDIGO


    1) Νιώθετε έντονα παθιασμένοι για τα πιστεύω σας;
    2) Πιστεύετε πως έχετε έναν σκοπό στη ζωή σας;
    3) Νιώθετε πως δεν σας καταλαβαίνουν οι άλλοι όταν επικοινωνείτε μαζί τους;
    4) Είστε ειλικρινείς σε βαθμό αγένειας με τους συνανθρώπους σας?
    5) Δεν έχετε καμία προκατάληψη για τις σεξουαλικές προτιμήσεις ή τις ανεπίσημες σχέσεις;
    6) Εκνευρίζεστε με την αδικία και την αμέλεια;
    7) Μπορείτε να διακρίνετε πάντα αν κάποιος σας λέει ψέματα;
    8) Έχετε βιώσει ψυχικά επεισόδια και γνωρίζετε ή διαισθάνεστε πράγματα προτού συμβούν;
    9) Είστε ευθύς στην επικοινωνία σας και λέτε πάντα αυτό που σκέφτεστε;
    10) Οι επιφανειακές συζητήσεις σας εκνευρίζουν σημαντικά;

    11) Είστε πιστός στη σχέση σας σε ακραίο βαθμό;
    12) Θέματα πνευματισμού και εσωτερισμού σας γοητεύουν;
    13) Είστε αντικαθεστωτικός;
    14) Απολαμβάνετε την παρέα των συνανθρώπων σας;
    15) Νιώθετε καλύτερα σε μια δουλειά όπου εργάζεστε μόνος και ανεξάρτητος;
    16) Είχατε θεμελιώδεις πνευματιστικές εμπειρίες, όπως το να νιώσετε την παρουσία αγγέλων ή νεκρών αγαπητών προσώπων;
    17) Νιώθετε έντονο το συναίσθημα της βοήθειας προς άλλους, είτε ατομικά είτε σε όλο τον κόσμο;
    18) Εκνευρίζεστε εύκολα, ιδιαίτερα όταν κάποιος δεν καταλαβαίνει αυτά που λέτε;
    19) Επαναστατείτε όταν σας διατάζουν, ιδιαίτερα χωρίς καμία εξήγηση;
    20) Νιώθετε χαρούμενος και γαλήνιος όταν βρίσκεστε στη φύση με τα ζώα και τα φυτά;

    21) Όταν επικοινωνείτε με κάποιον απολαμβάνετε να τον κοιτάτε στα μάτια;
    22) Απεχθάνεστε να παίζετε πνευματικά η συναισθηματικά παιχνίδια;
    23) Έχετε την τάση να βλέπετε μια εναλλακτική ή διαφορετική πλευρά των καταστάσεων;
    24) Αντιλαμβάνεστε τις ιδέες σε τρεις διαστάσεις ή σε πολλές διαστάσεις;
    25) Είστε εξαιρετικά ευφυής ακόμη κι αν δεν είχατε υψηλή βαθμολογία στο σχολείο;
    26) Έχετε εκδηλώσει κατάθλιψη σε διάφορους βαθμούς, από λύπη μέχρι απελπισία ή ακόμη και σκέψεις αυτοκτονίας;
    27) Αντιλαμβάνεστε το σύμπαν να επικεντρώνεται στο Θεό Δημιουργό;
    28) Έχετε επίγνωση όλων όσων νιώθουν ή σκέφτονται οι άλλοι για εσάς;
    29) Η δογματική θρησκεία δεν σας ενδιαφέρει;
    30) Είστε ισχυρογνώμων και οξύθυμος;

    31) Είστε ικανοποιημένος αν έχετε αρκετά χρήματα για να καλύψετε τις βασικές σας ανάγκες;
    32) Εκνευρίζεστε όταν τα δικαιώματά σας, ή οι επιλογές σας, σας στερούνται;
    33) Νιώθετε συχνά αποσπασμένος, αποδιοργανωμένος, ατίθασος και ανίκανος να ολοκληρώσετε
    πράγματα;
    34) Η αποφασιστικότητα και η επιμονή σας είναι βασικά χαρακτηριστικά σας;
    35) Είστε ευαίσθητος σε πράγματα, όπως φαγητά, μπογιές, χημικά, μόλυνση, θόρυβο και συνθετικά υλικά;
    36) Σας ελκύουν οι δημιουργικές δραστηριότητες, όπως μουσική, τέχνη, σχεδίαση, φωτογραφία, χειροτεχνία, συγγραφή και πνευματικές αξίες;
    37) Κλείνεστε συχνά στον εαυτό σας;
    38) Επιλέγετε τους φίλους σας με πολύ προσοχή;
    39) Η σεξουαλικότητα για εσάς είναι πνευματική επαφή-δημιουργική, εκδηλωτική και συχνά εφευρετική;
    40) Έχετε την τάση να αναλύετε τα πράγματα μέχρι αηδίας;


    41) Οι καταστάσεις ενοχών δεν σας αγγίζουν;
    42) Πάντοτε προσπαθείτε σκληρά για να ακουστείτε και να σας καταλάβουν;
    43) Διαθέτετε την ικανότητα του χαμελαίοντα να προσαρμόζεστε σε καταστάσεις προκειμένου να επικοινωνείτε με τους ανθρώπους;
    44) Προτιμάτε την αδόμητη μάθηση ή εργασιακό περιβάλλον;
    45) Σας ελκύουν οι θεραπευτικές τέχνες ή έχετε την φυσική ικανότητα να θεραπεύετε τους άλλους;
    46) Σας αρέσει να εργάζεστε με τα χέρια και να δημιουργείται συνεχώς πράγματα;
    47) Προστατεύετε ιδιαίτερα τον προσωπικό σας χώρο;
    48) Σας ελκύουν οι κρύσταλλοι, οι πέτρες και οι λίθοι;
    49) Προσβάλλεστε εύκολα, είτε το δείχνετε, είτε όχι;
    50) Σας ελκύουν οι μαγικές ιδέες, όπως οι μάγοι, τα ξωτικά, οι γοργόνες, και οι μονόκεροι;

    Απαντάτε με: ποτέ, σπάνια, μερικές φορές, συχνά και πάντα.
    Βαθμολογία: Ποτέ=0 βαθμοί
    Σπάνια = 1 βαθμός
    Μερικές φορές = 2 βαθμοί
    Συχνά = 3 βαθμοί
    Πάντα = 4 βαθμοί

  8. #28

    Re: Indigo Children

    Οχ ξέχασα να βάλω βαθμολογία!

    0-87: Δεν έχετε καμία σχέση με τα Indigo, είστε ομως ανοιχτόμυαλοι
    88-139: Πιθανόν να κατέχετε μερικά χαρακτηριστικά τω Indigo είστε δηλαδή προπομποί!
    140-175: Μεγάλη πιθανότητα να είστε Indigo ή να εξελλίσεστε σε Indigo.
    176-200: Είστε Indigo ή κρυσταλλικός. Ξέρετε ποιαείναι η αποστολή σας στη γη.

  9. #29

    Re: Indigo Children

    Με της απάντησης "Τα δέκα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά είναι"1.4.5.6.7.9.10 ταυτίζομε σε ένα επίπεδο 96%..χορις να θελο να πο πως είμαι λουλάκι χρώμα …γιατί δεν έχει σημασία το τι είμαι αλλά το τι θέλω να κατακτήσω στον υλικό κόσμο και τι θέλω να εξερευνήσω στον αϊλ ..ο καθένας μας έχει στέμμα φιλοσοφιας αλλά δεν είναι σε θέση να το χρησιμοποιήσει ο περισσότερος ανθρώπινος πληθυσμός .Ολη είμαστε κόκκοι άμμου στην παράλια κόκκοι που είναι ευάλωτη στον αέρα κανένας δεν είναι απομονωμένο νησί παρά μόνο ένα μέρος μιας ολικής οντότητας …..Για εμένα δεν έχει σημασία να διαχωρίζονται οι άνθρωποι σε κατηγόριες ανάλογα με κάποια ψυχολογικά χαρακτηρίσθηκα τους αλλά να κατανοισουμε την ανθρώπινη φύση μας και να δεχτούμε πως αν καταστρέψουμε την γη θα καταστραφούμε και εμείς
    One star it rises for this individual who can forecast what possible to make. who can contestation the favour of chance....

  10. #30
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9

    Re: Indigo Children

    Πολυ ενδιαφερον θεμα.Τα παιδια indigo ειναι μια αποδειξη της εξελιξης του ανθρωπινου ειδους.Προχωραμε,εξελισσομ αστε και γινομαστε ολο και καλυτεροι.Παρα τα διαφορα προβληματα που μπορει να αντιμετωπιζουν τα ξεχωριστα αυτα παιδια.Οντως εχουν αυξημενη διαισθηση,και χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρη,πιστευω πως εχουν και δυνατοτερη μνημη.Αυτο ομως ισως συμβαινει λογω και των καλυτερων συνθηκων ζωης κλπ.

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads