s
Έρωτας είναι να ρισκάρεις... - Page 9
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 9 of 33 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... LastLast
Results 81 to 90 of 330
  1. #81
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    40

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Πόσο δίκιο έχει η starfish...
    Όλα στην πορεία της ζωής τα βαφτίζουμε κάπως..
    Τις διαφορές μας προσπαθούμε να τις γεφυρώσουμε..
    Τις ομοιότητες μας να τις χρησιμοποιήσουμε για να γεφυρώσουμε τις διαφορές.Δεν πετυχαίνει πάντα..
    Δεν εξελίσονται οι άνθρωποι μέσα σε μία σχέση με τον ίδιο τρόπο.
    Και υπάρχουν κάποιοι που ερωτεύονται.Ξέρω αρκετούς, ο καθένας λειτουργεί με έναν διαφορετικό τρόπο.Πιστεύω όμως πως μία σχέση δεν φθείρεται εύκολα από την καθημερινότητα και τα προβλήματα αυτής εάν υπάρχει επικοινωνία.Τίποτα δεν ζει επ' αόριστον χωρίς φροντίδα.
    Και ο έρωτας που θα αιστανθείς για κάποιον άλλον , εάν δεν ερωτεύεσαι εύκολα, σε φέρνει σε κατάσταση πολύ πολύ δύσκολη.
    Δεν ρισκάρουν εύκολα οι άνθρωποι που έχουν μακροχρόνιες σχέσεις..
    Και αυτοί τελικά που αναλαμβάνουν το ρίσκο να είστε σίγουροι πως το κάνουν ζυγίζοντας τις συνέπειες..
    Αλλά αξίζει να ζεις.. και η ζωή είναι πολύ σύντομη..


    ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΟΜΩΤΕΙ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ

  2. #82
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    Κωνσταντίνος
    Posts
    6

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Μπράβο σου Έλενα!!

  3. #83
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Μάλλον κι εγώ αυτό που περιγράφει το άρθρο θα έκανα,για την ακρίβεια θα την έκανα...:toung:
    Πέραν της πλάκας όμως αυτό είναι που με φοβίζει όσον αφορά τις σχέσεις και θυμάμαι από μικρή ρωτούσα τη μαμά μου:"Αν παντρευτώ και μετά μου αρέσει κάποιος άλλος τι θα κάνω;".Αυτή γελούσε και μου έλεγε ότι όταν παντρευτώ δε θα έχω μάτια για άλλον...

    Πέρυσι το Μάϊο χώρισα μετά από 5 χρόνια σχέσης με ένα πολύ καλό παιδί που ακόμα το αγαπάω,αλλά πλέον εντελώς αδερφικά...
    Είναι αυτό που περιγράφει το άρθρο ότι μετά από ένα σημείο γίνεσαι "αδερφάκι" με τον άλλον...
    Αλλά μάλλον γίνεσαι "αδερφάκι" όταν δεν είναι αυτό που τελικά ψάχνεις ή θες.Θέλω να ελπίζω ότι όταν βρούμε την πραγματική αγάπη δε θα νιώσουμε ποτέ "αδερφικά" για εκείνον...

  4. #84
    Join Date
    Mar 2007
    Όνομα:
    Μαργαρίτα
    Location
    Κρήτη
    Posts
    465

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Κανεις δεν εχει το δικαιωμα οσο τσαντισμενος και αν ειναι να κανει κριτικη στις επιλογες του αλλου κατα την γνωμη μου.Μπορει μονο να δωσει καποια συμβουλη η κατι παρομοιο αλλα οχι και να ωριεται!!!Μου φαινεται πολυ γελοιο. . . Πιστευω οτι καλα εκανε και διελυσε μια σχεση που δεν ειχε μελλον,ηταν καλυτερο απο το να κοροιδευει τον ιδιο αλλα και τον εαυτο της.

  5. #85

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Νομίζουμε, πως ο ερωτευμένος σύντροφος θα καλύψει όλα τα κενά μας. ¨Οτι θα μας προσφέρει την εσωτερική ασφάλεια που μας λείπει. Οτι θα μας κάνει ευτυχισμένους.
    Γιατί αναζητάμε την ασφάλεια μέσα από τους άλλους και δεν προσπαθούμε να παίρνουμε στα χέρια μας την προσωπική μας ευτυχία?
    Η κοπέλα λέει "κατάφερνα να τον εντυπωσιάσω και κυρίως δεν θα ήταν αποκλειστικά και μόνο ο Γιάννης". Ισως αν δεν τον είχε εντυπωσιάσει τελικά, να ήταν ακόμη με τον Γιάννη...
    Δεν έχει καλή αυτοεκτίμηση, ίσως.
    Όμως ο σύντροφος δεν είναι ο Σούπερμαν. Δεν βρίσκεται μαζί μου για να μου εξασφαλίσει την ευτυχία που αναζητούσα, και όταν το αντιλαμβάνομαι αυτό παύει να με γοητεύει και να με συναρπάζει. Και δεν βρίσκεται μαζί μου για να μου προσφέρει όλη την προσοχή που έχω ανάγκη.
    Αν έχεις μια πολύ κακή αυτοεκτίμηση ή την αίσθηση πως έχεις αποτύχει κανένας σύντροφος δεν μπορεί να το διορθώσει αυτό.
    Όταν πιστεύουμε σε κάτι ανύπαρκτο, με πάθος τελικά το δημιουργούμε. Ό,τι δεν συνέβη ποτέ είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά. Ν.Κ.

  6. #86

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Toksotaki View Post
    Πιστευω οτι καλα εκανε και διελυσε μια σχεση που δεν ειχε μελλον,ηταν καλυτερο απο το να κοροιδευει τον ιδιο αλλα και τον εαυτο της.
    Το να μένεις σε μια σχέση που μαθηματικά δεν οδηγεί πουθενά είναι πιστεύω χειρότερο από το να φύγεις από αυτήν..Συνήθως σε τέτοιες φάσεις ο ένας θέλει να φύγει και δεν λέει ούτε δείχνει κάτι και ο άλλος πιστεύοντας ότι όλα είναι εντάξει ετοιμάζει διάφορα όπως κοινές διακοπές για παράδειγμα..

    Quote Originally Posted by nicoletta View Post
    Αν έχεις μια πολύ κακή αυτοεκτίμηση ή την αίσθηση πως έχεις αποτύχει κανένας σύντροφος δεν μπορεί να το διορθώσει αυτό.
    Αν έχεις επίσης και λίγη αυτογνωσία και κάνεις και καμία αυτοκριτική που και που νομίζω διορθώνεις τα κακώς κείμενα...
    mpiskoto sokolatas

  7. #87

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    to thema gia mena toulaxiston paidia einai pws telika meta apo tosa xronia sxesh me kapoion katalhgeis telika na ton aisthanesai adelfika?emena auto me problhmatise...h kopela afou aisthanthike etsi kala ekane kai proxwrhse omws to nohma poio einai?pws kathe fora pou tha kaneis sxesh gia polla xronia meta tha arxizeis na ton aisthanesai san aderfo kai ton xwrizeis?dld oi makroxrones sxeseis einai kathorismenes na katalhxoun etsi?egw den thele na pisteuw kati tetoio kai den thelw na mou sumbei,pisteuw pws an prospatheis na mhn thewreis thn sxesh sou dedomenh kai na prospatheis na ths dwseis mai nea pnoh ola tha phgainoun kala..

  8. #88
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    ¶ποψη μου είναι ότι όταν αυτός με τον οποίο είσαι μαζί τόσα χρόνια είναι το άλλο σου μισό,η πραγματική αγάπη,δε θα καταφέρεις ποτέ να τον δεις αδερφικά...
    Φαντάσου τι θα γινόταν αν κάθε μακροχρόνια σχέση κατέληγε σε χωρισμό...
    Όλα μέσα στη ζωή είναι...Ακόμα και το ρίσκο στον έρωτα που αρκετοί ίσως να μην το έπαιρναν και να βολεύονταν σε μια δεδομένη και σίγουρη σχέση


    Παρεμπιπτόντως θα σε παρακαλούσα να γυρίσεις το πληκτρολόγιό σου στα ελληνικά και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες! :bigsmile:

  9. #89
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    [quote=SKYLOROCK;31697]¶ποψη μου είναι ότι όταν αυτός με τον οποίο είσαι μαζί τόσα χρόνια είναι το άλλο σου μισό,η πραγματική αγάπη,δε θα καταφέρεις ποτέ να τον δεις αδερφικά...
    Φαντάσου τι θα γινόταν αν κάθε μακροχρόνια σχέση κατέληγε σε χωρισμό...
    Όλα μέσα στη ζωή είναι...Ακόμα και το ρίσκο στον έρωτα που αρκετοί ίσως να μην το έπαιρναν και να βολεύονταν σε μια δεδομένη και σίγουρη σχέση

    Το μεγαλυτερο ποσοστο μακροχρονιων σχεσεων καταληγει σε χωρισμο, αν και οχι απαραιτητως τυπικα.
    Αλλα δεν μπορω να φανταστω τι θα γινοταν!..... :bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  10. #90

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    συμφωνω πως οταν αγαπας καποιον πραγματικα δεν προκειται να τον δεις στην συνεχεια ως φιλο η αδερφο...και το ρισκο ειναι μεσα στην ζωη,αξιζει καποιες φορες να το παιρνουμε...!διοτι αυτο ειναι ζωη..!:bigsmile:

 

 
Page 9 of 33 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads