s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 47
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 47 of 47 FirstFirst ... 37 43 44 45 46 47
Results 461 to 468 of 468
  1. #461
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Exclamation Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Από την αρχή που επικοινώνησα με την Μαρία μου υποσχέθηκε ότι θα κρατήσει το θέμα ενημερωτικό.
    Όσοι ενδιαφέρεστε για επαγγελματικές υπηρεσίες εκτός myhoroscope καλό είναι να επικοινωνείτε με την Μαρία εκτός φόρουμ ή μέσω προσωπικών μηνυμάτων.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  2. #462
    Join Date
    Apr 2006
    Όνομα:
    ANIA
    Posts
    34

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    :bigsmile: μαρακι θα μου στειλεις κ μενα που μπορω να βρω αυτη τη χαρτοριχτα??αθήνα μενω!!!!!!!!!μπορω να πω οτι προσπαθω να μαθω το δικο σου τροπο αλλα δυσκολευομαι ιδιαιτερα στο σταυρο...εχω καημο κ θελω να μαθω!!!!!!!!!!!σου εστειλα προσωπικο μην.αλλα γραφει οτι δε μπορεις να παρεις αλλα γιατι εχει γεμισει.
    φιλια

  3. #463
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Γειά σου Μαράκι!!!:bigsmile:

    όταν μπορέσεις σε παρακαλώ λύσε μου 2 αποριούλες που έχω... :embarrest

    1. είναι δυνατό να παραλείψουμε το 1ο στάδιο κ να ανοίξουμε κατ΄ευθείαν το σταυρό??

    2. έχω κάνει μια υπόθεση κ θέλω να μου πεις αν είναι σωστή. νομίζω ότι και οι αριθμοί εκτός από τις φιγούρες έχουν μια φορά που κοιτούν. Για παράδειγμα, έχω διακρίνει ότι το 2 κοιτάει αριστερά, όπως κ το 7. Αντίθετα το 6 κοιτάει δεξιά. Μπορεί αυτό τα χαρακτηριστικό να βοηθά στο "διάβασμα" ή είναι τυχαία η παρατήρησή μου??

    Σε ευχαριστώ!! :embarrest

    Φιλικά,
    may..

  4. #464
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by may View Post
    Γειά σου Μαράκι!!!:bigsmile:

    όταν μπορέσεις σε παρακαλώ λύσε μου 2 αποριούλες που έχω... :embarrest

    1. είναι δυνατό να παραλείψουμε το 1ο στάδιο κ να ανοίξουμε κατ΄ευθείαν το σταυρό??

    2. έχω κάνει μια υπόθεση κ θέλω να μου πεις αν είναι σωστή. νομίζω ότι και οι αριθμοί εκτός από τις φιγούρες έχουν μια φορά που κοιτούν. Για παράδειγμα, έχω διακρίνει ότι το 2 κοιτάει αριστερά, όπως κ το 7. Αντίθετα το 6 κοιτάει δεξιά. Μπορεί αυτό τα χαρακτηριστικό να βοηθά στο "διάβασμα" ή είναι τυχαία η παρατήρησή μου??

    Σε ευχαριστώ!! :embarrest

    Φιλικά,
    καλησπερα, δεν μπορώ να πω οτι έχω ποτέ προσέξει αν οι αριθμοί κοιτούν κάπου ...ωραίο μου ακούγεται αυτο που παρατήρησες αλλά στη δική μου μέθοδο δεν υπάρχει αυτο το κοίταγμα των αριθμών ...εξάλλου τι αξία θα έιχε να κοιτούν οι άψυχοι αριθμοί κάπου ...η αξία του κοιτάγματος βρίσκεται στις φιγούρες ...λοιπόν πρέπει να σας πω οτι αύριο το μεσημέρι θα σας΄δωσω την ερμηνεία απο το παράδειγμα ...οκ?

  5. #465
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Αγαπητό Maraki_1975,

    είδα το μήνυμά σου, ότι θα μας δώσεις την ερμηνεία του 2ου κ του 3ου σταδίου κ είπα να γράψω κ εγώ δύο λογάκια, όπως καταλαβαίνω αυτά που βλέπω τέλος πάντων!!

    Λοιπόν από τον σταυρό καταλαβαίνω ότι κοιτάω τον δρόμο μου, την πορεία μου, με ενδιαφέρει ένα επαγγελματικό θέμα ή πράγματα που θέλει κα ι έχει στο νου του να κάνει ένας σπαθάτος (9 σπαθί). Από το 9 κούπα που βρίσκεται κάτω από τα πόδια μου, υποθέτω ότι μάλλον έχω κ εγώ κάποια πράγματα κατά νου να κάνω αλλά προσωρινά δεν τα προχωρώ, δεν τα κάνω, τα έχω αφήσει. Πισοπλατώ ένα 4 καρό : πιστεύω ότι έχει να κάνει με το ακίνητο που λέγαμε από το 1ο στάδιο – ίσως τελικά αυτή η περίπτωση που περιγράφηκε στο 1ο στάδιο να μην με ενδιαφέρει ιδιαιτέρως.

    Ξεκινώ να δω λίγα πράγματα από το μεγάλο άνοιγμα. Πάνω από το κεφάλι μου υπάρχει ένας ρήγας καρό. Ενδιαφέρεται για το σπίτι ενός Μπαστουνάτου. Για την ακρίβεια θεωρώ ότι υπάρχει ένα καράτο ζευγάρι ή 2 άτομα του αντίθετου φύλου με κάποια συγγένεια αναμεταξύ τους. Αυτοί οι δύο λοιπόν ενδιαφέρονται για κάποιο Μπαστουνάτο πρόσωπο, κοιτάνε το σπίτι του, το φτασμένο του. Θεωρώ επίσης πως κ η Ντάμα μας έχει κάποια σχέση με αυτό το Μπαστουνάτο πρόσωπο, αφού οι καρδιές τους στην κάτω γραμμή είναι δίπλα-δίπλα. Επίσης, από τα φύλλα που υπάρχουν ακριβώς μπροστά από τη Ντάμα μας καταλαβαίνω ότι κ ο Μπαστουνάτος ενδιαφέρεται για τα καράτα πρόσωπα κ φαίνεται να κάνει λόγια μαζί τους. Αυτά όλα τα κοιτά η Ντάμα μας κ της φέρνουν χαρά. Μια άλλη ερμηνεία που θα μπορούσα να δώσω είναι ότι το μπαστουνάτο πρόσωπο βρίσκεται μακριά (σε θάλασσα?? από το 8 καρώ) εδώ κ καιρό για επαγγελματικούς λόγους (η φιγούρα του είναι τέρμα δεξιά στο παρελθόν κ κοιτά ένα 3 σπαθί). Βέβαια αυτό μπορεί να δείχνει κ μια συσχέτιση ανάμεσα στο μπαστουνάτο κ σε μια σπαθάτη. Το φτασμένο του επάνω αριστερά κοιτά την καρδιά της, η καρδιά του είναι μεν δίπλα στην καρδιά της κουπάτης μας αλλά η καρδιά του δεν πάει να κοιτά προς έναν άσσο σπαθί ανάποδο, το ίδιο κοιτά κ η σπαθάτη. Υποθέτω ότι υπάρχει ένας χωρισμός από το παρελθόν στον μπαστουνάτο, κάτι που φαίνεται κ από τα χαρτιά του παρελθόντος. Αυτά όλα η Ντάμα μας τα πληροφορείται τελικά μου φαίνεται. Δεν παρατηρώ να έχει πολύ μεγάλη θέση στα γεγονότα. Υπάρχει κ ένας ρήγας κουπάτος, ο οποίος κοιτά χρήματα, αλλά μου φαίνεται λίγο αόριστο προσωρινά αυτό.

    Συνδυάζοντας κ τις 3άδες, αντιλαμβάνομαι τα εξής :
    1η : η ντάμα μας ξεσηκώνεται δυσάρεστα, άσχημα από τα λόγια μιας σπαθάτης πάνω σε 2 μπορώ να υποθέσω.
    2η : ο καράτος ρήγας θεωρώ ότι έχει κάποιο επαγγελματικό δίλημμα, το οποίο πιθανόν να κοιτά κ μια μπαστουνάτη ή ενδιαφέρεται για μια μπαστουνάτη από επαγγελματικό χώρο?? δεν είναι πολύ σαφές!!
    3η : συνάντησή της ντάμας μας με κάποιο καράτο πρόσωπο για τη σπαθάτη γυναίκα σε σχέση με τον άσσο σπαθί?? (μπέρδεμα κ αυτό!!)
    4η : η χαρά μου σχετίζεται με τον ερχομό καράτου προσώπου στο σπίτι μου.
    5η : εδώ έχει γίνει ένα μπέρδεμα, στο αρχείο σου βλέπω ένα 5 μπαστούνι, ενώ θα έπρεπε να είναι ένα 5 καρό κατά την γνώμη μου κ με 5 καρό θα κάνω την ερμηνεία μου. Η καρδιά μου λοιπόν βρίσκεται μαζί με την καρδιά του καράτου προσώπου. Ο δεσμός είναι όρθιος κ υπάρχει κ το κρεββάτι της κουπάτης δίπλα. Μια χαρά αυτό!! Όλα καλά για την κουπάτη μας!
    6η : Τα σχετικά της είδησης σχετίζονται με την μπαστουνάτη κ το επαγγελματικό της, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω περαιτέρω.
    7η : Η στενοχώρια η μεγάλη για την οποία μιλάω είναι κ δική μου κ σχετίζεται με την σπαθάτη.
    8η : Αυτό με τα λόγια μου κ το ποιος μιλάει με ποιον δεν το καταλαβαίνω!!

    Μαράκι μου, πες μου ότι όλο αυτό το παράδειγμα έχει υψηλό δείκτη δυσκολίας!!

    Παίρνω ανάσα κ πάω στο ξεκαθάρισμα... θα τα αναφέρω συνοπτικά, το μπέρδεμα είναι τεράστιο!!

    Ο Καράτος μας «τελειώνει» γρήγορα-γρήγορα, παρόλο που οι καρδιά του είναι δίπλα στην καρδιά της κουπάτης μας. Ο δεσμός τους φαίνεται να έχει πρόβλημα κ ίσως η κουπάτη μας να περίμενε κάτι το οποίο δεν ήρθε. Στο δρόμο της κ στο κρεββάτι της η κουπάτη μας έχει μια νέα σχέση από σπαθάτο. Υποθέτω ότι ξσηκώνεται κ για έναν μπαστουνάτο ή έχει δίλλημα επαγγελματικό. Μου είναι αδύνατο να καταλάβω τις 2 τελευταιες σειρές της 1ης φοράς. Μα καλά πόσοι άντρες είναι εδώ!!!! Ενδιαφέρεται για μπαστουνάτο που αυτός κοιτάει μια καράτη?? Τελικά κ ο κουπάτος κ ο σπαθάτος επιμένουν για την κουπάτη??

    Λοιπόν συνοπτικά, κ. Κουπάτη… σε βλέπω με δίλημμα ερωτικό! Θα μπορούσα να το πω κ παράλληλη σχέση!! Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί η καράτη τελικά κοιτά την επιτυχία??

    ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!! :nuts: :nuts:

    Πω, πω... πολλά έγραψα!! :weird: :embarrest
    may..

  6. #466
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Maraki γειά σου!!

    έχω μια απορία ακόμα κ θα ήθελα να μου δώσεις μια απάντηση όποτε μπορέσεις.

    Έστω ότι είμαστε στο 1ο ή στο 3ο στάδιο κ στην 1η φάση μας βγαίνει για παράδειγμα ένας R μπαστούνι κ το αντίστοιχο J του. Επιπλέον μας βγαίνουν κ φύλλα που σχετίζονται με αυτόν, όπως για πάράδειγμα το 7, το 8, το 6. Αν στη 2η κ στην 3η φάση προοδευτικά φύγουν, καθώς ξεκαθαρίζω τα φύλλα, κ οι 2 φιγούρες (του μπαστουνάτου εν προκειμένω), αλλά μείνουν "μέσα" το 7 μπαστούνι κ το 6 μπαστούνι αλλά κ το 8 μπαστούνι, τότε αυτά τα τελευταία φύλλα, πώς ερμηνεύονται?? Συνεχίζουμε να θεωρούμε ότι είναι του μπαστουνάτου που μας είχε βγεί (δηλ. τα λόγια του, το φτασμένο του κ.τ.λ.) ή από τη στιγμή που φεύγει η φιγούρα του, παύει κ η σύνδεσή της με τα λοιπά φύλλα κ τους δίνουμε τις "δεύτερες" ερμηνείες (δηλ. στενοχώρια, κ.τ.λ.)??

    Ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις το ερώτημά μου!!

    :embarrest
    may..

  7. #467

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλησπέρα στο forum! Μαράκι καταρχήν πολλά πολλά μπράβο για την ανεξάντλητη υπομονή σου να κατσεις να εξηγησεις τοσα πραγματα και να απαντας σε τοσες αποριες. Εχω διαβάσει ολα όσα εχεις στειλει και μου αρεσει πολυ η μεθοδος σου γιατι μου φαινεται πολυ πιο απλη και "φιλικη" απο κατι τραπουλες τυπου ΤΑΡΩ που με κανουν και αισθανομαι πολυ αβολα. Τελοσπαντων κατι οτι μπορω να τη μαθω αλλα ενδιαφερομαι και εγω πολυ για αυτην την κυρια στην αθηνα που ριχνει τα χαρτια και για την οποια σε ειχαν ρωτησει και τα αλλα μελη. Μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις προσωπικο μυνημα με τις πληροφοριες. Επισης, θα παρακαλουσα και τα υπολοιποα μελη που πηραν τα στοιχεια απο το Μαρακι αν μπορει καποιος να μου τα στειλει.
    Εχω και μια απορια. Τελικα τον σταυρο τον ριχνεις 2 φορες? Γιατι στα πρωτα μυνηματα περιγραφεις ενα ριξιμο οπου ριχνεις ενα ενα χαρτι πανω κατω αριστερα δεξια διαγωνια κτλ αλλα στο παραδειγμα που εχεις επισυναψει δειχνεις δυο ριξιματα οπου στο πρωτο ριχνεις 4 στιβες (πανω, κατω, αριστερα και δεξια) - στοιβες από ποσα χαρτια? τυχαια, σαν να κοβεις δηλαδη?
    Αν μπορεις παντως καλυτερα στειλε μου τη διευθυνση της κυριας γιατι δεν νομιζω οτι το εχω και πολυ.
    σε ευχαριστω και καλο κουραγιο για τη συνεχεια

  8. #468

    Re: Ώρα να συστηθούμε

    Καλημέρα στο forum! Μαράκι συγχαρητήρια για την υπομόνή σου. Εχω μερικές απορίες σχετικά με την ερμηνεία. Θα μπορούσες να με βοηθήσεις? Ισως κάποιος που να έχει καταλάβει τις ερμηνείες? Επίσης με ενδιαφέρει και εμένα η διεύθυνση της κυρίας που ρίχνει τα χαρτιά. Θα μπορούσες εσύ ή κάποιος άλλος να μου στείλει προσωπικό μήνυμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 
Page 47 of 47 FirstFirst ... 37 43 44 45 46 47

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads