s
Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 28 of 28
  1. #21
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Smile Re: Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο

    Aγαπητέ φίλε,

    το άρθρο αναφέρεται στο τί ειναι ο υπνωτισμος και τα ενδεχόμενα οφέλη του.Το πώς γίνεται είναι μια διαδικασία που αφορά επαγγελματίες & σε αυτούς θα πρέπει να απευθυνθείτε!
    Επιπλέον θα σας πρότεινα να διαβάσετε τα ποστ κάτω απο το άρθρο που αρκετά διευκρινιστικά και θα σας βοηθήσουν να καταλήξετε σε καποια συμπεράσματα.

    Φιλικά,
    Φωτεινή
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  2. #22
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2

    Re: Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ

  3. #23
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Aθηνα-GR&Αιγυπτος
    Posts
    51

    Re: Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο

    Διαβασα τα σχολια που εγιναν σχετικα με το αρθρο και κατεληξα στο εξης συμπερασμα.
    Δεν υπαρχει κανενας λογος να υποβληθει καποιος σε υπνωση αν δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα π.χ ψυχικες διαταραχες.
    Πριν διαβασω το συγκεκριμενο αρθρο και τα σχολια που εγιναν , μπορω να πω ,πως με ενδιεφερε αρκετα να υποβληθω σε υπνωση ,μονο και μονο απο περιεργεια. Ισως γιατι ημουν εδελως ανηδεη για την σοβαροτητα της μεθοδου αυτης ,αλλα και για τους λογους που τελικα καποιος κρινει απαραιτητο πως πρεπει να υποβληθει σε μια τετοια μεθοδο.Θα ηθελα λοιπον να ευχαριστησω το φορουμ και τα μελη που με φωτησαν για να αποφυγω καποιον ενδεχομενο κινδυνο ,μονο και μονο απο περιεργεια.
    Ο κοσμος κρεμεται-εντελως ιδιαιτερα σημερα-απο μια λεπτη κλωστη, κι αυτη η κλωστη ειναι η ψυχη του ανθρωπου.(Καρλ Γκουσταφ Γιουνγκ)

  4. #24
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1

    Re: Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΥΠΝΩΤΙΣΜΟΣ!

  5. #25

    Re: Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο

    Αν και βλέπω πως το θέμα είναι ανενεργό, θα ήθελα να πως την δική μου εμπειρία επι του θέματος.
    Είχα επισκεφθεί κάποτε πολύ γνωστή υπνωτίστρια, έναντι αδράς αμοιβής. Αφου πλήρωσα ωραιότατα και κλείσαμε το ραντεβού για την ύπνωση, μου δήλωσε πως εγώ δεν υπνωτίζομαι. Είναι λέει μερικοί άνθρωποι που δεν επιδέχονται υπνωτισμό. Κι εγώ ήμουν τέτοια περίπτωση!! Εχει να κάνει με το αν είσαι ισχυρός χαρακτήρας και κάτι τέτοια. Συμπεράσματα βέβαια δεν μπορώ να βγάλω, γιατί έπρεπε να πάρω σβάρνα τους υπνωτιστές για να το επιβεβαιώσω και τέτοια πρόθεση δεν έχω.
    Αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία επι του θέματος και μπορεί να με διαφωτίσει, θα ήταν ευχάριστο.

  6. #26
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο

    Αγαπητή alegra

    Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω, υπάρχουν άνθρωποι που χαλαρώνουν εύκολα, επομένως μπαίνουν σε κατάσταση ύπνωσης πιο εύκολα κι άλλοι που δυσκολεύονται. Στη δεύτερη κατηγορία ανήκουν κυρίως ανήσυχα ή νευρικά άτομα. Υπάρχει επίσης η περίπτωση, να μην είχατε καλό συγχρονισμό με την κυρία στην οποία απευθυνθήκατε, αν όντως έχει την ικανότητα να υπνωτίζει.

    Αλλά, γενικά, μία ψυχή, για να μπει στην διαδικασία της ύπνωσης, καλό θα είναι να έχει κάνει την ανάλογη προετοιμασία και να έχει συγκεκριμένο και σοβαρό λόγο, ώστε να προβεί στην προσπάθεια. Διαφορετικά, το να ανοίγουμε τον εαυτό μας στα πνευματικά ζητήματα χωρίς περίσκεψη ή κατάλληλη ενημέρωση, δεν είναι το καλύτερο για μας.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  7. #27
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο

    Μονο σε ψυχοθεραπευτες που χρησιμοποιουν αυτη τη μεθοδο διαφορετικα ειναι ακρως επικινδυνο!!!
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  8. #28
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1

    Re: Υπνωτισμός : ένα ταξίδι στο υποσυνείδητο

    Καλημέρα και από εμένα.
    Πιάσατε ένα αρκετά ενδιαφέρον θέμα, δεν γνωρίζω πολλά από ύπνωση αλλά έχω υποβληθεί σε ύπνωση, χωρίς να αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, απλά για την εμπειρία, είναι πραγματικά υπέροχη, η απόλυτη γαληνή.
    Πραγματικά ο ύπνο θεραπευτής πρέπει πρώτα από όλα να είναι κάποιος επιστήμονας ψυχικής υγείας.
    Για όσους ενδιαφέρεστε έχω βρει ενα ελληνικό ιστό χώρο με χιλιάδες θέματα για ύπνωση, είναι η σελίδα του Dr. κίμογλου Και από ξένες σελίδες μια που την βρήκα αξιόλογη είναι στην μεγάλη general-hypnotherapy-register

    Αν κάποιος έχει υποβληθεί σε ύπνωση θα παρακαλούσα να μας πει την εμπειρία του
    Ευχαριστώ!

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads