s
Έρωτας με διαφορά ηλικίας - Page 9
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 9 of 18 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 81 to 90 of 171
  1. #81
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    10

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Συμφωνώ ότι ο ερως χρόνια δεν κοιτά. Γιατί μου έτυχε κι εμένα. Αυτός είναι ο λόγος που πλέον λέω ποτέ μη λες ποτέ. Είχα ανάγκη να ερωτευτώ και έτυχε με μικρότερο. Έτυχε να είναι ο συγκεκριμένος, θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερος ή οτιδήποτε άλλο. Δεν το εμπόδισα, δεν ξέρω πως θα μπορούσα να το κάνω άλλωστε. Τώρα που θα καταλήξει δεν ξέρω. Θα το αφήσω να κυλήσει όμως. Πιστεύω ότι είμαι ψυχολογικά προετοιμασμένη ότι το πιθανότερο είναι ότι δεν πρόκειται να έχουμε γάμους και κουφέτα. Το πολύ πολύ εκείνος να μου φέρει κάποια στιγμή το προσκλητήριο...¶λλά θέλω να το ζήσω, δεν μπορώ να κάνω πίσω.

  2. #82
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Το τι κανει καποιος τωρα εχει καλες η κακες συνεπειες στο αυριο

    απο κει και περα ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του αλλα και για τις συνεπειες των πραξεων του διοτι το αυριο δεν παραμενει για παντα αυριο αφου ο χρονος προχωρα...οταν ερθει το αυριο και γινει σημερα θα παρει και τις αναλογες καλες η κακες ανταμοιβες

  3. #83

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Αγαπητέ Alien1 δεν γνωρίζω την ηλικία σου και τις εμπειρίες σου στη ζωή ή ακόμη ακόμη και τον χαρακτήρα σου αλλά θα σου πω κάτι: Ποτέ μη λές ποτέ.
    Όταν ήμουνα αρκετά μικρότερη άκουγα κάποιες γυναίκες να διηγούνται τις σχέσεις τους με μικρότερους και έλεγα απο μέσα μου"μα πως μπορούνε;" ή "τι βρίσκουν απο εναν μικρότερο".Κι όμως καλώς ή κακώς μου συνέβει και μένα αυτό.Δεν θα σου περιγράψω αυτή τη στιγμή τι μπορείς να ανακαλύψεις ή τι μπορείς να ζήζεις με εναν μικρότερο, να ξέρεις όμως ότι πολλές φορές δεν ειναι κάτι που επιλέγεις (επειδή δεν έχεις τη δύναμη να αντισταθείς).Συνήθως σε επιλέγει αυτό.Αν ανήκεις στην κατηγορία που ότι μη επιτρεπτό απο την κοινωνία ειναι καταδικαστέο τότε εντάξει, μη νομίζεις όμως οτι αυτό που εσύ αυτή τη στιγμή θεωρείς ανεπίτρεπτο για τους προσωπικούς σου λόγους αποκλείεται να σου συμβει σε απίθανο χρόνο.Δεν στο εύχομαι μια και σε βρίσκει σε πλήρη ασυμφωνία με τα πιστεύω σου αλλά μην αποκλείεις και τίποτα στη ζωή σου γιατί ο χρόνος περνα όπως ειπες και ποτε δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει το αύριο.
    Φιλικά
    Σοφία
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  4. #84
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Aγαπητη Sonia
    ουτε και εγω γνωριζω την ηλικια σου η τις εμπειριες σου στην ζωη αυτο ομως που προσωπικα πιστευω και συμφωνα με τις δικες μου εμπειριες\γνωσεις ειναι οτι τετοιου ειδους σχεσεις ειναι ανωριμες εκ φυσεως η ειναι λογο συμφεροντος και στην 1η περιπτωση που δεν υπαρχει συμφερον συνηθως δεν εχουν μεγαλη διαρκεια χρονου...

    Αμα δεν υπαρχει καποιο συμφερον στην μεση (πχ χρηματικο) συνηθως τετοιες σχεσεις διαλυονται μιας και ο μικροτερος σε αυτη τη σχεση δεν ειναι και ο πιο ωριμος και ο πιο σταθερος για να την κρατησει.
    Μολις μαλιστα βρεθει και ο τριτος\τριτη στην μεση που του\της ταιριαζει πιο πολυ στην ηλικια του...

  5. #85

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by Alien1 View Post
    Aγαπητη Sonia
    ουτε και εγω γνωριζω την ηλικια σου η τις εμπειριες σου στην ζωη αυτο ομως που προσωπικα πιστευω και συμφωνα με τις δικες μου εμπειριες\γνωσεις ειναι οτι τετοιου ειδους σχεσεις ειναι ανωριμες εκ φυσεως η ειναι λογο συμφεροντος και στην 1η περιπτωση που δεν υπαρχει συμφερον συνηθως δεν εχουν μεγαλη διαρκεια χρονου...

    Αμα δεν υπαρχει καποιο συμφερον στην μεση (πχ χρηματικο) συνηθως τετοιες σχεσεις διαλυονται μιας και ο μικροτερος σε αυτη τη σχεση δεν ειναι και ο πιο ωριμος και ο πιο σταθερος για να την κρατησει.
    Μολις μαλιστα βρεθει και ο τριτος\τριτη στην μεση που του\της ταιριαζει πιο πολυ στην ηλικια του...


    Εχεις δίκιο σ΄αυτά που λές καλέ μου Alien1 αλλά όλα αυτά δεν αναιρούν το γεγονός ότι μπορείς να δώσεις, να πάρεις, να περάσεις καλά και όσο διαρκέσει.Στο κάτω κάτω της γραφής ποιός εγγυάται ότι σε μία σχέση με φυσιολογικές διαφορές ηλικίας θα έχει αίσιο τέλος ντε και καλά.Απλά σ΄αυτή τη περιπτωση θεωρείς το τέλος της σχέσης προδιαγεγραμένο και ίσως να υπάρξει και η έκπληξη...να ειστε για πάντα μαζί.Δύσκολο δε λέω αλλά έχουν συμβει και αυτά.Πάντως για την ιστορία η δικη μου περίπτωση κατέληξε όπως ανέφερες παραπάνω και έχω υπογραμίσει, ύστερα απο 3 χρόνια όμως ανεπανάλυπτης αγάπης και απόλυτης σχεδόν ταύτισης απόψεων και χαρακτήρων.Εγώ σήμερα ακόμα βρίσκομαι στο μεταβατικό στάδιο για να το ξεπεράσω, δεν παύω όμως να σκέφτομαι τις καλές στιγμές και να του εύχομαι να ειναι καλά και ευτυχισμένος γιατί με αγάπησε πολύ και περάσαμε καλά όσο ήμασταν μαζί ουσιαστικά.Και αν με ρωτήσεις αν θα το ξανάκανα θα σου έλεγα ΝΑΙ.
    Φιλικά
    Σοφία
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  6. #86
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    174

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Quote Originally Posted by Yolanda View Post
    Συμπαθέστατε KonstantineT, αν φτάσει κάποια στιγμή στη ζωή σου που ο αυθορμητισμός και η αθωότητα σου φαίνονται χαζά και ανούσια, τότε θα πρέπει να προβληματιστείς για τον εαυτό σου!
    Μια χαρά είναι η σχέση σου..μην σε απασχολεί το ενδεχόμενο να μην πάει κάτι καλά αύριο. Η ζωή μας δεν βρίσκεται στο μέλλον. Ζήσε αυτό που σου προσφέρεται εδώ και τώρα. Αν κάτι δεν πάει καλά κάποια στιγμή, ή καρδιά σου ή ή αντίληψή σου θα το συλλάβουν.
    Μην αποστραγγίζεις την χαρά του σήμερα με άτοπες ανησυχίες για το μακρινό αύριο.
    με συμπάθεια.
    Συγκλονιστιστική γραφή! Με συγκίνησες! Συμφωνώ απόλυτα!!!
    Perfect

  7. Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Μην αποστραγγίζεις την χαρά του σήμερα με άτοπες ανησυχίες για το μακρινό αύριο.

    Σωστότατο......................

  8. #88
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    george
    Location
    greece
    Posts
    4

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Γεια σας κ απο μενα!!Η προσωπικη μου ταπεινη αποψη ειναι οτι Οπως στρωσεις ετσι κοιμασαι.

  9. #89

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Καλησπέρα,

    Αν και έχω απαντήσει σχετικα για την διαφορά της ηλικίας, μου έτυχε πρόσφατα περίπτωση με διαφορά ηλικίας.
    Εγώ είμαι 33 αυτός 26 βέβαια δεν είναι τεράστια διαφορά, αλλά είναι μια διαφορά.
    Εμένα με έχουν πιάσει οι ανησυχίες μου (πότε θα γίνω μάνα), εκείνος έχει τις δικιές του και ποιο είναι το αποτέλεσμα?
    Από τέτοιου είδους σχέσεις τι μπορείς να εισπράξεις?
    Βρίσκεσε σε ένα αδιέξοδο, εγώ πάντως έτσι νιώθω.:worried:
    "Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε"

  10. #90
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Το αδιέξοδο που νιώθεις ότι βρίσκεσαι δεν οφείλεται απαραίτητα στην διαφορά ηλικίας σας.Κάλλιστα και κάποιος άντρας 35-40 χρόνων μπορεί να ενδιαφέρεται πρωτίστως για την επαγγελματική του ανέλιξη.Όπως και μια γυναίκα στα 35 μπορεί να συνεχίζει να προτάσσει την καριέρα αντί της οικογένειας. Μην γινόμαστε μανιχαϊστές! Είναι πολλά τα αίτια για ένα αδιέξοδο(αν και μάλλον απλά σε ανησυχία βρίσκεσαι) και συνήθως είναι βαθύτερα.Όντως είναι σημαντικό θέμα ένα ζευγάρι να έχει κοινούς στόχους, αλλά αυτό δεν συμβαδίζει απαραίτητα με την ανυπαρξία ηλικιακής διαφοράς.:bigsmile:

 

 
Page 9 of 18 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads