s
Ανδρικές εμμονές στο σεξ - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 41 to 50 of 134
  1. #41
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    .... Βομβαρδιζομαστε συνεχως με εικονες και πληροφοριες σεξουαλικης φυσης: πως πρεπει να το κανουμε, πως πρεπει να ειμαστε για να το κανουμε, γιατι πρεπει να το κανουμε, γιατι δεν πρεπει να μην το κανουμε, κλπ. κλπ. κλπ. Ανηκουμε σε μια τρομερα συντηρητικη κοινωνια που υποδυεται την απελευθερωμενη με τον πιο χοντροκομμενο τροπο...
    Ισως η μεγαλη επανασταση - στα καθ ημας τουλαχιστον - να ειναι ενας επαναπροσδιορισμος των σχεσεων, που δεν θα αποκλειει / υποβιβαζει ουτε την σεξουαλικη ικανοποιηση, ουτε το συναισθημα, ουτε το παθος, ουτε την αγαπη, ουτε την πνευματικη καλλιεργεια, για κανενα απο τα δυο φυλα......
    Δυστυχώς, συμφωνώ μαζί σου.
    Δεν θα μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  2. #42
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    174

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Αφού λοιπόν οι μεγαλύτερες επαναστάσεις ξεκινούν από μέσα προς τα έξω, τι κάνουμε? Νιώθοντας μειονότητα κλεινόμαστε μέσα μας ή ανοίγουμε τα πέταλα. Έχω την εντύπωση πως η κάθαρση είναι μεταδοτική. Όλοι μέσα μας έχουμε ανθρώπινες αξίες και ανάγκες.

  3. #43
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Quote Originally Posted by e k View Post
    Αφού λοιπόν οι μεγαλύτερες επαναστάσεις ξεκινούν από μέσα προς τα έξω, τι κάνουμε? Νιώθοντας μειονότητα κλεινόμαστε μέσα μας ή ανοίγουμε τα πέταλα. Έχω την εντύπωση πως η κάθαρση είναι μεταδοτική. Όλοι μέσα μας έχουμε ανθρώπινες αξίες και ανάγκες.
    Ανοιγεις ενα θεμα, που σηκωνει συζητηση, απο φιλοσοφικη μεχρι ψυχαναλυτικη πλευρα και κανει και μια σταση για καφε -τουλαχιστον-, στην οδο αστρολογιας [για να τιμησω και το site]. :weird: :bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  4. #44
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    174

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Re: Ανοιγεις ενα θεμα, που σηκωνει συζητηση, απο φιλοσοφικη μεχρι ψυχαναλυτικη πλευρα ...

    Η συνθήκη κατ'εμέ δεν είναι και τόσο περίπλοκη (και δεν θα μπορούσα να την περιγράψω καλύτερα από τον e.e.cammings), φτάνει απλά να είμαστε ανοιχτοί και αληθινοί.

    ΕΦΗΜΕΡΑ 1935

    να τα'αγγίξω?είπε αυτός
    (θα τσιρίξω είπε αυτή
    μια φορά είπε αυτός)
    απαλά είπε αυτή

    (να το δαγκώσω?είπε αυτός
    πόσο?είπε αυτή
    δυνατά είπε αυτός
    με πονά είπε αυτή

    (έλα πιά είπε αυτός
    όχι βαθιά είπε αυτή
    τι μου ζητάς?είπε αυτός
    να με κοιτάς είπε αυτή)

    να συνεχίσω?είπε αυτός
    (θα σε μισήσω είπε αυτή
    αν σε φιλήσω είπε αυτός
    θα σε αφήσω είπε αυτή
    παίρνεις χάπι?είπε αυτός
    είναι αγάπη?είπε αυτή)

    είσαι αναμένη?είπε αυτός
    είμαι θλιμμένη είπε αυτή
    θα μου'ρθει ίλιγγος είπε αυτός
    ναι αλλά η σύζυγος?είπε αυτή
    σιγά τώρα είπε αυτός
    κοιτάς την ώρα είπε αυτή

    (πως βογκάς!είπε αυτός
    μη σταματάς είπε αυτή
    πιο δυνατά είπε αυτός)
    πιο αργά είπε αυτή

    (χύνω!είπε αυτός
    σβήνω είπε αυτή)
    είσαι δικιά μου!είπε αυτός
    (είσαι δικός της!είπε αυτή)

  5. #45

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Να μαι και εγώ ....

    Οπως εξηγώ και αλλού έχω μια μικρή αλεργια σε τέτοιου τύπου άρθρα.Ομολογώ οτι πράγματι το άρθρο έχει έναν ανδρικό προσανατολισμό αλλά πολύ γενικευμένο πολύ λαικό και ελαφρώς κακεντρεχή που προορίζεται για περιοδικά μόδας σε γυναικάκια, με εξώφυλλο την Καλομοίρα και τον Τσαλίκη και με θέματα του τύπου "δίαιτα εξπρές σε δέκα λεπτά" ή "Οταν η κολλητή σου έχει καλύτερο γκόμενο"

  6. #46
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Quote Originally Posted by giorgosb71 View Post
    Να μαι και εγώ ....

    Οπως εξηγώ και αλλού έχω μια μικρή αλεργια σε τέτοιου τύπου άρθρα.Ομολογώ οτι πράγματι το άρθρο έχει έναν ανδρικό προσανατολισμό αλλά πολύ γενικευμένο πολύ λαικό και ελαφρώς κακεντρεχή που προορίζεται για περιοδικά μόδας σε γυναικάκια, με εξώφυλλο την Καλομοίρα και τον Τσαλίκη και με θέματα του τύπου "δίαιτα εξπρές σε δέκα λεπτά" ή "Οταν η κολλητή σου έχει καλύτερο γκόμενο"
    Πραγματι
    Λιγακι θυμιζει αρθρο απο το Cosmopolitan και τις Super Κατερινες

  7. #47
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Δεν νομιζω οτι εχει σημασια αν θα ειναι τα φωτα ανοιχτα ή κλειστα αν ειναι συνεχεια μονο το ενα ή το αλλο θα καταντησει "βαρετο". Το σεξ παιζει σημαντικο ρολο για να κρατησει μια σχεση και αυτο ισχυει και για τα 2 φυλα απο κει και περα αν δεν υπαρχουν κι αλλα πραγματα να ενωνουν 2 ανθρωπους δεν μπορει να μεινει σχεση. Ποσοι αντρες υπαρχουν που δε θα κοιταξουν μια ομορφη ή σεξι γυναικα στο δρομο και το αντιστοιχο ή γυνακες? Κι εγω θα προτιμουσα οταν ενας ανθρωπος ειναι "δοσμενος" αλλου να μην το κανει αυτο.Οταν η γυναικα του αρχιζει και αλλοιωνεται απο το χρονο να αρκεστει στις εσωψυχες αρετες της και να μην ξενοκοιταει και πολυ περισσοτερο να μην ξενοπηδ... αλλα ποσοι ειναι αυτοι που δεν το κανουν? Ποσοι ειναι αυτοι που δεν χαζευουν εστω και κρυφα γυμνες γκομενες στα περιοδικα? Αν οι αντρες που μιλησαν παραπανω ανηκουν στις εξαιρεσεις χαιρομαι γι αυτο...Θεωρω οτι οι γυναικες αρχισαν να σκεφτονται οπως αυτοι τοσα χρονια μεχρι σημερα εχουν δικιο γι αυτο αλλα το θεμα ειναι γιατι...και νομιζω οτι απο τα παραπανω καταλαβαινει κανεις το γιατι....Εμενα δε μου αρεσει το γεγονος οτι το σεξ και η γυνακα πουλιεται ετσι καθημερινα σε διαφημισεις σε σειρες σε περιοδικα κτλ αλλα για να πουλιεται καποιος το αγοραζει.Εχει χαθει το μετρο και ο σεβασμος σε πολλα πραγματα γενικοτερα...Απο κει και περα το ποσο ανοιχτομυαλος ειναι καποιος στην προσωπικη του σεξουαλικη ζωη δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το φυλο:toung:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  8. #48

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Δεν νομιζω οτι εχει σημασια αν θα ειναι τα φωτα ανοιχτα ή κλειστα αν ειναι συνεχεια μονο το ενα ή το αλλο θα καταντησει "βαρετο". Το σεξ παιζει σημαντικο ρολο για να κρατησει μια σχεση και αυτο ισχυει και για τα 2 φυλα απο κει και περα αν δεν υπαρχουν κι αλλα πραγματα να ενωνουν 2 ανθρωπους δεν μπορει να μεινει σχεση. Ποσοι αντρες υπαρχουν που δε θα κοιταξουν μια ομορφη ή σεξι γυναικα στο δρομο και το αντιστοιχο ή γυνακες? Κι εγω θα προτιμουσα οταν ενας ανθρωπος ειναι "δοσμενος" αλλου να μην το κανει αυτο.Οταν η γυναικα του αρχιζει και αλλοιωνεται απο το χρονο να αρκεστει στις εσωψυχες αρετες της και να μην ξενοκοιταει και πολυ περισσοτερο να μην ξενοπηδ... αλλα ποσοι ειναι αυτοι που δεν το κανουν? Ποσοι ειναι αυτοι που δεν χαζευουν εστω και κρυφα γυμνες γκομενες στα περιοδικα? Αν οι αντρες που μιλησαν παραπανω ανηκουν στις εξαιρεσεις χαιρομαι γι αυτο...Θεωρω οτι οι γυναικες αρχισαν να σκεφτονται οπως αυτοι τοσα χρονια μεχρι σημερα εχουν δικιο γι αυτο αλλα το θεμα ειναι γιατι...και νομιζω οτι απο τα παραπανω καταλαβαινει κανεις το γιατι....Εμενα δε μου αρεσει το γεγονος οτι το σεξ και η γυνακα πουλιεται ετσι καθημερινα σε διαφημισεις σε σειρες σε περιοδικα κτλ αλλα για να πουλιεται καποιος το αγοραζει.Εχει χαθει το μετρο και ο σεβασμος σε πολλα πραγματα γενικοτερα...Απο κει και περα το ποσο ανοιχτομυαλος ειναι καποιος στην προσωπικη του σεξουαλικη ζωη δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το φυλο:toung:
    Γεια σου skorpion ωραίο το σκεπτικό σου και βασικά πρωτίστως ανθρώπινο και δευτερευόντος γυναικείο...Συμφωνώ με το ότι η γυναίκα αποτελεί αντικείμενο εκμετάλλευσης και πώλησης αλλά μάλλον θα συμφωνείς και εσύ οτι τα τελευταία χρόνια οι φωστήρες της διαφήμισης και του εμπορίου έχουν στραφεί και στον άντρα αντικείμενο τον οποίο και χρησιμοποιούν ανελέητα.....
    Απο την άλλη θα μου άρεσε πολύ περισσότερο κάποια στιγμή στην ζωή μου να αισθάνομαι αντικείμενο.Θα το προτιμούσα πολύ περισσότερο απο το να αισθάνομαι εγκλωβισμένος σε μια παρανοική κοινωνία που με θέλει άντρα σύμφωνα με ηλίθια και ανεγκέφαλα πρότυπα που μου έχουν επιβληθεί και που πρέπει να ακολουθήσω για να μην χαλάσω την περιβόητη εικόνα μου.....

    Θα μου άρεσε να ήμουν το προιόν και όχι ο αγοραστής....αυτό θα μου έδινε την ευκαιρία να κατηγορώ τον δυνάστη μου να είμαι το θύμα που λέμε...

    Ο ρόλος του θύτη σε πληροφορώ ότι έιναι πολύ πιο ψυχοφθόρος...ειδικά όταν δεν είναι επιλογή σου και απλά σου το δώσαν το ρολάκι....

    Γιατί ο άντρας που περιγράφεις ...αυτός που κοιτάει να ξενοπηδήξει κάθε γκομενάκι που του κουνιέται,πιθανότατα να είναι ο ίδιος που καθημερινά παλεύει με μια "εικόνα" που δεν την γουστάρει μία.Γιατί θα πρέπει να είναι Ο ΑΝΤΡΑΣ και αυτό σε όρους κοινωνικής βλακείας σημαίνει να καθαρίζω 10.000.ευρώ το μήνα να έχω σπιτάκι και εξωχικό δικό μου ,να οδηγώ αυτοκίνητο μηχανή αεροπλάνο ελικόπτερο τα πάντα έχοντας στην θέση του συνοδηγού την ντεκαπαρισμένη τσουλίτσα που βάζει τα βρωμοπόδαρα της στο τζάμι,να γλωσοφιλιέμαι στα φανάρια,να πηγαίνω Πλούταρχο και να πίνω ουίσκυ,να μην κλαίω να έχω δύο πτυχία και να πηγαίνω για τρίτο να πηγαίνω εκδρομούλες κάθε Σαββατοκύριακο,να μην κλαίω και να μην έχω ανασφάλειες να κρύβω τα συναισθήματα μου να είμαι βαρύς ασήκωτος μάγκας γιατί αλλιώς είμαι λελές,να πίνω μπύρα και πράσινο τσάι αλλά ταυτόχρονα να μην έχω κοιλιά .να πηγάίνω γυμαναστήριο και να είμαι σφίχτερμαν ντόπερμαν και σούπερμαν.....και φυσικά να ξενοπηδάω τις γκομενίτσες που μου κουνιούνται.

    Για αυτό σου λέω κάτι....οταν θέλεις να αλλάξεις κάτι σε μια σχέση δύο αντίθετων...(στην προκειμένη μιλαμε για αντίθετα φυλα) είναι επιβεβλημένο να επαναπροσδιορίζεις την δυναμική και των δύο.Ειναι μάταιο να θέλουν να αλλάξουν οι γυναίκες την εικόνα του θύματος και του αντικειμένου χωρίς ταυτόχρονα να αλλάξουν και την αντίληψη που έχουν για τον άντρα.

  9. #49
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Smile Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    giorgosb71 αν και συμφωνώ σε πολλά απο όσα γράφετε θα σας παρακαλέσω να προσέχετε κάποιες απο τις εκφράσεις και λέξεις που χρησιμοποιείτε.

    Φιλικά,
    Φωτεινή
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  10. #50
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ανδρικές εμμονές στο σεξ

    Quote Originally Posted by giorgosb71 View Post

    Γιατί ο άντρας που περιγράφεις ...αυτός που κοιτάει να ξενοπηδήξει κάθε γκομενάκι που του κουνιέται,πιθανότατα να είναι ο ίδιος που καθημερινά παλεύει με μια "εικόνα" που δεν την γουστάρει μία.Γιατί θα πρέπει να είναι Ο ΑΝΤΡΑΣ και αυτό σε όρους κοινωνικής βλακείας σημαίνει να καθαρίζω 10.000.ευρώ το μήνα να έχω σπιτάκι και εξωχικό δικό μου ,να οδηγώ αυτοκίνητο μηχανή αεροπλάνο ελικόπτερο τα πάντα έχοντας στην θέση του συνοδηγού την ντεκαπαρισμένη τσουλίτσα που βάζει τα βρωμοπόδαρα της στο τζάμι,να γλωσοφιλιέμαι στα φανάρια,να πηγαίνω Πλούταρχο και να πίνω ουίσκυ,να μην κλαίω να έχω δύο πτυχία και να πηγαίνω για τρίτο να πηγαίνω εκδρομούλες κάθε Σαββατοκύριακο,να μην κλαίω και να μην έχω ανασφάλειες να κρύβω τα συναισθήματα μου να είμαι βαρύς ασήκωτος μάγκας γιατί αλλιώς είμαι λελές,να πίνω μπύρα και πράσινο τσάι αλλά ταυτόχρονα να μην έχω κοιλιά .να πηγάίνω γυμαναστήριο και να είμαι σφίχτερμαν ντόπερμαν και σούπερμαν.....και φυσικά να ξενοπηδάω τις γκομενίτσες που μου κουνιούνται.
    Πώπω κουράστηκα. Ποιά γυναίκα που ξέρει τι θέλει, ψάχνει τέτοιον άνδρα?
    Δεν είναι υποχρεωτικό ούτε απο τον άνδρα αλλά ούτε από την γυναίκα να ακολουθεί αυτά τα πρότυπα! Εγώ, προσωπικά, είμαι αντίθετη γιατί δεν στέκομαι στην επιφάνεια. Έχω μάθει να κινούμαι με ελεύθερη βούληση και δεν δέχομαι να βάζω στους ανθρώπους ταμπέλες.
    Ο καθένας, λοιπόν, κάνει τις επιλογές του και με αυτές πορεύεται
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


 

 
Page 5 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads