s
Έρωτας είναι να ρισκάρεις... - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 33 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 330
  1. #21
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Aθηνα-GR&Αιγυπτος
    Posts
    51

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    σχετικα με τιν ιστορια που διαβασα , ενα εχω να πω.Ακομα κι αν δεν υπηρχε ο νεος ερωτας του διαδυκτιου παλι η σχεση αυτη θα τελειωνε.Οι σχεσεις ειναι δυνατες μονο οταν και οι δυο νιωθουν τα ιδια συναισθυματα ο ενας για τον αλλον. Στην προκειμενη περιπτωση ομως η σχεση αυτη δεν ειχε μελλον διοτι ο ενας εκ των δυο ειχε ηδη φυγει (απο τη σχεση )απλα δεν το ειχε συνιδητοποιησει.Οποτε καλυτερα που χωρισε πριν βρεθει παντρεμενη μαζι του και χωριζε αργοτερα εχοντας κανει και οικογενεια. Δεν την θεωρω επιπολαιη την θεωρω αρκετα ειλικρηνη και ρεαλιστρια.

  2. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Κορίνα
    Location
    Στην χώρα του
    Posts
    117

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Πραγματικα αν δε μπεις στο χορό ...
    Δεν ειναι να λεμε μεγαλα λογια, γιατι η ζωή μπορει να μας τα φέρει και να το ζήσουμε όσοι το θεωρούσαμε χαζό και αδύνατο.
    Η αντίδραση του καθενός εξαρτάται από την εμπειρία της στιγμης.
    Καλυτερα να μην αποκλείουμε τιποτα

  3. #23
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Διάβασα το θέμα...
    Διάβασα όλες τις απόψεις και αποφάσισα να απαντήσω...

    Ρίσκο...
    Πήρα τα ρίσκα μου και πήρα και τα μαθήματά μου...
    Δεν ντρέπομαι να μιλήσω εκ πρόσφατων εμπειριών. Πήρα το ρίσκο όταν εκείνος εμφανίστηκε στη ζωή μου. Πήρα το ρίσκο να είμαστε μαζί και ήταν ρίσκο γιατί ήταν ένας άνθρωπος τελείως διαφορετικός από μένα σε όλα. Δεν είχε καμμιά σχέση ούτε με τον τρόπο ζωής μου, ούτε με τον τρόπο σκέψης μου δεν συναντιόμασταν πουθενά. Μπήκα σε μια κατάσταση που ήξερα πως θα με πονάει. Το ρίσκαρα...Κάτι με έσπρωχνε εκεί.
    Ρίσκαρα όταν εκείνος ήταν μακριά να δοκιμάσω κάτι άλλο, κάτι διαφορετικό...
    Πήρα πάλι το ρίσκο και μάλιστα δύο φορές. Δεν το μετάνιωσα καμμία φορά.
    Τις δύο τελευταίες όμως τίποτα δεν ήταν ολοκληρωμένο...και χάθηκαν...
    Το αρχικό ρίσκο που φαινόταν το πιο επικίνδυνο και πιο δύσκολο ακόμα όμως παραμένει. Όλα όσα ρισκάρισα με οδήγησαν πάλι εκεί...

    Δεν ξέρω αν ο έρωτας είναι ρίσκο εγώ ό9μως έμαθα πως μέσα απο το ρίσκο βρήκα κατα κάποιο τρόπο τον έρωτα...ή τουλάχιστον τον πλησίασα...

    Δεν ξέρω αν είμαι ευτυχισμένη, μπερδεμένη περισσότερο...
    Το ρίσκο δεν θέλει συναίσθημα γιατί θα πονέσεις...

    Ρίσκο δεν είναι ούτε να μένει ούτε να φεύγεις...
    Ρίσκο είναι να μπαίνεις μέσα σου και να βρίσκεις την απάντηση στο ερώτημα "τι θέλω;" είναι ρίσκο γιατί καμμιά φορά και εσύ ο ίδιος μπορεί να μείνεις έκπληκτος από την απάντηση...

  4. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    191

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Ax μην ακουω για Γιαννηδες...γκκρρρρρρρρ

    *μου βγηκε ο παλιμπαιδισμος μου:embarrest ,με συγχωρειτε αλλα καιγεται η γουνα μου σε καθημερινη βαση:sick: *

  5. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
    Posts
    7

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Αν σας ενδιαφέρει η γνώμη ενός άνδρα μεσήλικα ας κάνω και εγώ μιά μικρή παρέμβαση, Όσον αφορά τις σχέσεις για νά είναι δύο άνθρωποι μαζί πρέπει να να το θέλουν και οι δύο
    διφορετικά ..... , έχω όμως και κάποιες απορίες γιατί το πρώτο διάστημα μιάς σχέσης όλοι είμαστε ερωτευμένοι και όλα είναι τέλεια , κάποια στιγμή αυτό τελειώνει και ή δεν υπάρχει τίποτα πλέον ή μετασχηματίζεται σε κάτι καλύτερο οπότε συνεχίζει το ζευγάρι μαζί , εδώ όμως μου φαίνεται μεγάλο διάστημα τα πέντε χρόνια για να καταλάβει κάποιος τι συμβαίνει , το ποιό πιθανό είναι ότι έμενες μαζί του από συνήθεια και φόβο για το άγνωστο ,το ότι μας φέρεται κάποιος καλά δεν αρκεί για να είμαστε μαζί αλλά πρέπει να μας κάνει και αυτό το<<κλίκ>>.

  6. #26
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Νομίζω ότι η διήγηση αυτής της ιστορίας είχε σκοπό να δείξει το ρίσκο για τον έρωτα. Αφήνει κανείς πίσω του μια σχέση που παρέχει σιγουριά και ρισκάρει στην αναζήτηση του έρωτα σε ένα καινούργιο και άγνωστο πρόσωπο. Συνήθως η αναζήτηση αυτή ξεκινάει όταν στην σταθερή και σίγουρη σχέση δεν υπάρχει πια έρωτας. Το αν δίνει ο έρωτας τη θέση του σε κάτι καλύτερο, όπως γράφει και ο panosf42 είναι κάτι σχετικό. Καμμιά φορά την σκυτάλη παίρνει η ρουτίνα και τότε "κολλάει" μία σχέση και συνεχίζει να υπάρχει μόνο γιατί δίνει την ψευδαίσθηση της σιγουριάς. Το καλό δεν είναι αρκετό όταν ψάχνουμε το καλύτερο.

  7. #27
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Marina 7771 View Post
    ... Το καλό δεν είναι αρκετό όταν ψάχνουμε το καλύτερο.
    Πολλές φορές όμως, αφήνοντας πίσω μας το παλιό, ανακαλύπτουμε και την αξία του. Και είναι αργά για να γυρίσουμε. Μήπως χρειάζεται κάποιος άλλος τρόπος;
    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

  8. #28
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Εμείς και οι Αλλοι.... μια σχέση αμφίδρομη και αναγκαία για να μάθει η μία πλευρά την άλλη. Μαθαίνουμε τον εαυτό μας σχετιζόμενοι με τους άλλους. Τα λάθη είναι χρήσιμα γιατί μας χτυπάνε το καμπανάκι... "Πρόσεξε την επόμενη φορά".
    Το πρόβλημα με το λάθος δεν είναι αθροιστικό, δεν έχει σημασία πόσες φορές θα το κάνουμε. Αν το αξιολογήσουμε σωστά θα το διορθώσουμε. Αν όχι... η οδύνη είναι υπομονετική και μας περιμένει στη γωνία.
    Η ψυχή είναι tabula rasa, δεν της αρκεί η νόηση, χρειάζεται και την αισθητική εμπειρία, τον πειραματισμό. Ετσι αποκτά μια πιο ολοκληρωμένη γνώση.
    Ιδανικές λύσεις δεν υπάρχουν, μόνο εξιδανικευμένες καταστάσεις και άνθρωποι....ποσειδώνιες καταστάσεις που αργά ή γρήγορα ξεθολώνουν.
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  9. #29
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Quote Originally Posted by Ζωή και Ζώδια View Post
    Πολλές φορές όμως, αφήνοντας πίσω μας το παλιό, ανακαλύπτουμε και την αξία του. Και είναι αργά για να γυρίσουμε. Μήπως χρειάζεται κάποιος άλλος τρόπος;
    Πιστευω οτι αρκεί να ξέρουμε γιατί αφήνουμε κάτι, για κάτι άλλο.
    Γιατί το να σε συγκινήσει,να ερωτευτείς κάτι άλλο απο αυτό που "εχεις",σημαίνει αυτόματα οτι κάτι δεν σε καλύπτει,ή κάτι αλλο χρειάζεσαι για να εισαι ευτυχισμένος.
    Το ότι θα ρισκάρεις δεν σημαίνει οτι θα βγείς "κερδισμένος",αλλά κι απ΄την άλλη το να μένεις σε μια κατάσταση από δειλία μήπως "χάσεις" και μετά μετανοιώσεις,είναι λάθος.

    Συνταγές επιτυχίας δεν υπάρχουν και όπως λεει και η φίλτατη fillenia, δοκιμάζεις,παθαινεις και μαθαίνεις.
    Ρισκάρεις ,είτε μένοντας ,είτε φευγοντας,γιατί δεν ξέρεις εκ των προτέρων την εξέλιξη για καμία απο τις δύο περιπτώσεις.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  10. #30
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    208

    Re: Έρωτας είναι να ρισκάρεις...

    Αν κάτι είναι καλό για μας συνήθως το ξέρουμε μόνο εμείς. Απ' την άλλη μεριά αν το έχουμε και δεν μπορούμε να το αναγνωρίσουμε αυτό είναι μία άλλη ιστορία. Και αυτή η περίπτωση μέσα στα πλαίσια του ρίσκου είναι. Συμφωνώ με την roadrunner, συνταγές επιτυχίας δεν υπάρχουν. Έτσι κι αλλιώς όλα ρίσκο είναι. Το σημαντικό είναι να ζεις χωρίς να φοβάσαι και να τολμάς να ζήσεις όσα περισσότερα μπορείς. Ζώνες ασφαλείας και αλεξίπτωτα δεν υπάρχουν και ούτε είναι σωστό να χρησιμοποιούμε κάποιον μόνο για να νιώθουμε εμείς ασφαλείς.

 

 
Page 3 of 33 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads