s
[Συζήτηση] Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 26
  1. #1

    Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Θέλετε να πάρετε τη ζωή στα χέρια σας; Θέλετε να μάθετε πώς μπορείτε να νικήσετε τις προκλήσεις και να ξεχωρίσετε από τους άλλους; Το πιο σημαντικό στοιχείο της ζωής μας είναι η επικοινωνία! Χωρίς αυτή δεν υπάρχει συνεννόηση, δεν υπάρχει γνώση, δεν είναι δυνατή ακόμα και αυτή η ανάπτυξη της αγάπης, της ίδιας της ζωής. Ο δρόμος για την επιτυχία και την ευτυχία περνάει μέσα από την πνευματική και τη σωματική επικοινωνία. Αστρολογικά, ο πλανήτης που κυβερνάει την επικοινωνία σε όλες τις μορφές της είναι ο Ερμής. Όλοι μας λίγο-πολύ έχουμε ακούσει για τον ανάδρομο Ερμή και τις επιπτώσεις που έχει στην καθημερινότητα. Λίγοι όμως γνωρίζουμε τη σημασία που έχει η θέση του Ερμή στα ζώδια και στο γενέθλιο χάρτη μας. Κι όμως, η ζωδιακή θέση του Ερμή, αποτελεί το κλειδί για την πνευματική μας εξέλιξη, για την επίτευξη των στόχων μας. Μάθετε τις δυνατότητες που σας προσφέρει ο πλανήτης της επικοινωνίας μέσα από το ζώδιο που βρισκόταν τη στιγμή της γέννησής σας. Ανακαλύψτε τις διανοητικές σας ικανότητες, τα θετικά και τα αρνητικά χαρακτηριστικά του δικού σας Ερμή. Αξιοποιήστε τα πρώτα, ξεπεράστε τα δεύτερα, και κερδίστε στη ζωή!


    Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

  2. #2

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Πολύ καλό το άρθρο.Και θα συμφωνήσω για τον Ερμή στους Διδύμους. Κάπως έτσι λειτουργώ πάνω κάτω.:bigsmile:
    Είμαι ninja!!!

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Η ανάλυση για τον Ερμή στον Λέοντα πραγματικά μου ταιριάζει πολύ!
    Κα Μεντάκη πολύ χρήσιμο άρθρο!Σας ευχαριστούμε!
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  4. #4
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή


    Πολύ καλές οι τοποθετήσεις πάνω στις θέσεις του ερμή στους πλανήτες,συγχαρητήρια ειδικά αυτό :
    Είστε αντικειμενικοί κριτές και ειδήμονες στο να «βλέπετε» πίσω από τη βιτρίνα, νιώθοντας όσα συμβαίνουν μέσα στην ψυχή του ανθρώπου ,
    είναι ένα σημαντικό χαρακτηρηστικό μας... :bigsmile:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

  5. #5

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Εξαιρετικα χρησιμο το αρθρο.. Θα ηθελα να προσθεσω ενα στοιχειο για τον Ερμη στον Αιγοκερω που εχω, οτι δεν ειναι θετικο για την ευστροφια, αρκετες φορες "αργω" να καταλαβω κατι..:embarrest :toung:
    Θα΄χε ενδιαφερον μια αλλη γνωμη καποιου/ας με Ερμη στον Αιγοκερω για επαληθευση ή διαψευση..
    Μπορειτε να προσφερετε δωρεαν φαγητο σε απορα παιδακια: http://www.thehungersite.com

    - Η αστρολογια σου λεει οτι εξω βρεχει... Αν εσυ βγεις εξω γυμνος ή πολυ καλα ντυμενος με ομπρελλα ειναι δικη σου επιλογη...

    - Η ζωη ειναι μια αυτοεκπληρουμενη προφητεια...

  6. #6

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Καλημέρα σε όλους...
    Αγαπητέ astral-dreamer,
    Ο Ερμής εξαρτάται πάντα τι όψεις κάνει, ακόμα και σε ποιον οίκο βρίσκεται. Πάντα πέρνουμε επιπλέον πληροφορίες από τα πάντα. Για παράδειγμα η κόρη μου που είναι μόνο 6 χρονών, έχει σύνοδο Ερμή με Ήλιο στον Αιγόκερω, στον 3ο οίκο. Λειτουργεί πάρα πολύ σαν Δίδυμος (3ος οίκος), δηλαδή θέλει να μαθαίνει τα πάντα, - όπως άλλωστε όλα τα παιδιά - όμως επεξεργάζεται το κάθε τι, βγάζει δικά της συμπεράσματα, και θυμάται λεπτομέρειες ακόμα και σε πράγματα που έγιναν όταν ήταν μωρό...

    Ο Ερμής στον Αιγόκερω λοιπόν, πράγματι μπορεί να αφομοιώνει αργά, γιατί επεξεργάζεται πολύ καλά την πληροφορία - εξάλλου είναι ζώδιο του Κρόνου - έχει όμως πολύ ισχυρή μνήμη. Ίσως "χάνει" λίγο στο ότι δεν είναι πολύ ετοιμόλογος, - προσόν που έχει ο Ερμής στον Κριό - και έτσι μερικές φορές χάνει το δίκιο του. Από την άλλη όμως, δεν είναι εύκολο να κοροϊδέψεις κάποιον με Ερμή στον Αιγόκερω καθώς είναι πολύ επιφυλακτικός και υπολογίζει το κάθε τι. Φυσικά όπου και να είναι ο Ερμής αν κάνει όψη με τον Κρόνο, πάλι λειτουργεί λίγο σαν τον Ερμή στον Αιγόκερω. Με λίγα λόγια πρέπει να εξετάζουμε τον χάρτη συνολικά, και να μην στεκόμαστε μόνο σε λεπτομέρειες...


    Αγαπητή JOYS,
    Ο Ερμής σου βρίσκεται στον Υδροχόο.

    Ρένα Μεντάκη

  7. #7

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Συμφωνώ με τον Ερμή στον Αιγόκερω σε όσα λέτε κ. Μεντάκη.
    Όντως τα χαρακτηριστικά της οργάνωσης, της τακτικής και της απόλυτης επεξεργασίας των πληροφοριών πέφτουν μέσα.

    Συγχαρητήρια!

    Quote Originally Posted by astral_dreamer View Post
    ... οτι δεν ειναι θετικο για την ευστροφια, αρκετες φορες "αργω" να καταλαβω κατι..:embarrest :toung:
    Θα΄χε ενδιαφερον μια αλλη γνωμη καποιου/ας με Ερμη στον Αιγοκερω για επαληθευση ή διαψευση..
    Λεώ, όντως και γω κάποιες φορές αργώ να καταλάβω κάτι, αλλά δεν είναι θέμα ευστροφίας, αλλά θέμα του να έχω παρακολουθήσει από την αρχή αυτό για το οποίο συζητάμε κ.λ.π. Μήπως κατά βάθος συμβαίνει αυτό και σε σένα; Είναι θέμα ας το πούμε αφηρημάδας

  8. #8

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Κ. Μεντακη ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Λεώ, όντως και γω κάποιες φορές αργώ να καταλάβω κάτι, αλλά δεν είναι θέμα ευστροφίας, αλλά θέμα του να έχω παρακολουθήσει από την αρχή αυτό για το οποίο συζητάμε κ.λ.π. Μήπως κατά βάθος συμβαίνει αυτό και σε σένα; Είναι θέμα ας το πούμε αφηρημάδας
    Απο αφηρημαδα αλλο τπτ:nuts: :blink:.. Καλα, εννοειται οτι πρεπει να το παρακολουθησω απο την αρχη το θεμα γιατι αλλιως.... θα ηταν καλυτερο να κανω κατι αλλο
    Μπορω να αναλυσω σε τεραστιο βαθμο ενα δυσκολο θεμα αλλα ορισμενες φορες το να το "πιασω" πολυ ευκολα δεν ειναι το δυνατο μου σημειο..
    Θα μπορουσαμε να συνεχισουμε την κουβεντα αλλα δυστυχως μαλλον ειμαστεfftopic:
    Μπορειτε να προσφερετε δωρεαν φαγητο σε απορα παιδακια: http://www.thehungersite.com

    - Η αστρολογια σου λεει οτι εξω βρεχει... Αν εσυ βγεις εξω γυμνος ή πολυ καλα ντυμενος με ομπρελλα ειναι δικη σου επιλογη...

    - Η ζωη ειναι μια αυτοεκπληρουμενη προφητεια...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    191

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Ο Ερμής στον Λέοντα «βγάζει» τους καλύτερους ... εκπαιδευτικούς.
    Ωωωωω μακάρι:bigsmile:
    Αν δεν ήταν και στον 12 οίκο,και με ωροσκόπο Παρθένο,θα ήταν δικαιωμένος ο Ερμούλης μου:unsure:

  10. #10

    Re: Κερδίστε τη ζωή... πετώντας με τον Ερμή

    Θα βοηθήσω να μην βγούμε από το θέμα!

    Λες αυτό:

    Quote Originally Posted by astral_dreamer View Post
    ... αλλα ορισμενες φορες το να το "πιασω" πολυ ευκολα δεν ειναι το δυνατο μου σημειο..
    Και μπορώ να αναφέρω 2 λόγους της κατάστασης αυτής (Και όπου έχω λάθος να με διορθώσετε )
    Και φυσικά η βοήθεια της κυρίας Μεντάκη θα ήταν ωφέλιμη!

    1. Στην περίπτωση που ο Ερμής είναι ανάδρομος, θα μπορούσε να συμβαίνει αυτό;;; Εφόσον οι ανάδρομες κινήσεις των πλανητών φέρνουν καθυστερήσεις, ίσως θα μπορούσαμε να το αιτιολογήσουμε ότι καθυστερούμε να ΄πιάσουμε΄ κάτι;;;
    Αν και δεν είμαι σίγουρη ότι ο Ερμής σου είναι ανάδρομος, αφού έχουμε μια μέρα διαφορά (ο δικός μου δεν είναι), ποτέ δεν ξέρεις!

    2. Και ο Ερμής σου ανάδρομος να μην είναι στον γενέθλιο χάρτη, μπορούμε να πάρουμε το ενδεχόμενο να είναι στο προοδευμένο. (το λέω σωστά;;
    Π.Χ. μέχρι πριν λίγο καιρό είχαμε ανάδρομο Ερμή, πράγμα που καθυστερούσε πολλά. Αν έπεφτε πάνω στον γενέθλιο Ερμή μας, δεν θα μας επηρέαζε κάτι τις λιγάκι;;

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads