s
Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την - Page 10
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 10 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 LastLast
Results 91 to 100 of 107
  1. #91
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Ναύπακτος
    Posts
    46

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    Να απαντήσω στη φιλη Σκορπιό που την ελκει το μυστήριο,Είμαι αυτόνομο ατόμο και επιπλέον έχω σύνοδο του ουρανού με το ζενίθ που σημαίνει ανεξαρτησία εκκεντρικότητα κλπ Επίσης τα στοιχεία που έχω δώσει στο προφίλ μου είναι αληθινά όπως και η φωτογραφία πρόσφατη
    Στον φίλο από τη ζωή και τα ζώδια πρέπει να πω ότι παλιά είχε πέσει στα χέρια μου ένα βιβλίο με το ερωτικό Ταο, Κι έτσι έχω αποψη Και όντως εάν κάποιος αισθάνεται ανάγκη είναι πολύ καλός τρόπος, να αισθανθείς τον έρωτα.Σε τελική ανάλυση όμως και αυτός ο δρόμος σε οδηγεί στην εγκράτεια και τελικά εάν συνεχιστεί μέχρι το τέλος της ζωής κατακτάς, πιστεύω, και την αιωνιότητα ( Καταλαβαίνω ότι αυτό που λέω θα παρεξηγηθεί όμως απλά ακούστε το),τώρα σε σχέση με το ερωτικό Ταο όταν το είχα διαβάσει είχα κάνει ορισμένες σκεψεις.Θυμάμαι ότι έγραφε για παράδειγμα ο τι αν κάνεις μία φορά έρωτα και εκσπερμάτισης μία φορά, έχει αυτό το καλό,(Δε θυμάμαι τι ακριβώς έλεγε νομίζω πάντως ότι έλεγε ότι κάνει καλό στην καρδιά ) αν κανείς δει δύο φορές έρωτα και εκσπερμάτισης μία φορά, σώμα έχει το τάδε καλό, αν κάνεις τρείς φορές, το κάνεις τέσσερις φορές κοκ, και τελικά έγραφε ότι η εάν κανεις δέκα φορές έρωτα με γυναίκα και δεν εκσπερματίσης τότε μοιάζεις με τους αθανάτουςΔηλαδή,Έμμεσα αποδεχόταν αυτό που πίστευα, ότι αυτός ο τρόπος ζωής οδηγεί σε ανώτερα επίπεδα. Παρεπιπτώντος να πω ότι εάν ο Ιησούς Χριστός είναι, η μάλλον ήταν υπαρκτό πρόσωπο, αυτός ο άνθρωπος δε θα πρέπει να χει ξόδεψη ποτέ στη ζωή του σεξουαλική ενέργεια η εάν το είχε κάνει μία φορά,κι αυτό του απέφερε και το θάνατο,Η μάλλον θα ήταν καλύτερα να πω ότι δημιούργησε καταστάσεις, γιατί οι γυναίκες είναι διέξοδος προς καταστάσεις.

  2. #92
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    Τωρα μολις εμαθα οτι ο παραδεισος εχει κατακλυστει απο γυναικες...:bigsmile:
    Μην μιλησω για την πνευματικη ανωτεροτητα τους...:bigsmile:
    Εμεις οι υπολοιπες, ισως την αποκτησουμε σε καποια αλλη ζωη...

    Φιλιω μου,
    Φιλια πολλα!!!

  3. #93
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Ναύπακτος
    Posts
    46

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    Η άγνοια, η ημιμάθεια, η έλλειψη παρατήρησης και κριτικής σκέψης είναι παράγοντες για μεταφυσικές θεωρίες, που αλήθεια τους ποτέ δεν αποδεικνύεται, είναι θωρακισμένες από την δυνατότητα εμπειρικής επαλήθευσης και συνεπώς είναι κενές νοήματος. Οι μεταφυσικές αλήθειες, είναι τα καλύτερα εργαλεία για την χειραγώγηση των αδαών και η γονιμότερη μήτρα για την εκκόλαψη του "αυγού του φιδιού", δηλαδή ιδεολογιών που υποβιβάζουν τουλάχιστον την ανθρώπινη νόηση και υπόσταση (βλ. ναζισμός).
    Από μία πλευρά θα μπορούσες να έχεις δίκιο, Όμως το ''η αλήθεια τους ποτέ δεν αποδεικνύεται'' Πρέπει να σε προβληματίσει λίγο.

  4. #94
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    :weird:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  5. #95
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    Aγγελική μου,
    Οπως μας μάθαιναν και στο σχολείο, ο Παράδεισος φτιάχτηκε για τους άντρες, αλλά ο Θεός έκανε ένα σοβαρό λάθος, πλάθοντας τη γυναίκα...και από τότε ζούμε στη γη! Δεν ξέρω αν το έχεις συνειδητοποιήσει (που θα το έχεις δηλαδή) αλλά είμαστε πηγή κάθε συμφοράς και αμαρτίας. Σιγά μην έχουμε και δικαιώματα... μια μικρή παραχώρηση μας έκαναν! Εξ ου και οι μεταφυσικές θεωρίες που δεν καταλαβαίνει η skorpion παρά την καλή της διάθεση.
    Η αφύπνιση της γυναικείας σεξουαλικότητας, έχει πολλές πτυχές αλλά βολεύει μόνο μια, αυτή που εξηγεί την ανδρική οπτική. Εμείς πάντως στον Παράδεισο, τολμήσαμε να επιλέξουμε τον αμαρτωλό καρπό από το δέντρο της γνώσης του καλού και του κακού.Και θα είμαστε πάντα το κόκκινο πανί, γιατί αναμετριώμαστε με τα δύσκολα.
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  6. #96
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    H κυρία Δαλέζιου είναι περήφανη που όλοι διαβάσατε (;; το άρθρο της. Και διπλά υπερήφανη που το κατανοήσατε, εξού και τα σχόλιά σας που ήταν σχεδόν όλα για το "γάμο του καραγκιόζη".
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  7. #97
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    Mιά ΙΔΕΑ μπορεί να αφυπνίσει πολλές άλλες ΙΔΕΕΣ. Μοιραζόμαστε την ίδια σκέψη αλλά τη συζητάμε από διαφορετική οπτική γωνία.
    Η προτροπή του τίτλου να αφυπνίσουμε την σεξουαλικότητά μας (οι γυναίκες) δηλώνει "λήθαργο" και πίσω από αυτό υπάρχουν πολλές πτυχές.
    Αλλοι βρίσκουν το Γάμο του Καραγκιόζη σοβαρό γεγονός, άλλοι γελοίο, άλλοι απλά διασκεδαστικό. Στον ίδιο γάμο πάντως είμαστε καλεσμένοι.

    Φιλικότατα
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  8. #98
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    Αυτά δεν πρέπει να λέγονται από έμπειρες editors. Εκτός αν αναστέλλεις τον τίτλος όταν γράφεις στο φόρουμ και τότε είσαι εκτός όρων πρόσβασης εντελώς. Παρεϊστικες συζητήσεις εκτός θέματος προσφέρονται για καφετέριες και όχι για δομημένα φόρουμ.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  9. #99
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    Aγαπητέ ScP, επίτρεψέ μου να έχω διαφορετική άποψη, χωρίς βέβαια και να εκπροσωπώ κανέναν παρά μόνον τον εαυτό μου.

    Η παράθεση ενός άρθρου προς ανάγνωση και σχολιασμό ενίοτε μπορεί να οδηγήσει και σε πλατειασμούς και σε παρανοήσεις και σε "εκτροπές", είτε λεκτικής είτε νοητικής φύσης.

    Πολλές φορές όμως, ιδίως σε αυτόν τον δικτυακό τόπο, η συζήτηση πάνω σε ένα θέμα αναπτύσσεται σε ικανοποιητικό βαθμό και προσφέρει, παράλληλα με τα όποια διαλείμματα αστεϊσμών, ικανοποιητικό βαθμό ενημέρωσης ή απλώς το ερέθισμα για περαιτέρω αναζήτηση.

    Η ανταλλαγή απόψεων στο συγκεκριμένο θέμα που αναφερόμαστε, εκτιμώ ότι δεν υπερέβη τα όρια που θέτετε ως ελάχιστο για την συμμετοχή.

    Επειδή δε, λόγω της συντομίας της παρέμβασής σας, δεν μπόρεσα να κατανοήσω επακριβώς την θέση σας, θα μου προσφέρατε μεγάλη χαρά αν γινόσασταν λίγο πιο επεξηγηματικός.
    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

  10. #100
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Γυναικεία Σεξουαλικότητα - Αφυπνήστε την

    Quote Originally Posted by ζωή και ζώδια
    Επειδή δε, λόγω της συντομίας της παρέμβασής σας, δεν μπόρεσα να κατανοήσω επακριβώς την θέση σας, θα μου προσφέρατε μεγάλη χαρά αν γινόσασταν λίγο πιο επεξηγηματικός.
    Ωραία μπορώ να υπερ-απλουστεύσω. Κάποιες φορές δεν αντιλαμβάνομαι ότι δεν υπάρχει σε όλους τους αναγνώστες η δυνατότητα συνειρμικής ταχείας κατανόησης και απολογούμαι που χρησιμοποιώ λιτό λόγο κάτι σαν ανακοίνωση κατάλοιπο παλαιότερου επαγγέλματός μου.

    Ας παρομοιάσουμε το δικτυακό τόπο σαν ένα ψηφιακό περιοδικό. Ο εκδότης του "οφείλει" σε ένα τίτλο θέματος π.χ. ο καραγκιόζης φούρναρης να μην περιέχει το κείμενο του άρθρου προβλέψεις για τον Τοξότη (τυχαίο ζώδιο). Ο εκδότης του επίσης, οφείλει, να ελέγχει τίτλους κείμενα σελιδοποίηση και ενίοτε τη διακίνηση. Άλλο δομή άλλο άξονας άλλο αξονικός τομογράφος.

    Ως προς το πλάτιασμα του λόγου δεν έχω καμία αντίρρηση (να γίνεται μακριά από μας). Υπάρχουν τα αντίστοιχα φόρουμ στην Ελλάδα και στο εξωτερικό που αρέσκονται στην προσέλκηση αναγνωστών με κατινίζοντες διαλόγους και αποπροσανατολισμό αμπελοφιλοσοφίζοντα. Όμως ποια είναι τα υπέρ και πια τα κατά.
    ΚΑΤΑ: 1. Γεμίζουμε τα φόρα με δεκάδες άσχετα φαρδια πλατιά ποστ και δυσκολεύουμε τον αναγνώστη να παρακολουθήσει.
    2. Κινδυνεύουμε να γίνουμε γραφικοί έως και ρόμπες κατά το λαικώς λεγόμενο και να αναπτυχθούν αντι-φόρα που θα μας σατυρίζουν.
    3. Κινδυνεύουμε ακόμη και οι 300 επισκέπτες που μας τίμησαν και έγιναν μέλη μας να φύγουν οριστικά.
    4. Υπάρχουν και φθηνά αυτοκίνητα που αντί για βενζίνα χρησιμοποιούν νερό.... (ο νοών νοήτω)

    ΥΠΕΡ: 1. Σπαταλάμε τους πόρους του συστήματος με επισκέπτες αρέσκοντες στο κουσκουσιάρικο διάλογο και τα ντολμαδάκια με αμπελόφυλλο και πληρώνουμε επιπλέον στις εταιρίες φιλοξενίας έτσι ώστε να συμβάλλουμε στην ανάπτυξη μικρομεσαίων επιχειρήσεων και κατ' επέκταση της οικονομίας.

    Τα σέβη μου!

    Υ.Γ. Συγχαρητήρια για το περιοδικό ζωή και ζώδια το οποίο θεωρώ από την εμπειρία μου ως γραφίστας καλοστημένο από ταλαντούχους συναδέλφους. Πολύ καλό ως προς την θεματολογία του και τέλος πολυτελή έκδοση σε αντίθεση με τα ανάλογα του χώρου.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 
Page 10 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads