s
[Συζήτηση] Κρίσιμες μοίρες: Η σημασία τους στο ωροσκόπιο - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 16 of 16
  1. #11

    Re: Κρίσιμες μοίρες: Η σημασία τους στο ωροσκόπιο

    Καλημερα !!! Ψαχνοντας στο ιντερνετ για καποιες αποριες που εχω οσο αφορα τον χαρτι της κορης μου, βρηκα ενα φορουμ για στον οποιο μιλατε για την καισαρικη γεννα κ ο χαρτης.... Η μικρη μου εχει ενα ασχημο Τ τετραγωνο... δηλαδη .... Πλουτωνας (αναδρομος) στον 3 οικο, Ουρανος (αναδρομος) στον 6 οικο κανουν τετραγωνο..... η σελινη ειναι στον 9ο οικο σε αντισεση με τον Πλουτωνα κ τετραγωνο με Ουρανο... Το θεμα ειναι οτι την γεννησα με καισαρικη, λογο καποια προβληματα στην υγεια μου που μου βγηκαν, λιγες μερες προτου γινει η καισαρικη.. Ο γιατρος μου ηταν καθετος οτι πρεπει να γεννησω κ ας μην εχω πονους γεννας... εγω ημουν αρνιτηκη... εν τελη... τωρα που τα βλεπω, αν ειχε γεννηθει εστω και λιγες ωρες αργοτερα, ναι μεν θα ειχε το τετραγωνο, αλλα θα μπορουσα να αποφυγω αυτους τους οικους.... Ποσο σοβαρα να παρω τον χαρτι της... κ ποσο να τρομαζω????

  2. #12
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Κρίσιμες μοίρες: Η σημασία τους στο ωροσκόπιο

    Καλησπέρα Ioanna Mar

    Καταρχήν το ερώτημα που έχεις και οι ανησυχίες σου δεν έχουν σχέση με τη συζήτησή στο συγκεκριμένο άρθρο. Καλό θα ήταν να μη μπερδεύουμε τις συζητήσεις.

    Στη συνέχεια μπορώ να σου πω ότι όλα τα παιδιά που γεννήθηκαν την τελευταία πενταετία έχουν τετράγωνο Ουρανού – Πλούτωνα. Και βέβαια σε πολλά, το τετράγωνο αυτό συμμετέχει σε σχηματισμούς όπως το Τ- τετράγωνο. Δεν ξέρω τι γνώσεις έχεις από αστρολογία αλλά το Τ-τετράγωνο είναι ένας πολύ δυναμικός σχηματισμός, που ειδικά στα παρορμητικά ζώδια μπορεί να αποτελέσει σημαντική κινητήριο δύναμη στη ζωή του. Άσε που το καμάρι σου έχει και τη Σελήνη κυρίαρχη στον Καρκίνο.

    Το ερώτημα «πόσο σοβαρά να πάρω τον χάρτης της;» δεν θα ‘πρεπε να το γράψεις σ’ ένα φόρουμ αστρολογίας. Το ότι γέννησες με καισαρική δεν παίζει κανένα ρόλο. Άλλωστε πλέον η καισαρική έχει γίνει ο κανόνας ακόμα και όταν δεν υπάρχουν προβλήματα υγείας.

    Το πόσο θα τρομάξεις είναι δικό σου θέμα αλλά θα συμβούλευα, αν θες να ασχοληθείς με το θέμα, πρώτα φρόντισε να μάθεις τα βασικά της αστρολογίας, ύστερα δες πως αυτά εφαρμόζονται στη δική σου ζωή που την ξέρεις και πολύ αργότερα προσπάθησε να μαντέψεις το μέλλον της κόρης σου. Σε κάθε περίπτωση, ο γενέθλιος χάρτης θα δείξει τις δυνατότητες του παιδιού σου που θα πρέπει να βοηθήσεις να αναπτύξει και όχι κάποιο προδιαγεγραμμένο μέλλον.

    ΥΓ. Ευτυχώς που συνήθως οι μαμάδες δεν μπορούν να καθορίσουν το γενέθλιο χάρτη του παιδιού τους. Αν μπορούσες, θα προσπαθούσες να αποφύγεις αυτούς τους οίκους και βέβαια και τον 12ο που δεν έχει καλή φήμη, μάλλον και τον 8ο που είναι επικίνδυνος, υποθέτω και τους γωνιακούς οίκους που δίνουν μεγάλη έμφαση σε ότι υπάρχει μέσα τους. Δεν μένει και τίποτα …

  3. #13

    Re: Κρίσιμες μοίρες: Η σημασία τους στο ωροσκόπιο

    καλημερα στην παρεα. Μετα πολυ καιρο και ελπιζω να βρισκω τους παντες καλυτερα και υγιεις.
    Η ερωτηση μου αφορα στην κρισιμη μοιρα 29ο .Εχω λοιπον τον Κρονο μου αναδρομο στις 29ο35' του Ταυρου. Καλωσορισες επιστροφουλα. Ελπίζω τον Σεπτεμβρη να ειμαι στους δωροεισπρακτορες του Δασκαλου και οχι στους αλλους. 4o οικο η θεση και ερχεται απο 10ο κυβερνητης 1ου. Ωρα για να δω καταματα και αν λυσω τα του εγω μου που εχουν αμεση επιρροη στο σπιτι μου και στη δουλεια μου. Καποιο αλλο τιπ θα μου ηταν χρησιμο. Σας ευχαριστω
    Victory

  4. #14

    Re: Κρίσιμες μοίρες: Η σημασία τους στο ωροσκόπιο

    Γεια σας !!! Ευχαριστω για την απαντηση !!!! Πρωτα ! Δεν διλωνω αστρολογος, γι αυτο και ειμαι σε ενα φορουμ αστρολογιας και ρωτω !!! Δευτερο ! Πιστευω στην αστρολογια, και γι αυτο ειμαι σε φορουμ αστρολογιας και ρωτω... το ερωτημα μου "ποσο σοβαρα να παρω τον χαρτι της... " δεν ηταν να προσβαλλω κανεναν, αλλα για να ενοιμερωθω εγω η ιδια τι συμβαινει με τις καισαρικες γεννες και την αστρολογια... σκεπτομενη, πως δεν ηταν "θεληση" του παιδιου να γεννηθει εκεινη την ωρα και μερα !!!! ... Και τελευταιο, ναι, δεν θα ηθελα να "επιλεξω" εγω τον χαρτι των παιδιων μου με τπτ...απλα με τρομαξε ο Πλουτωνας και ο Ουρανος απο τους οικους που βρησκονται !!!.. Εχετε ομως ενα δικιο, οτι εμεις οι μαμαδες λιγο παθιαζομαστε... η φοβομαστε με το παραμικρο, αυτο μας κανει λιγο υπερβολικες, ναι !!!... Θα το δουλεψω, που θα παει !!!! Ευχαριστω παντως απο καρδιας !!!!
    Quote Originally Posted by Atrapos View Post
    Καλησπέρα Ioanna Mar

    Καταρχήν το ερώτημα που έχεις και οι ανησυχίες σου δεν έχουν σχέση με τη συζήτησή στο συγκεκριμένο άρθρο. Καλό θα ήταν να μη μπερδεύουμε τις συζητήσεις.

    Στη συνέχεια μπορώ να σου πω ότι όλα τα παιδιά που γεννήθηκαν την τελευταία πενταετία έχουν τετράγωνο Ουρανού – Πλούτωνα. Και βέβαια σε πολλά, το τετράγωνο αυτό συμμετέχει σε σχηματισμούς όπως το Τ- τετράγωνο. Δεν ξέρω τι γνώσεις έχεις από αστρολογία αλλά το Τ-τετράγωνο είναι ένας πολύ δυναμικός σχηματισμός, που ειδικά στα παρορμητικά ζώδια μπορεί να αποτελέσει σημαντική κινητήριο δύναμη στη ζωή του. Άσε που το καμάρι σου έχει και τη Σελήνη κυρίαρχη στον Καρκίνο.

    Το ερώτημα «πόσο σοβαρά να πάρω τον χάρτης της;» δεν θα ‘πρεπε να το γράψεις σ’ ένα φόρουμ αστρολογίας. Το ότι γέννησες με καισαρική δεν παίζει κανένα ρόλο. Άλλωστε πλέον η καισαρική έχει γίνει ο κανόνας ακόμα και όταν δεν υπάρχουν προβλήματα υγείας.

    Το πόσο θα τρομάξεις είναι δικό σου θέμα αλλά θα συμβούλευα, αν θες να ασχοληθείς με το θέμα, πρώτα φρόντισε να μάθεις τα βασικά της αστρολογίας, ύστερα δες πως αυτά εφαρμόζονται στη δική σου ζωή που την ξέρεις και πολύ αργότερα προσπάθησε να μαντέψεις το μέλλον της κόρης σου. Σε κάθε περίπτωση, ο γενέθλιος χάρτης θα δείξει τις δυνατότητες του παιδιού σου που θα πρέπει να βοηθήσεις να αναπτύξει και όχι κάποιο προδιαγεγραμμένο μέλλον.

    ΥΓ. Ευτυχώς που συνήθως οι μαμάδες δεν μπορούν να καθορίσουν το γενέθλιο χάρτη του παιδιού τους. Αν μπορούσες, θα προσπαθούσες να αποφύγεις αυτούς τους οίκους και βέβαια και τον 12ο που δεν έχει καλή φήμη, μάλλον και τον 8ο που είναι επικίνδυνος, υποθέτω και τους γωνιακούς οίκους που δίνουν μεγάλη έμφαση σε ότι υπάρχει μέσα τους. Δεν μένει και τίποτα …

  5. Re: Κρίσιμες μοίρες: Η σημασία τους στο ωροσκόπιο

    Victory Η 29η μοίρα δεν ανήκει στις κρίσιμες μοίρες. Οι 29ο είναι οι τελευταίες μοίρες των ζωδίων και οι πλανήτες σ’ αυτές τις μοίρες έχουν μια μικρή δυσκολία γιατί βρίσκονται στα όρια του Κρόνου ή του Άρη ανάλογα το ζώδιο στο οποίο βρίσκονται. Στην 29η του Ταύρου βρίσκεται ο σταθερός αστέρας Alcyone η οποία είναι το κεντρικό αστέρι των Πλειάδων και για διάφορους λόγους (όταν ενεργοποιείται) φέρνει μια θλίψη και σε κάνει να κλαις.

  6. #16

    Re: Κρίσιμες μοίρες: Η σημασία τους στο ωροσκόπιο

    Κυρία Σχοινοπολάκη, ήταν στραβο το κλίμα....Δεν ξερω αν και λόγω συγκυρίας η διαθεση βαραίνει ακομη περισσοτερο (φυσικα και γινεται!!!) αλλα αυτη η επιστροφή πραγματικά ειναι το μεγαλύτερο ταρακουνιμα της ζωης μου. Σείεται συθέμελα το εως τωρα "ειναι" μου. Ας καταφερω και γω ολοι οι συμπατριωτες μου να βγουμε νικητες αλλαζοντας προς το καλυτερο.
    Σας ευχαριστω για την απαντηση και ευχομαι συνεση, δυναμη λογική και οχι πόλωση . Γιατι και αυριο , ό,τι και να γίνει, σ αυτον τον τοπο θα καλεστουμε να πορευτουμε ΜΑΖΙ. Αλοίμονο εαν χαρακωσουμε τις καρδιες μας. Πως θα προχωρησουμε; Πως θα στηριξουμε ο ενας τον αλλον που αυτο πρεπει να γινει. Ειθε!!!!
    Victory

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads