s
[Συζήτηση] Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern) - Page 13
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13
Results 121 to 130 of 130
  1. #121

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Επισης να συμπληρωσω οτι υπαρχει μια αμοιβαια υποδοχη στους οικους της ηλιακης

    Ακμη ηλ. 4ου Σκορπιος με Κρονο μεσα στον οικο
    Ακμη ηλ. 5ου Αιγωκερως με Πλουτωνα μεσα στον οικο

  2. #122

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Εστιάζω στα θετικά, διότι και η επίτευξη εγκυμοσύνης απαιτεί θετική ενέργεια. Θεωρώ θετικό τον κυβ. ηλιακού 5ου στο ηλιακό 4ο. Κάνει όψεις? Με ενδιαφέρει πολύ ο Ερμής, που είναι και κυβερνήτης της ηλιακής. Πού είναι και τί όψεις κάνει? Επίσης, κάθε φορά που εμφανίζεται στην ηλιακή επιστροφή πλανήτης στην 29 μοίρα, κάτι παίζει

  3. #123

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Ο κρόνος (κυβ του ηλιακου 5ου) κανει τις εξης οψεις:
    -χιαστι με γεν. ηλιο
    -τριγωνο με γεν σεληνη
    -τριγωνο με γεν αφρο
    -αντιθεση με γεν αρη και χειρων

    Ο ερμης βρισκεται στον 10ο οικο στον ταυρο και κανει συνοδο με γεν αρη και αντιθεση με κρονο
    Πλανητης στην 29η μοιρα δεν διαθετουμε...

    Αχ.....

  4. #124

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    γεια σας και παλι!!!!Για αυτους που θελουν να απαντησουν αλλα δισταζουν γιατι τα βλεπουν αρνητικα, μην ανησυχητε!!!!Δεν με βιαζει ιδιεταιρα το συγκεκριμενο θεμα, ουτε εχω ξεκινησει να το προσπαθω κιολας

  5. #125

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Προσωπικά, δεν ανακατεύω τόσο πολύ τις όψεις πλανητών ηλιακής επιστροφής με τους γενέθλιους. Ρώτησα πού είναι+τί όψεις κάνουν στην ηλιακή επιστροφή και μόνο. Αλλιώς θα χαθώ

  6. #126

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    νομιζω πως η ηλιακη επιστροφη ερμηνευεται με βαση το γενεθλιο...κοιταζουμε τις οψεις που κανουν οι πλανητες της ηλιακης με τους γενεθλιους και τουμπαλιν, αν παλι λεω βλακειες διορθωστε με.

    Επισης εχω την εντυπωση πως για να εχουμε μια "προβλεψη" πρεπει η οψη να επαληθευεται απο τον γενεθλιο, αλλα δεν εχω καταλαβει ποιες οψεις λαμβανουμε υποψη
    αν πχ εχω δια ηλιακης τριγωνο με αρη ηλιακης πρεπει στο γενεθλιο να εχω μια οποιαδηποτε οψη δια με αρη?

    η αν εχω δια ηλιακης τριγωνο αρη γενεθλιο πρεπει στο γενεθλιο να εχω μια οποιαδηποτε οψη δια με αρη?

    Σας μπερδεψα?κι εγω μπερδευτηκα με το που το εγραψα....

  7. #127
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    αν πχ εχω δια ηλιακης τριγωνο με αρη ηλιακης πρεπει στο γενεθλιο να εχω μια οποιαδηποτε οψη δια με αρη?

    Αν έχεις στον γενέθλιο χάρτη όψη Άρη-Δία και μια οποιαδήποτε στην ηλιακή Άρη-Δία τότε ενεργοποιείται η γενέθλια όψη και δίνει πιο σημαντικά γεγονότα. Όταν μια όψη δεν ενεργοποιεί γενέθλια όψη τότε το γεγονός που θα φέρει μπορεί να μην είναι καθοριστικής σημασίας.

  8. Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Από ότι κατάλαβα επειδή εχω Ήλιο στον 11ο στον Καρκίνο με ωροσκόπο Λέων και μεσουράνημα στον Ταύρο σε αυτή την χρόνια που είμαι 27 χρόνων εχω Ήλιο στον Ζυγό στον 2ο οίκο ωροσκόπο στον Ταύρο και Μεσουρανημα στον Υδροχόο. Οι άλλοι πλανήτες Αρης Αφροδίτη Δίας κλπ πάνε και αυτοί όπως ο Ήλιος 3 ζώδια πίσω;

  9. #129

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    εκει που λεει ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ μπορεις να φτιαξεις τον χαρτη της ηλιακης σου επιστροφης και να δεις τα παντα

  10. #130
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Σπασμένη κούκλα, αυτό δεν ισχύει για τους άλλους πλανήτες. Ισχύει για τον Ήλιο που έχει συγκεκριμένη πορεία και δεν γυρίζει ποτέ ανάδρομος.

 

 
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads