s
Νέα Σελήνη στο Ζυγό: «Όταν το τέλος γίνεται αρχή»
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Νέα Σελήνη στο Ζυγό: «Όταν το τέλος γίνεται αρχή»

    Στις 5 Οκτωβρίου 2013 και ώρα Ελλάδας 03:34 , πραγματοποιείται η Νέα Σελήνη στο ζώδιο του Ζυγού. Όσοι παρακολουθείτε τα αστρολογικά δρώμενα, θα έχετε διαβάσει πολλές φορές ό,τι η Νέα Σελήνη σχετίζεται με καινούργια ξεκινήματα. Πράγματι, κάθε μήνα έχουμε την συνάντηση του Ήλιου με τη Σελήνη ή αλλιώς τα «φώτα», όπως θα τα δείτε να γράφονται συχνά.

    Ο αρχετυπικός συμβολισμός του Ήλιου και της Σελήνης , η απόλυτη ένωση της αρσενικής με την θηλυκή ποιότητα, είναι μία παραγωγική στιγμή από την οποία προκύπτει μία καινούργια ενέργεια. Η ποιότητα της ενέργειας αυτής, καθορίζεται από το Ζώδιο στο οποίο λαμβάνει χώρα. Αν θέλετε να το κατανοήσετε με έναν εντελώς απλό τρόπο, σκεφτείτε ότι Νέα Σελήνη είναι η στιγμή που η ετερόφωτη Σελήνη γεμίζει τις μπαταρίες της αποκτώντας φως, ως συνέπεια της απόλυτης ένωσής της με τον αυτόφωτο, ζωοδότη Ήλιο. Η Σελήνη, για τις επόμενες 28 μέρες, θα κουβαλά το φως και την ποιότητα που της μεταλαμπαδεύει ο Ήλιος από τον Ζυγό. Η ψυχή (Σελήνη) θα στρέφει το ενδιαφέρον της σε όλα όσα εκφράζει ο Ήλιος στον Ζυγό. Έτσι, για τις επόμενες 28 μέρες, και ανεξάρτητα από το ζώδιο στο οποίο θα βρίσκεται, θα είναι η πρέσβειρα των αιτημάτων του Ήλιου στον Ζυγό και θα τα εκφράζει μέσα από κάθε ζώδιο στο οποίο θα φιλοξενείται, συγχωνεύοντας τις ποιότητες και τα αιτήματα.

    Αυτή η διαδικασία, κορυφώνεται πάντα με την πανσέληνο, όπου η Σελήνη έρχεται απέναντι από τον Ήλιο και παίρνοντας θέση πίσω από αυτόν πια, ακολουθεί μια πιο αποδυναμωμένη και εσωστρεφή πορεία, μέχρι την επόμενη Νέα Σελήνη.

    Η Νέα Σελήνη από μόνη της, δεν είναι πλανητικό δρώμενο που θα μπορούσε να αλλάξει τη ζωή μας ή να φέρει κάποια συγκλονιστική επίδραση. Σκεφτείτε ότι Νέα Σελήνη έχουμε κάθε μήνα, ενώ η Νέα Σελήνη στο Ζυγό είχε συμβεί και πέρσι, όπως κάθε χρόνο, εδώ και χιλιετηρίδες.

    Κάθε Νέα Σελήνη λοιπόν, κρίνεται σημαντική ή λιγότερο σημαντική, σύμφωνα με το τρέχον πλανητικό σκηνικό που την πλαισιώνει ή τον ρόλο της μέσα στον χάρτη μας, μια δεδομένη χρονική στιγμή. Σίγουρα, είναι ένα πλανητικό δρώμενο που το λαμβάνουμε σοβαρά υπόψη μας, όταν πρόκειται να προβούμε σε πρόβλεψη. Ωστόσο, λειτουργεί βοηθητικά και δεν αποτελεί κεντρικό σημείο εστίασης για μία πρόβλεψη.

    Έχοντας ήδη πει ό,τι το τρέχον πλανητικό σκηνικό είναι εκείνο που καθορίζει την σημασία μιας Νέας Σελήνης, θα ήταν χρήσιμο να πούμε ότι η εν λόγω Σελήνη θα διαγράψει την δυναμική της κίνηση μέχρι την κορύφωση της Πανσελήνου, που αυτή τη φορά θα είναι μία Πανσέληνος-έκλειψη Σελήνης στο Ζώδιο του Κριού. Αυτό, είναι ένα δεδομένο που κάνει την συγκεκριμένη Νέα Σελήνη να παρουσιάζει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Η ίδια η Νέα Σελήνη, σχηματίζει όψεις με το πολυσυζητημένο πια τετράγωνο Ουρανού\Πλούτωνα, δύο πλανήτες εντελώς ακατάλληλοι για την συναισθηματική, ασταθή, ανασφαλή και ευμετάβλητη Σελήνη.





    Κατανοώντας την Νέα Σελήνη της 5ης Οκτωβρίου 2013


    Ο καλύτερος τρόπος να προσεγγίσουμε τη Νέα Σελήνη, είναι να κατανοήσουμε τα αιτήματά της, μέσα στο περιβάλλον που λαμβάνει χώρα. Με δεδομένο το τετράγωνο που σχηματίζουν οι Ουρανός \Πλούτωνας, κάθε Νέα Σελήνη, έκλειψη, στάση πλανήτη ή απλό πέρασμα από αυτές τις μοίρες των παρορμητικών ζωδίων (Κριός, Καρκίνος, Ζυγός, Αιγόκερως) , αποτελεί μία σημαντική αστρολογική στιγμή και ενεργοποιεί γεγονότα.

    Για να γίνει αυτό πιο κατανοητό, ας δούμε τι συνέβη πρόσφατα στον κόσμο μας, αυτόν τον καιρό που οι προσωπικοί πλανήτες διελαύνουν από το ζώδιο του Ζυγού και σχηματίζουν Ταυ-τετράγωνο με τους Ουρανό\Πλούτωνα.

    Ο Ζυγός, είναι το ζώδιο της αρμονίας, της συντροφικότητας, των σχέσεων, της δικαιοσύνης, της διπλωματικότητας, της αισθητικής. Κάθε είδους σχέσεων και ιδιαίτερα οι διαπροσωπικές, διέρχονται κρίση, αφού στο πέρασμά τους έχουν να αντιμετωπίσουν την αντίθεση του ανατρεπτικού Ουρανού και το τετράγωνο του ισοπεδωτικού Πλούτωνα.

    Παρατηρήστε λοιπόν την αύξηση των δημοφιλών διαζυγίων, ακόμα και για ζευγάρια που μέχρι χθες ήταν γνωστά για την αρμονική τους σχέση. Βινσέν Κασέλ- Μόνικα Μπελούτσι, Κάθλιν Ζέτα Τζόουνς- Μάικολ Ντάγκλας , Ρίτσαρντ Γκιρ – Κάρεϊ Λόουελ… Και κατά τις φήμες, έπεται συνέχεια…

    Στο ίδιο μήκος κύματος βρίσκονται και οι διακρατικές σχέσεις. Σκεφτείτε τους πυρήνες αντιπαραθέσεων, με κορυφαίο το ζήτημα Συρίας- Η.Π.Α (πολύ περισσότερο με τις εκλείψεις να περνούν στον άξονα Κριού \Ζυγού των διπλωματικών σχέσεων).

    Ο χάρτης της Νέας Σελήνης σε σχέση με τον χάρτη της Ελλάδας, δημιουργούν μια άκρως δυναμική αλληλεπίδραση και όπως ήδη διαφαίνεται, τόσο η κυβέρνηση όσο και ο τομέας υγείας και σωμάτων ασφαλείας, πρόκειται να περάσουν μεγάλες δοκιμασίες. Οι νεολαία θα βρει δημιουργικούς τρόπους να εκφράσει έντονα και δυναμικά την περιρρέουσα ατμόσφαιρα. Όμως δεν θα ήθελα να επεκταθώ, γιατί αυτό θα ήταν από μόνο του ένα άλλο άρθρο.

    Να μην ξεχνάμε ό, τι ο Ζυγός και ο 7ος οίκος, σχετίζονται με τους φανερούς εχθρούς. Συχνά σηματοδοτούνται στιγμές που πρόκειται να αντιμετωπίσουμε μία ανοιχτή πρόκληση και να διεκδικήσουμε το δίκιο μας ή τον εαυτό μας από τους άλλους. Αυτό, πρόκειται να το κατανοήσετε καλύτερα, όταν περάσει στον Ζυγό και ο τελευταίος από τους προσωπικούς πλανήτες, ο Άρης, ο οποίος θα παραμείνει στο ζώδιο του Ζυγού (ζώδιο της αδυναμίας του) για περίπου 7 μήνες. Όχι μόνο δεν το λες επιτυχία, αλλά πρόκειται για μία συλλογική ταλαιπωρία που ωστόσο, σε επίπεδο μελέτης, αξίζει να θυμάστε τα όσα έγραψα πιο πάνω. Θα σας βοηθήσει πολύ στην διαδικασία της βαθύτερης κατανόησης.




    Ας επιστρέψουμε λοιπόν στα αιτήματα της Νέας Σελήνης. Πρόκειται λοιπόν για ένα καινούργιο ξεκίνημα , μιας εσωτερικής πρόθεσης να εστιάσουμε στα ζητήματα των σχέσεων ή των αντιπαραθέσεων (Ζυγός), αναζητώντας τις δίκαιες ισορροπίες και την αρμονία.

    Παραλείποντας το υπεραναλυμένο τετράγωνο Ουρανού\Πλούτωνα και την έκρυθμη φύση του, ας κάνουμε μία ανακεφαλαίωση των σημαντικών δεδομένων. Επειδή στην αστρολογία, τίποτα δεν λειτουργεί ανεξάρτητα, ούτε μπορεί να ερμηνευθεί ξεκομμένα, ας δούμε τι μας λένε ο δείκτης και ο λεπτοδείκτης στο αστρολογικό ρολόι. Για να σας βάλω στο πνεύμα του παραλληλισμού που χρησιμοποιώ, προκειμένου να βοηθηθούμε στην κατανόηση, δείκτης είναι ο Κρόνος και λεπτοδείκτης ο Δίας.

    Ο Κρόνος στον Σκορπιό, με λίγα λόγια, μας δείχνει πως είναι ώρα να απαλλαγούμε από το περιττό, να βρούμε τη δύναμη να απαλλαγούμε από φόβους και εξαρτήσεις, να αξιολογήσουμε τι είναι δικό μας και τι είναι των άλλων, πόσο έχουμε αφομοιωθεί και πόσο άνετα νιώθουμε στην οικειότητα ή μη οικειότητα που ζούμε.

    Ο Δίας στον Καρκίνο, συμπληρωματικός και ευεργετικός –ως προς τον Κρόνο στον Σκορπιό- μας βοηθά να νιώσουμε ασφάλεια και αυτάρκεια. Μας δίνει ευκαιρίες να επεκταθούμε και να βρούμε τη δύναμη να αντλήσουμε από μέσα μας την αυτοπεποίθηση και την βεβαιότητα ό,τι σε κάθε περίπτωση, η ασφάλειά μας δεν είναι ετοιμόρροπη. Ό,τι μπορούμε να δημιουργήσουμε και να χαρούμε ένα περιβάλλον συναισθηματικής επάρκειας ή και αφθονίας.

    Σε αυτό το κοσμικό ρολόι λοιπόν, η Νέα Σελήνη, ας πούμε πως είναι η περιοχή με την δραστηριότητα της ψυχικής παρόρμησης που κινείται με άξονα την εκπλήρωση της ώρας και των λεπτών. Αυτή η ψυχική παρόρμηση, βρίσκει απέναντί της έναν Ουρανό.

    Τι λέει αυτός ο Ουρανός για την Σελήνη; Όπως βλέπουμε στον χάρτη της Νέας Σελήνης (Ζυγός), η Νέα Σελήνη βρίσκεται στον 2ο οίκο των προσωπικών αξιών και ο Ουρανός (Κριός) στον 8ο των αξιών των άλλων. Έτσι, ας τους αντιμετωπίσουμε σαν δύο πρόσωπα που κάνουν έναν διάλογο.

    • Νέα Σελήνη: Θέλω να κάνω ένα καινούργιο ξεκίνημα , που να μου παρέχει μία αρμονική συνύπαρξη, τέτοια, που να έχει για μένα αξία και ένα πρακτικό λόγο ύπαρξης. Βρίσκομαι σε ένα αδιέξοδο που θα μπορούσα να ρισκάρω ακόμα και τις πιο βασικές μου ανάγκες, που είναι η συναισθηματική ασφάλεια.

    • Ουρανός: Ξέρεις ότι αυτό θα γίνει πάρα πολύ δύσκολα, αν δεν διατίθεσαι να περιορίσεις το εγώ σου, την προσωπικότητά σου και τα όρια που επιθυμείς να διατηρήσεις. Αν δεν το κάνεις, θα είσαι για πάντα δυστυχισμένη. Οφείλεις να το πετύχεις, τραβώντας ταυτόχρονα μία διαχωριστική γραμμή ανάμεσα σε σένα και τους άλλους. Οι δικές τους αξίες, δεν πρέπει να περιορίσουν τις δικές σου.

    Ταυτόχρονα, στον διάλογο μπαίνει και ο Πλούτωνας από τον Αιγόκερω και τον 5ο οίκο του χάρτη της Νέας Σελήνης.

    • Πλούτωνας: Αυτό το απόστημα πρέπει να σπάσει, διαφορετικά θα εξακολουθείς να εξαρτάσαι και να χειραγωγείσαι χωρίς καμία ελπίδα να νιώσεις ασφαλής και χαρούμενη, πουθενά! Με τον ίδιο μετριοπαθή και συμβιβαστικό τρόπο που χειρίζεσαι τα προσωπικά σου, χειρίζεσαι και τα επαγγελματικά σου, κάτι που σε χαρακτηρίζει και το βλέπουν όλοι. Βαθειά μέσα σου, ξέρεις τι φταίει. Οφείλεις να εκφράσεις την ατομικότητά σου με θάρρος και τόλμη!

    • Σελήνη: Καταλαβαίνω αυτά που μου λέτε και για να είμαι ειλικρινής, περισσότερο τα νιώθω, παρά τα κατανοώ, αλλά νομίζω πως μου ζητάτε πολλά. Δεν είμαι προετοιμασμένη για αυτές τις καταστάσεις. Δεν είναι της ιδιοσυγκρασίας μου. Κι αν… Κι αν…

    Ο παραπάνω διάλογος, έρχεται να κορυφωθεί με την όψη τετραγώνου της Σελήνης προς τον Δία στον Καρκίνο, στον 11ο οίκο του χάρτη της Νέας Σελήνης, λίγες ώρες μετά την Νέα Σελήνη.

    • Δίας: Δεν υπάρχει «κι αν»! Θα το κάνεις τώρα αμέσως και με τον πιο θορυβώδη και δραματικό τρόπο! Δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα και τα μπορείς όλα! Έχεις όνειρα, έχεις φίλους να σε στηρίξουν… Τι άλλο θες; Είσαι ικανή για όλα! Κατάλαβες;


    Με τον παραπάνω, παραστατικό τρόπο, έκανα μια προσπάθεια να σας μεταφέρω την αντικρουόμενη δυναμική που προκύπτει από τη φύση των πλανητών.

    Όπως θα δείτε στον χάρτη της Νέας Σελήνης, ο ωροσκόπος βγαίνει στον Λέοντα, κάτι που την καθιστά σημαντική για το γεωγραφικό μήκος και πλάτος της χώρας μας. Αυτό, επειδή ο κυβερνήτης του ωροσκόπου είναι ο Ήλιος, ο ζωοδότης της Νέας Σελήνης, που κατά τα άλλα, στο ζώδιο του Ζυγού, βρίσκεται σε πτώση (αυτή η συγκυρία, δεν βοηθάει). Επιπλέον, ο ωροσκόπος κάνει σύνοδο με τον Άρη, κάτι που ενισχύει την εξωστρεφή έκφραση της δυναμικής της.

    Ο κυβερνήτης της Νέας Σελήνης είναι η Αφροδίτη και βρίσκεται στο ζώδιο του Σκορπιού, προσθέτοντας πόντους έντασης στην ήδη έκρυθμη κατάσταση, ενώ το τετράγωνό της με τον Άρη και τον Ωροσκόπο της Νέας Σελήνης, μιλά για παθιασμένα αισθήματα και συγκρούσεις επιβολής και δύναμης. Ουσιαστικά, η Αφροδίτη είναι γωνιακή (στον 4ο , φυσικό οίκο της Σελήνης) και βρίσκεται σε τετράγωνο με τον άξονα 1ου \7ου , τον άξονα των σχέσεων. Αυτό, θα έπρεπε να μας κάνει να σκεφτόμαστε ότι ταιριάζει απόλυτα με τα αιτήματα της Νέας Σελήνης στο ζώδιο του Ζυγού και στον φυσικό 7ο κάθε είδους σχέσεων.


    Ποιοι επηρεάζονται


    Αυτή η Νέα Σελήνη, θα βάλει σε μεγάλες περιπέτειες όλα τα παρορμητικά ζώδια (Κριούς, Καρκίνους, Ζυγούς, Αιγόκερους) και κυρίως τους εκπροσώπους τους που είναι γεννημένοι μεταξύ της 9ης και 15ης μοίρας του ζωδίου τους (η ανοχή αυτή, περιορίζεται στις 3ο , αλλά κάποιοι δίνουν ανοχή 5ο .

    Ανάλογα με το πώς το βλέπει ο καθένας, μπορεί να πάρει την ανοχή που εγκρίνει με βάση τις 11ο56 που είναι η μοίρες τις Νέας Σελήνης). Επίσης, επηρεάζει όσους έχουν στις ίδιες μοίρες των παρορμητικών, Σελήνη, ωροσκόπο ή προσωπικούς πλανήτες (Αφροδίτη, Ερμή, Άρη ή κάθε κυβερνήτη ωροσκόπου).

    Όσοι έχουν εντοπίσει τρίγωνα ή εξάγωνα με την εν λόγω Νέα Σελήνη (ζώδια του αέρα και της φωτιάς), να περιμένουν μια κάποια εύνοια, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερα αισθητό στην πράξη. Μην ξεχνάμε ότι είναι οι δυναμικές ενεργοποιήσεις που παίζουν ρόλο. Με την ίδια λογική, θετικά μπορεί να επηρεαστούν πολλοί παρορμητικοί εκπρόσωποι των ζωδίων τους, αν η εξέλιξη του ωροσκοπίου τους υπόσχεται αλλαγές ζωής.


    Επίλογος

    Αν θέλετε τη γνώμη μου, δεν είναι μια εύκολη Νέα Σελήνη και οι σχέσεις (κάθε είδους) πρόκειται να περάσουν εντάσεις και δοκιμασίες. Θα πρέπει να επιστρατεύσουμε την ψυχραιμία και τον ορθολογισμό μας, ώστε να αποφύγουμε τις υπερβολές και την δραματική έκφραση των συναισθημάτων μας.

    Η αλήθεια είναι ότι θα υπάρξουν χωρισμοί και ρίξεις στις σχέσεις, αλλά αυτό δεν θα είναι αποτέλεσμα μιας αστείας παρόρμησης. Η Νέα Σελήνη, απλώς δείχνει την στιγμή που θα στραφούμε στην αντιμετώπιση μιας κατάστασης που σοβεί εδώ και καιρό. Η κορύφωση της πανσελήνου-έκλειψης , δεν αφήνει και πολλά περιθώρια να σκεφτούμε το αντίθετο. Η έκλειψη Σελήνης λειτουργεί σαν εγγυητής του κλεισίματος ενός κύκλου. Όπως και να έχει, κάθε τι που θα ξεκινήσει με την Νέα Σελήνη, θα κορυφωθεί –πανηγυρικά- κοντά στις 18 του ίδιου μήνα.

    Από την άλλη, για κάποιους , η Νέα Σελήνη θα αποτελέσει την αρχή μιας ιδιαίτερης , παθιασμένης και αντισυμβατικής σχέσης (κυρίως για τους παρορμητικούς).

    Εύλογα, ίσως κάποιος να αναρωτηθεί τι σόι νέο ξεκίνημα είναι το τέλος μιας σχέσης, αλλά για να προκύψει μία νέα αρχή, το μόνο σίγουρο, είναι ότι χρειάζεται ένα γενναίο τέλος. Σε κάθε άλλη περίπτωση, θα διαιωνίζουμε μια εκκρεμότητα που ξοδεύει τα πολύτιμα χρόνια μας και κοιτάζοντας πίσω, θα μετανιώνουμε για όσα δεν τολμήσαμε.



    .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	k_nm_.jpg 
Views:	5538 
Size:	30.5 KB 
ID:	4599  
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Νέα Σελήνη στο Ζυγό: «Όταν το τέλος γίνεται αρχή»

    Πολύ αναλυτικό το άρθρο σου Κάτια,η τελευταία σου παράγραφος σαν σοφού,και ο διάλογος μεταξύ των πλανητων...απλούστατος!
    Για να δούμε τι θα μας φέρει λοιπόν..
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Νέα Σελήνη στο Ζυγό: «Όταν το τέλος γίνεται αρχή»

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Πολύ αναλυτικό το άρθρο σου Κάτια,η τελευταία σου παράγραφος σαν σοφού,και ο διάλογος μεταξύ των πλανητων...απλούστατος!
    Για να δούμε τι θα μας φέρει λοιπόν..
    Σε ευχαριστώ πολύ Μαρία μου. Με δεδομένο ότι όσοι ξέρουν αστρολογία , δεν περιμένουν να μάθουν για τη νέα Σελήνη από ένα άρθρο, έκανα μία μικρή προσπάθεια να την εξηγήσω με τα πιο απλά λόγια που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω. Τα ίδια θα έλεγα και σε έναν φίλο που δεν ξέρει τίποτα και θα με ρωτούσε για τη νέα Σελήνη, στο σαλόνι του σπιτιού μου. Δεν νιώθω εντελώς άνετα όταν ξέρω ότι αυτό που γράφω θα το καταλάβουν μόνο όσοι ξέρουν ήδη αστρολογία και δεν απευθύνομαι σε εκείνους που ενδιαφέρονται να διαβάσουν , απλώς, το ζώδιό τους. Βεβαίως, είναι και αυτό χρήσιμο , αλλά κατά την προσωπική μου άποψη, είναι κυρίως διασκεδαστικό. Μια στιγμιαία ικανοποίηση της ανάγκης μας να δούμε λίγο φως από κάποιο παράθυρο. Δεκτό και θεμιτό. Όλοι το έχουμε ανάγκη. Ιδιαίτερα αυτούς τους δύσκολους καιρούς.

    ΥΓ: Χαθήκαμε συν-ψαράκι

    ΥΓ 2: gold soul, άψογη επιμέλεια! Ευχαριστώ! (Νόμιζα πως είχα ξεχάσει να σου στείλω το τραγούδι, αλλά εντάξει, δεν με πρόδωσε το Αλτσχάιμερ... )
    Last edited by katiakiss; 02-10-2013 at 06:19 PM.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Νέα Σελήνη στο Ζυγό: «Όταν το τέλος γίνεται αρχή»

    Αγαπημενη μου Κατια σε ευχαριστω που εισαι εδω μαζι μας και διαβαζουμε τα αρθρα σου.
    Αυτο με τον διαλογο - παρασταση των πλανητων ολα τα λεφτα
    και εννοειται οτι ο ΔΙΑΣ δεινει τα ρεστα του ΄΄Δεν υπαρχει Αν!Θα το κανεις αμεσως!!Εχεις ονειρα εχεις φιλους εισαι δυνατη μπορεις να τα καταφερεις ,προχωρα μπροστα !!!'''χαχαα τελειο και με εκφαζει απολυτα καπως ετσι μιλαω και αισθανομαι και εγω !

    Οσο για την επερχομενη εκλειψη στις 18 Οκτωβριου τι να πω...
    πανω στον Ωροσκοπο μου 25 μοιρα
    για να δουμε τι θα δουμε.........

    Υ.γ

    να γελασεις θελω για αυτο το εβαλα

    με πολυ αγαπη κουκι
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  5. #5
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Νέα Σελήνη στο Ζυγό: «Όταν το τέλος γίνεται αρχή»

    Quote Originally Posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ View Post
    Αγαπημενη μου Κατια σε ευχαριστω που εισαι εδω μαζι μας και διαβαζουμε τα αρθρα σου.
    Αυτο με τον διαλογο - παρασταση των πλανητων ολα τα λεφτα
    και εννοειται οτι ο ΔΙΑΣ δεινει τα ρεστα του ΄΄Δεν υπαρχει Αν!Θα το κανεις αμεσως!!Εχεις ονειρα εχεις φιλους εισαι δυνατη μπορεις να τα καταφερεις ,προχωρα μπροστα !!!'''χαχαα τελειο και με εκφαζει απολυτα καπως ετσι μιλαω και αισθανομαι και εγω !

    Οσο για την επερχομενη εκλειψη στις 18 Οκτωβριου τι να πω...
    πανω στον Ωροσκοπο μου 25 μοιρα
    για να δουμε τι θα δουμε.........

    Υ.γ

    να γελασεις θελω για αυτο το εβαλα

    με πολυ αγαπη κουκι
    Πριν διαβάσω γέλασα. Μεγάλη προϊστορία, της παλιά καλής εποχή του site, τότε που γελούσαμε. Ύστερα ήρθαν οι μέλισσες, για να μη σου πω και οι σφίγγες! Θα μας περάσουν για τρελές, αλλά εγώ δεν το κρύβω. Δεν ξέρω για σένα…

    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η χαρά είναι δική μου κι αν γινόμασταν ξανά μια δεμένη επικοινωνιακή κοινότητα, με τις κακές, τις καλές και τις άσχημες στιγμές μας, θα ήταν μεγαλύτερη.

    ΥΓ: Βάλαμε τα καλά μας και σταματήσαμε να παίζουμε, μη λερωθούμε.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #6
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Νέα Σελήνη στο Ζυγό: «Όταν το τέλος γίνεται αρχή»

    Για να σοβαρευτούμε όμως, συμπληρωματικά στο άρθρο και σχετικά με τα διαζύγια, να πω ότι η Κάθλιν Ζέτα Τζόουνς, έχει ωροσκόπο Τοξότη και ο κυβερνήτης του 7ου οίκου της (σχέσεις-γάμος) , είναι ο Ερμής και βρίσκεται στις 10ο του Ζυγού. Άρα , ο κυβερνήτης του γάμου της, καιρό τώρα, βρίσκεται σε τετράγωνο με τον Πλούτωνα και αντίθεση με τον Ουρανό.

    Ο σύζυγος της, Μάικολ Ντάγκλας , είναι Ζυγός με στέλιουμ στον Ζυγό (Ήλιος, Ποσειδώνας, Άρης και Αφροδίτη), ενώ ο Κρόνος του βρίσκεται στις 10ο του Καρκίνου (πάλι οι σκληρές όψεις Ουρανού \Πλούτωνα).

    Η Μόνικα Μπελούτσι έχει τον Ήλιο της στην 7η μοίρα του Ζυγού. (να μην τα ξαναλέμε σχετικά με Ουρανό\Πλούτωνα)

    Ο σύζυγός της, Βινσέλ Κασέλ, έχει την Σελήνη του στον Κριό (το αξονικό ζώδιο του Ζυγού) , σε σύνοδο με την στάση του Ουρανού , ενώ η Αφροδίτη του στον Τοξότη, είναι σε τετράγωνο με τον Ποσειδώνα (τι έχασε ο καημένος! )

    Ο Ρίτσαρντ Γκιρ, έχει ωροσκόπο Καρκίνο και η Αφροδίτη του είναι στον Ζυγό, απέναντι από τον τράνζιτ Ουρανό.

    Νομίζω ότι ήταν αρκετό για να καταλάβουμε τι λέμε...
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads