s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών. - Page 8
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 8 of 9 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 71 to 80 of 81
  1. #71

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Μάλλον τα έχω κάνει μπάχαλο Φοβάμαι ότι πήρα λάθος σηματοδότη δικό μου και ο σωστός είναι ο Ηλιος, (ο χάρτης έγινε 30 Μαΐου 12:13) ο οποίος δεν σχηματίζει καμία όψη με τον Κρόνο αυτή τη στιγμή, αλλά όταν περάσει ο Ηλιος στον Καρκίνο τότε βλέπω κάνει όψη τριγώνου. Τι λέτε είναι σωστή η ερμηνεία μου ή είμαι εκτός παντελώς

  2. #72
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Θα έπρεπε να κοιτάξεις όψεις μεταξύ Ήλιου / Κρόνου και Σελήνης / Κρόνου. Ο Ήλιος δεν κάνει, το ίδιο και η Σελήνη. Το μόνο που έχεις είναι μια μικτή αμοιβαία υποδοχή Σελήνης / Κρόνου. Η Σελήνη βρίσκεται βρίσκεται στο ζώδιο του Κρόνου και ο Κρόνος στην πτώση της.

    Καθαρά εγκυκλοπαιδικά, το ωριαίο σου είναι άκυρο διότι δεν γνωρίζεις βασικές αρχές ωριαίας αστρολογίας. Αυτό σημαίνει πως για τρεις μήνες περίπου δεν μπορείς να βάλεις ξανά το ίδιο ερώτημα, είτε σε σένα, είτε σε κάποιον άλλον.

  3. #73

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Σε ευχαριστώ πολύ Τίνα μου,
    θα προσπαθήσω να μελετήσω περισσότερα γιατί σίγουρα είμαι αρχάρια.

  4. #74

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Γειά σας θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Όπως όλοι γνωρίζουμε τα αδέρφια τα βλέπουμε από τον 3ο οίκο αλλά παίζει ρόλο η ηλικιακή διαφορά; Δηλαδή όταν κάνω ερώτηση για την αδερφή μου, η οποία είναι μεγαλύτερη θα κοιτάξω πάλι τον 3ο ή τον 9ο. Βέβαια σε κάποια συζήτηση του forum είχα διαβάσει ότι ο μεγαλύτερος αδερφός φαίνεται από τον 11ο οίκο (που ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω από που προκύπτει αυτό!!!). Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  5. #75
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    ΤΗΡΟΥΛΑ, είτε είναι μεγαλύτερη από εσένα, είτε όχι, τον 3ο θα κοιτάξεις, στον 9ο θα βρεις το σύζυγο της αδερφής σου, αν είναι παντρεμένη βέβαια.

  6. #76
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Ligero
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλημέρα!
    Μία ακόμη βοήθεια παρακαλώ από τους ειδικούς αν είναι εφικτό...
    Σε ωριαία ερωτικού ενδιαφέροντος όταν στον 1ο εντοπίζουμε τον Β. Δεσμό (και στον 7ο τον Ν. Δεσμό) μας δίνει σημαντική πληροφορία; Σημαίνει κάτι για την ερωτών και τον δεσμό δεσμό της;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  7. #77

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Ειδική δεν είμαι,αλλά νομίζω ότι δεν εξετάζουμε τους δεσμούς στην ωριαία.

  8. #78

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλημερα.Θα ηθελα να ρωτησω αν στην ωριαια μπορουμε να λαβουμε μια απαντηση σε ερωτημα του τυπου:Ποτε θα προκυψει μια σοβαρη αισθηματικη σχεση?

    Δεν εθεσα ποτε τετοια ερωτηση ξανα και δεν ξερω αν το ερμηνευσα σωστα,γιατι ξερω ερωτησεις χρονου στην ωριαια δεν μπορουν να υπολογιστουν με ακριβεια και δεν ξερω κατα ποσο μπορει να απαντηθει μια τετοια ειδους ερωτηση.

    Εγω διας στον 7ο οικο (22.50). Ακμη 7ου στους διδυμους και κυβερνητης ερμης (20.14) στον 7ο οικο επισης.Και οι 2 κυβερνητες γρηγοροι,ορθοδρομοι σε γωνιακο οικο και ο ερμης ετοιμαζεται να πιασει τον δια σε 2 μοιρες με οψη συνοδου.Eπειτα θα ακολουθησει η αφροδιτη(19.45) διδυμων απο τον 7ο και θα πιασει σε συνοδο και τους 2 βασικους σημειοδοτες ερμη-δια.Αν υπολογισω την αποσταση μεταξυ ερμια -δια που ειναι περιπου 2μοιρες υποθετω πως λογικα ειναι σε 2 μηνες η πρεπει να εξεταστει και κατι αλλο;

    Οι οψεις σεληνης σε αυτη την ερωτηση μας ενδιαφερουν;Αν ναι η σεληνη βρισκεται στον 1ο οικο στον τοξοτη (12.17)θα ερθει σε οψη τετραγωνου με αφροδιτη-ερμη-δια.

  9. #79

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Αγαπητή Μελένια,
    αν δεν κάνω λάθος, το ερώτημά σου είναι λιγάκι αόριστο, εώς πολύ θα έλεγα. Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να προσδιόριζες χρονικά το ερώτημά σου. Για παράδειγμα, θα μπορούσε να είναι η ερώτησή σου "Θα προκύψει για μένα αξιόλογη σχέση μέσα στο καλοκαίρι του 2013?" Κάπου έχω διαβάσει ότι στα ωριαία είναι θεμιτό η ερώτηση να μην είναι απροσδιορίστου χρόνου.
    Φιλικά

  10. #80

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    koritsii ευχαριστω για την απαντηση σουΕχεις δικιο θα θεσω μια πιο συγκεκριμενη χρονικα ερωτηση,και οχι τοσο αοριστη.Απλα η συγκεκριμενη ερωτηση μου βγηκε αυθορμητα μη γνωριζοντας αν και κατα ποσο ειναι εφικτο να λαβω απαντηση.Ευχαριστω

 

 
Page 8 of 9 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 18 users browsing this thread. (0 members and 18 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads