s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών. - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 51 to 60 of 81
  1. #51
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Ligero
    Location
    Αθήνα
    Posts
    42

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Quote Originally Posted by Amarige View Post
    Να θεσω κ εγώ μια απορία;Ποια στο καλό είναι η "άλλη";
    Συγκεκριμενα: ο χαρτης ειναι μιας φιλης, μου τον εδειξε για μια δευτερη γνωμη. Ειχε σοβαρη μακροχρονια σχεση με καποιον, χώρισαν αλλά κρατησαν επαφες. Πριν καποιους μηνες ξανασυναντηθηκαν κ της ειπε ότι ακομα ειναι ερωτευμενος μαζί της! Όντας μονη η ίδια πολύ καιρό, του προτεινε να ξαναπροσπαθησουν και να δουν πώς θα κυλήσει το πράγμα, κ τοτε της ειπε ότι εχει σχεση με καποια άλλη κοπέλα, που ΔΕΝ ειναι σοβαρή μεν, αλλά δε θελει να την... απατήσει δε! Κι αυτή η μη σοβαρή υποτιθεται σχέση, κρατάει περίπου ένα χρόνο τώρα! Η φίλη μου, όπως ειναι λογικό νομίζω, έμεινε κατάπληκτη γτ όλα αυτά ειναι κάπως αντιφατικά. κ έκανε μια ωριαια με το ερώτημα αν θέλει πραγματικά την άλλη κοπέλα.
    Στο χαρτη ο 1ος στο Σκορπιό, ο 7ος στον Ταύρο. Αρης- Άφρο δηλ σε σύνοδο συγκλινουσα στον Κριό. Το θεμα ειναι ποια ειναι η άλλη; Αφροδιτη δεν μπορεί να ειναι γτ η Αφροδιτη στη συγκεκριμενη ωριαια ειναι δεικτης του άντρα. Κοιτάξαμε τον 5ο του 7ου, στον Ζυγό, πάλι Αφροδίτη δηλ! γινεται;Μεσα στον 7ο υπήρχε ένας Δίας. Μηπως η άλλη ειναι ο Δίας; Πιθανότατα. Σε συγλίνων εξάγωνο με την Άφρο κι αυτός. Θέλει και τις δύο δηλ; Ή μήπως όλα αυτά τα ερωτήματα πρέπει να πεταχτούν στον κάλαθο των αχρήστων, αφού η Σελήνη ειναι στις 29ο της Παρθένου και μας αποχαιρετά;
    Ο χάρτης έγινε στις 26 Μαρτίου στο Αγρίνιο, 22.38. Δε θελω αναλυση του χάρτη εννοείται (άλλωστε νομίζω ότι σωστά σε γενικές γραμμές τον αναλύσαμε ) κ έθεσα την απορία μου όπως βλέπετε ένα μηνα μετά την κατάστρωση του χάρτη, οπότε η ερωτούσα έχει παρει πια καποιες απαντησεις. Θα θελα μονο, αν είναι δυνατόν, να μου πει καποιος αν σωστά θεωρησα ότι η άλλη ειναι ο Δίας αφού ειναι μεσα στον 7ο κι αν γενικά μπορούμε να παρουμε απαντησεις σε τετοια ερωτήματα, οταν η Σελήνη βρισκεται στις τελευταίες μοίρες. Αυτά!
    Θα τολμήσω να γράψω μια σκέψη αν και δεν είμαι ειδική στο θέμα - ελπίζω μόνο να μην μπερδέψω περισσότερο.
    Νομίζω ότι η ερώτηση έχει κάποιες ελλείψεις εξ αρχής για να σου δώσει πιο ξεκάθαρες απαντήσεις.
    Γνώμη μου είναι πως από τη στιγμή που βρίσκεις το ΔΙΑ στον 7ο τότε ο ΔΙΑΣ είναι ο νεαρός και ως ΔΙΑΣ στους διδύμους δικαιολογεί εν μέρη την διπλότητα με τις κοπέλες, τα λόγια αέραπου ίσως είπε ή μάλλον το δίλημμα!
    Από την άλλη η Σελήνη βγαίνοντας από Παρθένο κάνει αμέσως κάποια όψη; Αυτό πρέπει να δεις για τη Σελήνη.
    Αυτά τα λίγα! Καλή επιτυχία!

  2. #52
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Amarige το ωριαίο σου είναι πολύ απλό. Ο Δίας είναι συγκυβερνήτης 7ου και δέιχνει πως το παλικάρι ενδιαφέρεται για διπλά πράγματα, νομίζω πως δεν χρειάζεται να δεις τίποτα άλλο που να αποδεικνύει το άλλο πρόσωπο.

    Η φίλη του είναι ο 5ος παράγωγος του ωριαίου δηλαδή ο 11ος. Το γεγονός πως η Αφροδίτη είναι κυβερνήτης και των δυο δείχνει αμοιβαίο ενδιαφέρον και αιτήματα που έχουν κοινά που δεν είναι άλλα από αυτά του Άρη στον Κριό, πάθος, σεξ, εντάσεις κτλ.

    Και οι δυο είναι στο ζώδιο της ερωτούσας επομένως υπάρχει ενδιαφέρον για τη φίλη σου όμως δεν υπάρχει όψη μεταξύ τους.

    Η Σελήνη μια από τα ίδια, δεν έχει όψη και ο ωροσκόπος στην καμένη ζώνη και επάνω σε δύσκολο απλανή, η Αφροδίτη καμένη από Ήλιο που σημαίνει πως όλο και κάτι κρύβει ο λεγάμενος. Νομίζω πως εύκολα μπορείτε να πάρετε απάντηση.

    Μην προβληματίζεστε όταν βλέπετε ίδιους κυβερνήτες, κοιτάξτε το χορηγό τους από θέση, οίκο, δείτε την όψη που σχηματίζει, αν σχηματίζει και θα πάρετε τις απαντήσεις που ζητάτε.

  3. #53

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τίνα κατέληξα στο ίδιο συμπερασμα απο διαφορετικό κάπως δρόμο. Αφήνοντας στην άκρη το "ποια είναι η άλλη τελικά" ειδα οτι υπαρχει ενδιαφερον για τη φίλη μου απ αυτόν και λόγω της Αφροδίτης στην κυβερνηση του Άρη και λόγω της συγκλίνουσας συνόδου της Αφροδίτης με τον Άρη. Αλλά ειδα ότι η Σελήνη μπαινοντας στο Ζυγό θα κανει αντιθεση και με Αφρο και με Άρη (που ειναι η ερωτούσα), οπότε δε θα γινει τιποτα. Ο τύπος θα μεινει με την κοπέλα του. Ελπίζω να το σκεφτηκα σωστά. Εσύ γιατί λες οτι η Σελήνη δεν κανει όψη; λάθος το βλέπω; Επισης εμενα ο χαρτης βγάζει τον ωροσκόπο στις 22 του Σκορπιού, σ αυτές τις μοιρες δεν εχει φύγει από την καμμένη ζώνη;
    Ανεξαρτητα απ τα παραπάνω, δεν ειναι τυχαίο ότι όλα αυτά συμβαίνουν στον 5ο οίκο ε;
    Την καμενη Αφροδίτη την προσεξα κι εγώ, τι να πω, πως σκεφτονται μερικοί άνθρωποι κ πώς πράττουν, ακόμα με εκπλήσσει. Γιατι αυτός με τη φίλη μου ήταν πρώην σύζυγοι, δε μιλάμε για μια απλή σχεση κ γενικά αυτός πολύ τίμιος και ειλικρινης χαρακτήρας, δεν την έκανε έτσι την ωριαία με το συγκεκριμένο ερώτημα, δεν καταλαβαινε πώς ταιριάζει το "δεν έχω σοβαρή σχέση μαζί της και της το έχω ξεκαθαρισει να μην περιμενει τιποτα από μένα" με το γεγονός ότι αυτη η σχεση κρατα ένα χρόνο τώρα, ειναι συνεχεια μαζί και το "είμαι ακόμα ερωτευμενος μαζί σου"! Υποψιαζομαι ότι ο λεγάμενος μάλλον λέει ψέματα στον ίδιο του τον εαυτό, ποιος ξερει γιατί...
    Αυτά, γιατί το γυρίσαμε/γύρισα στο κουτσομπολιό στο τέλος.

  4. #54
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Γεια σου Amarige

    Η Αφροδίτη στην κύβερνηση του Άρη δείχνει ενδιαφέρον όμως η πρώτη της όψη δεν είναι με Άρη αλλά με Ήλιο. Στην ωριαία δεν πιάνουμε όλες τις όψεις που σχηματίζονται παρά μόνο της Σελήνης. Ενδιάμεσα από Αφροδίτη/Άρη παρεμβάλλεται ο Ήλιος επομένως η όψη μεταξύ Αφροδίτης/Άρη ματαιώνεται. Για την καμένη ζώνη έχεις δίκιο, πέρασα δυο χάρτες έναν με θερινή ώρα κι επειδή δεν θυμόμουν πότε ακριβώς άλλαξε η ώρα κοίταξα τις αστρολογικές εφημερίδες και είδα πως όταν έβαλε η φίλη σου το ωριαίο δεν είχε αλλάξει η ώρα. Έτσι πέρασα και τον 2ο χάρτη αλλά μου έμεινε στο μυαλό ο "καμένος ωροσκόπος" αφού στον 1ο χάρτη ήταν στην καμένη ζώνη.

    Όσο για την Σελήνη, πράγματι αλλάζει ζώδιο όμως μέχρι να βγει από την Παρθένο δεν πιάνει όψη. Μπαίνοντας στο ζώδιο του Ζυγού για να πιάσουμε όψη της Σελήνης με άλλον πλανήτη θα πρέπει ο άλλος πλανήτης να βρίσκεται στις 3 πρώτες μοίρες. Η Αφροδίτη βρίσκεται στις 5 μοίρες επομένως δεν υπολογίσουμε την αντίθεση. Για την ακρίβεια στον χάρτη η Σελήνη βρίσκεται στην πτώση της Αφροδίτης που σημαίνει ότι τη δεδομένη στιγμή που μπήκε ο χάρτης η φίλη σου τον "είχε στην μπούκα". Όταν όμως μπει στον Ζυγό και στην κυριαρχία του θα θυμηθεί περσινά ξυνά σταφύλια και τότε θα χρειαστεί τη βοήθεια σου κι ας μην σχηματίζει όψη αντίθεσης μαζί του.

    Το γεγονός πως όλα συμβαίνουν στον 5ο οίκο μπορεί να σχετίζεται με παιδιά αν υπάρχουν ή στο γεγονός πως κι ένα φλερτ/σεξ με την πρώην δεν μας χαλάει καθόλου, άσχετα απ' το αν γίνει ή όχι.

  5. #55

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Την είδα την παρεμβολή του Ήλιου, αλλά σκέφτηκα ότι ο Ήλιος ίσως να είναι πάλι αυτός μια και συνηθίζεται να δίνουμε στον άντρα και τον Ήλιο. ώστε για να πιάσουμε όψη της Σελήνης με άλλον πλανήτη θα πρέπει ο άλλος πλανήτης να βρίσκεται στις 3 πρώτες μοίρες; Δεν το ξερα αυτό. Να γτ πρέπει να ρωτάμε, πάντα μαθαίνουμε και κάτι!

    Αυτό που λες τελευταία " Όταν όμως μπει στον Ζυγό και στην κυριαρχία του θα θυμηθεί περσινά ξυνά σταφύλια και τότε θα χρειαστεί τη βοήθεια σου κι ας μην σχηματίζει όψη αντίθεσης μαζί του" τι εννοείς; δεν κατάλαβα, θα θελήσει η φίλη μου να κανει ξανα κατι μαζί του ή αυτός; κι εγώ πού κολάω; Από την εξελιξη της ιστορίας πάντως αυτός δεν ξαναεμφανιστηκε, δηλ μιλησανε δυο φορές στο τηλέφωνο, ουσία μηδέν όμως, κι αυτό ήταν.

  6. #56
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Amarige μου αυτό που εννοώ είναι ότι θα της φύγει ο θυμός, θα την πιάσει η καψούρα και εσύ σαν φίλη της θα πρέπει να της συμπαρασταθείς

    Οσο για τον Ήλιο θα τον πάρω ως φυσικό σημειοδότη του συζύγου μόνο όταν είναι μπλεγμένοι οι κυβερνήτες και δεν βγάζω άκρη, διαφορετικά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δίνω δυο κυβερνήτες στο ζητούμενο και να μπλέκω κι άλλους δείκτες.

  7. #57

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Πράγματι αυτό έγινε! Γι αυτό κι έπεσαν κι εκείνα τα τηλέφωνα που είπα παραπάνω. αλλά κατάλαβε ότι δε γινεται τιποτα, αυτός μια χαρά περναει με την άλλη, οπότε κι εκει τελείωσε το θέμα...

  8. #58

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Γεια σε όλους! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση!Αν σε ωριαια ερωτηση οι δυο συματοδοτες δεν κάνουν οψη, ομως η σελήνη κάνει όψη με τον ενα συματοδότη μετα με εναν άλλον πλανητη ή με άλλους και μετά με το δεύτερο συματοδότη,μπορεί σε αύτη τη περιπτωση να θεωρηθεί οτι γίνεται μεταφορά φωτός?

  9. #59
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    ναι marousi, η σελήνη είναι ο κυριότερος μεταφορέας φωτός στην ωριαία.. πληροφοριακά, όλα αυτά κι άλλα πολλά θα απαντηθούν στο διαδικτυακό σεμινάριο που θα κάνουμε στις 12 Μαΐου.. σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει - ή όποιον άλλο που έχει απορίες επάνω στην ωριαία Σειρά σεμιναρίων από το MyHoroscope.gr - 12 Μαΐου

  10. #60

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    το ξέρω οτι η σελήνη ειναι ο κυριότερος μεταφορέας φωτος για την περιπτωση που παρεμβαλονται αλλοι πλανητες σε αυτη τη μεταφόρα ηθελα να μάθω.Ευχαριστώ

 

 
Page 6 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads