s
[Συζήτηση] Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern) - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 13 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 61 to 70 of 130
  1. #61
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Λοιπόν για να βάλουμε σε μια τάξη τα πράγματα, ο σκοπός του άρθρου ήταν και είναι για να γνωρίσετε πως μπορείτε να μελετήσετε έναν χάρτη ηλιακής επιστροφής και όχι για να αναλύσουμε μέσα στο φόρουμ τους χάρτες σας.

    Αυτό σημαίνει πως σύμφωνα με το άρθρο θα αναλύσετε χάρτες γεγονότων που έχουν συμβεί χωρίς να κάνετε εικασίες και προβλέψεις. Μόνο έτσι θα μπορέσετε να επιβεβαιώσετε αν ευσταθούν όλα όσα γράφονται στο άρθρο ή αν είναι δικές μου αμπελοφιλοσοφίες.

    Αυτή τη φορά ελπίζω να ήμουν πιο σαφής ώστε να μην μπερδευτείτε εκ νέου.

  2. #62
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Αν μου επιτρέπετε και ενδιαφέρεστε βέβαια θα ήθελα να βάλω ένα παρελθοντικό χάρτη (πριν 3 χρόνια περίπου) την χρονιά που πέρασα στις πανελλήνιες. Γιατί είδα και πριν την αναφορά ενός μέλους στις εξετάσεις της κόρης της και πήρα την ιδέα...ε και δεν έχω και ιδιαίτερα γεγονότα στην προσωπική μου ζωή οπότε αυτό μου μένει να μελετήσω ως γεγονός.
    Last edited by ΕΛΕΝΗ1; 07-04-2013 at 10:37 PM.

  3. #63
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Ελένη αν μπορείς να επισυνάψεις τους χάρτες, γενέθλιο και ηλιακής επιστροφής, πέρασε τους

  4. #64
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Οκ έβαλα και τους 2 χάρτες

    Click image for larger version. 

Name:	γενέθλιος.png 
Views:	86 
Size:	69.8 KB 
ID:	4538
    Click image for larger version. 

Name:	ηλιακής.png 
Views:	72 
Size:	68.3 KB 
ID:	4539
    Last edited by ΕΛΕΝΗ1; 09-04-2013 at 05:28 PM.

  5. #65
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Νομός Αττικής
    Posts
    36

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Κυρία Ζαχαριάδου καλησπέρα και συγχαρητήρια για το υπέροχο και πλήρως κατατοπιστικό άρθρο σας.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι το οποίο παρατήρησα στο χάρτη του γιου μου και δε μπορώ να καταλάβω εάν είναι τυχαίο ή όχι.Ο ωροσκόπος της ηλιακής του επιστροφής, όπως και οι ακμές όλων των οίκων για το 2013 είναι ακριβώς οι ίδιες με τις αντίστοιχες μοίρες του δικού μου γενέθλιου χάρτη.Μπορεί να είναι εντελώς τυχαίο, αλλά φέτος είναι και η πρώτη χρονιά που η σχέση μας είναι κάτι παραπάνω από άριστη!! Μπορεί ανάμεσα στα άτομα της ίδιας οικογένειας να υπάρξει συσχετισμός των χαρτών, όταν ο ένας είναι γενέθλιος και ο άλλος πρόγνωσης;


    Ευχαριστώ!!!

  6. #66
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Να κάνω μια προσπάθεια να βρω μόνη μου στοιχεία στην ηλιακή επιστροφή μου; Μιας και δεν βλέπω ανταπόκριση από τα μέλη .....μήπως και ζεστάνω το κλίμα

  7. #67
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Γεια σου Lilapause σ' ευχαριστώ πολύ για καλά σου λόγια.

    Γνώμη μου είναι πως τίποτα δεν είναι τυχαίο, ειδικά όταν πρόκειται για χάρτες οικογενείας. Ουσιαστικά ο χάρτης ηλιακής επιστροφής του γιου σου είναι οι διελεύσεις που δέχτηκες την ημέρα των γενεθλίων του. Δεν ξέρω αν αυτό προμηνύει μια άριστη σχέση μεταξύ σας ή όχι, σίγουρα όμως θα είναι μια περίοδος που ο ένας θα δράσει καταλυτικά στη ζωή του άλλου.

  8. #68

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Quote Originally Posted by ΕΛΕΝΗ1 View Post
    Να κάνω μια προσπάθεια να βρω μόνη μου στοιχεία στην ηλιακή επιστροφή μου; Μιας και δεν βλέπω ανταπόκριση από τα μέλη .....μήπως και ζεστάνω το κλίμα



    Ελένη, ξεκίνα εσύ την προσπάθεια κι ερχόμαστε κι εμείς το σ/κ
    Τώρα, πήζουμε...

  9. #69
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Quote Originally Posted by laparisienne View Post
    Ελένη, ξεκίνα εσύ την προσπάθεια κι ερχόμαστε κι εμείς το σ/κ
    Τώρα, πήζουμε...
    χαχαχα οκ....σε καταλαβαίνω ...υπομονή
    Και εγώ πήζω λίγο αλλά πάνω από όλα έχω χάλια διάθεση
    Το απόγευμα θα τον κοιτάξω περισσότερο τον χάρτη, αλλά ας πω και τώρα λίγα πράγματα που είδα.
    Για τις πανελλήνιες από ότι ξέρω θα έπρεπε να κοιτάξω 9ο οίκο...
    Λοιπόν, ο ωροσκόπος της ηλιακής επιστροφής βρίσκεται στον Αιγόκερω (και πέφτει μέσα στον 2ο οίκο του γενέθλιου), άρα έχουμε κυβερνήτη του χάρτη τον Κρόνο στον Ζυγό που βρίσκεται μέσα στον 9ο οίκο της επιστροφής και ενεργοποιεί πιθανόν θέματα σπουδών. Ο Κρόνος κάνει τετράγωνο με τον Πλούτωνα κάτι που θα μπορούσε να δείχνει μία δύσκολη ίσως χρονιά. Τώρα ο Ήλιος της επιστροφής κάνει σύνοδο με τον Ερμή κάτι πολύ θετικό πιστεύω και για θέματα σπουδών λόγω της φύσης του Ερμή, αλλά και επειδή ο Ερμής κυβερνά τον 9ο οίκο. Και επίσης παρατηρώ πως αυτή η σύνοδος είναι ουσιαστικά η σύνοδος μεταξύ κυβερνήτη του 9ου οίκου του γενέθλιου με τον κυβερνήτη του 9ου οίκου του χάρτη της επιστροφής.
    Αυτά για την ώρα.

  10. #70

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Καλημερα κοριτσια εγω θα ξεκινησω απο την αρχη για την αναλυση των χαρτων .
    Λοιπον , απο το γεννεθλιο συμπεραινουμε οτι το ατομο ειναι συναισθηματικο , δημιουργικο , παρορμητικο με αναγκη για ελευθερια . Με ενισχημενο το βορειο ημισφαιριο στο γεννεθλιο χαρτη , εστιαζει στις προσωπικες του αναγκες , ειναι εσωστρεφης ,εχει αναγκη για δραση και ανεξαρτησια .
    Δεν εμπιστευεται ευκολα και εχει την ταση να απομονωνεται . Πολλη διαισθηση και μυστικοπαθεια με τον Ηλιο σε συνοδο με τον Πλουτωνα στον 12ο.
    Αυτα σε γενικες γραμμες για τον γεννεθλιο χαρτη .
    Το 2009 υπηρχε εμφαση στο Νοτιο ημισφαιριο οποτε το ατομο ηταν πιο κοινωνικο , ηθελε να συμμετεχει σε συλλογικες δραστηριοτητες και το απασχολουσε τι θα πουν οι αλλοι .
    Επισης με εμφαση στο ανατολικο ημισφαιριο ηταν πιο τονισμενα τα γεννεθλια χαρακτηριστικα του , οπως ο εγωισμος , η αναγκη για ανεξαρτησια και δραση . Εννοιωθε ικανο και αξιο να τα καταφερει μονο του .
    Ηταν μια σημαντικη χρονια γιατι εχει περισσοτερους πλανητες σε γωνιακους οικους και ιδιαιτερ στον 7ο και 10ο ( νεες σχεσεις και συνεργασιες - και καποιο επαγγελματικο ανοιγμα ) Ισως να ηταν βιαστικο, ανυπομονο ,ενθουσιωδες να καταπιανοταν με πολλα πραγματα και να τα αφηνε ημιτελει .

 

 
Page 7 of 13 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads