s
Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 19 of 19
  1. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    Περίπλοκο δεν θα πει τίποτα!
    Μου δίνεις την ευκαιρία να ξανακοιτάξω ένα χάρτη που σ'είχα ρωτήσει πριν καιρό για χωρισμό ανιψιάς!
    Τελικά η κοπέλα δεν χώρισε αλλά εγώ στο χάρτη είχα βγάλει αρνητικό αποτέλεσμα.
    Το ψάχνω όμως να δω που είχα κάνει λάθος τι δεν είχα προσέξει!
    Σηματοδότες ήταν η Αφροδ.στις 16 Υδροχόου σε κυβέρνητη Κρόνου στα όρια του Ερμή και στο Πρόσωπο της
    Και ο Αρης στις 11Υδροχόου σε κυβέρνηση Δία τριπλότυπα του Αρη στα Ορια της Αφροδίτης και στο Πρόσωπο του Κρόνου.
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι υποδοχές έχω εδώ!
    Ο χάρτης μου δείχνει παρεμπόδιση όψης από Ηλιο και Ποσειδώνα μεταξύ τους
    Οστόσω έχω μια γερή Σελήνη στην Εξαρσή της και αδυναμία του Αρη στις 18 του Ταύρου
    και ένα Ηλιο στην αδυναμία του στους 28 Υδροχόου
    Η Σελήνη έχει βγει από ένα Τετράγωνο με τον Ηλιο προφανές ήταν ο καβγάς που είχε το ζευγάρι
    αλλά τι ήταν αυτό που δεν εκτίμησα σωστά
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

  2. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    Quote Originally Posted by ΑΡΙΔΗΛΗ View Post
    Περίπλοκο δεν θα πει τίποτα!
    Μου δίνεις την ευκαιρία να ξανακοιτάξω ένα χάρτη που σ'είχα ρωτήσει πριν καιρό για χωρισμό ανιψιάς!
    Τελικά η κοπέλα δεν χώρισε αλλά εγώ στο χάρτη είχα βγάλει αρνητικό αποτέλεσμα.
    Το ψάχνω όμως να δω που είχα κάνει λάθος τι δεν είχα προσέξει!
    Σηματοδότες ήταν η Αφροδ.στις 16 Υδροχόου σε κυβέρνητη Κρόνου στα όρια του Ερμή και στο Πρόσωπο της
    Και ο Αρης στις 11Υδροχόου σε κυβέρνηση Δία τριπλότυπα του Αρη στα Ορια της Αφροδίτης και στο Πρόσωπο του Κρόνου.
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι υποδοχές έχω εδώ!
    Ο χάρτης μου δείχνει παρεμπόδιση όψης από Ηλιο και Ποσειδώνα μεταξύ τους
    Οστόσω έχω μια γερή Σελήνη στην Εξαρσή της και αδυναμία του Αρη στις 18 του Ταύρου
    και ένα Ηλιο στην αδυναμία του στους 28 Υδροχόου
    Η Σελήνη έχει βγει από ένα Τετράγωνο με τον Ηλιο προφανές ήταν ο καβγάς που είχε το ζευγάρι
    αλλά τι ήταν αυτό που δεν εκτίμησα σωστά

    Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Αυτό συμβαίνει γιατί δίχως την ακριβή ερώτηση και το χάρτη δεν θα τολμούσα ΚΑΝ να κρίνω από όσα γράφεις εδώ. Μια μικρή διόρθωση, ο Άρης στην 16η του Υδροχόου βρίσκεται υπό την Κυβέρνηση του Κρόνου και όχι του Δία. Επίσης ο Άρης είτε σε ημερήσιο είτε σε νυχτερινό ζώδιο κυβερνά την Τριπλότητα του Νερού. (????) . Ο Κρόνος την ημέρα και ο Ερμής την νύχτα κυβερνούν την τριπλότητα του Αέρα.

    Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ τους εξωκρόνιους. Ωστόσο στην περίπτωση που θα τους χρησιμοποιήσεις, να τους έχεις υπόψιν σου ως Απλανείς Αστέρες.

  3. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    Εχεις δίκιο Γιάννη χωρίς χάρτη και ερώτηση τι να βλέπεις!
    Θα σου δώσω τα στοιχεία περισσότερο για εξάσκηση έτσι και αλλιώς το ερώτημα έχει κριθεί.
    Και τώρα που το καλοσκέφτομαι η ερώτηση που είχα θέσει ήταν "Θα χωρίσει η ανιψιά μου?"
    Τώρα που το ξανακοιτάω δηλαδή μια όψη καλή μεταξύ Αρη και Αφρόδ.θα μου έδινε απάντηση ΝΑΙ θα χωρίσουν έτσι
    Οταν μπαίνει στη μέση ο Ηλιος και παρεμποδίζει αυτή την όψη σημαίνει ότι η σεξουαλική ορμή του άντρα εμποδίζει τον χωρισμό ΝΑΙ?????
    Αρα σωστά πήρα αρνητική απάντηση αλλά δεν την εκτίμησα σωστά για την ερώτηση που είχα κάνει
    Για να μη λέω κοτσάνες δες και'συ την ερώτηση που έγινε στις 17/2/2013 στις 0,18και 12 στην Ερμούπολη!
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

  4. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    Quote Originally Posted by ΑΡΙΔΗΛΗ View Post
    Εχεις δίκιο Γιάννη ...... στην Ερμούπολη!
    Aν κοιτάω το σωστό χάρτη εδώ ( Asc : 15 * Σκορπιού ), τότε θα σου πω πως αυτός ο χάρτης όχι μόνο υποδηλώνει πως θα χωρίσουν αλλά το δίνει και ως συμβουλή ότι πρέπει να χωρίσουν. Δεν είναι ότι το πιο ιδανικό για εκείνη.

  5. #15

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    Πολύ ωραίο το άρθρο πράγματι, σαφές και κατατοπιστικό. Με προβλημάτισε το σχόλιο της Κοραλλίας για τον εμπεριεχόμενο κυβερνήτη του 7ου. Σε μία ωριαία που έκανα ο 7ος ήταν στον Υδροχοο και ο δείκτης ο Κρόνος στο Σκορπιό εμπεριεχόμενος στον 4ο οίκο που ειχε ακμή στο Ζυγό. Σε αυτη την περίπτωση, τι "κρυφό" μπορεί να δείχνει; μια και ούτε ο Υδροχόος, ούτε ο Σκορπιός ή ο Ζυγός ειναι διπλά ζώδια. Επιπλέον η ερωτούσα ειναι ο Ήλιος, ο Κρόνος βρισκεται στο πρόσωπο του Κρόνου (εντάξει, δε λεει και πολλά αυτό) αλλά ο Άρης, ως δευτερος δεικτης του άντρα αλλά και ως κυβερνητης του Σκορπιού, βρισκεται στην έξαρση και στην τριπλοτητα του Ήλιου! Οι αμοιβαιες υποδοχές των δεικτών 1ου -7ου εντελώς αδιαφορες εν τω μεταξύ!
    Μπερδευτηκα. Επειδή το ερώτημα ήταν "ο Χ ενδιαφερεται/με θελει ακομα;" κοιτωντας μονο τις υποδοχές Ηλιος-Κρόνος η απαντηση που έδωσα ήταν αρνητική. Μηπως όμως η θεση του εμπεριεχόμενου Κρόνου δειχνει το αντίθετο τελικά;

  6. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    Quote Originally Posted by Amarige View Post
    Πολύ ωραίο το άρθρο πράγματι, σαφές και κατατοπιστικό. Με προβλημάτισε το σχόλιο της Κοραλλίας για τον εμπεριεχόμενο κυβερνήτη του 7ου. Σε μία ωριαία που έκανα ο 7ος ήταν στον Υδροχοο και ο δείκτης ο Κρόνος στο Σκορπιό εμπεριεχόμενος στον 4ο οίκο που ειχε ακμή στο Ζυγό. Σε αυτη την περίπτωση, τι "κρυφό" μπορεί να δείχνει; μια και ούτε ο Υδροχόος, ούτε ο Σκορπιός ή ο Ζυγός ειναι διπλά ζώδια. Επιπλέον η ερωτούσα ειναι ο Ήλιος, ο Κρόνος βρισκεται στο πρόσωπο του Κρόνου (εντάξει, δε λεει και πολλά αυτό) αλλά ο Άρης, ως δευτερος δεικτης του άντρα αλλά και ως κυβερνητης του Σκορπιού, βρισκεται στην έξαρση και στην τριπλοτητα του Ήλιου! Οι αμοιβαιες υποδοχές των δεικτών 1ου -7ου εντελώς αδιαφορες εν τω μεταξύ!
    Μπερδευτηκα. Επειδή το ερώτημα ήταν "ο Χ ενδιαφερεται/με θελει ακομα;" κοιτωντας μονο τις υποδοχές Ηλιος-Κρόνος η απαντηση που έδωσα ήταν αρνητική. Μηπως όμως η θεση του εμπεριεχόμενου Κρόνου δειχνει το αντίθετο τελικά;
    Καλησπέρα Amarige,

    αρχικά σκέψου τη λέει η ερώτηση σου , αν ο Χ ενδιαφέρεται για εσένα, οπότε θα έδινα περισσότερο βάση στις υποδοχές. Αν δεν υπάρχουν υποδοχές μεταξύ σας, τότε πιθανολογώ ( μιας και δεν έχω το χάρτη ) πως δεν υπάρχει και ενδιαφέρον. Είναι τόσο απλό.

    Η Κοραλλία αναφερόταν στο συγκεκριμένο Ωριαίο και ΌΧΙ στο δικό σου. Κάθε Ωριαίος Χάρτης αντιμετωπίζεται ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικά από τον προηγούμενο ή τον επόμενο. Γιατί πρέπει ο Κρόνος ώντας εμπεριεχόμενος να σημαίνει κάτι από τη στιγμή που δεν ρωτάς κάτι σχετικό και απλά ρωτάς για το αν ενδιαφέρεται ή όχι ?

    Που έχεις διαβάσει ότι ο Άρης αποτελεί τον δεύτερο δείκτη του άνδρα και επιπλέον γιατί χρησιμοποείς τον Άρη ως "κυβερνήτη " του Σκορπιού ? Ποιο είναι το νόημα της χρήσης του εδώ ?

  7. #17

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    Καλησπέρα.

    Μόλις έπεσα πάνω στο ποστ σας. Είδα τον χάρτη σας (δεν τον ανέλυσα), αλλά από ότι καταλαβαίνω, την ερώτηση την κάνατε εσείς για την ανιψιά σας. Άρα ο πρώτος οίκος εκπροσωπεί εσάς και όχι την ανιψιά σας, η οποία είναι ο κυβερνήτης τρίτου. Και φυσικά ο Κρόνος...έπεσε πάνω σας και κάνατε λάθος Ο Κρόνος στον 1 ή 7 και ιδίως στην ακμή του οίκου πάντα πρέπει να λαμβάνεται σοβαρά υπόψη.
    Φιλικά

  8. #18
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    Τα περισσότερα λάθη στην ωριαία αστρολογία γίνονται γιατί παίρνουμε λάθος κυβερνήτες αλλά και γιατί κοιτάμε λάθος τα δεδομένα. Με μια γρήγορη ματιά που έριξα εκτός ότι ο κυβερνήτης που έπρεπε να πάρει η Ελένη ήταν ο 3ος και ο 9ος δεν διαβάστηκαν σωστά κι άλλα στοιχεία.

    Για αρχή, ο ωροσκόπος πηγαίνει να βγει από την καμένη ζώνη, άρα η κατάσταση βελτιώνεται....ο Ήλιος δεν παρεμποδίζει όψη μεταξύ Αφροδίτης/Άρη, ο Ήλιος αλλάζει πολύ πιο γρήγορα ζώδιο και η Αφροδίτη δεν σχηματίζει όψη με Άρη αλλά με Σελήνη. Ο Άρης δεν είναι στις 16 Ιχθύων (εκτός κι αν κοιτάω άλλο χάρτη) αλλά στις 11. Η Σελήνη δεν έχει βγει από τετράγωνο με Ήλιο, πηγαίνει να σχηματίσει τετράγωνο με Ήλιο ....

    Όσο για το γεγονός πως δεν χώρισε, είναι προφανές γιατί δεν χώρισε...εφ' όσον έκλεισε η αντίθεση του Κρόνου (ανηψιά) με Σελήνη (αρραβωνιαστικός) και δεν χώρισαν, το θέμα λήγει εκεί.

  9. #19

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Υποδοχές

    cancerian ευχαριστώ για την απάντηση, ειχα μερες να μπω τώρα το είδα! Κι εγώ όπως είπα, σε αρνητικη απάντηση κατεληξα, απλώς αναρωτηθηκα κάπως λόγω των εμπεριεχόμενων.
    Για τον Άρη, όπως και για τον Ήλιο, ως σημειοδοτη του άντρα το έχω διαβασει σε διάφορα άρθρα, καθώς κ για την Αφροδίτη ως 2ο σημειοδοτη της γυναίκας. Αλλά βασικά, συμφωνώ μ αυτό που είχε γράψει η Τινα παλιότερα σε αναλογη ερώτηση, ότι ειναι καλυτερο να μην κοιτάμε πολλούς δεικτες, μπερδευόμαστε στο τέλος!

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads