s
[Συζήτηση] Ποσειδώνας. Μια διαφορετική προσέγγιση
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Ποσειδώνας. Μια διαφορετική προσέγγιση

    Μία από τις δυσκολότερες προσεγγίσεις της αστρολογικής ερμηνείας είναι εκείνη όπου και όταν υπεισέρχεται ο δυισμός. Αν και οι θεμελιώδεις έννοιες του Ποσειδώνα έχουν περιγραφτεί και φαίνεται να είναι καλά κατανοητές ωστόσο δεν είναι άμεσα προφανείς. Το βασικό σύνολο των στοιχείων που εκφράζει και επηρεάζει είναι εμφανή. Ο αριθμός των συμβολικών του επιδράσεων όμως, είναι τόσο απεριόριστος και πολύπλοκος ώστε εύκολα χάνεται η πεμπτουσία των ιδιοτήτων του. Ποιο είναι το πραγματικό και βαθύτερο νόημα με το οποίο συνοδεύει εσαεί την ανθρώπινη ύπαρξη;

    Ακολουθεί συζήτηση επί του άρθρου: Ποσειδώνας. Μια διαφορετική προσέγγιση

  2. #2

    Re: Ποσειδώνας. Μια διαφορετική προσέγγιση

    Χρυσάνθη,

    Συγχαρητήρια για το άρθρο σου και ευχαριστώ που μοιράστηκες την εμπειρία σου μαζί μας.

    Δηλαδή, ευτυχώς που υπάρχει και ο Κρόνος από τον Σκορπιό και μετριάζει την κάθε υπέρμετρη αισιοδοξία.

    Εγώ πάντως έτσι αντιλαμβάνομαι τις συγκεκριμένες όψεις.

    Ίδωμεν...

    Αν σου αρεσει η αβυσσος, πρεπει να εχεις φτερα.[Friedrich Wilhelm Nietzsche]

  3. #3
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Ποσειδώνας. Μια διαφορετική προσέγγιση

    Με χαρά μου μοιράστηκα μαζί σας την οκτρή αυτή εμπειρία που αν ήξερα ότι δεν θα σοκαριζόταν ο κόσμος θα την έλεγα σε όλο της το μήκος πλάτος και εύρος!

    Αλλά καλά να πάθω! Ποσειδώνας είναι αυτός. Δεν αφήνει -και δη ένα ψάρι και ας είναι ενίοτε και φάλαινα - στην απέξω! Ας πρόσεχα η ποσειδωνόπληκτη!

    Πάντως δεν μου βγήκε σε κακό, ευτυχώς. Ηταν 32 ημέρες ασύλληπτα πικρής εμπειρίας, αλλά από την άλλη, η αναγνώριση της συμπαράστασης, της αλληλεγγύης και της ανθρωπιάς εδώ στο πατρίδα ήδη από την πρώτη μέρα της επιστροφής στην Ελλάδα, με αποζημίωσε και κεραυνοβόλησε και το ελάχιστο μόριο απογοήτευσης μου.

    Σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια! Μία ακόμα ενστάλαξη ψυχικής δροσιάς, που μα την αλήθεια την έχω στον υπερθετικό βαθμό ανάγκη τώρα τελευταία.

    Τα φιλιά μου.

    Υ.Γ. Μείνει ξάγρυπνη να δεις το τι θα επακολουθήσει τώρα που με έπιασε επιτέλους ξανά η αρθρομανία μου. Χα,χα,χα,........................

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads