s
Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ; - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 31 to 40 of 56
  1. #31
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Ας δώσω ένα χέρι βοηθείας :

    Eίδαμε λοιπόν, πως οι Δεσμοί από μόνοι τους μέσα στο χάρτη δείχνουν "Φύγε''. Ο Ν.Δεσμός σχεδόν πάνω στον 1ο οίκο, "κακοποιει" το "εδώ" και ευνοεί το "εκεί". Ωστόσο η απάντηση δεν φαίνεται εκεί ( ή έστω μονάχα από εκεί αν όντως η απάντηση είναι "Φύγε'' )

    Κοιτάχτε τους σημειοδότες. Τη θέση τους, την κίνηση τους. Τι θέλει να πει η Αφροδίτη και τι ο Άρης μέσα στο χάρτη ; Και να μην ξεχνάμε τη Σελήνη (τρομερά σημαντική στην Ωριαία ) . Είναι στην έξαρση της. Μια πολύ δυνατή θέση για τη Σελήνη. Δυστυχώς όμως μέσα στον δυσμενή 12ο.

    Αντιφατική η θέση της, έτσι ;

  2. #32

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Λοιπον θα σκεφτώ γράφοντας....Ο Κρόνος στον 6ο (κυβερνήτης 6ου Αφρο, σε αντίθεση με τον Κρόνο) και το ζώδιο του Αρη (Κρόνος Αρης τρίγωνο) .Ενας Αρης δυσκολεμένος και όχι πολύ δυνατός τόσο αταιριαστό γι αυτόν ζωδιο των Ιχθύων......Αρα και το τρίγωνο δεν είναι και τόσης μεγάλης έντασης....(ναι μεν αλλά, ...) Ο κρόνος περιπλανόμενος αδύναμος κι αυτός....
    Μια Αφρο στα απόλυτα της ....στον Σκορπιο παθιασμένη....εντονη....σε τετραγωνο με τον περιπλανόμενο....αδύναμο Κρόνο....Ουφ CANCERIAAAAAAAN μπερδεύτηκα. Τώρα μου βγαίνει ανάποδο....το "εδώ" βγαίνει πιο δυνατό.... απ το "εκεί"....
    Victory

  3. #33
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Quote Originally Posted by Victory View Post
    Λοιπον θα σκεφτώ γράφοντας....Ο Κρόνος στον 6ο (κυβερνήτης 6ου Αφρο, σε αντίθεση με τον Κρόνο) και το ζώδιο του Αρη (Κρόνος Αρης τρίγωνο) .Ενας Αρης δυσκολεμένος και όχι πολύ δυνατός τόσο αταιριαστό γι αυτόν ζωδιο των Ιχθύων......Αρα και το τρίγωνο δεν είναι και τόσης μεγάλης έντασης....(ναι μεν αλλά, ...) Ο κρόνος περιπλανόμενος αδύναμος κι αυτός....
    Μια Αφρο στα απόλυτα της ....στον Σκορπιο παθιασμένη....εντονη....σε τετραγωνο με τον περιπλανόμενο....αδύναμο Κρόνο....Ουφ CANCERIAAAAAAAN μπερδεύτηκα. Τώρα μου βγαίνει ανάποδο....το "εδώ" βγαίνει πιο δυνατό.... απ το "εκεί"....
    Χα χα χα χα χα... Θέλει λίγο παραπάνω σκέψη είναι η αλήθεια... Τελικά ποια είναι η απάντηση σου ; ( Mπορείς να έχεις όσο χρόνο θέλεις για να δεις το χάρτη καλύτερα )

  4. #34

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Συγγνώμη λάθος τερράστιο για την Αφρο στον Σκορπιό....Διορθώνω....στον Υδροχόο και σε θέση αταίριαστη και γι αυτή...όπως ο Αρης στους Ιχθύς....Και εδώ επειδή πρόλαβα΄και διάβασα το ποστ σου για την Σελήνη ε ναι, δεν πρέπει να φύγει....καταλήγω στο πρώτο ποστ μου...Οσο για το προηγούμενο παρακαλώ συγχωρεστε με....ξέφυγα
    Victory

  5. #35

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω γιατί αυτό το ωριαίο αποτελεί θέμα 1ου-7ου... οπότε θα πω τα δικά μου και ας είναι και λάθος, όλο+κάτι θα μάθω... βλέπω ότι η αφροδίτη-κυβερνήτης του χάρτη από τον 9ο βαδίζει κατευθείαν πάνω στον ήλιο, αφού πρώτα τετραγωνίσει τον ωροσκόπο. Η σελήνη κινείται επίσης προς τον ωροσκόπο και θα τετραγωνίσει την αφροδίτη στο 9ο, ε μάλλον δεν είναι καλό να πάει στο εξωτερικό, αν+το θέλει πάρα πολύ

  6. #36

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    koritsii καλησπέρα, εμφανιστηκες ως τον απο μηχανή θεό....Με καλύπτει πολύ η απλη και συντομη απάντηση σου...αλλά τον Κρόνο γιατί δεν τον λαμβάνεις καθόλου υποψη σου;
    Victory

  7. #37
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Quote Originally Posted by koritsii View Post
    Δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω γιατί αυτό το ωριαίο αποτελεί θέμα 1ου-7ου... οπότε θα πω τα δικά μου και ας είναι και λάθος, όλο+κάτι θα μάθω... βλέπω ότι η αφροδίτη-κυβερνήτης του χάρτη από τον 9ο βαδίζει κατευθείαν πάνω στον ήλιο, αφού πρώτα τετραγωνίσει τον ωροσκόπο. Η σελήνη κινείται επίσης προς τον ωροσκόπο και θα τετραγωνίσει την αφροδίτη στο 9ο, ε μάλλον δεν είναι καλό να πάει στο εξωτερικό, αν+το θέλει πάρα πολύ

    Πολυ καλη η υποθεση σου. Μολις αναφερω την απαντηση θα σου αναφερω γιατι χρησιμοποιω 1ο-7ο. Επομενως "Κατσε" για το koritsii.

    ( 1 - 1 )

  8. #38
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Quote Originally Posted by koritsii View Post
    Δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω γιατί αυτό το ωριαίο αποτελεί θέμα 1ου-7ου... οπότε θα πω τα δικά μου και ας είναι και λάθος, όλο+κάτι θα μάθω... βλέπω ότι η αφροδίτη-κυβερνήτης του χάρτη από τον 9ο βαδίζει κατευθείαν πάνω στον ήλιο, αφού πρώτα τετραγωνίσει τον ωροσκόπο. Η σελήνη κινείται επίσης προς τον ωροσκόπο και θα τετραγωνίσει την αφροδίτη στο 9ο, ε μάλλον δεν είναι καλό να πάει στο εξωτερικό, αν+το θέλει πάρα πολύ
    Ωστοσο αν θελεις μπορεις να μας εξηγησεις τον δικο σου τροπο σκεψης.Τι θα χρησιμοποιουσες ως οικοθεσια?Και γιατι?

  9. #39

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Victory τον πήρα υπ'όψη μου τον κρόνο, απλά δεν έγραψα κάτι γι'αυτό. Η σκέψη μου ήταν ότι ο κρόνος ως κυβερνήτης του 9ου είναι στον έκτο οίκο-της εργασίας, άρα το 'πρόσωπο' σκέφτεται το εξωτερικό για επαγγελματικούς λόγους... τώρα σωστό ή λάθος θα σε γελάσω και δεν το θέλω
    Cancerian είδα 1ο, 6ο, 9ο

  10. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Λοιπόν παιδάκια πρέπει να βγω. Όποιος άλλος θα ήθελε να καταθέσει την άποψη του , με αστρολογικά πάντα επιχειρήματα, μπορεί να το κάνει. Σίγουρα θα τα διαβάσω όλα μόλις επιστρέψω.

    Αύριο θα δώσω την ανάλυση στον χάρτη.


    (... κανείς μα κανείς μα κανείς μα κανείς δεν μίλησε για Θεμελιώδεις Δυνάμεις. )

 

 
Page 4 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads