s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 16
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 16 of 47 FirstFirst ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... LastLast
Results 151 to 160 of 468
  1. #151
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Pisces girl
    Mαρακι γεια σου!

    Ριχνοντας τα χαρτια τοσα χρονια πιστευεις οτι υπαρχουν καποια γεγονοτα που δεν μπορουμε να αλλαξουμε ή συμφωνα με τις επιλογες μας αλλαζει το μελλον αναλογα?

    Μηπως μας ερχονται μπροστα μας ας πουμε δυο δρομοι και εμεις αν διαλεξουμε τον πρωτο το μελλον μας θα ειναι διαφορετικο απο οτι αν ειχαμε διαλεξει τον δυετερο? 'Η μηπως μας ερχονται μπροστα μας δυο δρομοι αλλα οποιον και να διαλεξουμε το μελλον μας θα ειναι στο τελος το ιδιο , αυτο που μας ειναι 'γραμμενο' απλα η πορεια θα ειναι διαφορετικη?

    Για παραδειγμα, ο συζυγος μας ειναι 'προκαθορισμενος' και οτι και να κανουμε θα καταληξουμε με εναν συγκεκριμενο ανθρωπο ή καποια ατομα μπαινουν στη ζωη μας και εξαρταται απο εμας με ποιον θα καταληξουμε.
    Σου εχει τυχει να βλεπεις στα χαρτια πχ. μια φιλη σου οτι θα ειναι με καποιον σε γαμο, αυτη να τον διωχνει, αυτος να κανει αλλες σχεσεις / γαμο, και στο τελος ομως να καταληγει με τη φιλη σου.
    Μπορουμε να αλλαξουμε τη μοιρα μας. πχ. η μοιρα σου (αν υπαρχει) να ειναι το ατομο Α εσυ να το αγνοησεις και τελικα να καταληξεις με το Β ή ο,τι και να κανεις θα εισαι με το Α στο τελος.

    Θα με ενδιεφερε η αποψη σου γιατι εχεις την εμπειρια μεσα απο τα χαρτια.

    Φιλακια και Καλο ΣΚ
    θα σου απαντήσω εγω αυτο που έχω καταλάβει μέχρι στιγμής απο τη ζωή μου και απο τα χαρτιά αν το θές απο αυτη την σκοπιά ειναι οτι υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που μπορούμε να τις αποφύγουμε (αφού δεν ειναι τόσο δυνατές) αλλά αυτο που ειναι τελικα να΄γίνει θα γίνει...
    κάποτε ειχα μια φίλη η οποία ήταν αρραβωνιασμένη με ενα παιδί και πηγαίναν για γάμο , πήγαινε λοιπόν σε μια που της έλεγε τα χαρτιά και της έλεγε συνέχεια ο Κώστας(το παιδί που ήταν αρραβωνιασμένη) θέλει γάμο μαζί σου θέλει να σε παντρευτεί ...όπμως βλέπω ρε παιδί μου εναν άλλον άντρα να πέφτει στη ζωή σου και μάλλον εσύ θα τα γκρεμίσεις όλα ...η χαρτορίχτρα λοιπόν τότε της έλεγε οτι ειναι στο χέρι σου αν εσύ θέλεις να παντρευτείς τον Κώστα και αύριο το πρωί γίνεται όμως κάτι άλλο εμφανίζεται στη ζωή σου και θα ανατρέψει την κατάσταση ...
    τελικά η φίλη μου γνώρισε εναν νεαρό και ανατράπηκε όλη η μέχρι τότε ζωή της ...μετα καθόμασταν και το συζητούσαμε τελικά τι ήταν στο χέρι της να κρατήσει τη σχέση που ειχε? αφου θα γνώριζε κάποιον που θα της τάραζε τα νερά ...τι να λέμε τώρα ?
    θα σου πω σε ποιά περίπτωση πιστεύω οτι μπορούμε να επέμβουμε ...
    όταν έχουμε μια αρρωστημένη κατάσταση , η οποία δεν έχει ελπίδες να προχωρήσει ειναι στο χέρι μας να την διαλύσουμε τώρα ή να την διαλύσουμε μετα απο 2-3...χρόνια όμως να την φτιάξουμε δεν το πιστεύω...

    ακόμα κι αν ακούγομαι μοιρολάτρης ...και ακούγεται άσχημα αυτο ...για μας στη σημερινή εποχή να πιστεύουμε στη μοίρα ...
    εγω πιστευω οτι τα περισσότερα και σημαντικότερα πράγματα στη ζωή μας ειναι προκαθορισμένα να γίνουν ...και θα γίνουν !!!
    αυτη ειναι η άποψή μου !!!

  2. #152
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    λοιπόν να σας αναφέρω κάποιες απο τις έννοιες των χαρτιών ....όταν αυτά δεν αντιπροσωπεύουν τα δικά μας χαρτιά ...
    το 2κουπα ειναι ενα χαρτί που μας δείχνει αμφιβολίες να υπάρχουν γύρω μας για το θέμα που μας απασχολει (φυσικά έχει σχέση με τα χαρτιά που πέφτουν δίπλα) , το 2 μπαστούνι ειναι το χαρτί που μας δείχνει οτι θα βρεθούμε σε εναν δυισμό σε ενα μεγάλο δίλλημα...
    το 3μπαστούνι ειναι ύπαρξη τρίτου προσώπου ικανού να φέρει χωρισμο στη σχέση, το 3 καρό θα μπορούσε να ειναι πρωινή ώρα και το 3 σπαθί απογευματινή..., το 3 κούπα θα μπορούσε να μας δείχνει την ύπαρξη παιδιού
    το 4 κούπα θα μπορούσε να ερμηνευτεί ως συναισθηματική ανασφάλεια , το 4 καρό ως μια χαρούμενη πόρτα ...ή μια αγορά ακινήτου , το 4 σπαθι θα μπορουσε να μας δείχνει κατοχη περιουσίας(γης) , το 4 μπαστούνι , ειναι μια άσχημη πόρτα που θα μπορούσε να ειναι νοσοκομείο, πόρτα δικαστηρίου...φυλακή αλλά αυτές ειναι πολύ δύσκολες έννοιες και θα πρέπει να ειμαστε πολύ καλοί γνώστες των συνδιασμών των χαρτιών και γενικά των χαρτιών προκειμένου να μπορούμε να κάνουμε τέτοιες ερμηνείες...
    το 5 κούπα ειναι μια ερωτική απογοήτευση , το 5 μπαστούνι ειναι ενας χωρισμός που ακόμα κρατά ελπίδες ...δεν ειναι ακόμα τελειωμένος χωρισμός...
    το 6 μπαστούνι ειναι σκληρή δουλειά χωρίς την ανάλογη ανταμοιβή δηλαδή μια εργασία η οποία μπορεί να ειναι πολυ σκληρή και να πληρωνόμαστε καλά ή το περιβάλλον στο οποιο δουλεύουμε να ειναι σχετικά άσχημο και να μην μας ικανοποιεί...το 6 σπαθί δηλώνει την δουλειά μας ...σαν π.χ. εγω δουλεύω σε ενα γραφείο μάλιστα το 6 σπαθί μας δίνει πληροφορίες σχετικά με το τι γίνεται στην δουλειά μας αν θα υπάρχει προαγωγή απόλυση ....κ.λ.π. το 6 καρό έχει να κάνει με γραφικά θέματα δηλαδή αν είμαστε π΄.χ φοιτητές τα γραπτά μας ...φαίνονται με το 6 καρό , επίσης με το 6 καρό φαίνονται και τα συμβόλαια που μπορεί να υπογράφουμε ...καταλάβατε πιστεύω τι εννοώ γραφικά θέματα?
    το 7 καρό μπορεί και αυτο σαν το 3 καρό να συμβολίζει κάποια πρωινή ώρα ...
    κατα την οποία θα γίνει ενα γεγονός...
    το 7 μπαστούνι ειναι ενα χαρτί που μας δηλώνει μια αντιδικία που υπάρχει ανάμεσα σε δύο άτομα ή μέσα στο χώρο της δουλειάς μας ή μας δείχνει οτι νιώθουμε εμείς οτι έχουμε αδικηθεί απο κάποιον -ους ΄π.χ. αν εχω Q+7μπαστούνι +K μας δείχνει οτι ανάμεσα σε αυτη την κούπα και αυτον τον Ρήγα υπάρχει μια αντιδικία...αν όμως έχουμε τον Βαλέ να κοιτα ενα 7 μπαστούνι αυτο μας δείχνει αφου ο Βαλές συμβολίζει την ψυχή μας οτι αυτή η ψυχή είτε δικιά μας είτε αυτού στον οποίο ανήκει ο Βαλες νιώθει μια αντιδικία, νιώθει οτι έχει αδικηθεί...
    το 8 κούπα μας δηλώνει την ερωτική εξομολόγηση ...το 8 μπαστούνι το ώχ , την στεναχώρια, την αγανάκτηση ...
    το 9 καρό μας δείχνει νεύρα, όταν κάτι θα μας προκαλέσει νεύρα το 9καρό θα ειναι πάντα εκεί...το 9 μπαστούνι ειναι ενα άσχημο χαρτί απο αυτά που χρειάζεσαι πολυ καλή γνώση των χαρτιών για να εισαι ικανός να του δώσεις ερμηνεία ...ειναι το χαρτί της υστερίας , δηλαδή τα νεύρα χωρίς όρια , και δυστυχώς ειναι ενα χαρτί που θα μπορούσε να μας φανερώσει και κάποια ψυχολογικά προβλήματα ...εσείς όμως δεν μπορείτε να κάνετε αυτη την ερμηνεία γιατί ειναι πολυ δύσκολη ούτε εγω την χρησιμοποιώ γιατί ειναι πολύ βαρύ χαρτί κρατήστε λοιπόν την ερμηνεια των έντονων νευρων , κάτι που μας φέρνει εκτός εαυτού...

    αυτα ειναι οι κυρίως ερμηνείες για τα χαρτιά όταν αυτα δεν ειναι δικά μας και αρα πρέπει να σημαίνουν κάτι άλλο....
    για σκεφτείτε και αυτα και οτι αποριες έχετε μου λέτε!!!

  3. #153
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by ΚΡΙΝΑΚΙ
    Μαράκι καλησπέρα και απο μένα.Έχω και εγώ μια ερώτηση.Όταν βγαίνουν φιγούρες με το χρώμα το δικό μας ή αυτού που μελετάμε μπορούμε να πούμε οτι είναι πρόσωπο δικό μας ή αυτού που μελετάμε;Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    δεν μπορώ να πω οτι κατάλαβα πολύ καλά τι με ρωτάς ?

  4. #154
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    ειμαι πχ κουπα μπαστουνι και το προσωπο που με ενδιαφερει σπαθι...
    ασχε τα θεωρω μονο τις κουπες και τα καρο ε?

  5. #155
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by stabie
    ειμαι πχ κουπα μπαστουνι και το προσωπο που με ενδιαφερει σπαθι...
    ασχε τα θεωρω μονο τις κουπες και τα καρο ε?
    κοιταξε να δεις αν κατα το ρίξιμο υπάρχει μέσα στο στρώσιμο μου ενας Ρήγας ή Ντάμα καρο σχετικά κοντά με κάποια σημασία (δηλαδή όχι απλά ενα χαρτι π.χ. Ρήγας καρό και τίποτα άλλο) τότε τα καρό ανάλογα με τη θέση που έχουν μπορεί να ανήκουν στον Ρήγα ή στην Ντάμα καρό ...αλλά ΄δεν χάνουν και τη σημασία που έγραψα παραπάνω ... αλλά θεωρούμε οτι ανήκουν σε αυτη την τρότη φιγούρα που εμφανίστηκε στα χαρτιά μας!!!

  6. Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Mαράκι πολλύ κατανοητά όλα αυτά , αν δεν κάνω λάθος έχεις ξεχάσει το 5 σπαθί ή δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο?





    Ευχαριστώ πολλυ

  7. #157
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Markella78
    Mαράκι πολλύ κατανοητά όλα αυτά , αν δεν κάνω λάθος έχεις ξεχάσει το 5 σπαθί ή δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο?





    Ευχαριστώ πολλυ
    Ναι το 5σπαθί δεν το έχω για κάτι πολυ σημαντικό για να το λάβω υπόψιν μου!!! χαίρομαι που ειναι κατανοητά ...θα φτιάξω (ελπίζω απόψε) αυτο το εικονικό παραδειγμα και ελπίζω αύριο να σας το δειξω!!!

  8. #158
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Attachment 54

    Καλημέρα, λοιπόν ξεκινάμε ενα εικονικό παράδειγμα ...έχω μια κοπέλα η οποία συμβολίζεται με την Ντάμα κούπα ..ξεκινώ λοιπόν το 1ο στάδιο το οποίο και σας παραθέτω ως συννημένο ....κοιτάξτε το λίγο και πείτε μου τι θέλετε να κάνουμε ....
    θέλετε να ξεκινήσω κατευθείαν εγω να κάνω την ερμηνεία ή θελετε να προσπαθήσετε εσείς λίγο ;

  9. #159
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    α! θα ήθελα να σας πω οτι έχω βάλει διαφορετικό χρώμα στα χαρτιά που υποτίθεται οτι ειναι άσχετα ...αυτα που δεν ειναι δικά της (της ντάμας κουπα)...για να δώσουμε και παραπάνω προσοχή σε αυτη την ιδιομορφία των χαρτιών ...

  10. Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλημέρα Μαράκι!
    Κατά τη γνώμη μου καλύτερα να προχωρήσεις εσύ στην ερμηνεία τους.

    Να ρωτήσω κάτι. Πάντα στο 1 στάδιο το πρώτο χαρτί είναι η φιγούρα μας?

 

 
Page 16 of 47 FirstFirst ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 16 users browsing this thread. (0 members and 16 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads