s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 14
  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Σήμερα νωρίς το πρωί, με την τσίμπλα ακόμα να κρέμεται στο δεξί οφθαλμό και χωρίς να έχω ξεκινήσει να δηλητηριάζω ακόμα μια ημέρα τον εαυτό μου με τεράστιες ποσότητες καφεΐνης, η έκπληξη πίσω από το κουδούνι της εξώπορτας ήταν ο πατέρας μου. Χωρίς να τον ρωτήσω καν που αποσκοπούσε η πολύ πρωινή και μυστηριώδης επίσκεψή του, μου έδειξε το χέρι του. Συγκεκριμένα, η δεξιά του παλάμη ήταν εντελώς πρησμένη. Τον ρώτησα τι είχε συμβεί και εκείνος μου αποκρίθηκε πως ξύπνησε σήμερα το πρωί με την παλάμη του τούρλα. Βέβαια χωρίς να ξέρει από που προήλθε με ενημέρωσε πως λίγες ημέρες πιο πριν είχε παρατηρήσει ένα σπυράκι στην άνω επιφάνεια της παλάμης του, το οποίο είχε ξύσει.

    Και τότε ήταν η στιγμή που ακόμα και αν είχα μόλις σηκωθεί από το κρεβάτι ( συνήθως δεν αναρωτιέμαι για τίποτα λίγες ώρες μετά από το πρωινό ξύπνημα και μέχρι να συνέλθω ) έθεσα το εξής ερώτημα : " Tι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Ιδού ο χάρτης που γεννήθηκε από την ερώτηση :



    Ξεκινάμε ;

    O πατέρας μου σημειοδοτείται από την ακμή του 4ου οίκου που βρίσκεται στο ζώδιο του Αιγόκερω. Το χέρι του πατέρα μου όμως σημειοδοτείται από την ακμή του 6ου οίκου. Γιατί ; Γιατί είναι ο 3ος του 4ου, και ο 3ος γενικότερα, σημειοδοτεί τα άνω άκρα.

    Για να δούμε τι μας λέει :

    Η ακμή του 6ου οίκου βρίσκεται στους Ιχθύες άρα ο κυβερνήτης των χεριών του πατέρα μου είναι ο Δίας στους Διδύμους στον 6ο οίκο του πατέρα μου, στον οίκο της σωματικής του υγείας ( ο 6ος από τον 4ο ). Νομίζω πως η κατάσταση περιγράφεται απόλυτα. Τι λέτε και εσείς ;

    Ο Δίας ως πλανήτης της επέκτασης, περιγράφει το πρήξιμο. Στους Διδύμους, το πρήξιμο των άνω άκρων. Βρισκόμενος σε μικρές μοίρες, δίνει την εντόπιση στην αρχή του άνω άκρου, δηλαδή στην παλάμη. Ο Δίας στους Διδύμους βρίσκεται στην αδυναμία του και δυσλειτουργεί. Όπως ακριβώς η δυσλειτουργική παλάμη του πατέρα μου. Δεν μπορεί να κινήσει τα δάκτυλά του από το πρήξιμο.

    Ο Δίας αυτός όμως κυβερνάται από τον ανάδρομο Ερμή, ο οποίος μόλις ξεκίνησε να φεύγει από το κάψιμο του Ήλιου. Άρα ήδη μας περιγράφει μια κατάσταση που συνέβη στο παρελθόν. Οτιδήποτε όμως και να συνέβη, θα περάσει γιατί ο Ερμής φεύγει από το κάψιμο.

    Η ερώτηση όμως ήταν σχετική με το τι συνέβη. Παρελθοντικός χρόνος - Άρα μας ενδιαφέρουν μόνο οι παρελθοντικές όψεις. Για να εξετάσουμε το τι συνέβη από τη μαρτυριάρα Σελήνη. Εκείνη θα μας πει τα πάντα.

    Η Σελήνη μόλις έφυγε από ένα εξάγωνο που είχε με τον Άρη. Ο Άρης κυβερνά όλα εκείνα τα ζωύφια που φέρουν κεντρί στο σώμα τους. Επειδή βρίσκεται στο αέρινο ζώδιο του Ζυγού, μπορούμε να κάνουμε την υπόθεση πως ίσως να πρόκειται για κάποιο ιπτάμενο έντομο. Μπορεί. Σίγουρα όμως το πρήξιμο στο χέρι του προήλθε από κέντρισμα.

    Ο Άρης αποδυναμωμένος στο Ζυγό και από το ευνοϊκό του εξάγωνο με τη Σελήνη, μας δείχνει πως το τσίμπημα δεν είχε μεγάλη ένταση πόνου και έτσι ο πατέρας μου δεν το αντιλήφθηκε.

    Κοιτώντας όμως και λίγο πιο πριν στο χρόνο βλέπουμε πως η Σελήνη, ενώ σχημάτιζε την όψη εξαγώνου με τον Άρη, μετέφερε το φως του Δία. Μάλλον το χέρι βρέθηκε σε λάθος τόπο και χρόνο, εννοώντας πάνω στο κεντρί. Σημασία δεν έχει ποιος βρέθηκε που, σημασία έχει πως αυτά τα δυο ήρθαν σε επαφή μεταξύ τους.

    Επίσης μια ακόμα υπόθεση που έκανα ήταν πως πιθανότατα κάτι αιχμηρό - μολυσμένο ή το έντομο με το κεντρί ( και τα δυο φύσης Άρη ) να βρισκόταν μέσα στα γάντια εργασίας του πατέρα μου, όπου χωρίς προηγουμένως να δει αν υπήρχε κάτι μέσα στα γάντια, τα φόρεσε. Αυτή η υπόθεση εντοπίζεται από δυο δεδομένα του χάρτη.

    Το πρώτο είναι το Κάψιμο του ανάδρομου Ερμή και το δεύτερο του ότι ο Δίας βρίσκεται σε διπλό ζώδιο το οποίο κυβερνάται από τον πλανήτη του καίγεται. Το διπλό ζώδιο εκφράζει διπλές επιφάνειες, κάτι μέσα σε κάτι άλλο. Άρα θα μπορούσε εύκολα να εκφράζει το γάντι ( Δίδυμος ). Επίσης το όταν ένας πλανήτης καίγεται στην ουσία χάνεται μέσα στον Ήλιο, άρα και εξαφανίζεται. Επομένως οτιδήποτε και να εκφράζει ο Ερμής, θα ήταν κάτι που ο πατέρας μου δεν θα είδε.

    Ας δούμε όμως πως θα εξελιχθούν τα πράγματα. Τέλεια ! Η Αφροδίτη, σημειοδότης πλανήτης του οίκου της υγείας του πατέρα μου ( ο 6ος του 4ου ) ετοιμάζεται να κάνει κάνει τρίγωνο με τον Κρόνο, σημειοδότη του πατέρα μου. Ο Κρόνος κυβερνάται από την Αφροδίτη. Επομένως όλα καλά !


    * * *



    Σε αυτό το σημείο να σας ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να έχετε έναν υπέροχο Αύγουστο, γεμάτο υγεία και διασκέδαση ! Δυστυχώς σαν Καρκίνος, με Ερμή στον Καρκίνο, θα πρέπει να κλειδαμπαρωθώ στο καβούκι μου και να εξαφανίσω το κλειδί μελετώντας σκληρά για το Πανεπιστήμιο. Αυτό σημαίνει ότι θα αργήσω πολύ ξανά να κάνω ανάρτηση σχετική με την μεγάλη μου αστρολογική αγάπη την Ωριαία.

    Να σας επισημάνω επίσης δυο αγαπημένα μου αστρολογικά αποφθέγματα : " H Ωριαία είναι Τέχνη και όχι Άλγεβρα. " & " Ο Σοφός είναι εκείνος που κυβερνά τα Άστρα. Ποτέ το αντίθετο. "

    Υ.γ. Κάντε και καμιά βουτιά για εμένα...
    Last edited by cancerian; 30-07-2012 at 12:34 AM.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Ωραίο το παράδειγμα!
    Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πότε θεωρούμε πως έχουμε μεταφορά φωτός;
    Και αν θεωρούμε πως έχουμε μεταφορά φωτός μόνο αν εμπλέκεται και η Σελήνη;
    Είμαι εντελώς άσχετη ε;
    (πόσο σε καταλαβαίνω και εγώ πρέπει να αρχίσω διάβασμα...καλή σου επιτυχία )

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Σε ευχαριστώ πολύ Ελένη1

    Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου είναι γιατί δεν αγοράζεις ένα βιβλίο Ωριαίας Αστρολογίας ; Πρόσεχε ! Δεν στη λέω τώρα. Απλά για να σου εξηγήσω πότε θεωρούμε πως έχουμε μεταφορά φωτός και ειδικά από ένα τόσο περιορισμένο χώρο όπως σε αυτό το forum, στο τέλος μαζί με την εξήγηση θα πρέπει να σου χαρίσω ένα Πι καθώς θα μας έχουν πάρει τα χρόνια.

    Όπως λες, ...ξεκίνα το διάβασμα.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ Ελένη1

    Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου είναι γιατί δεν αγοράζεις ένα βιβλίο Ωριαίας Αστρολογίας ; Πρόσεχε ! Δεν στη λέω τώρα. Απλά για να σου εξηγήσω πότε θεωρούμε πως έχουμε μεταφορά φωτός και ειδικά από ένα τόσο περιορισμένο χώρο όπως σε αυτό το forum, στο τέλος μαζί με την εξήγηση θα πρέπει να σου χαρίσω ένα Πι καθώς θα μας έχουν πάρει τα χρόνια.

    Όπως λες, ...ξεκίνα το διάβασμα.
    Α συγνώμη δεν ήξερα ότι ήταν τόσο περίπλοκη η απάντηση για αυτό και ρώτησα....αν ήξερα ότι ήταν δεν θα είχα ρωτήσει!
    (ξέρω ότι στο φόρουμ είναι περιορισμένος ο χρόνος-ρώτησα χωρίς να ξέρω πόσο χρόνο χρειάζεται η απάντηση σε μία τέτοια ερώτηση)

  5. #5
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Evgenia
    Location
    Salonica
    Posts
    12

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Εξαιρετικό το άρθρο σου, για άλλη μία φορά!!!! Μπράβο σου, Γιάννη!!!!
    Μμμμ... έτσι λοιπόν εξηγείται και η μεγάλη έφεση στην αστρολογία... Καρκίνος με Ερμή σε Καρκίνο... θα λειτουργείς και πολύ διαισθητικά εσύ... Κάτι που μάλλον λείπει από 'μένα ... και γι' αυτό αντιμετωπίζω..... ερμηνευτικές δυσχέρειες!!!!!
    Καλό σου διάβασμα!!!!
    Με το καλό να είσαι πάλι "κοντά" μας!!!!!
    Last edited by jennygtrturbo; 30-07-2012 at 01:51 PM.

  6. #6

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Γεια σας! Συγχαρητήρια για το άρθρο, ήταν πολύ ευχάριστο! Αγαπητe Cancerian, ως Καρκίνος που είσαι, η ωριαία αστρολογία σου πάει γάντι γιατί απαιτεί φαντασία και καλλιτεχνική φλέβα! Ωστόσο έχω μια απορία (εύχομαι να μην θέλει η απάντηση 10 σελίδες! ). Το κάψιμο από τον ήλιο, δλδ η σύνοδος, θεωρείται αρνητικό; Ή εξαρτάται από την περίσταση;
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    - - - Updated - - -
    Last edited by Christina 11; 31-08-2012 at 01:58 PM.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Nαι, στο 99% είναι αρνητικό.

  8. #8

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Ευχαριστώ.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Παρακαλώ .

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση " Τι συνέβη με το χέρι του πατέρα μου ; "

    Φοβερή η ανάλυσή σου!
    Τελικά όντως παίρνεις απαντήσεις από χάρτη ωριαίας φτάνει να γνωρίζεις βέβαια να τον αποκωδικοποιήσεις.
    Το δύσκολο είναι να βρεις τους σηματοδότες που πρέπει να εξετάσεις!
    Για μια χειρουργική επέμβαση θα κοιτάξω τον 8ο οίκο ή θα πρέπει να κοιτάξω το όργανο που θα χειρουργηθεί όπως στο παράδειγμά σου είδες τον 3ο (χέρι)και δεν πήγες κατευθείαν στον 9ο(6ος υγεία του 4ου)?
    Να σημειώσω η ερώτηση είναι, Πρέπει να γίνει αυτή η επέμβαση?
    και ο ωροσκόπος της πέφτει σε 0 μοίρα που μου δίνει απαγορευτικό για να συνεχίσω την εξέταση του χάρτη.
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads