s
H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5
Results 41 to 50 of 50
  1. #41
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    Για σας . Είμαι ο alan νέος στην πολύ όμορφη παρέα σας. Νιώθω λίγο άβολα που προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί σας, γιατί διαβάζοντας τα όσα ωραία γράφετε, εγώ νιώθω ντιπ μα ντιπ αγράμματος και αδιάβαστος.
    Ελπίζω και εύχομαι να κατανοήσετε την αμάθεια μου και να με δεχθείτε στην παρέα σας., πιστεύοντας ότι τουλάχιστον έχω κάποιες προσωπικές εμπειρίες και πολύ μα πολύ θέληση και ανάγκη να μάθω. Σας ευχαριστώ για την ώρα και η με δηχθείτε η όχι εγώ νιώθω Ίδη καλλίτερα

  2. #42

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    Εγώ έχω ένα άλλο κόλπο.Θέτω ερωτήματα και παίρνω άμμεσα απαντήσεις μέσα στο μυαλό μου. Πάντα οι απαντήσεις που παίρνω είναι σωστές.Ούτε σχήματα ούτε κάτι άλλο.Με λόγια σαν να μου απαντάει κάποιος ευθαίως.Τί λέτε γι'αυτό? θα ζήσω?

  3. #43

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    καταπληκτικο αρθρο,συγχαρητηρια! εγω θα ηθελα να προσθεσω οτι ακολουθωντας την διαισθηση μας ενας πολλη καλος τροπος ειναι να ακολουθουμε την γλωσσα του σωματος για να βιωσουμε το μηνυμα που πηγαζει.

  4. #44

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    για σας κ παπαδολια.ισως σας φανει αστειο αλλα θελω να χρησιμοποιω τη διαισθηση μου για να προβλεπω αγωνες στοιχηματος.δεδομενου οτι πρεπει να επιλεξω 1 αναμεσα σε 2 η περισσοτερα ενδεχομενα ποιες τεχνικες πρεπει να εφαρμοσω?ευχαριστω πολυ

  5. #45
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    Γιώργο, μάλλον θα πρέπει να πάρεις το βιβλίο και να δεις από κει κάποια πράγματα... Κι εγώ βλέπεις σε αυτόν τον τομέα μαθητής είμαι, λίγα μπορώ να σου πω να σε καθοδηγήσω...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  6. #46

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    Καλησπέρα! Είμαι Δίδυμος με ωροσκόπο Παρθένο, Σελήνη στο Λέοντα και Αφροδίτη στον Καρκίνο. Έψαξα αρκετά ποιες όψεις δίνουν διαίσθηση σε κάποιον και έχω μόνο μία εξ αυτών. Αυτό όμως δεν με εμπόδισε να έχω απίστευτες διαισθητικές ικανότητες.
    Σε ένα σχόλιο που διάβασα, υπήρξε η απορία αν η διαίσθηση ελέγχεται. Θεωρώ πως η απάντηση είναι ναι. Μπορούμε να έχουμε τον έλεγχο αυτής. Όχι όσον αφορά τις απαντήσεις αλλά στο πότε θα μπορέσουμε ας πούμε να κάνουμε μία ερώτηση. Προσωπικά δε χρησιμοποιώ κάποια τεχνική. Γενικά, αν δεν είμαι σε διαύγεια, δεν μπορώ να λάβω και απαντήσεις οπότε και δεν μπαίνω καν στον κόπο να μπω στο "σωστό" κλίμα.
    Το άρθρο είναι εκπληκτικό. Κι επειδή είδα ότι υπάρχουν απορίες σχετικά με το πώς μπορούμε να μπούμε στο σωστό κλίμα, θα σας αναφέρω τη δική μου διαδικασία την οποία χρησιμοποιώ μόνο όταν δεν έρχεται αυτόματα και εκείνη τη στιγμή χρειάζομαι απάντηση σε κάτι. Κατά την προσωπική μου άποψη, το παν είναι να είμαστε χαλαροί, να καθαρίζει το μυαλό μας και να νιώθουμε άνετα και χωρίς φοβίες γι'αυτό που μας συμβαίνει ή για την απάντηση που θα δοθεί. Αρκετά βοηθητικό στη χαλάρωση μου λοιπόν, είναι ένα αναμμένο κερί, χαμηλός φωτισμός και απαλή μουσική. Και κάπως έτσι καταφέρνω να "ψυχανεμιστώ". Θα έλεγα όμως ότι η διαίσθηση λειτουργεί αυτόματα. Για παράδειγμα, όταν με απασχολεί κάτι πολύ σημαντικό, ως δια μαγείας έρχεται η απάντηση, ασχέτως τόπου και χρόνου.
    Και θα ήθελα να σταθώ λίγο στον τρόπο με τον οποίο λαμβάνω τις απαντήσεις μου. Δεν είναι ένας συγκεκριμένος τρόπος. Πρωτού καταφέρω να αναπτύξω την ικανότητά μου αυτή, οι απαντήσεις μού δίνονταν μέσω ονείρων. Τώρα θα μου πείτε πώς ξεχώριζα αν το όνειρο είναι διαισθητικό ή του υποσυνείδητού μου. Πριν 5 χρόνια περίπου "έφυγε" η μητέρα μου. Όποτε τη βλέπω σε κάποιο όνειρο, γνωρίζω ότι είναι κάποιο σημάδι. Εκτός αυτού όμως, όταν βλέπω τον τόπο στον οποίο λαμβάνει μέρος η δράση του ονείρου να είναι όπως είναι στην πραγματικότητα, τότε γνωρίζω ότι πρόκειται για όνειρο σημαδιακό. Θα γνωρίζετε σίγουρα ότι σε ένα όνειρο ακόμα και το σπίτι σας να δείτε, δεν θα είναι όπως στην πραγματικότητα. Έτσι λοιπόν γίνεται η διάκρισή μου. Όσο περνούσε ο καιρός και συνειδητοποιούσα το χάρισμα αυτό, άρχισα να λαμβάνω απαντήσεις ως συναισθήματα. Για παράδειγμα, σε ένα προσωπικό μου θέμα είχα απελπιστεί.. Από το πουθενά έρχονταν συναισθήματα χαράς και δάκρυζα.. κι έτσι έπαιρνα κουράγιο ότι όλα θα πάνε καλά... Αργότερα ήρθαν και οι εικόνες. Πράγματα που δεν είχαν συμβεί ποτέ και που δεν είχα σκεφτεί ή ονειρευτεί ποτέ μου. Πλέον οι απαντήσεις μου έρχονται και με τους τρεις τρόπους. Όσο πιο καθαρό μυαλό έχω, τόσο πιο ζωντανά τις λαμβάνω. Και δεν έχω πέσει ποτέ έξω... Ο λόγος; Έμαθα να ξεχωρίζω τη λογική, το συναίσθημα και τη διαίσθηση όπως ανέφερε και ο κ. Παπαδόλιας στο άρθρο του.
    Κάποια πράγματα δεν μπορώ να τα εξηγήσω, όμως θα ήθελα να αναφέρω ότι πιστεύω πως όσο περισσότερο γινόμαστε ένα με το σύμπαν και την ενέργειά του, και φυσικά διαθέτουμε μία στοιχειώδη διαισθητική ικανότητα, τόσο πιο εύκολα μπορούμε να την αναπτύξουμε.
    Πραγματικά θεωρώ ότι μέσα από ένα σχόλιο δεν μπορώ να αναπτύξω το τι μου συμβαίνει και το πώς, όμως είναι κάτι πολύ όμορφο και εκπληκτικό και χαίρομαι να βλέπω άρθρα σχετικά με την διαίσθηση.

  7. #47

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    ευχαριστω.

  8. #48

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    Georgos μπορείς να δοκιμάσεις το εξής... Βάλε κάποιο φίλο να σου διαλέξει αγώνες χωρίς να ξέρεις τις ομάδες όμως.. και ξεκίνα απλά.. Π.χ. να σου λέει τον αριθμό του αγώνα και μετά ό,τι σου έρχεται πρώτο να το γράφεις.. 1,2 ή χ... είναι το πιο απλό που μπορείς να δοκιμάσεις..

  9. #49
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    Billina86 αφού λειτουργεί η διαίσθησή σου με τρόπο που οι περισσότεροι θα ζήλευαν,δεν υπάρχει περίπτωση αυτό να μην φαίνεται στον χάρτη σου!
    Η Αφροδίτη σου είναι στον Καρκίνο,και βοηθάει,αλλά υπάρχουν κι άλλα στοιχεία,όπως πολύ υδάτινο στοχείο,σε γωνιακούς οίκους ίσως.
    Η ο 8ος οίκος σε ακμή ζωδίου του νερού,ή έντονος Σκορπιός στο χάρτη σου,η θέση του Πλούτωνα,του Ποσειδώνα,και πολλά ακόμα..
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  10. #50

    Re: H διαίσθηση και πώς να την αναπτύξετε

    Maria76 καλησπέρα! Φαίνεται να έχεις ένα δίκιο... Έχω Ερμή στον Καρκίνο στον 10ο και Δία στους Ιχθείς στον 7ο.. Ουρανός και Ποσειδώνας μεν στον 4ο αλλά όχι σε υδάτινα, και Πλούτωνα στον Σκορπιό αλλά στο 2ο... Τα τελευταία τα έδωσα μήπως και.. Τα 2 πρώτα είναι όπως είπες εσύ! Η ακμή του 8ου είναι στον Κριό, οπότε μπαααααα.... Αυτά τα πολλά ακόμα που ανέφερες θα ήθελα να τα μάθω... Η Αφροδίτη μου είναι στον 11ο btw...οπότε βοηθά μόνο ως ζώδιο...

 

 
Page 5 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads