s
Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 16 1 2 3 4 5 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 158
  1. #1
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    Post Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Η αλήθεια αποκαλύφθηκε, η εμπιστοσύνη κλονίστηκε, τα αισθήματα σκοτείνιασαν και τα «γιατί» και τα «πώς» δεν έχουν βρει ακόμα μια λυτρωτική απάντηση.
    Όμως το οδυνηρό δίλημμα στη πληγωμένη σχέση είναι: Να μείνω ή να φύγω;
    Από την Έλενα Δαλέζιου
    Περιοδικό ζωή & ζώδια



    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

  2. #2

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Ωραίο και ενδιαφέρον το θέμα!
    Η αλήθεια όμως, μια φορά άπιστος-η, πάντα άπιστος-η.
    Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη μεταξύ του ζευγαριού, δύσκολα ξαναχτίζεται.
    Ο ειδικός πάντα χρειάζεται, και θέλει πολύ προσπάθεια για να επαναφέρει το ζευγάρι. Χρειάζονται υποχωρήσεις και συμβιβασμοί από την μεριά και των δύο! Τότε μπορεί να έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    η απιστια ποναει και οσο κι αν μου ειναι δυσκολο που το λεω αυτο ισως ειναι καλυτερα να μη την μαθεις ποτε αν ειναι μονο ενα λαθος που συνεβει μια φορα γιατι ανθρωποι ημαστε λαθη κανουμε τωρα αν προκειται για παραλληλη σχεση περνεις τα μπογαλακια σου και φευγεις:notrust:

    Εγω βεβεαια σαν σκορπιος αν παψω να μιλαω πολυ λογικα κι αν μπω στη διαδικασια να σκεφτω τι θα εκανα αν μου συνεβαινε κατι τετοιο τα αποτελεσματα θα ειναι τραγικα για τους αμαρτωλους:evil: ξεγυμνωμα και λιθοβολισμος στην πλατεια ομονοιας και σαν αποζημιωση για τους απατημενους ως αποζημιωση θα πληρωναν κρουαζερια στα ελληνικα νησια:amuse: τι λετε μαζευουμε υπογραφες για τη δημιουργια ενος τετοιου νομου? ετσι για να προφυλαχτουμε απο ποσιδωνειες πλουτωνιες και κρονιες επιδρασεις:bigsmile:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Θα φανω λιγο ριζοσπαστικη αλλα δεν αντεχω να μην πω τη γνωμη μου!!
    Και τι εγινε βρε κοριτσια;
    Ενα κορμι θελει να γνωρισει, οχι μια ψυχη!!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Quote Originally Posted by Αγγελικη
    Θα φανω λιγο ριζοσπαστικη αλλα δεν αντεχω να μην πω τη γνωμη μου!!
    Και τι εγινε βρε κοριτσια;
    Ενα κορμι θελει να γνωρισει, οχι μια ψυχη!!
    Οχι ειναι κι αυτο μια αποψη αλλα το θεμα ειναι οτι καμμια φορα δυστυχως ή ευτυχως
    πρεπει να κανεις επιλογες θα διαλεξεις να γνωρισεις ενα αλλο κορμι ενω ξερεις οτι ετσι θα πληγωσεις μια ψυχη που αγαπας? κι αν δεν την αγαπας τελικα μπορεις απλως να επιλεξεις να φυγεις και ασε που εγω ειμαι της αποψης οτι απο μονο του ενα κορμι δεν εχει παρα πολυ ενδιαφερον εξαρταται βεβαια και τι ζητας και σε τι περιοδο της ζωης σου εισαι κ.τ.λ.
    Τελοσπαντων ποιος ξερει ΑΒΥΣΣΟΣ η ψυχη του ανθρωπου! Αχ αυτοι οι πλανητες! Αχ αυτα τα αστρα!:nuts:
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Quote Originally Posted by skorpion
    Οχι ειναι κι αυτο μια αποψη αλλα το θεμα ειναι οτι καμμια φορα δυστυχως ή ευτυχως
    πρεπει να κανεις επιλογες θα διαλεξεις να γνωρισεις ενα αλλο κορμι ενω ξερεις οτι ετσι θα πληγωσεις μια ψυχη που αγαπας? κι αν δεν την αγαπας τελικα μπορεις απλως να επιλεξεις να φυγεις και ασε που εγω ειμαι της αποψης οτι απο μονο του ενα κορμι δεν εχει παρα πολυ ενδιαφερον εξαρταται βεβαια και τι ζητας και σε τι περιοδο της ζωης σου εισαι κ.τ.λ.
    Τελοσπαντων ποιος ξερει ΑΒΥΣΣΟΣ η ψυχη του ανθρωπου! Αχ αυτοι οι πλανητες! Αχ αυτα τα αστρα!:nuts:
    Οπως λες: ΑΒΥΣΣΟΣ η ψυχη του ανθρωπου...
    Η ψυχη προσβαλλεται οταν ερχεται σε αντιπαραθεση και αντιπαλοτητα με αλλη ψυχη...
    Το σωμα επισης....
    ενα κορμι δεν εχει παρα πολυ ενδιαφερον
    Εχει...εχει...Δεν σου αρεσει να δοκιμαζεις νεες γευσεις στο φαγητο σου; Μην νομιζεις οτι απεχει και πολυ...
    εξαρταται βεβαια και τι ζητας και σε τι περιοδο της ζωης σου εισαι κ.τ.λ.
    Συμφωνω!!!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    Ρανια
    Posts
    30

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Αχ Αγγελικη μου εδω θα διαφωνησω μαζι σου, ως γνησια-ζηλιαρα και κτητικη- σκορπιος. Οχι οτι απαγορευω να γνωρισει και κανενα αλλο κορμι, να γνωρισει, απλα το δικο μου ΔΕ θα ξαναγγιξει. Ασε που πιστευω οτι τα αιτια ειναι βαθυτερα κι οχι μια απλη παρορμηση για την εξερευνηση ενος κορμιου! Ειδικα σε μας τις γυναικες πιστευω οτι δεν ισχυει το σεξ=βιολογικη αναγκη (οσο και να προσποιουμαστε τα τελευταια χρονια οτι μπορουμε να φερομαστε σαν "αντρακια" και ουσιαστικα ν αποποιουμαστε τη φυση μας). Παντα μα παντα θα μπαινει το συναισθημα στη μεση ειτε ελξης ειται απωσης.
    Σχετικα με την απιστια μεσα στη σχεση θεωρω οτι πρωτος βασικος παραγοντας για την "προληψη" της ειναι η προσπαθεια για την επιλυση των προβληματων με τον καλυτερο δυνατο τροπο ωστε αν δεν ελαχιστοποιουνται, τουλαχιστον να μη μεγενθυνονται.
    Δευτερος και ισως πιο σημαντικος ειναι ο παραγοντας τυχη που κι αυτος ενισχυεται απο τις επιλογες μας. Δηλαδη τωρα αν μπλεξω με καποιον φουλ ανασφαλη ή ανισορροπο και στην πρωτη δυσκολια μου την "κατσει", ε τοτε ειναι θεμα της κακιας μου μοιρας και του οτι δεν τον "διαβασα" σωστα με την παροδο του χρονου. Αν δε επαναλαμβανομαι με παρομοιες επιλογες στη ζωη μου, τοτε ειμαι ΚΑΙ αξια της μοιρας μου!
    Τελειωνοντας γιατι κουρασα παροτι γενικολογω, πιστευω οτι τα πραγματα ειναι απλα και εμεις τα κανουμε πολυπλοκα. Ο 'τι θελουμε στη ζωη, αυτο εχουμε διπλα μας, ο συντροφος μας πρεπει και ειναι αντανακλαση του εαυτου μας. Δεν κερατωνω γιατι δεν ανεχομαι να με κερατωνουν και γιατι δε θα εκτιμουσα τον εαυτο μου αν το εκανα!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Ειδικα σε μας τις γυναικες πιστευω οτι δεν ισχυει το σεξ=βιολογικη αναγκη (οσο και να προσποιουμαστε τα τελευταια χρονια οτι μπορουμε να φερομαστε σαν "αντρακια" και ουσιαστικα ν αποποιουμαστε τη
    Ε τοτε καταλαβετε και τους αντρες των οποιων την κοσμοθεωρια προσπαθειτε να υιοθετησετε!!!
    Οταν γινονται σαν εμας λεγονται π.....ες, οταν φερονται σαν αντρες τους βριζετε πατωκορφα!!! Τι προτυπο αντρα εχουμε τελικα στο μυαλο μας;;;
    Ουφ πια!!!!
    Εαν μια σχεση δεν σου παει καλα απο την αρχη, δεν υπαρχει περιπτωση να διορθωθει στο μελλον!!!
    Χωνεψτε το αυτο!!!
    Φιλικα:toung:

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Όπως αναφέρει και το άρθρο που επικαλείται γνώμη ειδικών όταν υπάρχει θέληση να ξεπεραστεί ένα πρόβλημα με το χρόνο ξεπερνιέται.
    Αν βεβαίως βάλουμε την κυρία Ελένη Λουκά να συνομιλήσει με τον πατέρα Μάξιμο εκεί η επιστήμη σηκώνει τα χέρια.
    Αυτό ας χωνέψουμε καλύτερα και όχι τα αφοριστικά ή τις τραυματικές μας εμπειρίες.
    Γι' αυτό εξάλλου για να συνδέσω και το θέμα κάποιοι χρησιμοποιούμε την αστρολογία όχι στην μοιρολατρική ή μπουρδοκαρμική της μορφή αλλά αυτή της σοφίας.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  10. #10
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Οποια και αν ειναι τα αιτια της απιστας του συντροφου,ακομα και αν μετα την αποκαλυψη λυθουν,ειναι εξαιρετικα δυσκολο να κερδιθει εκ νεου η εμπιστοσυνη.Το "θυμα" διαρκως θα κοιταει απνω απο τον ωμο του και καθε στιγμη που ο συντροφος του λειπει δεν θα βρισκει ηρεμια σκεπτομενο που μπορει να ειναι,με ποιον, και αλλα τετοια ευχαριστα.Η θεωριτικολογια λοιπον ειναι ευκολη,λες:πρεπει να γινει αυτο και τελος.Στην πραξη ομως το να κανεις τα βηματα συμφιλιωσης με την ιδεα της απιστιας του αλλου και σιγα σιγα να τον συγχωρεσεις ειναι εξαιρετικα δυσκολο και ψυχοφθορο.Χωρις ποτε να λεω οτι μια δευτερη ευκαιρια δεν αξιζει να του δοθει,απλα θα πρεπει να κρατας πλεον μικρο καλαθι(τουλαχιστον στην αρχη):idea:

 

 
Page 1 of 16 1 2 3 4 5 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads