s
Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών. - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 81
  1. #21
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Η Σελήνη σε Κενή Πορεία, είναι εντελώς καταδικασμένη στα ζώδια του Αιγόκερω ( αδυναμία ) και του Σκορπιού ( πτώση ) και δεν υπόσχεται κάτι θετικό.


    Να προσθέσω σ' αυτό που λέει ο Γιάννης πως κάποιες φορές η Σελήνη βρίσκεται κενή πορείας για να "μας προστατεύει" ώστε να μην κάνουμε καμία κίνηση για το θέμα που μας απασχολεί.

  2. #22
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Quote Originally Posted by ΕΛΕΝΗ1 View Post
    Συγνώμη ξέρω ότι δεν είμαι εντός του κυρίως θέματος, αλλά μιας και αναφέρθηκε πιο πάνω θα ήθελα να ρωτήσω τι είναι ο σημειοδότης πλανήτης; Και πότε θεωρούμε έναν πλανήτη σημειωδότη;
    Σημειοδότης πλανήτης είναι ο πλανήτης που σημειοδοτεί ένα πρόσωπο, ένα αντικείμενο, μια κατάσταση κ.τ.λ.

    Θεωρούμε έναν πλανήτη σημειοδότη, όταν αντιπροσωπεύει το ζητούμενο της ερώτησης.

  3. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Η Σελήνη σε Κενή Πορεία, είναι εντελώς καταδικασμένη στα ζώδια του Αιγόκερω ( αδυναμία ) και του Σκορπιού ( πτώση ) και δεν υπόσχεται κάτι θετικό.


    Να προσθέσω σ' αυτό που λέει ο Γιάννης πως κάποιες φορές η Σελήνη βρίσκεται κενή πορείας για να "μας προστατεύει" ώστε να μην κάνουμε καμία κίνηση για το θέμα που μας απασχολεί.
    Αυτό το ξέχασα εντελώς ....

  4. #24
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Η σελήνη κενής πορείας παίζει ρόλο μόνο στους χάρτες της ωριαίας αστρολογίας ή και στους γενέθλιους χάρτες δείχνει κάτι;
    Δηλαδή εάν κάποιος γεννήθηκε με σελήνη κενής πορείας δείχνει κάτι;

  5. #25
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    75

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με ενα χαρτη που εφτιαξα και δεν μπορω να καταλαβω στην συγκεκριμενη ερωτηση ποιους οικους να χρησιμοποιησω.Εκανα μια ερωτηση αν σε συντομο χρονικο διαστημα θα εχω καποιο κερδος απο τυχερα παιχνιδια.(21.6.12 21.17 αθηνα).Καπου ειχα διαβασει οτι πρεπει να εχουμε καλες αποδοχες μεταξυ 2ου κ 8ου,αλλου παλι βλεπω οτι εμπλεκεται ο 5ος κ 6ος οικος που εχει σχεση με τυχερα παιχνιδια αν δεν κανω λαθος και ο 11ος οικος των επιθυμιων.Μπορει καποιος αν ειναι ευκολο να μου πει πως ακριβως να κινηθω γιατι δεν μπορω να τα συνδεσω ολα αυτα μεταξυ τους

  6. #26

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλησπέρα.
    Γενικά θα σου έλεγα να δεις 1ο,5ο,6ο.
    Και να απολαύσεις το παρακάτω άρθρο για πιο ειδικές πληροφορίες.

    Ωριαία Αστρολογία: Θα κερδίσουμε απόψε στον τζόγο;

  7. #27
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Mια μικρή αλλά εξαιρετικά θερμή παράκληση προς τους αναγνώστες αυτού του άρθρου :


    Καταλαβαίνω απόλυτα την τον ενθουσιασμό μερικών αναγνωστών, αυτού του άρθρου, να εκθέσουν τις προσωπικές τους ερωτήσεις προς ανάλυση ή βοήθεια στην ερμηνεία του χάρτη. Κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ ιδανικό για τους περισσότερους από εμάς ( συμπεριλαμβανομένου και εμένα) . Ωστόσο όμως εδώ, ο χρόνος και ο χώρος είναι εξαιρετικά μικρός για μια τέτοια προτροπή.

    Αν είναι δυνατόν, θα ήθελα να συγκεντρώσουμε τα σχόλια μας μόνο γύρω από αυτό το άρθρο. Κάτι δηλαδή που συμβαδίζει και με τους κανόνες του Forum. Αν είναι δυνατό, να αποφύγουμε τα σχόλια που αφορούν ερωτήσεις για άλλους ωριαίους χάρτες ή τεχνικές ερμηνείας.

    Υπόσχομαι, πως μόλις βρω το χρόνο και το κουράγιο θα αναρτήσω και άλλους χάρτες ή τεχνικές ανάλυσης, εφόσον φυσικά μου το επιτρέπουν οι γνώσεις μου μέχρι τώρα.

    με απεριόριστη εκτίμηση και αγάπη,
    Cancerian

  8. #28
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    20

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Καλησπέρα!
    Για πώληση σπιτιού όπου βρέθηκε αγοραστής (μέσα σε ανάδρομη Αφροδίτη και ανάδρομο Κρόνο) έθεσα το ερώτημα αν τελικά θα το αγοράσει (4-5 μέρες εξαφανίστηκε και ανησυχώ...) και έχω τον εξής χάρτη: 26/6/12, 7.34 το πρωί, Λάρισα.
    Εγώ είμαι Ωροσκ. Καρκίνος, άρα Σελήνη στην Παρθένο και ο υποψήφιος 7ος στον Αιγόκερω άρα Κρόνος (ορθόδρομος πλέον) στο Ζυγό. Το σπίτι 4ος στο Ζυγό άρα Αφροδίτη (ανάδρομη στους Διδύμους).
    Το ότι ο Κρόνος είναι στον 4ο σημαίνει κάτι; Θα το αγοράσει; Αυτό ρωτάω και άκρη δεν βγάζω...
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  9. #29
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Σε περίπτωση που θέλουμε να εξετάσουμε την επιτυχία κάποιου σε κάποια εξέταση(π.χ. Πανελλήνιες ή κάποιο μάθημα εξεταστικής) κοιτάμε τον 9ο οίκο ή αυτό εξαρτάται από το είδος του μαθήματος;
    Εμπλέκεται και ο 10ος οίκος;

  10. #30
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Evgenia
    Location
    Salonica
    Posts
    12

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Ανάλυση Ωριαίων Χαρτών.

    Χίλια-χίλια ευχαριστώ cancerian για τις απίστευτα πολύτιμες διευκρινίσεις σου!!!!!!!Με βοήθησες πάρα-πάρα πολύ!!!!!!!!
    Να είσαι πάντοτε καλά και να μας διαφωτίζεις!!!!!!

    Καλή σου μέρα και καλημέρα και σε όλο το forum!!!!!

 

 
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads