s
«Το φαινόμενο της μαύρης Αφροδίτης» - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 14 of 14
  1. #11

    Re: «Το φαινόμενο της μαύρης Αφροδίτης»

    Κάτια μπράβο σου!!! Είναι πρωτότυπο, ιδιαίτερο άρθρο, και πολύ καλά ''χτισμένο''! Δεν κρατήθηκα, και έκανα ένα πείραμα, καθότι κάνει αντίθεση με κυβερνήτη 10ου, βρίσκεται στον 4ο, κάνει τρίγωνο με ωροσκόπο και τετράγωνο με σελήνη.... Αλλά ειδικά τη συγκεκριμένη ημερομηνία του 2004 δεν υπήρξε κάποια αλλαγή,....τουλάχιστον γεγονός,... εσωτερική αλλαγή επίσης, δε θυμάμαι (και τα θυμάμαι αυτά!)

    Τώρα φυσικά ναι, ένιωσα κάτι σαν τράνταγμα αλλά ίσως να προέρχεται από τη σεληνιακή στο ζώδιό μου και μία ανάδρομη Αφροδίτη θα εξηγούσε πολλά.. (χτύπημα στην πλάτη από αυτά που για λίγο δεν μπορείς να ανασάνεις, και μετά σκέφτεσαι αυτό ήταν?.. και δεν μπορείς να πιστέψεις πως το πήρες τόσο καλά ...εσύ - δηλ εγώ που είμαι βασίλισσα του δράματος!)

    Το φαινόμενο του μοχλού που ανέφερες, πιστεύω δε θα είναι νταν σήμερα πχ.... τι χρόνο του δίνεις εσύ για να εκδηλωθεί? Καθότι εάν το πάρουμε ως έκλειψη , θα υπάρχει μία διάρκεια χρονική μέχρι να το πάρουμε χαμπάρι.. μπας και βγάλω κανένα συμπέρασμα να το συνδέσω με το 2004.

    Και πάλι μπράβο!

  2. #12
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: «Το φαινόμενο της μαύρης Αφροδίτης»

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη View Post
    Κάτια μπράβο σου!!! Είναι πρωτότυπο, ιδιαίτερο άρθρο, και πολύ καλά ''χτισμένο''! Δεν κρατήθηκα, και έκανα ένα πείραμα, καθότι κάνει αντίθεση με κυβερνήτη 10ου, βρίσκεται στον 4ο, κάνει τρίγωνο με ωροσκόπο και τετράγωνο με σελήνη.... Αλλά ειδικά τη συγκεκριμένη ημερομηνία του 2004 δεν υπήρξε κάποια αλλαγή,....τουλάχιστον γεγονός,... εσωτερική αλλαγή επίσης, δε θυμάμαι (και τα θυμάμαι αυτά!)

    Τώρα φυσικά ναι, ένιωσα κάτι σαν τράνταγμα αλλά ίσως να προέρχεται από τη σεληνιακή στο ζώδιό μου και μία ανάδρομη Αφροδίτη θα εξηγούσε πολλά.. (χτύπημα στην πλάτη από αυτά που για λίγο δεν μπορείς να ανασάνεις, και μετά σκέφτεσαι αυτό ήταν?.. και δεν μπορείς να πιστέψεις πως το πήρες τόσο καλά ...εσύ - δηλ εγώ που είμαι βασίλισσα του δράματος!)

    Το φαινόμενο του μοχλού που ανέφερες, πιστεύω δε θα είναι νταν σήμερα πχ.... τι χρόνο του δίνεις εσύ για να εκδηλωθεί? Καθότι εάν το πάρουμε ως έκλειψη , θα υπάρχει μία διάρκεια χρονική μέχρι να το πάρουμε χαμπάρι.. μπας και βγάλω κανένα συμπέρασμα να το συνδέσω με το 2004.

    Και πάλι μπράβο!
    Χρυσάνθη, το πώς ερμηνεύεται ένα τέτοιο γεγονός και με τι τρόπους εκδηλώνεται, είναι μια μεγάλη ιστορία.
    Πολλές φορές οι άνθρωποι δεν δίνουμε σημασία σε κάποιες διεργασίες που δεν έχουν μεν άμεσο πρακτικό αντίκτυπο στην ζωή μας, αλλά αλλάζουν την κοσμοθεωρία μας γύρω από κάποιο τομέα της ζωής μας και τελικά καθορίζουν την μετέπιπτα στάση μας χωρίς να το καταλάβουμε.
    Εξαρτάτε λοιπόν από το τι περιμένει ο καθένας να δει.
    Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, ας υποθέσουμε ότι το 2004 είχες γνωρίσει μία συνάδελφο και άρχισες να κάνεις παρέα μαζί της, αλλά τώρα, το 2012, πιάνεις τον εαυτό σου να νιώθει ότι αυτή η φιλία δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα, αντίθετα σε απομυζά και την αισθάνεσαι σαν ένα ενοχλητικό βάρος. Αυτό μοιάζει απλό φαινομενικά, αλλά στην πράξη, η 8ετία της φιλίας σου με αυτό το άτομο, σε έφερε αντιμέτωπη με κάποιες εμπειρίες που έπαιξαν ένα ρόλο στον τρόπο που βλέπεις τις φιλίες.

    Βέβαια, δεν είναι απαραίτητο να φέρνει σε όλους κάτι άξιο να το θυμούνται. Έχει μεγάλη σημασία η τοποθέτηση της Αφροδίτης στον γενέθλιο και ο ρόλος της στο σύνολο του ωροσκοπίου. Εγώ ας πούμε, θυμάμαι πολύ καθαρά τι μου είχε φέρει και πως οι συγκυρίες με φέρνουν μπροστά στο ίδιο γεγονός με το αίτημα της ολοκλήρωσης.

    Προσωπικά θα έδινα μια ανοχή 5 ημερών πριν και 5 μετά , αλλά τις περισσότερες φορές ο τρόπος που επιδρά ένα πλανητικό φαινόμενο, μας γίνεται αντιληπτός και ξεκαθαρίζει μέσα μας καιρό μετά. Όταν όλα έχουν κατασταλάξει και είμαστε σε κατάσταση να αντιληφθούμε τι ακριβώς μας έχει συμβεί , που προηγουμένως δεν μπορούσαμε να το δούμε.
    Η αλήθεια είναι ότι όσο πιο εξοικειωμένος είναι κανείς με την αστρολογία, τόσο πιο εύκολος είναι ο εντοπισμός της επίδρασης.

    Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #13

    Re: «Το φαινόμενο της μαύρης Αφροδίτης»

    Και ας δούμε και πως ακριβώς είναι αυτή η Μαύρη Αφροδίτη....

    NASA - Hinode Views 2012 Venus Transit

    (ΥΓ τελικά κάτι θυμήθηκε άλλος για μένα - πρέπει να κρατάω ημερολόγιο από εδώ και πέρα!- και εντόπισα ένα γλυκούλι γεγονός συγχρονικότητας το 2004. Απομένει η σύνδεση με το παρόν αλλά που θα μου πάει..!)

  4. Re: «Το φαινόμενο της μαύρης Αφροδίτης»

    Γειά σας μήπως μπορείτε να μου πείτε πως θα με επηρεάσει κι εμένα στο περίπου το φαινόμενο αυτό γεννήθηκα 30.06.87 θεσσαλονίκη 09.50 πρωί ωροσκόπος λεων 23.06μοίρες ευχαριστώ

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads