s
Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 51 to 60 of 77
  1. #51
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Χρήστο αν κρίνω από τα περισσότερα ποστ, πολλά απ' όσα δεν είπα γράφτηκαν αλλά δεν πειράζει, καλό είναι διαβάζουμε διάφορες γνώμες.

    Χρυσάνθη δε μίλησα για όλόκληρο το κοινό αλλά για εκείνους που τους εξηγούμε τα ίδια πράγματα και δεν καταλαβαίνουν τι τους λέμε, είτε γιατί αδιαφορούν, είτε γιατί δεν θέλουν να καταλάβουν. Η ένταση δεν προέκυψε απο το οικονομικό όπως πιστεύεις, μοιραία έφτασε εκεί.

    Δεν είναι όλοι οι επαγγελματίες άρπαγες , ούτε είναι ευγενικό σε ένα φόρουμ αστρολογίας να γράφονται τέτοια πράγματα , ενώ ξέρουμε ότι εδώ υπάρχουν αστρολόγοι επαγγελματίες που και διαθέτουν τον χρόνο τους για να γράψουν χωρίς αμοιβή κάποια άρθρα για το κοινό του site και έχουν σπαταλήσει αρκετό κόπο και ενέργεια να απαντούν σε ανόητες ερωτήσεις που αν τα μέλη έμπαιναν στον κόπο να διαβάσουν λιγάκι τα άρθρα της βιβλιοθήκης, δεν θα τις έθεταν.
    Δεν είναι λοιπόν λίγο πικρό και άκομψο να εκφραζόμαστε τόσο «χοντρά»;


    Πολύ σωστά Κάτια και παρ' 'οτι συμφωνώ, με το μέλος pitilis σε κάποια που γράφει θεωρώ προσβλητικό να μας τσουβαλιάζει όλους μαζί και να μην έχει την παραμικρή ευγένεια να εξαιρέσει τους εδώ αστρολόγους και τους ανθρώπους που χρόνια (εθελοντικά) εργάζονται ώστε να μπορούν τα μέλη να παίρνουν τις πληροφορίες που χρειάζονται και δεν μιλώ μόνο για τα άρθρα που έχουν γραφτεί αλλά και για τις απαντήσεις μας στο φόρουμ που άνετα με αυτές γράφαμε βιβλίο. Μόνο τις απαντήσεις μου στην ωριαία να σκεφτώ, το έγραψα το βιβλίο....

    Διαφωνώ επίσης ως προς το θέμα του εξωτερικού, τι θα πει "σχεδόν κανένας αστρολόγος δεν έχει διακριθεί στο εξωτερικό"; Η αστρολογική μας επάρκεια εξαρτάται από το εξωτερικό, όταν οι συνθήκες στα άλλα κράτη ήταν κι είναι πιο ευνοικές απ' ότι στην Ελλάδα; Αυτή την ξενομανία ποτέ μου δεν την κατάλαβα κι αυτή είναι που μας έφερε εδώ ως κράτος κι εγώ τώρα τι πρέπει δηλαδή και οι υπόλοιποι αστρολόγοι, να νιώσουμε λιγότερο άξιοι και ικανοί επειδή δεν έχουμε διακριθεί στο εξωτερικό; Ήμαρτον.......

    Όσο για την αστρολογική ομοσπονδία, φυσικά και δεν θα μπορούσε να υπάρξει όταν όλους τους ενδιέφερε το αρχηγιλίκι και να επιβάλουν τις δικές τους άποψεις και επιδιώξεις γεγονός που αν καταλάβω ότι συμβεί και τώρα, θα είμαι η πρώτη που θα αποχωρήσει από το σύλλογο κι επειδή λίγοι κατάλαβαν το άρθρο μου, προτείνω πριν ποστάρετε να του ρίξετε άλλη μια ματιά.
    Last edited by Τίνα Ζαχαριάδου; 30-05-2012 at 10:31 AM.

  2. #52

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Το Μάη του 2009 μαζεύτηκαν 32 αστρολόγοι για να δημιουργήσουν μία Πανελλήνια Αστρολογική Ένωση - Ομοσπονδία - Σύλλογο. Στην πορεία όμως η προσπάθεια αυτή τινάχτηκε στον αέρα από συγκεκριμένη "παρέα" που φαίνεται ότι δεν επιθυμούσε τη δημιουργία μίας δημοκρατικής Πανελλήνιας Ομοσπονδίας που δεν θα ήταν κάτω από τον έλεγχο της. Για του λόγου το αληθές η ίδια αυτή "παρέα" δημιούργησε στη συνέχεια ένα ιδιωτικό αστρολογικό "κλαμπ" που σταδιακά εκδηλώνει έναν όλο και πιο κερδοσκοπικό χαρακτήρα. Αυτή είναι η αλήθεια και όχι φυσικά ότι οι αστρολόγοι σε εκείνη την προσπάθεια τσακώθηκαν για το αρχηγηλίκι. Υποτίθεται ότι ο Θωμάς Γαζής επιχείρησε να ποδηγετήσει την όλη προσπάθεια αλλά το Γαζή τον απεμπόλισαν με ειδικό ψήφισμα τους από την (εκλεγμένη με την ψήφο όλων των παριστάμενων αστρολόγων) προσωρινή επταμελή επιτροπή οι Γιάννης Ριζόπουλος, Εβίτα Ζαχαριάδου, Βάσια Κόντη και Μαίρη Γαλανού - και τον αντικατέστησαν με τη Μπέλλα Κυδωνάκη. Σύμφωνα με τον ισχυρισμό της Τίνας, τσακώθηκαν για το αρχηγηλίκι οι ωσάνω 4 (+ η Σμάρω Σωτηράκη. Το έτερο μέλος Γιάννης Παναγιωτοπουλος είχε φύγει στο εξωτερικό για λόγους υγείας). Ο ισχυρισμός αυτός είναι ψευδής και καταρρίπτεται εύκολα, γιατί οι ωσάνω 5 βρίσκονται σε αγαστή σύμπνοια και συνεργασία, ίδρυσαν το συγκεκριμένο αστρολογικό "κλαμπ", κάνουν γενικά στενή παρέα και γράφουν όλοι (και η Μπέλλα Κυδωνάκη) σε συγκεκριμένη αστρολογική πύλη. Ποιοι λοιπόν τσακώθηκαν για την αρχηγία μέσα σε εκείνη την επταμελή επιτροπή - που τελικά διαλύθηκε μυστηριωδώς, χωρίς να φέρει σε πέρας κανένα απολύτως έργο;
    Last edited by pitilis; 01-06-2012 at 05:15 PM.

  3. #53
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Quote Originally Posted by pitilis View Post
    Το Μάη του 2009 μαζεύτηκαν 32 αστρολόγοι για να δημιουργήσουν μία Πανελλήνια Αστρολογική Ένωση - Ομοσπονδία - Σύλλογο. Στην πορεία όμως η προσπάθεια αυτή τινάχτηκε στον αέρα από συγκεκριμένη "παρέα" που φαίνεται ότι δεν επιθυμούσε τη δημιουργία μίας δημοκρατικής Πανελλήνιας Ομοσπονδίας που δεν θα ήταν κάτω από τον έλεγχο της. Για του λόγου το αληθές η ίδια αυτή "παρέα" δημιούργησε στη συνέχεια ένα ιδιωτικό αστρολογικό "κλαμπ" που σταδιακά εκδηλώνει έναν όλο και πιο κερδοσκοπικό χαρακτήρα. Αυτή είναι η αλήθεια και όχι φυσικά ότι οι αστρολόγοι σε εκείνη την προσπάθεια τσακώθηκαν για το αρχηγηλίκι. Υποτίθεται ότι ο Θωμάς Γαζής επιχείρησε να ποδηγετήσει την όλη προσπάθεια αλλά το Γαζή τον απεμπόλισαν με ειδικό ψήφισμα τους από την (εκλεγμένη με την ψήφο όλων των παριστάμενων αστρολόγων) προσωρινή επταμελή επιτροπή οι Γιάννης Ριζόπουλος, Εβίτα Ζαχαριάδου, Βάσια Κόντη και Μαίρη Γαλανού - και τον αντικατέστησαν με τη Μπέλλα Κυδωνάκη. Σύμφωνα με τον ισχυρισμό της Τίνας, τσακώθηκαν για το αρχηγηλίκι οι ωσάνω 4 (+ η Σμάρω Σωτηράκη. Το έτερο μέλος Γιάννης Παναγιωτοπουλος είχε φύγει στο εξωτερικό για λόγους υγείας). Ο ισχυρισμός αυτός είναι ψευδής και καταρρίπτεται εύκολα, γιατί οι ωσάνω 5 βρίσκονται σε αγαστή σύμπνοια και συνεργασία, ίδρυσαν το συγκεκριμένο αστρολογικό "κλαμπ", κάνουν γενικά στενή παρέα και γράφουν όλοι (και η Μπέλλα Κυδωνάκη) σε συγκεκριμένη αστρολογική πύλη. Ποιοι λοιπόν τσακώθηκαν για την αρχηγία μέσα σε εκείνη την επταμελή επιτροπή - που τελικά διαλύθηκε μυστηριωδώς, χωρίς να φέρει σε πέρας κανένα απολύτως έργο;
    Φίλε pitilis, φαίνεσαι ενήμερος και δεν έχω λόγους να σε αμφισβητώ, αλλά δεν μπορώ και να δεχτώ άκριτα τα όσα ισχυρίζεσαι, αφού δεν ξέρω πολλά, αλλά διάφορα από δω και από κει.
    Τα όσα γράφεις , είναι πράγματι οι συνηθισμένες εμετικές συμπεριφορές που συναντώνται σε όλους τους κλάδους.

    Εκ του αποτελέσματος μιας ακέφαλης αστρολογίας στη χώρα μας, αυτό που σίγουρα καταλαβαίνω, είναι την παταγώδη αποτυχία να υπάρξει ένας ικανός φορέας που θα διεκδικεί τα αυτονόητα της αστρολογίας.
    Οι περισσότεροι από όσους αναφέρεις έχουν πρόσβαση και μπορούν να υποστηρίξουν τον εαυτό τους , αφού δημόσια τοποθετείσαι και δεν τους εμποδίζει κανένας να κάνουν το ίδιο.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. #54

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Ουτε εγω γνωριζω τι πραγματικα εγινε τοτε. Ο καθενας λεει τα δικα του. Λυπηρο να συμβαινουν τετοια φαινομενα, αλλά στην Ελλάδα ειναι το πιο συνηθες.

    Θελω να ρωτησω ομως:

    1. Κληθηκαν ηχηρα ονοματα να λαβουν μερος στην Ομοσπονδια? Λεφακης, Ντακου, Καλογερα, Παγιατακη, Πατερα, Ντουβλης, Μπηλιου, Πανοπουλος κλπ.
    Και αν ναι, αρνηθηκαν συμμετοχη?
    Ή αγνοηθηκε τελειως η δυνατοτητα συνεισφορα τους?
    Μπορει να εννοηθει συσταση Ομοσπονδιας ΧΩΡΙΣ τη συμμετοχη των πρωτεργατων?

    2. Τελικα, αν η προσπαθεια εκεινη δεν γκρεμιστηκε για το αρχηγιλικι, τοτε ποιος ΑΚΡΙΒΩΣ ηταν ο λογος? Οι εγωισμοι? Το χρημα? Η δοξα? τι αλλο εκτος απο την αρχηγια (και αρα την εξουσια) μπορει να προκαλεσει τετοια φαινομενα διασπασης?

  5. #55
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    jupiterios, τα ηχηρά ονόματα δεν είναι απαραίτητα πρωτεργάτες ή ζηλωτές της αστρολογίας. Δεν θα με χάλαγε να υπήρχε ένας ισχυρός φορέας που να επιτελεί ουσιαστικό, μεταρρυθμιστικό έργο, κι ας μην είχε κανένα ηχηρό όνομα.
    Έχω μάθει όπου ακούω πολλά κεράσια να κρατώ μικρό καλάθι.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #56
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Μία παρατήρηση από μέρους μου με κάθε καλή διάθεση. Μη μετατρέψουμε τη συζήτηση από συζήτηση αρχών σε δημοσιογραφική αναφορά ονομάτων. Θα το χαλάσουμε το ζήτημα, στο τέλος θα το κλειδώσουμε το θέμα και θα παραπονιόμαστε και για φασιστική διαχείριση. Ας μείνουμε στις αρχές και ας αφήσουμε την ονοματολογία. Επαναλαμβάνω με κάθε καλή διάθεση...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  7. #57
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Quote Originally Posted by Βασιλης Παπαδολιας View Post
    Μία παρατήρηση από μέρους μου με κάθε καλή διάθεση. Μη μετατρέψουμε τη συζήτηση από συζήτηση αρχών σε δημοσιογραφική αναφορά ονομάτων. Θα το χαλάσουμε το ζήτημα, στο τέλος θα το κλειδώσουμε το θέμα και θα παραπονιόμαστε και για φασιστική διαχείριση. Ας μείνουμε στις αρχές και ας αφήσουμε την ονοματολογία. Επαναλαμβάνω με κάθε καλή διάθεση...
    Έχεις δίκιο Βασίλη, αλλά το ποστ του μέλους είναι ήδη αναρτημένο και θεωρώ ότι οι εκδοχές είναι δύο. Ή μπαίνουν αστερίσκοι στα ονόματα του ποστ (και όχι διαγραφή) ή όποιος νιώθει εκτεθειμένος απαντά.
    Δεν συμφωνώ με την αναφορά σε ονόματα ανθρώπων που δεν είναι ενήμεροι ή δεν συμμετέχουν σε μία συζήτηση, αλλά η σκέψη ότι έχουν πρόσβαση, είναι κατά μία έννοια καθησυχαστική.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  8. #58

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Κύριε Παπαδολιά τα ονόματα που ανέφερα στη προηγούμενη δημοσίευση μου δεν έκαναν σεξ μεταξύ τους - για να μη τα εκθέσουμε εδώ, που και αν έκαναν πάλι δεν θα μας αφορούσε - αλλά είναι τα ονόματα των ανθρώπων που εμπιστεύτηκαν, τίμησαν με την ψήφο τους και εξέλεξαν στην επταμελή επιτροπή για τη δημιουργία Πανελλήνιου Αστρολογικού Συλλόγου οι παριστάμενοι Έλληνες αστρολόγοι στη συγκέντρωση της 15ης Μαίου 2009. Για όσους/όσες δεν γνωρίζουν το γεγονός μπορούν να δουν εδώ φωτογραφίες από τη βραδυά, πανηγυρικές διακυρήξεις κ.λ.π. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ

    Τους ανθρώπους που ψηφίζουμε για να διεκπεραιώσουν κοινοφελείς δραστηριότητες (στη συγκεκριμένη περίπτωση τη δημιουργία Πανελλήνιου Αστρολογικού Συλλόγου) δεν έχουμε απλά δικαίωμα αλλά ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να τους αναφέρουμε ονομαστικά, να τους "εξετάζουμε", να τους κριτικάρουμε. Ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση που η επιτροπή αυτή διαλύθηκε μυστηριωδώς χωρίς να ολοκληρώσει κανένα απολύτως έργο...

  9. #59
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    pitillis δεν είναι στη φύση μου να κάνω το κορόιδο, εξακολουθείς να παραβαίνεις του όρους του σάιτ και να είσαι διαρκώς of topic. Ξαναδιάβασε τους όρους της εγγραφής σου, επίσης το άρθρο. Σε περίπτωση που βαριέσαι ή αδιαφορείς να διαβάσεις εκ νέου του άρθρο, διάβασε απλώς τον τίτλο και τοποθετήσου αν το επιθυμείς επί του θέματος και όχι σ' ότι αφορά περσινά ξυνά σταφύλια.

    Η Τίνα δεν ισχυρίζεται απλώς ότι όλα έγιναν για το αρχηγηλίκι και την επιβολή των απόψεων τους ενός στους άλλους, ήταν μάρτυρας σ' όλα αυτά και ξέρει πολύ καλά τι έγινε. Επιπλέον θα ζητήσω να σταματήσεις να παραπληροφορείς τον κόσμο για το έγινε διότι μάλλον έχεις μείνει πολύ πίσω.......

    Εφ΄όσον είσαι τοσο καλά πληροφορημένος θα έπρεπε να γνωρίζεις πως ο Γαζής μηνύθηκε για συκοφαντική δυσφήμηση, η υπόθεση έφτασε στα δικαστήρια όπου προκειμένου να πάει σε δίκη και να πληρώσει τα μαλλιοκέφαλα του γιατί ήταν σίγουρο πως θα την έχανε, ισχυρίστηκε πως όλα ήταν "προϊόν παραξήγησης" και δεσμεύτηκε να μην ξανανεβάσει στο διαδίκτυο κανένα υβρεολόγιο σχετικά με τους αστρολόγους που κατά καιρούς είχε διασύρει επειδή δεν ανέχτηκαν να γίνουν υποχείρια του και ν' "απεμπολίζουν" αστρολόγους που δεν γούσταρε ο ίδιος να βρίσκονται στο σύλλογο.

    Από εκεί κι ύστερα εσένα τι σε κόφτει και επαναφέρεις στο προσκήνιο και μαλιστα κάτω από δικό μου άρθρο, μια υπόθεση που έχει διευθετηθεί νομικά πλέον. Αν επιθυμείς να παρελθοντολογήσεις για το θέμα του συλλόγου που δεν ευδοκίμησε και ν' ανοίξεις τα μάτια του αναγνωστικού κοινού μας, μπορείς να ζητήσεις από τον διαχειριστή να σου ανοίξει νέο θέμα.........πίστεψε με όμως δεν σε συμφέρει γιατί τότε θα βγω και θα αντικρούσω όλα όσα γράφεις με αποδείξεις που ως τώρα από σεβασμό και μόνο στα μέλη που με διαβάζουν 4 χρόνια στο συγκεκριμένο σάιτ, δεν το έχω κάνει.

    Ξανασκέψου λοιπόν αν θέλεις ν' ανοίξεις του ασκούς του Αιόλου πριν επανατοποθετηθείς στο ίδιο θέμα και μάλιστα ανώνυμα και άσε μας να ασχοληθούμε με πιο δημιουργικά πράγματα.

  10. #60
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Quote Originally Posted by pitilis View Post
    Κύριε Παπαδολιά τα ονόματα που ανέφερα στη προηγούμενη δημοσίευση μου δεν έκαναν σεξ μεταξύ τους - για να μη τα εκθέσουμε εδώ, που και αν έκαναν πάλι δεν θα μας αφορούσε - αλλά είναι τα ονόματα των ανθρώπων που εμπιστεύτηκαν, τίμησαν με την ψήφο τους και εξέλεξαν στην επταμελή επιτροπή για τη δημιουργία Πανελλήνιου Αστρολογικού Συλλόγου οι παριστάμενοι Έλληνες αστρολόγοι στη συγκέντρωση της 15ης Μαίου 2009. Για όσους/όσες δεν γνωρίζουν το γεγονός μπορούν να δουν εδώ φωτογραφίες από τη βραδυά, πανηγυρικές διακυρήξεις κ.λ.π. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ

    Τους ανθρώπους που ψηφίζουμε για να διεκπεραιώσουν κοινοφελείς δραστηριότητες (στη συγκεκριμένη περίπτωση τη δημιουργία Πανελλήνιου Αστρολογικού Συλλόγου) δεν έχουμε απλά δικαίωμα αλλά ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να τους αναφέρουμε ονομαστικά, να τους "εξετάζουμε", να τους κριτικάρουμε. Ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση που η επιτροπή αυτή διαλύθηκε μυστηριωδώς χωρίς να ολοκληρώσει κανένα απολύτως έργο...
    Εγώ σας είπα δυο κουβέντες όμορφες κι ωραίες. Από κει και πέρα μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

 

 
Page 6 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads