s
Ο παρεξηγημένος Δίδυμος... - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 11 to 20 of 95
  1. #11
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    Quote Originally Posted by fillenia
    Αέρας και μεταβλητός= διάνοια ευπροσάρμοστη στις αλλαγές.

    Το θεμα ειναι ομως πως καποιοι διδυμοι δεν ειναι ευπροσαρμοστοι αλλα εντελως απροσαρμοστοι.Εγκαυμα τριτου βαθμου επαθε η γουνα μου στο παρελθον δις.(μην πει κανεις για το δις εξαμαρτειν γιατι υπο στενη εννοια αναφερεται σε ανδρα σοφο,αρα δικαιολογουμαι)

  2. #12
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    Τώρα δηλαδή αν πώ ... Δίδυμοι???? ΜΑΚΡΥΑ!!!!!!!!
    Εγώ θα φταίω????
    Αφου παιδί μου είναι δύσκολο να επικοινωνήσει κάποιος μαζί σας .... Εϊθστε αλλού γι' αλλού... Όλο δουλειά, δουλειά, καριέρα, καριέρα .... κι εμείς δηλαδή δεν παίζουμε κανένα ρόλο στη ζωή σας????
    Απ'οτι έχετε καταλάβει λοιπόν είμαι μπλεγμένη με δίδυμο (με ωροσκόπο Παρθένο βεβαίως βεβαίως...) και μου έχει το βίο αβίοτο...κι εγώ ένα μικρό ψαράκι είμαι μόνο...δε φταίω καθόλου:wondering

    Πείτε μου λοιπόν εσείς που επεφυμείτε τους διδύμους.... γιατί μας κουράζετε τόσο πολύ!!!!! Σκάτε και γάιδαρο βρε παιδί μου......

    Anyway......Αληθεία, ποιά είναι η κατάλληλη σύντροφος για ένα Δίδύμο με ωροσκόπο Παρθένο???
    Ταιριάζει καθόλου με Ιχθύς με ωροσκόπο Αιγόκερω????:unsure:
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  3. #13
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Talking Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    Quote Originally Posted by katrin82
    (με ωροσκόπο Παρθένο βεβαίως βεβαίως...)
    Αγαπητη μου ,ο παρθένος κάνει την ζημιά!
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  4. #14

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    Δίδυμοι όλου του site ενωθείτε! ! ! Κινδυνεύει η υπόληψη μας στο ζωδιακό κύκλο!!!:nuts: :nuts:
    Αγαπητό μέλος Δείμων, κατά την ταπεινή μου γνώμη και τις λιγοστές ακόμα γνώσεις μου (γιατί είμαι μαθητευόμενη) θα σου πω τα εξής πάντα όμως μόνο για τη σχέση Ήλιου ωροσκόπου που μας λες γιατί και άλλα στο γενέθλιο χάρτη είναι πάρα πολύ σημαντικά και ίσως δείχνουν πιο σημαντικά πράγματα:

    1. Ο Ωροσκόπος που έχεις είναι τέλειος για την περίπτωση του "κατεργάρη" Διδύμου γιατί τον κάνει πολυ πιο συντροφικό και σταθερό σε μια σχέση (για αυτό "επιζητάς σχέση") δηλαδή είσαι πολύ φιλικός και θετικός στην ιδέα της συντροφικότητας ή σχέσης αν θες.
    2. Ο Ήλιος σου (Δίδυμοι) με τον ωροσκόπο σου κάνουν μια σούπερ τριγωνάρα που ζηλεύω (ρώτα και μένα τι τραβάω που κάνει αντίθεση, Διδυμίνα με ωροσκόπο Τοξότη)
    3. Το ιδανικό ταίρι του Διδύμου για πάρα πολλούς λόγους που μπορώ και να αναλύσω αν χρειαστεί είναι ο Υδροχόος (στην περίπτωση σου το πλέον ιδανικό). Και για τον Υδροχόο ισχύει το ίδιο παρόλο που εκείνος ταιριάζει αρκετά καλά θα έλεγα και πολλές φορές κάνει πιο δυναμικό συνδυασμό με Τοξότη.
    4. Νομίζω ότι ο λόγος που οι αέρινοι δεν κάνουν τόσο εύκολα σταθερή σχέση εκτός των άλλων είναι επειδή έχουν ανάγκη να εξιτάρετε το μυαλό τους (πράγμα σχετικά δύσκολο αφού η αντίληψη και το μυαλό των αέρινων ειδικά των Διδύμων λειτουργεί πιο γρήγορα και από Η/Υ). Νομίζω πως ένας Δίδυμος ερωτεύετε με το μυαλό, δηλαδή συνήθως από τους πολλούς/πολλές υποψήφιους εραστές που τους περιτρυγιρίζουν διαλέγουν αυτόν που τους ενεργοποίησε το μυαλό, που τους ανάγκασε να σκεφτούν πριν απαντήσουν, που τους μπέρδεψαν σε μια συζήτηση με διπλωματία, που τους πικάρισε και λίγο, κ.λ.π. εκεί στέκονται και σπάνια διαλέγουν σύντροφο με τα μάτια (όπως Ζυγός ή Ταύρος ίσως), με την καρδιά (όπως Καρκίνος), με στόχο καταρχήν σεξ (όπως Σκορπιός) ή ψυχή (όπως Ιχθείς).


    Κατά τα άλλα όπως έχω διαπιστώσει ένας κακός, πονηρός, τυχοδιωκτικός, Δίδυμος (και αυτό εξαρτάται από πολλούς πλανήτες και τον ωροσκόπο) είναι πολύ επικίνδυνος άνθρωπος ακριβώς επειδή είναι π α ν έ ξ υ π ν ο ς πανούργος. Αν δεν υπάρχουν όμως όψεις και πλανήτες που να δείχνουν τέτοιες περιπτώσεις το Διδυμάκι άντρας ή γυναίκα είναι πολύ χαριτωμένοι άνθρωποι, περιζήτητοι από όλα τα ζώδια σε παρέες, ανοιχτόκαρδοι γενναιώδοροι σε λεφτά και αισθήματα σε βαθμό εκμετάλευσης από άλλους και πολύ γρήγοροι, αποτελεσματικοί και έξυπνοι υπάλληλοι ικανοί να εργαστούν με αμείωτη ενέργεια ατέλειωτες ώρες.
    Όσον αφορά στην σταθερότητα γενικά στη ζωή τους καλό είναι ειδικά το Δίδυμο να μην τον κρίνουμε βιαστικά γιατί πραγματικά μεταβάλετε η προσωπικότητα τους ανάλογα όλο τον υπόλοιπο γενέθλιο χάρτη. Π.χ. εγώ, έχω Ήλιο, Σελήνη στους Διδύμους και ωροσκόπο Τοξότη. Τι συμπέρασμα βγάζει για μένα ένας άντρας που ξέρει λίγο αστρολογία; Μακριά και γρήγορα.... υπερβολικά ασταθής και ανεξάρτητη, επιπόλαιη, άπιστη, κ.λ.π. Σε πληροφορώ ότι μπορεί να ισχύουν σε όλους τους άλλους τομείς της ζωής μου όχι στα ερωτικά γιατί πολύ απλά έχω Αφροδίτη στον Ταύρο 5ο οίκο (και όχι απλώς θέλω αλλά έχω ανάγκη τις σταθερές σχέσεις) κι ας μην πω για Vertex και Ηρα που είναι στον Καρκίνο. Εκτός του ότι είμαι πάρα πολύ πιστή αφοσιωμένη θα έλεγα.
    Κατόπιν όλων των παραπάνω μη μασάς αγαπητέ Δίδυμε συνέχισε σταθερά τον αγώνα να πείσουμε το ζωδιακό πως δεν είμαστε απαραίτητα κ...παιδα!!

  5. #15
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    Quote Originally Posted by roadrunner
    Αγαπητη μου ,ο παρθένος κάνει την ζημιά!
    Λες???? Για πες.... Για πες..... Γιατι???? Τόσο ανάποδοί είναι οι Παρθένοι????
    Ντροποί τους!!!!!!!!! Η μάνα του φταίει.....δεν τον γεννούσε λίγες ώρες αργότερα να αποφύγουμε το κακό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  6. #16
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    Εκτίθεστε. Παραμονεύει και το ΣΔΟΕ. Οι εντολές που έχουν όταν κοιτούν λογιστικά βιβλία Διδύμων να κάνουν διπλούς ελέγχους ίσως να σημαίνει κάτι!
    Για το καλό σας το λέω

    Και κάτι άλλο (με την καλή έννοια) Δίδυμος δεν μπορεί να κάνει σχέση με τον εαυτό του θα κάνει με άλλον; Πάντως στην ISAR συζητούν να αφαιρεθεί από το ζωδιακό και να αντικατασταθεί με κάτι σοβαρέτερο και όχι υπερφλύαρο.

    Για εκδηλωθείτε σιγά σιγά να γνωρίζουμε και οι υπόλοιποι 11 του ζωδιακού τους ανεμιστήρες εν όψει καλοκαιριού και να παρακολουθούμε τις δροσερές συζητήσεις σας...
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  7. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    E, τώρα τα παραλές ScP...
    Αν το ΣΔΟΕ ρωτούσε ζώδιο κατά τον έλεγχο, θα καρατσεκάριζε βιβλία Σκορπιών, και Ιχθύων... ειδικά στους τελευταίους θα βρουν απάτες. Αν ήξεραν και αστρολογία θα κοίταζαν 2ο και 8ο!

    Με ποιο ζώδιο σκοπεύει να ΜΑΣ αντικαταστήσει η ISAR; Ποιος μπορεί να αντικαταστήσει τον "αιώνιο έφηβο" του ζωδιακού; Την επιτομή της αισιοδοξίας;
    Tη συναισθηματική γενναιοδωρία και το ατίθασο μυαλό που δεν δυσκολεύεται να πειθαρχήσει ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ;Οι Δίδυμοι κάνουν σχέσεις με ολους ανεξαιρέτως, δεν κάνουν διακρίσεις! Aυτό είναι μειονέκτημα για τα υπόλοιπα ζώδια και δη τα σταθερά, που έχουν και έναν εγωΪσμό, μια κτητικότητα, ένα γόητρο να υπερασπιστούν.. Εμείς πάμε με όλα, όπως η Κόκα Κόλα !

    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  8. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    Αγγελική,

    Δεν έχεις παράπονο... άφησα μια μέρα να περάσει...

    Σωστό αυτό που γράφεις. Νέα δεδομένα = νέα κριτική θεώρηση, όχι α-κρισία και μεταβλητότητα ασυνείδητη. Επανατοποθέτηση με όλες τις προϋποθέσεις που περιγράφεις. Εννοείται!
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  9. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    Οι του ΣΔΟΕ ξέρουν περισσότερη αστρολογία απ΄όσους δηλώνουν αστρολόγοι πάντως.
    Έτσι σε θέλω μαχητική αιώνια παντανέα. Κατάληψη εδώ και τώρα.

    Υ.Γ. Μην ανοίγεις μέτωπο με τα Ψάρια. Αν και μια ψηφοφορία Δίδυμοι VS Ιχθείς για το βραβείο ψευτιάς θα μας διαφωτίσει.

    Καλοκαιράκι είναι νερό και αέρας μια χαρά σετάκι για να ξεχάσουμε τη ζέστη θα είναι και δυο όμορφα αρθράκια για τις Κατίνες και το Γάμο που θα δημοσιεύσουμε μέχρι τις αρχές του Ιουλίου θα κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον των επισκεπτών μας.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  10. #20
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Ο παρεξηγημένος Δίδυμος...

    :evil:
    Σαν πολλά δεν τα ακούσαμε????? Ορίστε μαςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!
    Εχετε διορθώσει όλοι οι υπόλοιποι τα δικά σας ελαττώματα και έχετε πάρει θέση βολής εναντίων μας????????? Τς τς τς
    Καλά που το θέμα είναι ο...παρεξηγημένος Δίδυμος. Μια χαρα τα σούρνετε όλοι.
    Εγω που είμαι Ιχθείς με Δίδυμο, ούτε απάτες κάνω, ούτε ψέματα λέω. Το αντίθετο μάλιστα. Το οτι έχουμε ανοιχτό μυαλό και ευχάριστα ευμετάβλητο πνεύμα σας ενοχλεί???? :toung: Αυτό αγαπητοί φανερώνει ζήλια απέναντί μας κατά την ταπεινή μου άποψη. Εξ' άλλου, πρέπει να αγκαλιάζουμε όλους τους ανθρώπους και να προσπαθούμε να τους βοηθήσουμε και να τους κατανοήσουμε, όχι να τους χτυπάμε πάνω στις ευαισθησίες τους.:nuts:
    Μήπως να κάνουμε ενα νέο post, λέω εγώ τώρα, να αρχίσουμε να παραθέτουμε ελαττώματα και των υπολοίπων??? π.χ. παίρνω ένα τυχαίο ζώδιο, ας πούμε τους Παρθένους, εντελώς στην τύχη όμως :amuse: που διυλίζουν τον κώνωπα, σε περνούν απο ακτίνες lazer, είναι και τσιγκούνηδες (είδατε ? όλοι εχουμε απο μία άποψη) :toung:
    Αυτά. Αντε γιατί πρώτα γκρινιάζω και μετά θα αρχίσω τα κλάματαααααα με αυτά που λέτε ούλοι σας εδω μέσα!!!!
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

 

 
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads