s
Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 31 to 40 of 77
  1. #31
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Μα και συ σε μια λέξη κόλλησες, jupiterios, στο ξεψειρίζω... Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν έχω το χρόνο να κάτσω πάνω από ένα laptop να γράφω σεντόνια, jupiterios. Αυτό συνήθως είναι η ειδοποιός διαφορά του επαγγελματία. Επηρεάζεται από τον Κρόνο, δηλαδή πρέπει να βγάλει σύντομο και παραγωγικό αποτέλεσμα. Κι όχι μόνο από το Δία. Δεν μπορεί να απλώνει και να απλώνει σεντόνια από ποστ και δεν το λέω μόνο για σένα βέβαια αυτό.

    Για τις ερωτήσεις σου αγαπητέ, φαίνεται ότι δεν κατέχεις το νομικό ζήτημα του επαγγέλματος του αστρολόγου. Έχω βεβαίως ΑΦΜ με ειδικότητα Αστρολογικές Υπηρεσίες και αποδείξεις σχετικές. Και το Σύμβουλος Αστρολογίας είναι η επαγγελματική ιδιότητα όπως Σύμβουλος Ψυχοθεραπείας, Σύμβουλος Feng Shui, Σύμβουλος Διατροφής, κλπ. Όλα αυτά επαγγέλματα είναι ξέρεις. Η δε σφραγίδα μου γράφει Βασίλης Παπαδολιάς. Πληροφορική - Εκδόσεις - Αστρολογία, εάν σε ενδιαφέρει.

    Η δε διαφορά του Ερευνητή από τον Επαγγελματία είναι ότι ο Ερευνητής ενδιαφέρεται για το αποτέλεσμα της Έρευνας, ενώ του Επαγγλματία το ότι ενδιαφέρεται για το αποτέλεσμα που θα εισπράξει ο Πελάτης. Επ' αυτού μπορείς νομίζω να επαναπροσδιορίσεις τη θέση σου...

    Μ' αυτά και μ' αυτά σας αφήνω, γιατί βλέπεις ως επαγγελματίας, έχω να γράψω και ύλη μαθημάτων. Δεν μπορώ να γράφω ποστ θεωρητικά, ενώ υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πληρώσει να λάβουν υπηρεσίες. Αυτό σημαίνει να είσαι και επαγγελματίας μεταξύ των άλλων.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  2. #32
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Αγαπητέ Βασίλη, από την αρχή είχα μία διαίσθηση ότι αυτή η συζήτηση θα εκτροχιαστεί. Όλες οι συζητήσεις αυτού του είδους γίνονται ατέρμονες για βασικούς λόγους. Ο ένας είναι ότι συνήθως μιλούν οι «αστρολόγοι» και οι «υπόλοιποι», έχοντας ήδη διαχωρίσει τους εαυτούς τους σε στρατόπεδα.

    Θα πρότεινα να βάλουμε μια σειρά στα ζητούμενά μας, πριν η συζήτηση μας πετάξει τελείως. Η Τίνα δημοσίευσε ένα άρθρο και άνοιξε ένα θέμα στο οποίο εν ολίγοις ανακεφαλαιώνει το αιώνιο πρόβλημα της παρεξηγημένης αστρολογίας, των παράλογων απαιτήσεων και των ημιμαθών θιασωτών της. Μέχρι εδώ καλά και στην πρώτη θέση που πήρα στο θέμα, ξεκαθάρισα ότι οι άνθρωποι θέλουν την ευκολία τους. Δεν ενδιαφέρονται να πάνε πιο πέρα το όριο της γνωστής αλήθειας τους. Δυστυχώς.
    Αν όμως αρχίσουμε να συζητάμε τα γιατί και τα πώς, δεν μπορούμε να μην πούμε ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι. Ασφαλώς και υπάρχουν ανάξιοι γιατροί και θα μιλήσουμε και γι’ αυτούς, όταν έρθει η ώρα τους (φαντάζομαι όχι σε φόρουμ αστρολογίας).
    Μοιραία θα φτάναμε και στους αστρολόγους. Είπαμε ότι υπάρχουν πολλοί που δεν είναι σοβαροί επαγγελματίες , αλλά δεν βάλαμε όλους τους επαγγελματίες αστρολόγους στο ίδιο σακούλι. Αυτό είναι σαφές. Υπάρχουν αξιοπρεπείς επαγγελματίες με γνώση και συνείδηση.

    Επίσης, είναι γνωστό ότι στην αρχαιότητα οι «ευγενείς» χρησιμοποιούσαν συχνότατα αστρολόγους και οιωνοσκόπους γενικότερα. Ο Μέγας Αλέξανδρος είχε ολόκληρο επιτελείο και δεν ξεκινούσε μάχη αν δεν ήταν ώρα Άρη. Και; Δεν αμφέβαλε ποτέ κανείς ότι η πίστη στη πρόβλεψη του μέλλοντος ΔΕΝ είναι εφεύρεση των σύγχρονων ανθρώπων. Η Ρωμαϊκή αυλή μπορεί να έκανε κατάχρηση των αστρολόγων της εποχής, αλλά ο απλός κόσμος δεν διάβαζε το ζώδιό του στο ένθετο της Κυριακάτικης εφημερίδας, ούτε στην ιστοσελίδα του τάδε αστρολόγου, το πρωί με τον καφέ του. Εκ των πραγμάτων δεν ευνοούνταν ο κατάφορος εξευτελισμός της αστρολογίας. Δεν υπήρχε πρόσβαση και επικοινωνιακή πολιτική.

    Δεν ξέρω ποιος ασχολείται με τα 090 και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Το θέμα είναι να πάψει ο κόσμος να νομίζει ότι η αστρολογία σχετίζεται με καφέδες και χαρτιά (γιατί κι εκεί έχουμε ακόμα δρόμο) και να καταλάβει ότι δεν μπορεί να λύσει όλα του τα προβλήματα με αυτόν τον τρόπο.

    Ναι Βασίλη, έχεις δίκιο ότι ο επαγγελματίας θα κάνει τις αναγκαστικές του εκπτώσεις και ο καθένας στον χώρο του θα έχει κάνει αρκετές στον άγριο κόσμο που ζούμε. Όμως η αστρολογία είναι ανοχύρωτη και μιλάμε για χοντράδες. Εδώ ο αστρολόγος ασκεί μία εξουσία ψυχικής φύσης στον πελάτη που έρχεται ανασφαλής και ψυχικά ευάλωτος. Αν δεν ήταν έτσι, δεν θα πήγαινε στον αστρολόγο. Τον έχει ανάγκη λοιπόν. Η σχέση σπάνια είναι ισότιμη και έχω δει μορφωμένους ανθρώπους να εξαρτώνται από την πρόβλεψη κάτι «αστρολόγων» , ο θεός να τους κάνει. Οι ισορροπίες εδώ είναι λεπτές και η αστρολογία έχει επαγγελματίες με ευθύνες λειτουργήματος. Οι άνθρωποι σου ανοίγουν την ψυχή τους. Δεν πρέπει να υπάρχει ένας έλεγχος σε αυτή την ιστορία;

    Δεν είχα την πρόθεση να θίξω κανέναν και η τοποθέτησή μου ήταν γενική. Είναι αλήθεια ότι θεωρώ πρωταρχικής σημασίας την αποκατάσταση της θέσης της αστρολογίας και την σύσσωμη υιοθέτηση μιας καινούργιας στάσης που σε βάθος χρόνου θα φέρει τον κόσμο στους αστρολόγους. Όμως αυτό προϋποθέτει δουλειά, διαύγεια και συλλογική προσπάθεια, χωρίς εγωισμούς ή μικρότητες.

    Έχω ενημερωθεί στο πέρασμα των χρόνων για διάφορες προσπάθειες αστρολόγων επαγγελματιών, αλλά ποτέ δεν έγινε κάτι σημαντικό. Δεν ασχολούμαι με τις λεπτομέρειες , αλλά εκ του αποτελέσματος ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.

    Μέχρι να γίνει λοιπόν η ουσιαστική δουλειά από κάποιο σύλλογο ή σωματείο ή ότι άλλο θέλει, θα υπάρχουν πολλοί επαγγελματίες χωρίς δεοντολογικό κώδικα , αλλά και κάποιο που θα κάνουν την δουλειά τους όσο καλύτερα μπορούν σαν επαγγελματίες. Κανείς δεν το αντιπαρέρχεται αυτό. Αντίθετα, μαζί τους είμαστε. Δεν έχουμε και κάτι καλύτερο.

    Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί εισπράττω από τις τοποθετήσεις σου μία αίσθηση ότι είσαι ενοχλημένος με κάποια πράγματα που ειπώθηκαν ως απόψεις πάνω σε αυτή την κουβέντα. Εκτός κι αν έχω παρανοήσει όσα γράφεις, βγάζοντας λάθος συμπέρασμα. Όλα είναι πιθανά όταν επικοινωνούμε γραπτώς.
    Last edited by katiakiss; 25-05-2012 at 11:12 PM.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #33
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Η αλληλεγγύη είναι πολύ σημαντικό προσόν τελικά,και αυτό που χρειάζεται απ'ότι καταλαβαίνω,για να προωθήσουν σωστά οι αστρολόγοι το όλο θέμα.
    Αν είστε ενωμένοι απέναντι στους πολέμιους της αστρολογίας,αλλά μεταξύ σας τρώγεστε,δεν γίνεται τπτ καλό-το λέω για το ποστ του Σωκράτη αυτό που κάτι ανέφερε..
    Με τις μάζες ενωμένες κερδήθηκαν πόλεμοι ολόκληροι.

    Πάντως το θέμα της αμοιβής δεν καταλαβαίνω γιατί συζητιέται..μου παρέχεις υπηρεσίες-και μάλιστα πολύτιμες-και σε πληρώνω γι'αυτό.
    Τι πιο λογικό?
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  4. #34

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Πολυ ωραια Βασιλη!
    Χαιρομαι που αποσπασα λιγο απο τον τοσο πολυτιμο χρονο ενος υπεραπασχολουμενου αυθεντικου Επαγγελματια Αστρολογου. Πραγματικα, ο στοχος μου ειναι (πρωτα ο Θεος!) να καταφερω να γινω κι εγω ενας. Με τη διαφορα οτι εγω δεν θα χρησιμοποιω την Επαγγελματικη μου ιδιοτητα ως αλλοθι για να φερομαι με εριστικοτητα και αλαζονια προς τους αλλους. Και οτι στη δικη μου ταμπελα θα αναγραφει Αστρολογος σκετο.... Τα περι συμβουλου μου ακουγονται λιγο ....γιαλαντζι -αν μου επιτρεπεται η εκφραση. Αλλά δεν μου απαντησες στο προηγουμενο ερωτημα μου: εσυ πως θα ονοματιζες με μια λεξη αυτο που κανω εγω.

    Λες ο επαγγελματιας ενδιαφερεται το αποτελεσμα που θα εισπραξει ο πελατης να ειναι καλο. Εχω την περιεργεια να μαθω πώς μπορει αυτο να ειναι καλο ΧΩΡΙΣ την καταλληλη ερευνα? Οξυμωρο μου ακουγεται.... Αλλά αν εσυ εχεις εφευρει καποια τεχνικη με την οποια θα εχουμε αριστα αποτελεσματα χωρις προηγουμενη ερευνα, θα παρακαλουσα να μας την παρουσιασεις καποια στιγμη που θα ευκαιρεις.

    Επισης, συμπεραινω απο τα 1833 ποστ σου οτι τελικα παντα βρισκεις χρονο για να ....κατεβαζεις σεντονια, και ας το διαψευδεις με τοσο επαγγελματικο τροπο.... Δεν πειραζει, καλη καρδια. Σε αφηνω λοιπον να συνεχισεις τις επαγγελματικες εργασιες σου in peace και συνεχιζω με τους υπολοιπους φιλους επι του θεματος.
    Last edited by jupiterios; 26-05-2012 at 12:11 AM.

  5. #35

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Μαρια, το θεμα της αμοιβης αναφερθηκε στο πλαισιο οτι ο κοσμος πλεον εχοντας πληθωρα δωρεαν αστρολογικων πληροφοριων απο διαφορες πηγες (sites, περιοδικα, εκπομπες κλπ), σκεφτεται οτι δεν αξιζει να πληρωσει εναν αστρολογο αφου μπορει να τα μαθει και δωρεαν. Με αποτελεσμα να εχει μειωθει η πελατεια.
    Βεβαια ο κοσμος προφανως δεν ξερει οτι αυτες οι δωρεαν προβλεψεις ειναι προχειρες και γενικολογες και οτι απο μια επισκεψη σε επαγγελματια θα επαιρνε σαφως ανωτερη ποιοτητα αστρολογικων συμβουλων...

  6. #36
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Όπου Γης, Πατρ
    Posts
    159

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Για να είμαι ειλικρινής, σε ερώτηση του τύπου "τι χρώμα να βάψω τα νύχια μου για να προσελκύσω ένα Ζυγό" δεν είδα ποτέ επαγγελματική απάντηση οnline...

    Δεν είδα ποτέ κάποιον να επωφελείται της ερώτησης αυτού του τύπου ως ευκαιρία να αποδείξει/να δώσει κάποια δείγματα σε κάποιον(α) για το πόσο πιο βαθιά είναι η μελέτη της αστρολογίας.. Αυτό που είδα πολλές φορές είναι απαξία.

    Η απαξία δε διαμορφώνει μια κουλτούρα.
    Η μάζα είναι πάντα πιο ισχυρή, όταν την αγνοείς σε αγνοεί..

    Επί προσωπικού, ξεκίνησα να διαβάζω μόνη μου online. Η αναζήτηση, ευτυχώς για μένα, δεν είχε κάποια επιφανειακή αφορμή. Και λέω ευτυχώς γιατί θα έτρωγα πόρτα απαξίας τριών αστέρων και θα συνέχιζα τη ζωή μου. Και λέω ευτυχώς γιατί βρήκα κάτι που τελικά με ενδιαφέρει από πολλές απόψεις. Ήμουν επίσης τυχερή να γνωρίζω κάποιες ξένες γλώσσες που μου επέτρεψαν να συνεχίσω την αναζήτησή μου σε ξένα εδάφη, εκεί που η απαξία είναι μικρότερη έως ανύπαρκτη. Και η πληροφορία δωρεάν... Θα μου πάρει αρκετό χρόνο παραπάνω μα, δει δη χρημάτων ω άνδρες αστρολόγοι, έτσι μου 'λαχε, έτσι θα πορευθώ.

    Λένα

  7. #37
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Quote Originally Posted by jupiterios View Post
    Πολυ ωραια Βασιλη!
    Χαιρομαι που αποσπασα λιγο απο τον τοσο πολυτιμο χρονο ενος υπεραπασχολουμενου αυθεντικου Επαγγελματια Αστρολογου. Πραγματικα, ο στοχος μου ειναι (πρωτα ο Θεος!) να καταφερω να γινω κι εγω ενας. Με τη διαφορα οτι εγω δεν θα χρησιμοποιω την Επαγγελματικη μου ιδιοτητα ως αλλοθι για να φερομαι με εριστικοτητα και αλαζονια προς τους αλλους. Και οτι στη δικη μου ταμπελα θα αναγραφει Αστρολογος σκετο.... Τα περι συμβουλου μου ακουγονται λιγο ....γιαλαντζι -αν μου επιτρεπεται η εκφραση. Αλλά δεν μου απαντησες στο προηγουμενο ερωτημα μου: εσυ πως θα ονοματιζες με μια λεξη αυτο που κανω εγω.

    Λες ο επαγγελματιας ενδιαφερεται το αποτελεσμα που θα εισπραξει ο πελατης να ειναι καλο. Εχω την περιεργεια να μαθω πώς μπορει αυτο να ειναι καλο ΧΩΡΙΣ την καταλληλη ερευνα? Οξυμωρο μου ακουγεται.... Αλλά αν εσυ εχεις εφευρει καποια τεχνικη με την οποια θα εχουμε αριστα αποτελεσματα χωρις προηγουμενη ερευνα, θα παρακαλουσα να μας την παρουσιασεις καποια στιγμη που θα ευκαιρεις.

    Επισης, συμπεραινω απο τα 1833 ποστ σου οτι τελικα παντα βρισκεις χρονο για να ....κατεβαζεις σεντονια, και ας το διαψευδεις με τοσο επαγγελματικο τροπο.... Δεν πειραζει, καλη καρδια. Σε αφηνω λοιπον να συνεχισεις τις επαγγελματικες εργασιες σου in peace και συνεχιζω με τους υπολοιπους φιλους επι του θεματος.
    Συμπεραινεις ως συνηθως λαθος γιατι δεν εχεις προσεξει μαλλον οτι δεν ηρθα χτες στο σσιτ. ΤΑ υπολοι΅α τα αντιπαρερχομαι, γιατι νομιζω οτι πλεον ειναι κακιες.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  8. #38
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Κατια, εχω μαθει να κρινω τους ανθρωπους απο τις πραξεις κι οχι απο τα λογια. Οσοι ειναι στο χωρο γνωριχουν τις δικεε μουπραξεις. Απο κει κ περα αν καποιος νεοτερος θελει να βγει μπροστα νακανεικατι, ευχαριστως να βοηθησω. Με πραξεις ομως. Οχι μονο με κριτικη.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  9. #39
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Quote Originally Posted by Βασιλης Παπαδολιας View Post
    Κατια, εχω μαθει να κρινω τους ανθρωπους απο τις πραξεις κι οχι απο τα λογια. Οσοι ειναι στο χωρο γνωριχουν τις δικεε μουπραξεις. Απο κει κ περα αν καποιος νεοτερος θελει να βγει μπροστα νακανεικατι, ευχαριστως να βοηθησω. Με πραξεις ομως. Οχι μονο με κριτικη.
    Βασίλη,

    Η αστρολογία είναι ο χώρος σου και καταλαβαίνω το πάθος με το οποίο εκφράζεσαι, αλλά σε μία τέτοια συζήτηση η κριτική είναι αναπόφευκτη. Άλλωστε, δεν υπάρχει κάποιος κανόνας που να λέει ότι για να κρίνεις πρέπει να προβείς σε έργα και πράξεις.
    Όπως γνωρίζεις, δεν είμαι επαγγελματίας, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο εγώ όσο και ο υπόλοιπος κόσμος που γνωρίζει κάτι παραπάνω από τον αστρολογικό κόσμο και τις προσπάθειές του στη χώρα μας, να μην έχουμε το δικαίωμα να εκφράσουμε την άποψή μας.
    Όλοι όσοι παράγουν έργο, κρίνονται κατά τις πράξεις τους, όταν έρθει η ώρα να αξιολογηθεί το έργο τους, στο βάθος του χρόνου. Κανένας δεν αποτελεί εξαίρεση , όπως δεν αποτελεί εχέγγυο του κριτή η ενεργή εμπλοκή του. Το θεωρώ παράλογη και αντιδημοκρατική απαίτηση.

    Jupiterios , δεν καταλαβαίνω προς τι η τόση επιθετικότητα. Δεν προάγεται συζήτηση με αυτόν τον τρόπο και ακόμα κι αν έχεις κάτι ενδιαφέρον να πεις, χάνεται στις κορυφές και στις κορόνες μιας ακατανόητης εριστικότητας.


    Κάπου εδώ έχω ολοκληρώσει τις θέσεις μου σε αυτό το νήμα. Καλή συνέχεια.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #40

    Re: Αστρολογία Αστρολόγοι κι Αναγνωστικό κοινό

    Φιλη Λενα, οι ερωτησεις τετοιου τυπου "τι χρωμα κλπ", οπως το επεσημανε εξαρχης η Τινα αλλά κι εγω κατοπιν, αφορουν αρθρα κωστοπουλαιικου τυπου που γραφονται με σκοπο την προσελκυση αναγνωστικου κοινου. Θα τα εχεις δει φανταζομαι να φιγουραρουν σε sites και περιοδικα. Δοξα τω θεω ουτε κι εγω εχω δει προς το παρον σοβαρο ανθρωπο να ρωτα τετοιες κουταμαρες σε καποιο φορουμ!

    Και φυσικα το μηνυμα που προσπαθουσαμε εδω να περασουμε δεν ειναι η απαξια του ανιδεου. Οπως ανεφερα πιο πανω την αποψη μου, σκοπος ειναι μεσα απο την σωστη ενημερωση του τι πραγματικα ειναι η Αστρολογια και τι μπορει να προσφερει, να αλλαξουμε τον τροπο που οι "ανιδεοι" αντιμετωπιζουν τους αστρολογους και την αστρολογια. Η απαξια συμφωνω οτι δεν εξυπηρετει καμμια πλευρα.

    Κατια, συμφωνω απολυτα. Το να παρασυρομαστε παιδιαστικα σε εριστικους και υπεροπτικους τονους αφενος μας εκτρεπει εκτος θεματος κι αφετερου δεν δειχνει επαγγελματισμο. Ο καθενας εκφραζει την γνωμη του ελευθερα και εκτιθεται για αυτην αναλογως.

 

 
Page 4 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads