s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 15
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 15 of 47 FirstFirst ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... LastLast
Results 141 to 150 of 468
  1. #141
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by stabie
    και η ερωτηση που με απασχολει περισσοτερο απ'ολες...
    συνεχεια και στο δικο μου ριξιμο(και στα τρια σταδια) και στο δικο του ριξιμο πέφτει Α κουπα αναποδα!
    ειναι τελικα πολυ αρνητικο ή μπορει να συμβολιζει και κάποιο εμποδιο που μπορει να υπάρχει όπως πχ απόσταση κτλ;;;;;;
    ευχαριστω και σορρυ για το πρηξιμο...
    καλησπέρα, κοίταξε να δεις ο Ακούπα σαν χαρτί δεν ειναι αρνητικό ακόμα κι αν πέσει αναποδα , απλά τι γίνεται συνήθως η ανάποδη θέση του μας δείχνει οτι υπάρχουν προβλήματα στη σχέση ...δεν ειναι αυτη η σχεση η πολύ καλή ...τώρα το είδος των προβλημάτων φαίνεται απο τα διπλανά χαρτιά , πάντως σίγουρα θα μπορούσε να πέφτει ο Α ανάποδα απλά γιατί υπάρχει απόσταση μεταξύ σας και αυτο δεν αφήνει τη σχέση να γίνει Ακούπα όρθιος δηλαδή μια πολύ καλή σχέση ...
    η απόσταση μεταξύ μας να ξέρεις οτι φαίνεται έντονα όταν ανάμεσα στα 3αρια μας υπάρχει ο Α μπστούνι ή το 10 μπαστούνι , και κάπως άλλιώς όταν δεν ενώνονται πολλά φύλλα δικά σου και δικά του τότε βλέπουμε οτι υπάρχει πρόβλημα απόστασης ...αλλά το κύριο στοιχείο ειναι 3+Αμπαστούνι+3

  2. #142
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by stabie
    α και κατι που ξέχασα...
    Α μπαστουνι αναποδα και Α σπαθι αναποδα τι σημαινουν??????????
    ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω
    η ανάποδη θέση των χαρτιών μας δηλώνει σχεδόν την ανάποδη σημασία ή ην προβληματική σημασία της όρθιας θέσης ας πούμε ενας Ασπαθί ανάποδα θα μπορούσε να σημαίνει καθυστέρηση σε μια επιτυχία (απάντηση) που περιμένουμε , εναν χαλασμένο γάμο (ανάποδο στεφάνι δηλαδή) ...κατάλαβες τώρα όσον αφορά τον Α μπαστούνι ειναι απο μόνο του αρκετα άσχημο και η ανάποδη θέση του δυστυχώς επιδεινώνει την κακή του έκβαση ....

  3. #143
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    θα ήθελα να σας κάνω μια πρόταση , μην εστιάζετε το ενδιαφέρον σας σε μεμονωμένες απαντήσεις στην κάθε σας απορία ...γιατί δεν γίνετε έτσι η εξήγηση των χαρτιών πρέπει να υπάρχει μια συνολική εικόνα ...οπότε δεν μπορώ να σας πώ κάτι που θα ειναι σωστό απαντώντας σας σε κάποιες απο τις ερωτήσεις του στυλ ...εχω μια τετράδα που έχει αυτο και αυτο το χαρτί καλύτερα θα ήταν να μιλήσουμε σε γενικό επίπεδο για την ερμηνεία των χαρτιών γιατί έτσι με τις μεμονωμένες απαντήσεις και εσείς μπερδεύστε και εγω δεν σας δίνω σωστές απαντήσεις αφου΄δεν έχω συνολική εικόνα εξάλλου θα σας πώ κάτι για να καταλάβετε τι εννοώ και οτι δεν προσπαθώ να αποφύγω κάτι μιας και ειναι ευχαρίστησή μου να σας απαντώ ....ας πούμε οτι βγαίνει κάτι στα χαρτιά που με τις ερμηνείες που ξέρουμε ειναι άσχημο ...αν το σύνολο ειναι θετικό αυτο το άσχημο ειναι σαν να μην υπάρχει ...
    καταλάβατε γιατί έχει σημασία το σύνολο και η προσεκτική ερμηνεία των χαρτιών χωρίς να βλέπουμε κάτι άσχημο και να τρομάζουμε ?
    φιλάκια πολλά ότι θέλετε πάντως σε σχέση με τους συνδυασμούς και τις ερμηνειες μέχρι να ετοίμάσω κι εγω ενα εικονικό παράδειγμα όπως σας έχω ήδη υποσχεθεί μπορείτε να με ρωτάτε!!!

    φιλάκια
    φιλικά

  4. #144
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαράκι...θέλω τη βοήθεια σου!!

    Σου γράφω τις τετράδες που μου βγήκαν μετά το 3ο στάδιο.....Δε θέλω την ερμηνεία ακριβώς, οκ, απλά θα μπορούσες να μου πεις για τα καρώ φύλλα που βρίσκονται εκεί μέσα....
    Αφορούν εμένα?Τον άλλον?Υπάρχει περίπτωση να είναι τα φύλλα ενός "καρώ προσώπου"?....Μπλέχτηκα κ τα καταλαβαίνω όπως να ναι:unsure:

    Εγώ είμαι Σπαθί, αυτός είναι Κούπα

    Jσπαθί 2σπαθί 3σπαθί 3κούπα
    4σπαθί 2καρώ 6κούπα Qκαρώ
    8σπαθί 7σπαθί Ακαρώ 4καρώ
    Jκούπα 6καρώ Qσπαθί 5σπαθί
    Ακούπα 3καρώ 6σπαθί Κκούπα

    Επίσης θέλω να ρωτήσω για τα 7άρια και τα 9άρια....Όταν μπλέκονται μέσα σε μια τετράδα και δεν ανήκουν ούτε σε μένα ούτε στον άλλον....έχουν κάποια άλλη ερμηνεία??

    Σ'ευχαριστώ για την υπομονή σου Μαράκι:smile1:

  5. #145
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by aigokeraki!
    Μαράκι...θέλω τη βοήθεια σου!!

    Σου γράφω τις τετράδες που μου βγήκαν μετά το 3ο στάδιο.....Δε θέλω την ερμηνεία ακριβώς, οκ, απλά θα μπορούσες να μου πεις για τα καρώ φύλλα που βρίσκονται εκεί μέσα....
    Αφορούν εμένα?Τον άλλον?Υπάρχει περίπτωση να είναι τα φύλλα ενός "καρώ προσώπου"?....Μπλέχτηκα κ τα καταλαβαίνω όπως να ναι:unsure:

    Εγώ είμαι Σπαθί, αυτός είναι Κούπα

    Jσπαθί 2σπαθί 3σπαθί 3κούπα
    4σπαθί 2καρώ 6κούπα Qκαρώ
    8σπαθί 7σπαθί Ακαρώ 4καρώ
    Jκούπα 6καρώ Qσπαθί 5σπαθί
    Ακούπα 3καρώ 6σπαθί Κκούπα

    Επίσης θέλω να ρωτήσω για τα 7άρια και τα 9άρια....Όταν μπλέκονται μέσα σε μια τετράδα και δεν ανήκουν ούτε σε μένα ούτε στον άλλον....έχουν κάποια άλλη ερμηνεία??

    Σ'ευχαριστώ για την υπομονή σου Μαράκι:smile1:
    καλημέρα, λοιπόν αυτά τα χαρτιά τα άσχετα κατα μια έννοια που τρυπωνουν στο΄στρώσιμο μας ειναι αυτα για τα οποία θα σας πω
    όταν το χαρτί ειναι άσχετο αυτο σημαίνει οτι δεν υπάρχει κάποια φιγούρα κοντά του και άρα δεν ανήκει πουθενά ...
    όταν δεν ανήκει πουθενα λοιπόν ας πούμε το 3καρό σημαίνει την πρωινή ώρα!!!

  6. #146
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαράκι καλημέρα. Σχετικά με αυτό που ανέφερες πιο πάνω... όλα τα άσχετα χαρτια δηλώνουν ώρα ή μόνο μερικά??? Κι αν όχι ποιά είναι αυτά???
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  7. #147

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαράκι καλησπέρα και απο μένα.Έχω και εγώ μια ερώτηση.Όταν βγαίνουν φιγούρες με το χρώμα το δικό μας ή αυτού που μελετάμε μπορούμε να πούμε οτι είναι πρόσωπο δικό μας ή αυτού που μελετάμε;Ευχαριστώ προκαταβολικά.

  8. #148
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Ευχαριστώ Μαράκι....

    προφανώς εχεις σκοπό να μας πεις για τα "άσχετα" φύλλα και να τα εξηγήσεις αναλυτικότερα....
    Περιμένουμε......:bigsmile:

    Καλό μήνα κ καλό καλοκαίρι σε όλους!!!!!!!!!!!!!

  9. #149

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Mαρακι γεια σου!

    Ριχνοντας τα χαρτια τοσα χρονια πιστευεις οτι υπαρχουν καποια γεγονοτα που δεν μπορουμε να αλλαξουμε ή συμφωνα με τις επιλογες μας αλλαζει το μελλον αναλογα?

    Μηπως μας ερχονται μπροστα μας ας πουμε δυο δρομοι και εμεις αν διαλεξουμε τον πρωτο το μελλον μας θα ειναι διαφορετικο απο οτι αν ειχαμε διαλεξει τον δυετερο? 'Η μηπως μας ερχονται μπροστα μας δυο δρομοι αλλα οποιον και να διαλεξουμε το μελλον μας θα ειναι στο τελος το ιδιο , αυτο που μας ειναι 'γραμμενο' απλα η πορεια θα ειναι διαφορετικη?

    Για παραδειγμα, ο συζυγος μας ειναι 'προκαθορισμενος' και οτι και να κανουμε θα καταληξουμε με εναν συγκεκριμενο ανθρωπο ή καποια ατομα μπαινουν στη ζωη μας και εξαρταται απο εμας με ποιον θα καταληξουμε.
    Σου εχει τυχει να βλεπεις στα χαρτια πχ. μια φιλη σου οτι θα ειναι με καποιον σε γαμο, αυτη να τον διωχνει, αυτος να κανει αλλες σχεσεις / γαμο, και στο τελος ομως να καταληγει με τη φιλη σου.
    Μπορουμε να αλλαξουμε τη μοιρα μας. πχ. η μοιρα σου (αν υπαρχει) να ειναι το ατομο Α εσυ να το αγνοησεις και τελικα να καταληξεις με το Β ή ο,τι και να κανεις θα εισαι με το Α στο τελος.

    Θα με ενδιεφερε η αποψη σου γιατι εχεις την εμπειρια μεσα απο τα χαρτια.

    Φιλακια και Καλο ΣΚ

  10. #150

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Hey guys, ime ellinoamericana kai I'm sorry pou grafo me greeklish alla den xero kala ellinika kai o tropos pou grapho ine kaliteros gia mena, ithela na sas po oti xero tin cartomancy poli kala, prin liga xronia agorasa the tarot cards, stin arxi ekanan poli valid predictions, alla meta otan erixna ta tarot cards arxisa na visualize to mellon, meta diabasa oti ta tarot cards are fed by your emotions kai otan prospathisa na ta stamatiso den borousa, finally I've made it kai tora I use them for meditation kai kano predictions me apli trapoula

 

 
Page 15 of 47 FirstFirst ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 15 users browsing this thread. (0 members and 15 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads