s
Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα! - Page 16
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 12 13 14 15 16
Results 151 to 158 of 158
  1. #151
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Quote Originally Posted by aries engineer View Post
    Στηνεις εναν καραμπινατο καβγα...
    Κριάρια όλου του κόσμου ενωθείτε!!!! :nuts::nuts::nuts::nuts:



    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  2. #152
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Αγαπητή aries engineer... εχω Σελήνη στο Ζυγό,μέσα στο σπιτι της Αφροδίτης αλλα και του Κρόνου(η Σελήνη μου ειναι στο 10ο οίκο). Επισης εχω μεγαλη επιρροή απο Ζυγό αλλα και Υδροχόο(ο Ήλιος και ο Ουρανός στον 11ο οικο),ισως γι'άυτό ταυτίστηκες τόσο με τα λεγόμενά μου!!!!Το δικό σου ηλιοζώδιο(δεν ξέρω τις άλλες πλανητικές θέσεις στο χαρτη σου για να εχω μια συνολική εικόνα) ειναι γεμάτο φωτιά και χαρακτηρίζεται απο εναν σχεδόν παιδικό ενθουσιασμό για καθετι καινούργιο και απιαστο!!!Υπο αυτή την εννοια λοιπόν και μιας και βαριέστε ευκολα εσείς τα Κριαράκια...καπου-καπου θέλετε την αλλαγη,την αναγέννηση,την ποικιλία,προς αρση της βαρεμαρας και της ανίας,αλλα δεν ειμαι καθόλου σίγουρη αν μπορείτε να δεχτείτε η να καταπιείτε την απιστία του συντρόφου!!!!!!!
    Παρόλο που το αρχικό θέμα που ξεκίνησα να σχολιάζω μιλούσε για απιστία,εγω αρπαξα την ευκαιρία να μιλήσω για ένα άλλο ειδος σχέσης που επιτρέπει απόλυτη ελευθερία κινήσεων και ταιριάζει σε ανθρώπους που δεν ειναι κτητικοί και δεν εχουν ιδιαίτερα ανεπτυγμένο το αίσθημα της αποκλειστικότητας!Το προτυπο αυτό της σχέσης ομως, δεν αποκλείει εξ'ορισμού την πίστη και την αφοσίωση, απλά βασίζεται στην αντίληψη οτι η αποκλειστικότητα και η πίστη(ακριβώς οπως και η εμπιστοσύνη και ο σεβασμός) δεν πρέπει να θεωρούνται δεδομένα απλώς και μόνο εξαιτίας της ύπαρξης ενός δεσμού!!Πρέπει να διεκδικούνται και να επανακερδίζονται καθε στιγμή!Με βάση αυτή την οπτική,αν οι δύο σύντροφοι είναι σε θέση να προσφέρουν ο ένας στον άλλο την αλλαγή,την εκπληξη,την απροβλεψιμότητα...με δυο λόγια τη συνεχή διέγερση σε όλους τους τομείς,τοτε γιατι οχι...γιατι να μη μπορουν να μεινουν πιστα και αφοσιωμένα τα δυο μελη της σχέσης???ΌΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ ΑΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΔΙΧΩΣ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ!!!Χρειάζεται όμως σκληρή προσπάθεια και απο τους δύο και οχι με το πρώτο σημάδι βαρεμάρας να αναζητούν εξωτερικά δεκανίκια!!!Κοινώς Κριαρίνα μου...είναι σαν να λες εμμέσως πλην σαφώς στο συντροφο:..."Αν εισαι μάγκας κανε με δικιά σου και κρατησέ με για παντα κοντά σου"!!!(To ίδιο βέβαια πρέπει να κάνεις κι εσυ!Αμοιβαία είναι αυτα,για να είμαστε δίκαιες!)
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ.....

  3. #153
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    :bigsmile: Kατά αρχήν να πω πώς μου άρεσε πολύ το Αρθρο και να ευχαριστήσουμε για την Δημοσίευση!!
    Θα ήθελα και γώ με την σειρά μου να εκφράσω τις απόψεις μου πάνω σ αυτό.....
    Το θέμα για μένα δεν είναι μην πούμε κάποια στιγμή" το χάσαμε το κορμί πατριώτη" γιατί όπως ελέχθει στα παραπάνω πολύ πρίν ,έχει υπαρξει το συναισθηματικό διαζύγιο,και εκεί εντοπίζω εγώ το μεγάλο πρόβλημα.Ο Ορισμός του Ερωτα είναι "η απόλυτη επικοινωνία" που εκφράζεται κατά κύριο λόγο απο την σωματική επαφή η όποια όμως είναι ορμόμενη απο εγκεφαλικούς ερεθισμούς προηγούμενα....
    Η Συναισθηματική εξαπάτηση είναι για μένα ίσως η μεγαλύτερη ατυχία που μπορεί ν α προκύψει σε ένα Ζευγάρι που μπορεί και μέχρι λίγες μέρες πριν να ήταν ευτυχισμένοι η να νόμιζαν ότι ήταν.....Το αναφέρω ως ατυχία γιατί μπορεί να μην υπάρξει "απάτη" όπως την εννοούμε δηλ να μην ξαπλώσει κάποιος με κάποιον άλλον εκτός του συντρόφου του, όμως να είναι άτυχος και αυτός και ο σύντροφος του,δεδομένου του ότι ο ένας δεν μπορεί να δώσει στη σχέση αυτό που θα της έπρεπε και γνωρίζει τους λόγους και ο άλλος δεν μπορεί να πάρει αυτά που προσδοκούσε απο την σχέση χωρίς να ξέρει τους λόγους.....και απλά επειδή οι νομιμοτητες το υπαγορευουν είναι μαζί
    μένουν μαζί....χωρίς ο ένας να μπορεί να εξωτερικεύσει τα βαθύτερα συναισθηματά του στον άλλον όποτε κλωτσούν αυτό το συναισθηματικό κουβάρι για ολη τους την ζωή και το διασκεδάζουν κιόλας.....
    Βέβαια υπάρχουν και πιο "εξτρίμ" καταστάσεις όπου εμένα δεν μ αρεσουν καθόλου. το ξεβράκωμα δηλ. .. λόγω ανασφαλειών........η οτιδήποτε άλλου αλλά αν ο ανθρωπος δεν σέβεται τον εαυτό του είναι δυνατον να σεβαστεί οποιοδήποτε αλλον...?.

    ".
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  4. #154
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Quote Originally Posted by παλίρροια View Post
    ...ο ένας δεν μπορεί να δώσει στη σχέση αυτό που θα της έπρεπε και γνωρίζει τους λόγους και ο άλλος δεν μπορεί να πάρει αυτά που προσδοκούσε απο την σχέση χωρίς να ξέρει τους λόγους.....

    Μήπως θέλεις να πεις «ο ένας δεν μπορεί να δώσει στη σχέση αυτό που θα της έπρεπε, χωρίς να γνωρίζει τους λόγους, και ο άλλος δεν μπορεί να πάρει αυτά που προσδοκούσε απο την σχέση αλλά ξέρει τους λόγους»?

    Αυτό συμβαίνει όταν το ψυχο-αισθαντικό ή οποιοήποτε άλλο επίπεδο του ενός είναι πολύ πιο διευρυμένο από του άλλου. Δηλαδή ο ένας μια χαρά μπορεί να τα εξωτερικεύσει όλα, μα ο δεύτερος αδυνατεί πλήρως να καταννοήσει αυτά που αντιλαμβάνεται και εκφράζει ο πρώτος. Είναι σαν να προσπαθεί να του πει κάτι με υπέρηχους - τα δικα μας «αυτιά» μπορεί να τους συλλαμβάνουν δεν συμβαίνει όμως αυτό σε όλους. ¶ρα, έχουμε έλλειψη επικοινωνίας στη συγκεκριμένη «συχνότητα», πράγμα εγγενές που δεν διορθωνεται (τουλάχιστον χωρίς... χειρουργείο!) και οδηγεί στην υποχρεωτική καταπίεση, συμπίεση, εκτόνωση κλπ.

    Για τα νομότυπα συμφωνώ, αυτά κρατάνε το ζευγάρι μαζί, με μία διαφορά. Ο ένας μπορεί μεν να το διασκεδάζει, ο άλλος όμως θα έχει πάντα το χέρι στην «τσέπη» για να δίνει. Και να ελπίζει για το μάταιο. Κάτι σαν την Ελλάδα με την ευρωπαϊκή ένωση ένα πράμα! Μόνο που στην περίπτωση κρατών το διαζύγιο είναι λίγο πιο δύσκολο.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  5. #155

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Αλλού διαβάζω για τον έρωτα, αλλού διαβάζω για το διαζύγιο... :dizzy:

    Τι πίκρα βρε παιδιά!

    Κι ο καθένας απαντάει σχεδόν ανάλογα τα βιώματά του. :ban:

    Σε αστρολογικό site είμαστε! :horoscope:

    ¶ς δώσουμε καμμιά αστρολογική απάντηση, ποιός πλανήτης, ποιά διέλευση ή ποιά όψη προκαλεί; τα προβλήματα, άς δώσουμε καμμιά ψυχογική ενθάρρυνση για την ανάπτυξη της ελεύθερης βούλησης και του αυτοσεβασμού (μπα!... πάντα ό άλλος φταίει...)

    :xmas-smiley-024: Και άς βρούμε ένα καραβάκι να κυβερνήσουμε τα άστρα μας αντί να οικτείρουμε τους εαυτούς μας και να λασπώνουμε τους άλλους που λέμε ότι φταίνε (μονός καυγάς δε γίνετε) :xmas-smiley-024:

    Για πάρτε παρακαλώ τα ηνία και σηκώστε κεφάλι, έρχονται και οι εκλείψεις. :idea: Συγκεντρωθείτε, σκεφτείτε θετικά και Π Α Μ Ε όλοι μαζί, αγαπημένη μου αστρολογική κινότητα :bigsmile:
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  6. #156
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Quote Originally Posted by parkat View Post
    Αλλού διαβάζω για τον έρωτα, αλλού διαβάζω για το διαζύγιο... :dizzy:

    Τι πίκρα βρε παιδιά!

    Κι ο καθένας απαντάει σχεδόν ανάλογα τα βιώματά του. :ban:

    Σε αστρολογικό site είμαστε! :horoscope:

    ¶ς δώσουμε καμμιά αστρολογική απάντηση, ποιός πλανήτης, ποιά διέλευση ή ποιά όψη προκαλεί; τα προβλήματα, άς δώσουμε καμμιά ψυχογική ενθάρρυνση για την ανάπτυξη της ελεύθερης βούλησης και του αυτοσεβασμού (μπα!... πάντα ό άλλος φταίει...)

    :xmas-smiley-024: Και άς βρούμε ένα καραβάκι να κυβερνήσουμε τα άστρα μας αντί να οικτείρουμε τους εαυτούς μας και να λασπώνουμε τους άλλους που λέμε ότι φταίνε (μονός καυγάς δε γίνετε) :xmas-smiley-024:

    Για πάρτε παρακαλώ τα ηνία και σηκώστε κεφάλι, έρχονται και οι εκλείψεις. :idea: Συγκεντρωθείτε, σκεφτείτε θετικά και Π Α Μ Ε όλοι μαζί, αγαπημένη μου αστρολογική κινότητα :bigsmile:
    Προσωπικά έχω μεγάλες προσδοκίες απο σένα όντας σπουδάστρια της Αστρολογίας, να διαβάσω δικά σου σχετικά άρθρα και αναλύσεις,γιατί όπως θα έχεις ήδη συμπεράνει για ορισμένους .......ονόματα δεν λέμε τους είναι αδύνατο να συνδράμουν στο φόρουμ κάνοντας αστρολογικές αναλύσεις, και προτιμουν να συμμετέχουν με αυτό τον τρόπο σε αυτή την φάση.Ομως θεωρώ πως κάτι είναι και αυτό!:bigsmile:
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  7. #157
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Να διαφωνήσω κομματάκι;

    Οι αναλύσεις ωροσκοπίων γίνονται κατόπιν συστηματικής μελέτης και όχι μεταξύ τυρίου και αχλαδίου μέσα στα φόρουμ όσο έγκυρα κι αν είναι.

    Η μη "συνδρομή" λέγεται αποφυγή της επιπολαιότητας.

    Και τέλος, οι σπουδαστές της αστρολογίας πριν πάρουν το πτυχίο τους αποδέχονται την αστρολογική δεοντολογία, που αυτή τη στιγμή δεν έχω χρόνο στη διάθεσή μου για να την παραθέσω.

    Χρόνια Καλά :bigsmile:

    Quote Originally Posted by παλίρροια View Post
    Προσωπικά έχω μεγάλες προσδοκίες απο σένα όντας σπουδάστρια της Αστρολογίας, να διαβάσω δικά σου σχετικά άρθρα και αναλύσεις,γιατί όπως θα έχεις ήδη συμπεράνει για ορισμένους .......ονόματα δεν λέμε τους είναι αδύνατο να συνδράμουν στο φόρουμ κάνοντας αστρολογικές αναλύσεις, και προτιμουν να συμμετέχουν με αυτό τον τρόπο σε αυτή την φάση.Ομως θεωρώ πως κάτι είναι και αυτό!:bigsmile:
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  8. #158

    Re: Απιστία: Αυτό το «μαύρο» φεγγάρι του έρωτα!

    Γειά σας, φίλοι της αστρολογίας.
    Το όνομα μου είναι FAIE είμαι Λέων με ωροσκόπο Σκορπιό και απαντώ αμέσως στο θέμα.
    Κατά την ταπεινή μου άποψη, η απιστία προκαλείται και από τους δύο, προδότη και <θύμα>.
    Αφού λοιπόν, τα καημένα <θύματα> κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους για να βαλτώσει ο γάμος ή η σχέση, δηλ. αδιαφορία προς το ταίρι, προς την εμφάνιση τους, προς τις ανάγκες γενικότερα ήτοι κοινωνικές, ψυχολογικές, συναισθηματικές, μετά παραπονούνται που ο προδότης, κάποια στιγμή <λύγισε> κι εγκατέλειψε το πλοίο.... Έστω και πρόσκαιρα.
    Έχω δει, άπειρους συντρόφους, να επαναπαύονται μέσα στην καθημερινότητα και μετά να απορούν γιατί ο <άπιστος> τους πρόδωσε έτσι.... Θα τολμούσα να πω ότι την κυρίως ευθύνη την ρίχνω σε αυτούς.
    Φυσικά, υπάρχουν και τα ανασφαλή άτομα τα οποία το <έχουν μέσα τους>... Αυτοί είναι άλλη περίπτωση, μη αναστρέψιμη, λόγω κόμπλεξ....
    Όσα προανάφερα, αφορούν απλώς δυσλειτουργικές σχέσεις... (οι οποίες και αφορούν το μεγαλύτερο ποσοστό).
    Δεν μπορώ να εκφράσω άποψη για το τι πρέπει να γίνει.
    Κατά μία έννοια, ίσως αν ο <άπιστος> θέλει να συγχωρηθεί και να επιστρέψει, και υπάρχει και η απαραίτητη ωριμότητα και από το άλλο σκέλος του <προδωμένου>, τότε μάλλον αξίζει τον κόπο η ταλαιπωρία να επουλωθούν οι πληγές...
    Αν όμως, ένα από τα δύο μέλη, δεν είναι έτοιμο, έχουμε απώλεια προσπάθειας κατά 50% άρα....χαμένο παιγχνίδι..
    Με λίγα λόγια, <η μέλισσα δεν φεύγει από το μέλι. Από τον καπνό φεύγει...> Και ο νοών,νοείτο!

 

 
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6 12 13 14 15 16

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads