s
Ανάδρομος Άρης στον 5ο της Ελλάδας - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 24 of 24
  1. #21

    Re: Ανάδρομος Άρης στον 5ο της Ελλάδας

    Να προσθέσω κάτι σημαντικό που ξέχασα πριν να αναφέρω. Ο κυβερνήτης του 8ου της ηλιακής επιστροφής είναι ο Ουρανός και κάνει τετράγωνο με τον Πλούτωνα που είναι ο κυβερνήτης του 5ου οίκου της ηλιακής επιστροφής.

  2. #22
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ανάδρομος Άρης στον 5ο της Ελλάδας

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Ένας πλανήτης όταν βρίσκεται στην φάση της αναδρομής του ενεργοποιεί πιο εύκολα γεγονότα. Ο ανάδρομος Άρης στον 5ο γενέθλιο οίκο της Ελλάδας και σε αντίθεση με την γενέθλια Αφροδίτη (τέχνη, καλλιτέχνες) πιστεύω ότι ενεργοποίησε τις πιο πάνω προδιαθέσεις της ηλιακής επιστροφής.
    Αυτό ακριβώς εννοούσα από την αρχή , έχοντας στο μυαλό μου τον Πλούτωνα στον 8ο της χώρας και την αντίθεση του ανάδρομου Άρη με την Αφροδίτη. Δεν είχα μπει στην διαδικασία να κοιτάξω τα υπόλοιπα συστήματα πρόγνωσης καν. Όμως καμιά φορά το αποτέλεσμα σκιαγραφεί πολύ καλά τις συνθήκες και είναι αυτό που μας παρακινεί να τις αναζητήσουμε.

    Μα δεν είναι φοβερό αυτό που συμβαίνει στον καλλιτεχνικό κόσμο της χώρας μας με την παρατεταμένη παραμονή του Άρη στον 5ο ; Τώρα προστέθηκε και η πληροφορία της Κοραλλίας σχετικά με την Ηλιακή επιστροφή, που μάλλον ρίχνει φως στις συνθήκες.

    Μπορεί να ακούσατε ήδη για το θάνατο του μεγάλου τραγουδιστή Δημήτρη Μητροπάνου , σήμερα το πρωί. Πραγματικά μεγάλη απώλεια για το Ελληνικό τραγούδι.

    Ο Δημήτρης Μητροπάνος ήταν ένα Κριάρι, γεννημένος 2 Απριλίου του 1948 (δεν έχω ώρα).

    Μοιάζει λίγο σαν τραγική ειρωνεία που η τελευταία επιτυχία του Μητροπάνου, ήταν ένα τραγούδι με τίτλο «Γεια».

    Καλό του «ταξίδι»…




    Διόρθωση:

    Λοιπόν, είχα ανοίξει την αστρολογική εφημερίδα για να δω τις πλανητικές θέσεις της ημερομηνίας γέννησης του Μητροπάνου και έδινε τον Άρη στις 9ο του Ζυγού. Έστω και χωρίς ώρα, είπα να φτιάξω τον χάρτη του στο πρόγραμμα και είδα ότι δίνει τον Άρη στην 18ο του Λέοντα. Ομολογώ ότι είναι πρώτη φορά που βρίσκω λάθος στο βιβλίο «αστρολογικές εφημερίδες» και μου έκανε τρομερή εντύπωση, αλλά σε όποιο πρόγραμμα και να το έβαλα, ο Άρης είναι στις 18ο του Λέοντα.
    Οφείλω λοιπόν να διορθώσω τα προηγούμενα και να περιοριστούμε στα ήδη γνωστά και την ενεργοποίηση των δεδομένων έτσι όπως προκύπτουν, χωρίς περεταίρω συνειρμούς.
    Last edited by katiakiss; 17-04-2012 at 03:09 PM.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #23
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Ανάδρομος Άρης στον 5ο της Ελλάδας

    Τι φωνή,τι τραγούδια,τι απίστευτος και αγαπημένος ο Μητροπάνος..στεναχωρήθηκα πολύ.Δεν γίνεται Ελληνική μουσική χωρίς αυτόν.
    Οπότε το..θανατικό συνεχίζεται λέτε? Γιατί αν συνεχιστεί,δεν θα είναι μόνο ο Αρης ο φταίχτης..
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  4. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ανάδρομος Άρης στον 5ο της Ελλάδας

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Τι φωνή,τι τραγούδια,τι απίστευτος και αγαπημένος ο Μητροπάνος..στεναχωρήθηκα πολύ.Δεν γίνεται Ελληνική μουσική χωρίς αυτόν.
    Οπότε το..θανατικό συνεχίζεται λέτε? Γιατί αν συνεχιστεί,δεν θα είναι μόνο ο Αρης ο φταίχτης..

    Καλωστο Μαράκι μας!

    Δεν ξέρω αν συνεχίζεται, αλλά αυτό που ξερω είναι πως περυσι 17/4 έφυγε και ο Νίκος Παπάζογλου...

    ο οποίος είχε γεννηθεί 20/3/1948...
    Last edited by taurine; 18-04-2012 at 01:06 AM.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads