[Καρμική] Αποκαλύπτοντας τις σχέσεις

κλασσικο αρθρο πρακτικου ανθρωπου, αναλυοντας παραδειγμα, ακολουθωντας μεθοδο και θετοντας επιχειρηματα, μου δοθηκε η ευκαιρια να καταλαβω διαφορα ζητηματα γυρω απο την καρμικοτητα στις σχεσεις. Συχγαρητηρια! keep up the good working...
αυτη η σχεση που αναλυθηκε δεν μια καρμικη σχεση. ωστοσο, η αστρολογια νομιζω μπορει να δειξει σημεια καρμικοτητας αναμεσα σε ανθρωπους ή και γεγονοτα που σχετιζονται με μας. Πολλες φορες αναρωτηθηκα γιατι συμβαινει αυτο ή γιατι να μπω σε αυτη τη διαδικασια, το μπλεξιμο, γιατι να συσχετιστω με αυτο τον ανθρωπο, να βιωσω αυτη την κατασταση κλπ. πιστευω στην τελολογια. Ολα συμβαινουν για καποιο λογο και εχουν ενα αποτελεσμα το οποιο μας διδασκει συνηθως κατι ή ειναι το τελος/αρχη για αλλα μονοπατια στη ζωη. Στη δικη μου περιπτωση, η γνωριμια μου με εναν ανθρωπο με οδηγησε να βιωσω καποιες καταστασεις, πρωτογνωρες για μενα, επιπονες, οι οποιες απαιτουσαν και απαιτουν και σημερα μεγαλη εσωτερικη διεργασια και αναθεωρηση αποψεων, βιωματικη εμπειρια που δεν σε αφηνει να την ξεχασεις, αλλα υποχρεωνεσαι κατα καποιο τροπο να ερθεις σε επαφη μαζι της, διοτι ειναι ενα σκαλοπατι, μια πιστα που πρεπει να περασεις, προκειμενου να κανεις αυτο που θελεις. επιδιωκοντας λοιπον να σχετιστω με ενα ατομο αυτο με εφερε σε διαδικασιες που ημουν υποχρεωμενη να υποστω, αν ηθελα να ακολουθησω την αποφαση μου.

Εφτιαξα τη συναστρια του ανθρωπου αυτου με το δικο μου χαρτη και διαπιστωσα τα εξης: η σεληνη του ατομου βρισκεται σε συνοδο με τον νοτιο δεσμο μου, στην παρθενο, στον εκτο οικο και για τους δυο μας. Ο βορειος δεσμος του ατομου σε συνοδο ακριβειας με το μεσουρανημα μου και σε συνοδο με ανοχη 1,5 μοιρα περιπου με τον ηλιο μου. οι δεσμοι μου στο γενεθλιο χαρτη σχηματιζουν τριγωνο ο νοτιος και εξαγωνο ο βορειος με τον ποσειδωνα. στο χαρτη της συναστριας ο ποσειδωνας μου σχηματιζει τετραγωνο με τον πλουτωνα του αλλου, ο οποιος βρισκεται στο ζυγο, στον 7 οικο (εμπεριεχομενος), σχηματιζει τριγωνο με τη σεληνη του και συνοδο με τη λιλιθ του.

Δεν ξερω αν αυτα τα στοιχεια ειναι αρκετα για να ονομασουν μια σχεση καρμικη και δεν ειναι και το ζητουμενο που θελω δια καως να μαθω. Αυτο που θελω ειναι να αναγνωρισω αυτο που βιωσα και βιωνω, ερχομενη σε επαφη με το ατομο αυτο, το οποιο με εβαλε σε τετοια διαδικασια που πια μπορω να πω οτι ειμαι εντελως διαφορετικος ανθρωπος μετα την εμπειρια μου αυτη. το ιδιο δε ομολογει κι εκεινος, οτι εχει αλλαξει αρδην ο τροπος αντιληψης των πραγματων για εκεινον, σε σημειο που ποτε δε φανταζοταν.
Ουτε μοιραια ελξη αισθανθηκα ουτε κατι πρωτογνωρο κι ακατανηκιτο. ενιωσα ομως κατι εξαιρετικα ξενο σε εμενα, επιπονο, δυσβασταχτο θα ελεγα, δεν ηξερα πως να το χειριστω, κι ακομη δεν εχουν αποκατασταθει πληρως μεσα μου τα συναισθηματα μου, ωστε να επελθει η λυτρωση και η καθαρση απο ολη αυτη τη δοκιμασια. Αν αυτο ειναι η μεταβαση απο το νοτιο στο βορειο δεσμο, μεσω μιας τετοιας διαδικασιας, τοτε λοιπον δεν ειναι καθολου μα καθολου ευκολη υποθεση....

Αυτο που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι οι δεσμοι του αλλου ατομου ειναι ορθοδρομοι.