s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 12
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 12 of 47 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... LastLast
Results 111 to 120 of 468
  1. #111
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by katrin82
    Μαράκι γειά σου.....
    Λοιπόν σου έχω μία ερώτηση.....
    Στο πρώτο στάδιο καθώς έριχνα τα χαρτια, δημιουργήθηκε η εξής 4τράδα

    ντάμα μπαστούνι (εγώ δηλαδή) - 5 καρό - Α μπαστούνι - Α καρδιά
    (η ντάμα όμως είχε γυρισμένη την πλάτη της στα χαρτιά αυτα)

    Στο δευτερο σταδιο οταν έκανα το σταυρό και έβαλα 3 χαρτια πάνω από το χαρτί το οποιό κοιτούσε η ντάμα μπαστούνι, δες τι μου βγήκε

    3 καρδιά - 8 καρδιά - Α μπαστούνι - Α καρδιά

    Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου λοιπόν αυτο είναι χωρισμός..... Έτσι δεν είναι....???
    Τι γίνεται στη περίπτωση όμως που η δική μου καρδιά είναι Α μπαστούνι (μελαχρινή) και η καρδια του συντρόφου μου είναι Α καρδιά (καστανόξανθος). Μήπως αυτο σημαίνει πως η καρδιές μας είναι μαζί, γιατί είναι δίπλα, δίπλα?:unsure:

    Βοήθησε με σε παρακαλώ να ερμηνέψω αυτές τις δύο 4τράδες........

    Please, εκπέμπω SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Α, και επισης κάτι αλλο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...) η σχέση μας είναι από απόσταση (Θεσ/νίκη - Αθήνα). Μήπως ο χωρισμος που ωγήκε κατά ένα τρόπο σημαίνει την απόσταση?????

    Ανυπομωνώ για την απάντηση σου......
    καλημέρα ο Α δεν ειναι καρδία !
    ο Ασσος ειναι το χαρτί που έχει ξεσωριστεί ερμηνεία Ακούπα=δεσμός , η αγάπη , Ακαρό = είδηση το νεο, το γράμμα, Α σπαθί =επιτυχία , στεφάνι Α μπαστούνι= Χωρισμός , το μεγαλύτερο εμπόδιο, μεγάλη σταναχωρια

  2. #112
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by katrin82
    Μαράκι γειά σου.....
    Λοιπόν σου έχω μία ερώτηση.....
    Στο πρώτο στάδιο καθώς έριχνα τα χαρτια, δημιουργήθηκε η εξής 4τράδα

    ντάμα μπαστούνι (εγώ δηλαδή) - 5 καρό - Α μπαστούνι - Α καρδιά
    (η ντάμα όμως είχε γυρισμένη την πλάτη της στα χαρτιά αυτα)

    Στο δευτερο σταδιο οταν έκανα το σταυρό και έβαλα 3 χαρτια πάνω από το χαρτί το οποιό κοιτούσε η ντάμα μπαστούνι, δες τι μου βγήκε

    3 καρδιά - 8 καρδιά - Α μπαστούνι - Α καρδιά

    Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου λοιπόν αυτο είναι χωρισμός..... Έτσι δεν είναι....???
    Τι γίνεται στη περίπτωση όμως που η δική μου καρδιά είναι Α μπαστούνι (μελαχρινή) και η καρδια του συντρόφου μου είναι Α καρδιά (καστανόξανθος). Μήπως αυτο σημαίνει πως η καρδιές μας είναι μαζί, γιατί είναι δίπλα, δίπλα?:unsure:

    Βοήθησε με σε παρακαλώ να ερμηνέψω αυτές τις δύο 4τράδες........

    Please, εκπέμπω SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Α, και επισης κάτι αλλο (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...) η σχέση μας είναι από απόσταση (Θεσ/νίκη - Αθήνα). Μήπως ο χωρισμος που ωγήκε κατά ένα τρόπο σημαίνει την απόσταση?????

    Ανυπομωνώ για την απάντηση σου......
    καλημέρα ο Α δεν ειναι καρδία !
    ο Ασσος ειναι το χαρτί που έχει ξεχωριστη ερμηνεία Ακούπα=δεσμός , η αγάπη , Ακαρό = είδηση το νεο, το γράμμα, Α σπαθί =επιτυχία , στεφάνι Α μπαστούνι= Χωρισμός , το μεγαλύτερο εμπόδιο, μεγάλη στεναχωρια,
    η καρδια συμβολίζεται με το 5αρι !!!
    όσον αφορά τις τετράδες !!!
    δεν ερμηνεύουμε μεμονώμένα τις τετράδες πρέπει να έχουμε ολοκληρωτική εικονα προσπάθησε να δεις το σύνολο, ποιες φιγούρες ειναι μέσα άρα και παίζουν ρόλο στα χαρτιά, στην ερμηνεία που κάνεις...
    τωρα αν θες να σου πω μεμονωμένα αυτα που έπεσαν, ειναι !!!

    3 καρδιά - 8 καρδιά - Α μπαστούνι - Α καρδιά
    αν ο δικός σου ειναι κούπα ...γιατί εμείς ορίζουμε τον δικό μας ...τότε ειναι επικύνδυνο να σου έλεγε για χωρισμό ή να εχετε εναν τσακωμό που θα κλονίσει τη σχέση !!! αν όμως ο δικός σου δεν ειναι κούπα τότε μαλλον θα μιλήσεις με κάποια πα΄λιά σου σχέση , θα συναντήσεις ενα άτομο με το οποίο έχεις περάσει χωρισμό ....

  3. #113
    Join Date
    May 2006
    Posts
    3

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Γεια σας και από μένα,
    είμαι καινούργιο μέλος εδώ και θα ήθελα αρχικά να δώσω συγχαρητήρια στο maraki_1975 για την υπομονή της. Επίσης, θα ήθελα να πω πως κι εγώ χρησιμοποιώ τον ίδιο τρόπο μαντικής εδώ και λίγα χρόνια με την κανονική τράπουλα και ευχαρίστως να βοηθήσω μαζί με το maraki στις διευκρινήσεις και απορίες σας. Καθώς και να δώσω κάποιες απόψεις αν συμφωνείτε κι εσείς πάνω στις ερμηνείες των χαρτιών, αλλά και στον τρόπο ριξίματος. Είτε με παραλλαγές πιο απλοποιημένες και κατανοητές για τους "αρχάριους" αλλά και με διάφορες "επεκτάσεις" για τους πιο έμπειρους που δίνουν περισσότερες και πιο λεπτομερείς απαντήσεις. Φυσικά πάντα αυτό θα γίνει με τη συμετοχή σας αλλά και σε τη συνεργασία με το maraki.

    with love...

  4. Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    lurid καλώς ήρθες,
    είπες πως ξέρεις ακριβώς τον ίδιο τρόπο με το Μαράκι?
    Ωραία!!!!!!! Την έχουμε τρελλάνει φαντάζομαι με τις ερωτήσεις.
    :toung:

  5. #115
    Join Date
    May 2006
    Posts
    3

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by Markella78
    lurid καλώς ήρθες,
    είπες πως ξέρεις ακριβώς τον ίδιο τρόπο με το Μαράκι?
    Ωραία!!!!!!! Την έχουμε τρελλάνει φαντάζομαι με τις ερωτήσεις.
    :toung:
    Ναι κατά βάση είναι αυτός ο τρόπος. Βέβαια υπάρχουν κάποιες διαφορές αλλά ή ουσία παραμένει η ίδια.Περιμένω τις ερωτήσεις σας.:bigsmile:

  6. #116
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    ερωτηση και εγω: μου πεφτει συνεχεια Α καρο(ειδηση)και παντα κοντα πεφτουν χαρτια οπως 6 σπαθι ή μπαστουνι και γενικα σπαθια ή μπαστουνια. Για παραδειγμα τετραδας ειχα Ρηγα καρο(αυτος που με ενδιαφερει) Α καρο Q κουπα(εγω) και στο τελος 4 σπαθι μου ειπαν οτι γενικα μου βγαινει οτι καθυστερει ακομα η ειδηση...
    εσυ βρε μαρακι τι λες;

    ευχαριστω πολυ!

  7. #117
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    28

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    καλημέρα Μαράκι
    πες μου την γνώμη σου. οι προβλέψεις αλλάζουν? τα χαρτιά ενοώ.
    Αν για παράδειγμα σήμερα τα ρίξουμε και μας βγει μια καλή είδηση ή αγάπη κ.τ.λ κα μετά από μερικές μέρες για το ίδιο θέμα μας βγεί στην τράπουλα κάτι εντελώς διαφορετικο?
    από τι εξαρτάται?
    ευχαριστώ και συγχαρτήρια για την προσπάθεια.
    περιμένουμε τις επόμενεσ κινήσεις

  8. #118

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Μαράκι τέλεια όλα αυτά περιμένουμε με αγωνία την συνέχεια.

  9. #119
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Mαράκι χρειάζομαι λίγη βοήθεια.Τι σημαίνει βαλές μπαστούνι+ βαλές κούπα +΄δέκα κούπα +άσος καρό,επίσης όταν 7 μπαστόυνι + επτά κούπα + τρία μπαστούνι + ντάμα κούπα (εγώ).
    Α!!!!!!!!!όταν στο κρεβάτι του προσώπου που σε ενδιαφέρει πέσεις εσύ και αυτός δηλαδή οι φιγούρες μαζί τι είναι?

  10. #120
    Join Date
    May 2006
    Posts
    3

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Ερώτηση προς ΜΑΡΑΚΙ:
    Οι ερμηνείες που δίνεις είναι αρκετά ικανοποιητικές αλλά μήπως δεν τις έχεις ολοκληρώσει...? Καλύπτεις μόνο τα ερωτικά έτσι όπως τα λες.δλδ... τα μπαστούνια και τα καρό δεν έχουν μόνο αυτές τις ερμηνείες...π.χ. 4 μπαστούνι "δυσάρεστη-βαριά" πόρτα(με καταλαβαίνεις...εσύ ειδικά) και σε συνδυασμούς όπως με το 10 μπαστούνι σημαίνει δικαστήριο και με Α μπαστούνι νοσοκομείο..., το 3 καρό σε μένα είναι το λεγομένο χαρτί του "χρόνου"(που μπορώ να προσδιορίσω πότε ακριβώς θα γίνει κάτι ανάλογα με ποιο χαρτί βρίσκεται αμέσως μετά) kai alla... Επίσης το "ξεκαθάρισμα"(3ο στάδιο) το κάνεις μόνο μία φορά??? Εγώ το κάνω τρεις για να διώξω χαρτιά που δεν με ενδιαφέρουν και να κρατήσω πληροφορίες πιο συγκεκριμένες. Επίσης κάνω και το λεγόμενο "κέντημα" στο τρίτο στάδιο του ριξίματος...
    Μήπως να τα λέγαμε prive μεσω e-mail :bigsmile:

 

 
Page 12 of 47 FirstFirst ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads